Vaatasin saatelõigu üle - jah, kõik on õige ja kuskil olen ka mina mingi asja karbussis 'sülti' märganud. Sagedamini on häda siiski olnud karbussi filtrisse kuskilt ilmunud veetilk. Viimati (paar nädalat tagasi) puhastasin 20 aastat minu käes töötanud Stihl'i võsalõikaja karbussi, sel kadus töökäik, vaid seepärast huvitusin, varem kordagi mitte ja see masin on ikka väga kõva 'vatti' (kiloWatti!) saanud. Silmaga midagi näha polnud, vaid väike Al-sulami korrosioonilaik, rohkem iluvea kvaliteediga, aga tööle hakkas masin pärast korralikku suruõhuga läbipuhumist. Eelnenud atsetoonis leotamine ja vahetevahel ka ultrahelivanni sisse lülitades, polnud piisav e. viga oligi mujal. Sellest, nagu ka muudest masinatest, ei ole ma kunagi talveks või muudeks pikemateks seisuperioodideks kütust välja lasknud. Kogemus paljude selliste asjadega (mullafrees, mootorsaag, hekipügaja, ...), seda 20+ aasta vältel. Probleeme sellest pole olnud, kuid olen leidnud aegajalt vett karbussidest, puhastamise järel korras jälle. Murutraktoritega pole üldse midagi teinud, need on töötanud (üks jäi pärast 15 a. ja kõvu 'vatte' seisma - sest pöörete regulaator loobus ja tulid lõhkijooksmise tuurid peale - jäi vea otsingu ootele).

Niisiis: kui bents on enamvähem korralik sattunud, siis ei juhtu midagi hullu ka kütusega täidetult pikamaks perioodiks seisma jäämine. Kuid see 'bio' keerab pikapeale kõik arusaamad pea peale, eriti veel seetõttu, et on jäetud võimalus kütuse kokkusegajatele koostist jooksvalt täpselt mitte järgida (kuu lõpuks peavad %% klappima). Sellise võimaluse jätmise eest tahaks kedagi näha võllas rippumas.

Ja see 'bio' on ju puhas 'rohepesu'! Sellise mõtte elluviimiseks piisab avaliku halduse baka-paberitest, muud teadmised on lausa lubamatud.