PDA

Vaata täisversiooni : Kas keegi on huvitatud makilintide ühisostust?

olevtoom
18-06-09, 18:31
Oli siin vahepeal lindisoovijaid... ebay-s on magnetofonilinte alatasa müügil. Mulle sobivad 7-tollised (18 cm) või 6-tolllised (15 cm) poolid. Mõned olen ostnud ja tegu on olnud väga korralikult hoitud eksemplaridega. Venelane ei saanud vabrikust uut lintigi nii head välja.
Ühe lindi ostmise ajab saatekulu kole kalliks, aga suuremaid pakke müüakse ka. Ning võib juhtuda, et ma üksi kogu pakki ei tahaks, aga osa võiks küll võtta, kui toetajaid oleks. Kasumit ma ei taotle, aga kulud tuleb muidugi võrdselt jagada.
Huvilised andku märku.

Daddario
19-06-09, 00:15
Tootja, hind, uued?
Hiljuti tellisin 762m 1/4" RMG/Emteci linti. 350.- Uus.

olevtoom
19-06-09, 21:31
Tootja, hind, uued?
Hiljuti tellisin 762m 1/4" RMG/Emteci linti. 350.- Uus.
Kasutatud. Peamiselt Agfa ja BASF, leidub Scotchi ja mõningaid "tuntud tootjaid" nagu Shamrock või Concertape (viimane töötab muide üllatavalt hästi). On ka Maxelli, aga see on teistest tublisti kallim. Seitsmetollise LP- või DP-pooli võib (koos transakuludega) saada 4-6 euroga, kui pisut kannatust on.
Kahtlemata on uus lint uus lint ... nagu uus auto on uus auto. Pruugitu korral mingit garantiid pole, ma olen paar tükki saanud, mis on kahest väiksemast kokku keebitud. Kuid peab ütlema, et see kleepekoht on ka praktiliselt ainus dropout terve lindi peale. Ja olgu BASF või Concertape, säärast oksiidikuhja, nagu vene Slavitši viimaste aastate lindid, ei jäta magnetofoni alla ükski.

marley
21-06-09, 11:54
paneks ennast kirja küll, aga suvel asun Haanja metsades...
millest pole muidugi lugu, sest makki ka siin pole suvel. nii et huviline,
kui miskit, siis ps.

Arol
22-06-09, 09:09
Kasutatud lindi puhul oleneb kuidas teda on eelnevalt kasutatud ja kus hoitud. Mingi aeg sai kasutatud REVOX-i 1200m linte soetatud endale - pettusin. :( Nimelt ainus asi mis OK oli välimus. Ma ei tea, mis tingimustes seda linti hoitud oli, aga makk ei jõudnud teda kerides kettapealt lahti tõmmata ning salvestamine oli suht võimatu, sest ei pindanud 1 lugugi vastu ja juba oli salvestuspea must.
Muidu huvi lintide vastu oleks küll, aga kõik oleneb hinnast.

morten
22-06-09, 12:10
http://www.thomann.de/gb/cat.html?gf=recording_tape&oa=pra

Arol
25-06-09, 10:13
Nagu ma aru saan, siis on tegemist vana Basf-i firmaga, mille nime (kaubamärgi) muutus on siis olnud järgmine:
BASF -> EMTEC -> RMG
RMG PER 368 1/4" 549M TRIDENT
12.90.EUR
See tundub kõige taskukohasem ja laiatarbe mõõduga (18cm ketas ja 549m) lint olevat. Ei pea mingite adapteritega jamama ja ketas on ka enamvähe välimusega.

Daddario
26-06-09, 02:47
Just nii! Vana hea BASF. Millalgi peaksid minu lindid ka kohale jõudma. Eelkõige oli _uut_ linti vaja selleks, et oma Олимп'i mehhaanika paika saada.

ervi
30-06-09, 12:03
Mina isiklikult vene linti küll maha ei tee! Muidugi kõik ei ole kuld mis hiilgab ja leidub rämpsu nii lääne tootjate seas kui ka vene tootjate seas ostsin hiljuti ühe väiksema koguse vene linte ja olen väga rahul. Ja mingi kogus jääb üle
Pakkuda siis linte 525m 100eek tk ei ole sugugi palju 525m A4415-6b on siis lindi tüüp väga korralikud kinnistes kilepakendites.

Sonic
10-07-09, 20:59
Kui kellelgi on soovi, võin ära müüa mõned AGFA PE36HIFI uued lindid (540m, 18cm, 250kr)

martinj
25-09-09, 21:55
Mina isiklikult vene linti küll maha ei tee! Muidugi kõik ei ole kuld mis hiilgab ja leidub rämpsu nii lääne tootjate seas kui ka vene tootjate seas ostsin hiljuti ühe väiksema koguse vene linte ja olen väga rahul. Ja mingi kogus jääb üle
Pakkuda siis linte 525m 100eek tk ei ole sugugi palju 525m A4415-6b on siis lindi tüüp väga korralikud kinnistes kilepakendites. On Sul veel neid linte alles ?
Või on kellelgi plaanis mingi lintide ühistellimine.

Samas õnnestus mul mõned päevad tagasi lahti teha üks pakendis vene lint B3715 Svema toode (vist) Igatahes 1990nendatel muudeti tüüpe miskipärast. Ütleme nii, et lindi lõpuosas oli töökiht täitsa maas, kuigi algusosa oli väga hea.

ervi
28-09-09, 10:41
Linte on saadaval endiselt ja kui mingi probleem on vahetan vigse lindi välja uue vastu ainuke asi et ei ole arvutis koguaeg telefoni teel olen kättesaadav nii et kui huvi helistage kui aga kirjutate siis võib vastamine aega võtta.

Sonic
07-11-09, 14:47
Kui kellelgi on soovi, võin ära müüa mõned AGFA PE36HIFI uued lindid (540m, 18cm, 200kr)

jeff01
16-11-09, 21:20
väga vabandan oma äärmist võhiklikkust aga mis muusikat te sinna ja mis kandjatelt salvestate? ja se kõige olulisem.....milles se point on? Kas lindil on kah miski oma heli nagu vinüülikrõbin mida saab fännata?

EDIT: kahjuks ei saa ma oma teemavälist postitust enam kustutada ja jätan selle töö modedele.

humax
16-11-09, 22:16
väga vabandan oma äärmist võhiklikkust aga mis muusikat te sinna ja mis kandjatelt salvestate? ja se kõige olulisem.....milles se point on? Kas lindil on kah miski oma heli nagu vinüülikrõbin mida saab fännata?

EDIT: kahjuks ei saa ma oma teemavälist postitust enam kustutada ja jätan selle töö modedele.

http://www.elfaelektroonika.ee/foorum/showthread.php?t=20752&highlight=makkide+kasutamine

Kõik inimesed pole veel oma arengu tasemelt nii kaugele jõudnud, et igasugu pleiereid ja HuiPodisid kasutada oskavad või tahavad. Mõnele meeldib vändaga grammofon ja lintidega massin kah! Või veel hullem, arvutit muusikakuulamiseks kasutavad ja siis kvaliteeti otsivad!

martinj
19-11-09, 22:08
milles se point on?

Üritasin täna kaaskannatajast makipedega selle olemust lahti mõtestada ja jõudsime sellisele järeldusele.
Põhimõtteliselt on tegemist lapsepõlveunistuste realiseerimisega. Oli ju vene ajal enamike mängukannideks teise klassi vene riistad.(ise kasvasin üles koos Jupiter 202 ja Majak 205ga+lugematul hulgal vrakistatud vene 3. klassi kassetikatega. Kust ja mida paremat saigi toona kätte tavainimene. Ja sai siis vesiste suudega vahitud Olimpe, Orbitasid jms. Nüüd aga on võimalused , teadmised ja oskused neid unistusi realiseerida.

Kusjuures vastu pükse olen ka saanud. Näiteks vesistasin mina taga RRR sahtli kassetikat. Kui ma selle lõpuks kätte sain, selgus, et saastama mehaanikaga makki polegi.

Vaielge nüüd vastu.

TeeTL
20-11-09, 14:31

isiklikke põhjuseid lintkandjatega majandamiseks on miljon. loogilisi ja vältimatuid pointe ilmselt poole vähem.

lindile salvestamise point võib olla live-esituste ülesvõtt, vinüülplaadisalvestuse ümbervõtmine, lindisalvestuse üleviimine uuemale kandjale, - üldiselt kui soovitakse vältida digitaliseerimist.
mis vigu digitaliseerimises leitakse, on omaette teema, ei viitsi seda linki välja otsida.

taasesitusel olemasolevatelt kandjatelt on mõjuvateks põhjusteks: vanad originaalsalvestused (kassetid siis peamiselt), vinüülisalvestused (mida digitaalkujul võtta polegi). aga ka näiteks muusikakuulamine kohtades, kus stiili poolest ei sobi über-kaasaegse tehnikaga mässata (ajastu stiilis retroauto vms.)

humax
20-11-09, 14:54
Ei vaidle Sulle vastu! Selle ajajärgul oli maki omamine juba sellepärast vajalik, et sai teha oma maitse järgi fonoteek ja siis seda kuulata, sest sellist muusikat mida inimesed kuulasid polnud võimali igal hetkel kuulata ja oma lemmiklood oli võimalus aja jooksul linti tõmmata. Sellepärast olen seda minagi veel tänapäeval kasutamas. Grammi plaadiga, näiteks on tihti nii, et on ainult mõni lugu, mis peale läheb ja mõtekam on see linti teha ja see ülejäänud ei häiri sind enam. Võimalus teha fonoteek täpselt nii nagu meeldib on minu jaoks primaarne. Oli ju makk sellel ajal ainuke salvestuse vahend ja oli neid ka igasuguseid igas hinnaklassis saada. Muidugi, mis kvaliteeti puutub siis väga kaua aega oli väga kesine ja seda just mehaanika osas. Profesionaalses tegevuses oli makk põhiline tööriist ja kõik programmid tulid lindilt , aga enne seda oli see vaja linti teha kõik mis kasutusse läks.Need kontserdid mis otse eetrisse läksid tehti nii või teisiti linti, et oleks hiljem võimalik kasutada. Minule pole küll makis mingit erilist fiilingut, ega lapsepõve unistust. Lapsepõlve unistus oli ta enne kuuekümmnendaid kui ilmus välja DNEPR-10. maksis tolle aja järgi tohutu summa, aga kätte ma ta sain ja ohh seda rõõmu! Linti sai tehtud kesklainelt ja selliselt jaamalt nagu Luksenburg, ööd läbi üleval ja kvaliteet selline nagu oli. Koolis käised uduse näoga ja tukkusid tunnis ja pahandust oli palju! Hiljem sai põhiliseks tööriistaks ja seda paljudeks aastateks, pole ei unistusi ei nostalgiat. Kui ausalt, siis tõepoolest, ei osanud seda ette näha,et kodus saab olema STM, mis oli tollel ajal põhiline profi riist, või mõni AKAI tippmudel. Unistatud tollel ajal ikka sai, aga riista ei saanud, sest auto tolles vääringus oli palju odavam ja polnudki mingit võimalust selliseid asju saada. Kui hakkas tulema Elektroonika TAI seeria siis läks asi juba lõbusamaks ja Olimpi sai juba kodus katsuda oli kõik tipptasemel. Läbi on katsutud kõik vene kolme mootori ja kolme peaga riistad MAK-8 alates ja Olmpiga lõpetades ja viimane on jäänud ja jääb edasi. Samuti juba STM välja vahetatud ja Akai mitmes variandis olemas. Kuidas kellelegi, minule vana hea äraproovitud lahendus oma fonoteegi omamiseks ja viimasel ajal ka erastuudiod eelistavad maki teenuseid. Kus tõde on siis ,eriti ei huvitagi!

morten
20-11-09, 14:54
ei tea mul möödus ka lapsepõlv siukse masinaga mussi kuulates lindistades ja midakõikeveel

http://www.rw6ase.narod.ru/ju/jupiter/jupiter203_1s.html

aga nüüd seisab lakapeal ja üldse ei kisu sinnapoolegi et ta käima panna..

Arol
26-11-09, 08:31
ei tea mul möödus ka lapsepõlv siukse masinaga mussi kuulates lindistades ja midakõikeveel

http://www.rw6ase.narod.ru/ju/jupiter/jupiter203_1s.html

aga nüüd seisab lakapeal ja üldse ei kisu sinnapoolegi et ta käima panna..

Häda ongi selles, et sa kuulasid ja tegutsesid sellise aparaadiga. Oleks juba mõni I klassi pill (sojuz või rostov) või siis 0 klassi pill kätte sattunud oleks sinu arvamus natike teine. Ning oluline ka see kui palju sa lindistamisel viitsisid vaeva näha. Kui ikka võtsid pakendist uue BASF või ORVO lindi ja otse läänes välja antud vinüüli pealt salvestasid, siis hiljem oli ikka hea kõrvale kuulata.

martinj
02-12-09, 09:11
Nonii, tundub, et linte ikka veel tehakse .

http://www.rmgi.eu/overview.asp?Id=5

Ja õnneks suht lähedal.

Daddario
02-12-09, 10:06
Jap, vana hea BASF, olen isegi ostnud. 762m kolmjalg plastkettal 350.-.
Vasem: http://daddario.pri.ee/fail/avalik/hpim2924.jpg

martinj
02-12-09, 11:29
Vasem: http://daddario.pri.ee/fail/avalik/hpim2924.jpg Kust ostsid ? Kas sealtsamast ?

Edit: sain arvatavasti juba vastuse.

Daddario
02-12-09, 11:42
Kui vastuse juba leidsid, siis annan teada, et plaanitakse järgmist ühistellimust tellimust Jaanuari algusesse. Et postikulusi vähendada.
Aegajalt liigub seal ka kasette, mina sain 5 Sony UX-S'i (kroom), kohe ka kadusid.

martinj
02-12-09, 11:45
Kui vastuse juba leidsid, siis annan teada, et plaanitakse järgmist ühistellimust tellimust Jaanuari algusesse. Et postikulusi vähendada.
Aegajalt liigub seal ka kasette, mina sain 5 Sony UX-S'i (kroom), kohe ka kadusid.
Anna siis teada.
Palju see postikulu muidu on ?

jyrr
02-12-09, 12:23
Nonii, tundub, et linte ikka veel tehakse .
http://www.rmgi.eu/overview.asp?Id=5
Ja õnneks suht lähedal.

Ja isegi veel lähemal. :) Mõningane hinnavahe on olemas, aga samu asju saaks osta/tellida ka Eestist. Vabandused, kui tegu üldteada asja ülekordamisega, aga enda jaoks ma selle just praegu avastasin. Äkki saaks 27 cm kettaidki sealt. [Edit: kiire vastus juba käes, 27 kettaid sealt ei saa.]

Daddario poolt viidatud toote analoog, hind karbiga 478 kr:
RMG (Emtec) SM911 - 1/4" magnetic tape, 26.5cm plastic reel, Trident spool, eco box. Length: 762m (http://www.pillipood.ee/index.php?lang=est&pid=246&page=1&id=3096735)

Salvestuskandjate kataloog:
http://www.pillipood.ee/index.php?lang=est&pid=246

J.

martinj
02-12-09, 20:57
Vasem: http://daddario.pri.ee/fail/avalik/hpim2924.jpg OT on see parempoolne ketas Sul ise tehtud ?
Samas kah hea idee neid ise teha aga kuidas ?

Daddario
02-12-09, 21:25
Ise mitte, aga käsitöö küll. Siinse kasutaja Ecco töö ja ka makk.
Minu Olimp on "fotoshuudi" ajal laual molekulaartasandil.
Lased treida duralumiiniumist südamiku ja fikseerimisauk sisse. Siis 1.5mm pleksist lõikad käsitsi välja kettad.