PDA

Vaata täisversiooni : LCD monitoril ekraanil triip - kas surnud pikslid või mingi anomaalia?karukas
29-12-09, 22:44
Tere.
1024x768 resolutsioonil jääb see triip alla paremasse äärde, resolutsiooni muutes tuleb nähtavale. Mida arvata? Samsung SyncMaster 731BF.
1257125812591260

henri503
29-12-09, 23:20
lintkaabel katki või surnud pixel

erku
30-12-09, 01:24
Kui resot suurendad, siis teravdub ka pilt. Ehk on see triip taustapildil päriselt olemas ja tuleb suurema resoga nähtavale.

Vaheta taustapilt?

karukas
30-12-09, 07:04
1024x768 resoga oleks nagu all nurgas mingit triipu isegi aimata. Mida suurem pikslite arv, seda rohkem nähtavale tuleb. Taustapildi muutmine tulemust ei anna.
Lintkaabel ?

digital
30-12-09, 16:05
Lintkaabli vea puhul tekkivad üldjuhul üle pildi pikkused triibud. Selline surnud blokk tundub nagu mingi mälu rida oleks otsad andnud. See võib siis olla kas videokaardi videomälu või monitori videomälu. Kui videokaardil on mäluga jamad, siis tavaliselt paistab see ainult mingile konkreetsele alale, nt taustale; hiirekursor näiteks ei kao selle triibu alla ära.
Kuidas see triip eri värvide korral käitub? Näiteks kui teha mingi joonistusprogrammiga punane-roheline-sinine triipudega pilt, kas siis on häiritud kõik kanalid? Kas see triip on always-on stiilis, st musta pildi korral koguaeg helendab või always-off stiilis, et mingi värvikomponent on puudu ja valge pildi korral on mingid osapikslid kustus ja seetõttu mingi värv puudu?

karukas
30-12-09, 18:31
Niisiis. Teema võib lugeda hetkel lõppenuks. Triip on kadunud. Kogu see asi on ikkagi äärmiselt kummaline.
Testisin monitori erinevate värvigammade ja tööriistadega ja ei tuvastanud ühtegi triipu. Samas kui taust ees, siis oli triip jälle olemas. Ühendasin siis monitori masina külge tavalise VGA juhtme abil ja ennäe imet - pole enam triipu. Et kõik oleks viisakas, tegin ka restardi vahepeal. Uudishimu kannustas ka läptoppi läbi VGA proovima antud monitoriga - pole triipu. Ilmselt arvate, et vigane on DVI ühenduskaabel, paraku aga mitte. Ka tollega on pilt nagu kulda.
Momendil on siis kõik taas korras aga väike ussike ikkagi närib hinges - mis selle triibu ikkagi põhjustas. Juhtmed olid ilusasti kinni ja alles nädal tagasi sai lahti võetud ja liigutatud kogu masinaparki. Ühenduse viga seega ei usuks. Anomaalia? Arvamused on teretulnud jätkuvalt.

karukas
31-12-09, 20:46
Hetk tagasi avastasin, et see triip on taas tagasi. Tegin masinale taaskäivituse ja see triip on kadunud. Kummaline.

sill
01-01-10, 10:59
Tundub liigatehtud videokaardi moodi.Kuidas üle kellamisega lood on?

karukas
01-01-10, 11:09
Kellatud pole ja pole vist isegi eriti reaalne seda teha. Videokaart nimelt NVIDIA GeForce 7300 SE/7200 GS (512 MB), passiiv, lisajahutuseks tiirutab sealsamas 120mm vent. Video temperatuur on tavatingimustes 57 kraadi, mängides kuni kümme kraadi enam.
Samas, kui nüüd DVI või VGA kaabel katki oleks, siis peaks ju ekraanil näha olema kui juhet mudida/muljuda.
Ilmselt on viga ikkagi videokaardile tekkimas.
e/ viimane kord tekkis see triip peale BSPlayeri käivitamist. Kasutan nimelt lauaarvutit telekale filmide ettemängimiseks ja viimane kord käivitus film pisut kauem kui tavaliselt. Kiikasin alla nurka ja sõber triip passis seal.

digital
03-01-10, 16:32
Tundub nagu videokaardi videomälus on surnud koht... Sõltuvalt sellest, kuhu masin sel hetkel videomälusse pildi paigutab, võib sattuda see triip nähtavale kohale või mitte. Endal sarnane jama töömasina videokaardil, teatud juhtudel satub hiirekursori overlay kuhugile vigasesse kohta ja kursoril on vead peal... Kuna hullemaks pole läinud ja väga ei sega, siis pole reageerinud.

karukas
28-02-10, 18:32
Niisiis, masinas teine kaart sees ja anomaalia jätkub. Triip tekib mingitel tingimustel koostöös BSPlayeriga. Korraks antud mängija justkui hanguks ja peale seda on triip olemas jälle. Versioon 2.43 PRO. Olen proovinud ka vanemate ja uuemate BSPlayeritega, mingitel tingimustel on too joon taas olemas. Teiste mängijatega probleemi ei teki. Õnneks ei ole see joon nähtavas kohas ja seega ei sega. Ahjaa, nii palju veel, et kasutan Dualview kooslust(2 ekraani millest teine on telekas) ja kui sättisin Single Mode asendisse, siis ei suutnud mingit moodi seda triipu ekraanile manada.
Miks ma seda siia kirjutan? Eks ikka selleks, et ehk on kellelegi kasuks.