PDA

Vaata täisversiooni : Ettepanek moderaatoritele luua siia uus alamfoorum nimega "vinüül"

vrido
24-04-09, 11:54
Julgen (küll alles noore ja rohelise foorumlasena) siit ja sealt kokku loetud arvamuste ja avalduste tulemina võtta teema kokku ühe nimetaja alla.
Foorum saaks ju ka ilusam ja süstematiseeritum.

Huvilised võiksid siia oma toetushüüded lisada.
Siis ehk saab ka asi lõpuks aetud.

tartu pets
24-04-09, 12:37
võiks, aga ma ei näe eesmärki, suht kitsas teema, pole palju arutada...
see on minu arvamus, ei tea mida teised ütleksid...:)

MK
24-04-09, 12:39
Sellisel juhul ei tekiks niipalju teemasid et mis viga kas nõel kulunud ? Kõik oleks kohe näha.
Kuna see vinüülindus hetkel popp siis arvan et oleks vast ikka jututeemasid mõningad.
Ise pooldaks.

wigo
24-04-09, 12:42
Pooldan samuti-ise ainult vinüüle kuulangi.

OSX
24-04-09, 12:46
Olla ju võiks, muidu siin nõelad ja HDMI videokaablid segi audiofoorumis...;)

marley
24-04-09, 12:58
pooldan, lihtsam oleks jälgida küll.

vrido
24-04-09, 13:42
Võiks ju isegi plaate vahetada/müüa/ära anda.
Ja sedasi ka hobikaaslastega kodukandist tuttavamaks saada.
Enamus ilmselt Tallinast aga pole ju võimatu, et su oma naabrimees Ugametsast elab "vinüülielu".

martinj
24-04-09, 14:52
Minu arust võiks alamteema olla üldse analoogsalvestusseadmed vms
Lisaks makiteemad jms teemad ka sinna hulka.
Vaevalt vinüülivennad tõsise makipede peale pahaseks saavad.

vrido
24-04-09, 15:37
Arvan, et mõttel on jumet. Seadmed ja tunded mida nad tekitavad on üsna sarnased. ;) Loeks ise ka huviga.

martinj
24-04-09, 16:09
Alamfoorumeid saab vist administraator luua.

Arvan, et see aitab kaasa üldisele puhtusele
Meenub see aeg kui tehti "lambifoorum". Siis oli mõne aja pärast sedasi, et see oli täielik vastand bassikõlari foorumile. Nii sisult , teadmistelt kui ka suhtumiselt.
Arvan, et nn analoogfoorumiga ( Hea pealkiri vaja mõelda ) juhtub sama.
On ju analoogheliseadmed (plaadimängijad, makid), nagu lambidki jäänud vaid pühendunutele.

vrido
24-04-09, 16:19
Pakugem siis nimesid ka.
Üks võimalus on jääda terminoloogiliselt täpseks ja nimetada asi a'la "analoog helitehnika foorum".
Teine äärmus on pisut vaimutseda ja pakkuda nimesid tüüpi "analoogikud" jne.
"anaal-loogikud" oleks vist pisut äärmuslik ja teemast kah mööda :)

Garol
24-04-09, 17:41
"anaal-loogikud" oleks vist pisut äärmuslik ja teemast kah mööda :)
:D

Ise arvan, et see samune "analoog helitehnika" oleks norm. Samas, ma arvan et on olemas ka sellist analoogset videotehnikat. Seega äkki oleks normaalne panna "Analoog Elektroonika" kuhu siis sobitaks videotehnika ja helitehnika kokku. Niipalju neid ka ju ei tuleks, et kõik sellist manti täis et ei tea mis on helitehnika ja mis videotehnika. Samas, kes helitehnikast vanast on huvitatud - sellel ka videotehnika peal mingi huvi. Ise pooldan kindlasti uut foorumit vms.

onks
24-04-09, 18:20
Poetan ka sõna sekka:). Ise arvan et see uue alafoorumi tegemine on hea idee. Kuna see peaks tulema audio foorumi alla, siis peaks asi jääma ka "analoog helitehnikaks", kui video ka sisse tuua, siis hakkaks see liiga palju asju hõlmama ja eraldi foorumi mõte kaob ära. Analoog elektroonika on minu arust liiga lai mõiste, pooled asjad on ju analoogelektroonikaga seotud, näiteks võimendid ja mitte ainult muusika kuulamise mõttes.

marley
24-04-09, 18:38
"lint ja plaat" või "savi ja magnet" oleks minu copyd sellise temaatika kohta.
kokku sobiks hästi, korralikku vinüüli tuleks ikka peamiselt korralikule lindile
kopeerida (kui üldse), et mõnu alles jääks.

"analoog" jms jääb ehk pisut puiseks, siis võiks ju lamptehnikafoorumi ka
elektronlampfoorumiks vms nimetada (-;

OSX
24-04-09, 18:54
Inglisepäraselt oleks see "Vintage Audio", kuidas aga see eesti keelde panna nii et kohmakas ei tunduks?

sewar
24-04-09, 19:07
"Lamptehnika foorum" on olemas.
Eeskujule toetudes, sobiks: "Analoogtehnika foorum"
Kui tegu on "Audiofoorumi" alamfoorumiga, siis mingeid videomaki teemasid sinna postitama ei hakata.

Kypsis
24-04-09, 19:30
Ehk selline: Vanakooli Audioparatuurid/tehnika :cool:

marley
24-04-09, 19:31
jama on selles, et "digitaaltehnika" (nt cd) pole kuidagi puhas digitaal:
suurem osa protsessist on analoog niikuinii.

onks
24-04-09, 19:56
Analoogtehnika on ilus nimi, aga see ei sobi teemaga, sest jah peaaegu iga asi on analoogtehnikaga seotud. Vanakooli aparatuurid ei sobi ju audioga, ja kes teeb joone vanakooli ja uuekooli vahele, pealkiri peab olema konkreetne, et sinna postitatud teemad ainult sinna sobiksid ja ei tekitaks sellist asja: "su teema on vales alafoorumis". kui analoog audio, siis ikka audio ja sellega seonduvad küsimused ja vastused ning ideed:)

OSX
24-04-09, 20:10
Aga võibolla just jätta Vanakooli Audio? Analoogi/digitali lahutamine ehk polegi mõtekas kuna näiteks 1983 toodetud CD mängija Brand X on just samuti vanakooli tehnika.

onks
24-04-09, 20:48
Miks üldse vanakool, nagu ma juba enne ütlesin on raske hakata tegema piiri uue-ja vanakooli vahel. Mis aastal lõppes siis vanakool ning millal algas uuskool, või on mingi vanusepiirang nagu autodel uunikumi puhul? Mina ei pooldaks eraldada näiteks kahte võimendit sellepärast et üks on aasta vanem aga välimus ning tüüp sama. Uue alafoorumi idee on ju et sarnaseid teemasid koos hoida. Kogu see teema algas ju vinüülist ja analoog audiost. Ja see ei pea olema seotud vana analoogiga, sest analoog audioga tegeletakse ju ka praegu, katsuks sinna ka jääda-> vinüülid, lintmakid, kassetikad...kõik kus heli pole seotud bitimääraga:D

Mulle isiklikult meeldib see vanakoolitehnika väga ja austan ka analoogkvaliteeti, hetkel lihtsalt ei saa seda endale lubada ja kuulan oma esimese klassi koluga tavalist muusikat. Foorumi pealkiri võiks tulla konkreetne, mitte taoline nagu "Minu lemmik tehnika" "Lahedad Asjad" "Ilusad seadmed", need on ainult arvamused:)

walwal
24-04-09, 21:04
Mõtetu jauramine! Pole siin mingit vinüüli foorumit vaja. Vaadake läbi aastate postitusi. Võib-olla kümmekond arvestatavat leiate, ülejäänud on kõik niisama a la kuidas ma nõela vahetan. Täiesti mõtetu! Ja kes soovib leiab niisama. Otsingu aken foorumis täiesi olemas.

OSX
24-04-09, 21:08
Mulle on jäänud mulje et mingi mõtteline piir on ca 90' algus, mudeleid mis alguse saanud enne kuid toodeti kasvõi 2000 siis neid ikka käsitletakse, mitte ei lükata kõrvale. Või siis et piiri tõmbab fakt kas on veel tootmises või mitte.
Kokkuleppe küsimus.

onks
24-04-09, 21:24
Mõtetu jauramine! Pole siin mingit vinüüli foorumit vaja. Vaadake läbi aastate postitusi. Võib-olla kümmekond arvestatavat leiate, ülejäänud on kõik niisama a la kuidas ma nõela vahetan. Täiesti mõtetu! Ja kes soovib leiab niisama. Otsingu aken foorumis täiesi olemas.
Vinüülifoorumit polegi vaja, see parandati ja laiendati analoog heli tehnikaks, aga siiski on kõik veel arutluskäigus.

Mulle on jäänud mulje et mingi mõtteline piir on ca 90' algus,
Mul on jäänud sama mulje

marley
24-04-09, 22:07
mis pagana vanakooli? vinüül pole audiofiilide seltskonnas kuidagi
väljasurnud, lindile salvestavad ka praegusel ajal stuudiotes nii mõnedki
tippesinejad. vinüülimängijate, korrektorite ja nõelte tootmine pole lõppenud,
samuti mitte plaatide. mõeldagu, enne kui kirjutatakse.

onks
24-04-09, 22:20
mis pagana vanakooli? vinüül pole audiofiilide seltskonnas kuidagi
väljasurnud, lindile salvestavad ka praegusel ajal stuudiotes nii mõnedki
tippesinejad. vinüülimängijate, korrektorite ja nõelte tootmine pole lõppenud,
samuti mitte plaatide. mõeldagu, enne kui kirjutatakse.

Enda õigustuseks ütlen, et ma mõtlesin vanakooli tehnika all lihtsat vanatüüpi tehnikat, võimendeid, resse jms... ei pidanud silmas ühtki vinüülikat ja kassetikat kui surnud objekti, ma ei tea miks siin teema vanakoolile kiskus, see ju täitsa offtopic, kui rääkida analoog-heli taasesitajatest:), need ju siiski täiesti elujõus masinad, mida toodetakse loodetavasti veel kaua, aga kallid lihtsalt, kui head asja otsida.

Jääks siis ikka teemasse: analoog-heli ja selle taasesitus, vms...

wigo
24-04-09, 22:26
Aga kas DCC kassetikas käib ka analoogi alla.

martinj
24-04-09, 22:28
Aga kas DCC kassetikas käib ka analoogi alla. See on ju lindi kujul mp3e mängija . AGa noh kui anlooglinte mängib...Tõeline digikassett on DAT

OSX
24-04-09, 23:37
Oli mul kunagi Philipsi DDC kassetikas, ei meenu et ta oleks kassetti analoogis osanud maha mängida.

Kui sisestasin otsimisse sõna "vintage+audio" siis sain sellised lehed http://www.altavista.com/web/results?q=vintage+audio
Neid vaadates ei märka küll et keegi mingit numbrit teeks säärasest nimetusest. Tegemist on ju pelgalt nimetusega, nagu näiteks "vanaisa". Minu meelest on see austuseks mehele kes on "vanaisa" nimetuseni jõudnud. Seda ei anta tavaliselt postuumselt, seega mure analoogtehnika surnuks kuulutamise pärast on ehk veidi üle reageeritud.
Pealegi, mõni vanaisa on palju aktiivsem isegi nendest kes alles rabelevad "isa" tiitli pärast, niisamuti saame audiopoolel tuua näiteid kus vanus ei loe. Onx15 pakkus ilusti et tegu pole ju surnud objektidega.
Nimetus "vanakooli tehnika" ei tundu vähemalt mulle kuidagi segav, kuid kõigil huvitatutel on ju ometi võimalus omalt poolt miskit pakkuda.
Mina saan surved seatud , nõelad vahetatud ja plaadid keeratud ükskõik millise nimetuse korral - niisiis laske tulla :D .

A.R.
25-04-09, 08:13
Analoogtehnika on ilus nimi
See nimetus sobiks väga hästi kõikvõimalike (termo, pinge, voolu)
andurite väljundite võimendamise probleemide käsitlemise juurde.
Siit võiks minna ka A/D haru.
Samuti mahuks siia alla väga ilusti analoogarvutite probleemid.
See valdkond ongi nagu natuke vaeslapse ossa jäänud.
Kus mujal oleks näites võimalik käsitleda analoogintegraatori arvutusi?

Analoogtehnika on väga sobilik alamfoorumi nimi.

audio, siis ikka audio ja sellega seonduvad küsimused ja vastused ning ideed:)
Vast võiks vinüüli paigutada alamfoorumisse Akustilise müra generaatorid ning nende kasutamine?

wigo
25-04-09, 08:30
[quote=OSX]Oli mul kunagi Philipsi DDC kassetikas, ei meenu et ta oleks kassetti analoogis osanud maha mängida.

Mulle jälle tundub ,et analoog heli mahamängimine ongi selle kasetika tugev külg.

hannes70
25-04-09, 08:54
Remargi korras - DCC oligi Philipsi vastus DATile, eks need suured elektroonikatootjad on ju alati omavahel kraagelnud ja oma standardeid treinud selmet üks formaat kasutusele võtta. DCC - lahtiseletatuna digital compact cassette, ehk et siis pigem ikkagi digitaalsalvestusvahend. Muide, ma arvan, et vinüülialamfoorum peaks ikkagi olema, kui nüüd parafraseerida Cato vanemat.

wigo
25-04-09, 09:06
Ega kellelgi pole DCC kasette pakkuda.

MK
25-04-09, 09:25
minuarust hea pakkumine oli vinüül ja lint. See oleks konkreetne ja kellegil poleks ka aurusaamaga raskusi mis alafoorumiga tegu.

Daddario
25-04-09, 10:28
Audiokarmas on alateemad Vintage Solid State, Tape ja Turntables. Sellise sisuga võiks meil ühe alla koondada. Neil nagu probleemi ei ole arusaamisega, mis on "vintage" ja mis ei ole. Meil oleks vist suurem probleem sellega, et sinna alla igasugu Radiotehnikaid ja Romantikaid ei pandaks.
Miks koondaks ka "Vintage Solid State" sinna alla? AK's on see üks mu lemmikuid alafoorumeid ja tõsiselt tüütu on siin (väheseid)selleteemalisi jutte lugeda kümnete ja sadade "vene vs. lääne võimsus", "Radiotehnika pooleks saagimine" teemade vahelt.

vrido
28-04-09, 08:33
Väike kokkuvõte.
Kui ma nüüd lugemisega ei eksinud, siis 13 inimest väljendas oma kirjas arvamust, et alamfoorum võiks olla. On seda palju või vähe - ei oska arvutada.

Nimesid pakuti erinevaid.
Mõned korrad käis läbi "vinüül ja lint", palju oli arutamist nime "analoog audio/tehnika/helitehnika" jms üle.

Kas ja kuidas sellest nüüd tegu peaks sündima see jääb vist administraatorite otsustada. Tänu kõigile kaasamõtlejatele.

ottok
28-04-09, 11:28
kui jälgitud igasuguseid teemasi siis olen ennegi pakkunud välja idee teha alamfoorum vinüül
hea,et lõpuks ka pelju toetajaid tekkinud.

moi
28-04-09, 13:14
Minu hääl "Vinüül ja lint" poolt.

rixvill
28-04-09, 13:42
Ma ei leia selle alafoorumi mitteloomiseks ühtegi head argumenti seega näen tuleviku suhtes vägagi perspektiivikat foorumit sellest kujunevat. Olles isegi hiljaaegu sukeldunud lamp ja vinüüli maailma, siis on tõepoolest vaja vahest abi ja nõu küsida.
Kerge näide on ju ka lamptehnika foorum. Lamptehnika entusiaste ja tõesti tehnikat jagavaid inimesi on vähem, kui kommertshelitehnika pioneere ja kasutajaid. Sellele vaatamata on ju lamptehnika foorumis sadu postitusi. Pealegi aeg ise näitab, kui palju sinna postitusi ja mõttekäike ilmub ja skeptikud ise on lõpuks suurimad külastajad. Seega mina olen kahe käe ja kahe jalaga selle poolt ja ka minu kõrvad oleksid sellest foorumist huvitatud.;)

OSX
28-04-09, 14:07
Lamptehnika oleks just üheks põhjuseks miks kasutada kas "vanakooli tehnika" või Vintage laadi nimetust - kui oleks "vinüül ja lint" siis oleks see hoopis nagu analoogsalvestiste foorum, mitte tehnikafoorum. Ma peaksin mõistlikuks ka lamptehnika foorumi lisamist siin plaanitava foorumi koosseisu.

TeeTL
28-04-09, 14:08
eraldi foorum võiks olla.
kunagi ammu keegi pakkus, et "retrotehnika" foorum oleks juskui puudu. sinna alla mahuks nii vinüül, lint, vanakool, vintage, solid state (ehk eriti ürgne transistortehnika), jms. isegi lamptehnika mahuks ära.

aga "vinüül ja lint", oleks siiski konkreetsem, ja ei teki ka vaidlusi, mida retro tähendab, ja kas vinüülimängijate uustoodang ikka on retro. samuti jätab see vähem ruumi kõrvalekaldumiseks - mis tegelikult ju ongi eraldi foorumi eesmärk :rolleyes:
Kui kunagi tekib näiteks germaaniumtransistortehnika fännide üliküllus, eks siis tehtagu jälle vastav foorum.

seega minu hääl läheb kah vinüüli ja lindi poolt :rolleyes:

marley
28-04-09, 14:55
vinüül ja lint veelkord ka minu poolt. mahutab tegelikult lausa kolm asja:
vinüüli, lintmakid ja kassettmakid. ja tõepoolest, lamptehnika alamfoorumit
on väga meeldiv ja mugav vaadata, võrreldes vinüüli ja lindipostituste
otsimisega.

Shele
28-04-09, 14:58
Vinüül ja lint on selge ja lühike. Endal vinüüli küllaga, lint on ära vajunud, aga:"mine sa isahane tea!"

vrido
28-04-09, 15:06
Jah-sõnade arv hakab tasapisi juba kahekümnele liginema.
Kas vanemad olijad oskavad nõuga aidata, et kuidas Adminidele meie huvist märku anda...?

marley
28-04-09, 15:06
Vinüül ja lint on selge ja lühike. Endal vinüüli küllaga, lint on ära vajunud, aga:"mine sa isahane tea!"

millega veel korralikku vinüüli lindistada kui mitte korraliku lindi peale (-;

onks
28-04-09, 15:15
Olen isegi poolt et "tulevase" analoogsalvestiste ja -salvestajate foorumi nimeks saab "vinüül ja lint", kuigi sisetunne ütleb, et äkki saaks parem olla ja ühesõnaline, võibolla on mu sõnavaras auk, kuid nimi peab ju olema arusaadav ka sellele, kes seda teemat üldse ei jaga, et ka nemad saaksid õige foorumi alla oma postitusi teha ning "vinüül ja lint" on hetkel just selline lihtne nimi, mis kõigile arusaadav ja selle alla ei tohiks siis ka vale alateemat teha saada:)

vrido
28-04-09, 15:34
Ei saa muidugi täiel määral välistada, et eksinud traktorijuht
ei uuri teemant-roomikute hankimise võimalust.
Aga kui ka juhtub - härrased - jääme viisakaks ja püüame aidata.

martinj
28-04-09, 16:11
Vinüül ja lint oleks päris hea, annan administraatorile teada. Tegu võiks olla Audio alamfoorumiga.
Martinj, mode.

Edit : Tanker , kui Sa peaksid seda lugema - tühjenda oma PS kaust ära.

ottok
28-04-09, 21:45
Haakub ju teemaga? oleks alamfoorum siis SIIA ei kirjutaks ju :)

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=7620480

https://www.osta.ee/7620652

https://www.osta.ee/7620836

martinj
28-04-09, 22:28
Haakub ju teemaga? oleks alamfoorum siis SIIA ei kirjutaks ju :)

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=7620480

https://www.osta.ee/7620652

Ei ole ilus oma osta oksjoneid reklaamida seal,kus juhtub.
Martinj, mode.

ottok
28-04-09, 22:35
vabandust kui see tundub väljakutsena aga pole ju kohta vinüülile :)
kogu ülaltoodud jutt
aga ok,ei risusta enam seda teemat

onks
28-04-09, 22:55
Ma loodan et sain õigesti aru kogu arutlusest ja eeldan et uues alamfoorumis ei hakata ärima vinüülikaid ja makke ning linte ja plaate, selleks on juba ärifoorum.

ermo
28-04-09, 23:41
Minu hääl "vinüül ja lint" -le.

...vajavadki kaks vinüülikat korda seadmist

ervi
29-04-09, 14:25
Olen kah selle teema poolt

olevtoom
04-05-09, 20:49
Ehk vaja algatust massiga toetada? ... Ka minu arvates võiks uueks alamteemaks saada "Vinüül ja lint". Loodan, et mind Fisher MT-38 ja Akai GX-260D probleemidega ka ikka jutule võetakse ;)

Kypsis
04-05-09, 20:52
" Vinüül ja Lint " Täitsa sobilik alafoorumi nimi. Täitsa nõus sellega!

wigo
04-05-09, 21:28
Millal siis tuleb.:confused:

martinj
04-05-09, 21:50
Mina kui moderaator seda teha ei saa, olen andud administraatorile sellest teada, aga ta ei vasta.
Martinj, mode.

tanker
12-05-09, 10:30
Foorum on nüüd loodud :)

Daddario
12-05-09, 11:02
Aga huvitav: Kas (elektro)tehnilised arutelud(aparaadi mittetöötamine jne) jääks ikka remondi/skeemifoorumisse?

TeeTL
12-05-09, 14:07
Aga huvitav: Kas (elektro)tehnilised arutelud(aparaadi mittetöötamine jne) jääks ikka remondi/skeemifoorumisse?

võimendifoorumi näol on praktika olemas. ehk siis kord nii, kord naa :)

praktikas kujuneb arvatavasti nii, et mingi skeemi otsing vahest laekub skeemifoorumisse, kogu ülejäänud arutelu skeemidest ja remondist leiab loogilise koha oma alamfoorumist

kui mõelda sellele, miks peaks erinevate seadmete skeeme ja remonti arutama üldises skeemi/remondi alamfoorumis, siis ongi ainukene põhjus see, kui sobivamat alamfoorumit pole
Hilisemat otsimist/leidmist selline telerite ja ressiivrite läbisegi paiknemine ühes alamfoorumis kuidagi ei soodusta

OSX
12-05-09, 20:09
...Ja valgus sai!

martinj
12-05-09, 21:44
Tore !
Tõstsin mõned teemad juba siia kah. Kui mahti, vaatan kogu audiofoorumi läbi.

Martinj, mode.

Ahjaa, mis torkab üldse vinüüli ja lambiteemade puhul silma - pealkirjad on enamikel juhtudel korrektsed.

OSX
13-05-09, 11:20
Kui mahti saad, ehk viid üle ka teemad a la "tahan osta aga ei tea mida", saaks foorum natuke asjakohasemaks.

marley
14-05-09, 14:39
tänud teemaalgatajale ja martinj, kohe hea on vaadata ja leida (-:
mingi hetk võiks ehk ka KKK-sticky teha?

martinj
14-05-09, 16:26
See KKK oleks hea mõte aga vat ei tea, mis sinna panna.
Sellele, kes juba selle alamfoorumi üles leiab, pole seda vaja.

Ahjaa, rohkem ei viisi vanu teemasid kammida. Kui keegi midagi avastab, mida võiks siia tõsta, andku ps-iga teada.
Martinj, mode.