PDA

Vaata täisversiooni : Vinüülplaadimängija nõel

jegesmesh
28-11-09, 21:59
Otsisin välja oma vinüülplaadimängija ja avastasin, et nõela ei ole. Nüüd siis küsiks kust saada või kas kellelgi on nõela Radiotehnika Melodija 104-le?

wigo
29-11-09, 09:55
Mine vaata noorte tehnikusse luise tn.Seal oli üks vene nõel müügil-hind ca 500.-

jegesmesh
29-11-09, 12:59
Mis linn?

wigo
29-11-09, 13:50
Tallinn.

urmoo
29-11-09, 14:33
Tasub tsekata ka seda (http://stores.ebay.com/CAROLES-NEEDLES) ebay poodi- hinnad head ja kiire saatmine.

jegesmesh
29-11-09, 15:12
Tänud. Veel üks küsimus. Kui ma tahan oma vinüülplaadi mängijat tööle siis mul piisab aint võimust? Mõni mees rääkis mulle mingisugusest tüünerist.

wigo
29-11-09, 15:18
Sellel malodijal on tõesti vaja eraldi võimendust-aga see nõel mis noorestehnikus on sellele aparaadile kahjuks ei sobi.Ja tüüner tähendab raadiot.

urmoo
29-11-09, 15:32
Tänud. Veel üks küsimus. Kui ma tahan oma vinüülplaadi mängijat tööle siis mul piisab aint võimust? Mõni mees rääkis mulle mingisugusest tüünerist.
Sõltub võimust- kui phono sisend olemas, siis on ka vinüülimängijale vajalik eelvõim seal olemas. Kui aga pole, siis saab osta eraldi eelvõimukese juurde, hinnad mõnest sajast mõne tuhande kroonini.

wigo
29-11-09, 15:40
Kongreetsel isendil peaks olema väike võim sees,st et välja tuleb 250mv -see sobib juba igasugusele võimule.Aga kui võimalik siis otsi omale uus vinüülikas-selle aparaadiga ei saa mingit aimu vinüüli võimalustest-kvaliteet alla igasugust arvestust.

jegesmesh
29-11-09, 15:42
Sellel malodijal on tõesti vaja eraldi võimendust-aga see nõel mis noorestehnikus on sellele aparaadile kahjuks ei sobi.Ja tüüner tähendab raadiot.
Okei, kui tüüner raadio on siis see tähendab seda, et lihtsalt saab sinna raadio ühendada? Mul on Radiotehnika raadio. Siuke lapik nagu võimendigi.

wigo
29-11-09, 15:45
Oota nüüd-hakkame otsast pihta.Pane nüüd kirja mis aparaadid sul kodus on.

jegesmesh
29-11-09, 16:07
Vinüülplaadimängija Radiotehnika Melodija 104, Võimendi Radiotehnika Usilitel U-101-Stereo ja üks raadio Radiotehnika oma.

wigo
29-11-09, 16:13
Ainuke millega midagi teha on -võimendi-tuner on ilmselt ümber häälestamatta fm sagedusele ja kasutu.Kuna plaadikal nõela pole siis sellega pole ka midagi teha.Aga otsi siis uus plaadikas ja naudi vinüüliheli.

jegesmesh
29-11-09, 17:18
Ma tahaks siiski seda korda saada. Nõela ja juhtmete taga on asi praegu.

jegesmesh
29-11-09, 19:40
Üks küsimus veel. Kas ma olen saanud õieti aru, et helipea on see kuhu külge see nõel kinnitub? Kui jah, siis millene siuke uuem helipea võiks Radiotehnika Melodija 104 külge sobida.

wigo
29-11-09, 19:55
Kas see asi voolu üldse võtab sisse ja mis pidi tal plaaditaldrik ringi hakkab käima-nagu vene asjadel ikka tuleb ka ilmselt sellel lüüdid vahetada.See ei tasu seda vaeva ära.See helipea oli ka mingi imeliku kinnitusega-ei ole laääne analoogi ise näinud.

jegesmesh
29-11-09, 19:58
Kas see asi voolu üldse võtab sisse ja mis pidi tal plaaditaldrik ringi hakkab käima-nagu vene asjadel ikka tuleb ka ilmselt sellel lüüdid vahetada.See ei tasu seda vaeva ära.See helipea oli ka mingi imeliku kinnitusega-ei ole laääne analoogi ise näinud.

Voolu võtab sisse ja plaadi taldrik käib päripäeva.

onks
29-11-09, 20:10
Ma ei tea tegelt vinüülikatest suurt midagi, ei tea kui läänelik see saksa Dual on, sõbrale tegin sellele lihtsa eelvõimu Y-101 grammari eelvõimust. Nägin et sellel oli ka väga nadi nõel. Mul sahtlis on üks tutikas vene grammarihelipea koos nõelaga, kolmekohalises numbrikombinatsioonis oli esimene number 2, tähendab kui seda klassidesse panna siis pole see suurem asi, aga see selleks, minu jutu point on see, et sellele Dual vinüülikale hakkas see pea küll külge, kahtlane oli küll, aga kruviaugud klappisid, sest seal oli aukudel see tellimisvõimalus vms. Mängis normaalselt heli läbi ka, aga kuna tasakaalustamine on ka oluline asi ja see vene helipea oli palju rohmakam, siis jätsin ikka originaali alles. Kui tahad et vinüülikas hääl teeks siis võid enamvähem juppe kasutada, aga õige saundi ja kvaliteedi jaoks, kasuta pigem neid osasi mis on õiged, kui läbi Y-101 kuulama jääd siis ei pea ka tippklassi vinüülitehnika olema (minuarust)

jegesmesh
29-11-09, 20:14
Ma ei tea tegelt vinüülikatest suurt midagi, ei tea kui läänelik see saksa Dual on, sõbrale tegin sellele lihtsa eelvõimu Y-101 grammari eelvõimust. Nägin et sellel oli ka väga nadi nõel. Mul sahtlis on üks tutikas vene grammarihelipea koos nõelaga, kolmekohalises numbrikombinatsioonis oli esimene number 2, tähendab kui seda klassidesse panna siis pole see suurem asi, aga see selleks, minu jutu point on see, et sellele Dual vinüülikale hakkas see pea küll külge, kahtlane oli küll, aga kruviaugud klappisid, sest seal oli aukudel see tellimisvõimalus vms. Mängis normaalselt heli läbi ka, aga kuna tasakaalustamine on ka oluline asi ja see vene helipea oli palju rohmakam, siis jätsin ikka originaali alles. Kui tahad et vinüülikas hääl teeks siis võid enamvähem juppe kasutada, aga õige saundi ja kvaliteedi jaoks, kasuta pigem neid osasi mis on õiged, kui läbi Y-101 kuulama jääd siis ei pea ka tippklassi vinüülitehnika olema (minuarust)

Minule ei ole tähtis kvaliteet. Ma tahaks lihtsalt vahel kuulata. Peaasi, et kõik töötaks. Välimus ja kvaliteet ei ole olnuline.

jegesmesh
29-11-09, 20:45

Oot kas sa andsid selle vene helipea sõbrale või on see alles?

onks
29-11-09, 20:57
No see on tegelt alles, aga plaanis seda ise kasutama hakata, juhul kui mingi vana vinüülika saab, millel helipea liiga nutune ja millele samamoodi ainult tavakuulamiseks see külge panna, pole küll kõrge klass, aga vähemalt pole seda kasutatud, noh ema ütles, ja emale ütles isa...Täielikult korras see niikuinii pole, sestsee vedeles teise kola hulgas tolmuses sahtlis, aga vaevalt kellelgil pööningulvedeleval vanal grammaril parem olla saab. Kül ma kunagi ise ka mingi hifi kolaka hangin, praegu niikuinii plaate pole (va nõukaaegne popmuusika, mida ma nagu ei kuulaks eriti)
Kui mul neid helikaid rohkem vedeleks siis poleks kahju neid pakkuma hakata, aga hetkel on see ainuke, kindlasti on neid vanu helikaid siinsel foorumirahval ka pakkuda.

jegesmesh
29-11-09, 21:04
Äkki on siis pakkuda kellelgi Radiotehnika Melodija 104-le helipead?

Daddario
29-11-09, 22:32
See pea, mis Dualile külge hakkas on kahe kruviga ja sobib ka lääne omadele. Meloodial käis 3'e klemmiga aretis, mis lükkati pessa, nõel oli nagu vintpüssi lukk. Sinna asemele ei ole midagi panna. Isegi kui oleks, siis kõlbaks see kõigeks muuks, kui plaatide kuulamiseks. Parimal juhul on sellega võimalik plaate hävitada.

onks
29-11-09, 23:58
See pea, mis Dualile külge hakkas on kahe kruviga ja sobib ka lääne omadele. Meloodial käis 3'e klemmiga aretis, mis lükkati pessa, nõel oli nagu vintpüssi lukk. Sinna asemele ei ole midagi panna. Isegi kui oleks, siis kõlbaks see kõigeks muuks, kui plaatide kuulamiseks. Parimal juhul on sellega võimalik plaate hävitada.
Oli jah kahe kruviga. Ja tähendab et ei tasu selle meloodia aretus vist ära ka, ise ma ei mäleta mis firma mängija pea see oli (kahtlane nimi oli ka komplektil), aga tol ajal tehti helipeasi vist universaalselt sobivaks ja hind määrati kvaliteedi järgi.

radio
16-03-14, 22:38
Tere. Kaevasin ühe vana teema välja kuna tekkis mure Radiotehnika plaadimängijaga Melodija 104 Stereo. Nimelt kõik nagu töötaks, kuid heli ei tule kõlaritest. Võimendiks Radiotehnika U-101. EC-M asendis teise plaadimängijaga töötab korralikult, kuid selle plaadimängijaga ei tule miskit, vaid kui volume põhja keerata, siis kostub õrna heli. Nõela juurest tuleb selget heli aga kõlaritesse see ei jõua. Võimendi grammoplokil on lüüdid vahetatud, juhe terve.
Kui nõel on plögane äkki siis vaja uut helipead nõelaga?
Äkki keegi aitaks.

radio
18-03-14, 11:20
Huvitav, peale helipea vahetust ikka läbi võimu heli ei tule. Plaadimängija enda sees poleks nagu ka näha miskit mida võiks vahetada või mis peaks läbi olema.

Ainult küsimused.

onks
18-03-14, 11:29
Pigem on sisend vale, või sisendisse minev kaabel vale või katkine.. Proovi kas sisendid üldse toimivad võimendil. Ehk sisendiklemme nõelaga torkides (soovitavalt madala helitugevusega) peaks kostuma madal urin kõlaritest. Kui see tuleb eraldi paremal ja vasakul kanalil, siis vaata kas audiokaabel on õige ja kui see on õige ja terve, siis kontrolli kas helipeast signaal üldse jõuab audiokaablisse.. See õrn heli maksimaalsel helitugevusel on väike müra mis kostub alati läbi, ükskõik milliseid sisendeid võimendil kasutada.. Vähemalt olen kuulnud sisend "1" heli niimoodi, kui valjuks heli keeratud, kui võimendi sisendiks valitud "2" ja sama efekt oli ka siis kui audiokaabli ühendused DIN pistikus ei klappinud pesa omadega ja ainult maandus oli õigel klemmil.

radio
18-03-14, 23:26
Võimendil sisend töötab, juhe terve. Imelik ainult et kui proovisin helipea juurest väljundini siis kõigis kolmest otsast väljundis ( 2; 5; 3) oleks nagu lühises kolme otsaga helipeas. Testri ots 3-s ja helipea pistiku ühes, teises ja kolmandas augus kostus piiks, sama 5-nda ja 2-e din-i juures?

Täitsa lõpp no minu mõistus ei võta enam. Kõik nagu kontrollitud ja korras. Kahe erineva plaadimängijaga töötab aga sellega (Radiotehnika Melodija 104 Stereo) ei tule heli. Shot in the head :D

Help needed.

onks
19-03-14, 14:04
Ma ei tea kas sain õigesti aru lühisejutust, aga piiks käib tavaliselt testrites siis kui on 50 oomi või alla, seega iga piiks ei tähenda veel halba lühist, kuid ma ei välista lühise olemasolu.
Ma peast neid numbreid ei tea öelda mis kus käib. Aga kui helipea on testitud ja audiokaabel ja võimendi on korras, siis ainus viga saabki olla ju juhtmetes, mis helipeast grammari väljundini liiguvad. Kui kuuled nõela pealt heli, siis nõel on piisavalt korras et muusikat mängitada ja mustusega ei saa viga seostada. Kui helipead oled vahetanud ja mujal need on töötanud, siis helipea viga ka ei kahtlustaks.. Helipeast kolm (või neli) kaablit on kas vigased või väga vales järjekorras ühendatud et kuidagi maandusesse jookseb vms.. Kui käpa sees on vigane juhe, siis ka käpaväliselt peaks uute ajutiste kaablite vedamisega mingi tulemuse saama. Kui sa juba ei testinud, siis mõõda päris takistused ilma piiksuta, et kas ikka "maandus", "parem" ja "vasak" jõuavad helipeast grammari väljundisse 0 oomiga, või siis kehva kaabelduse ja klemmide korral ~1-3 oomi. Tegelikult suht oletan, sest ma ei tea kui palju on helipeal endal takistused. Mõõda ilma helipeata ja vajadusel mõõda helipea eraldi.

Tegelikult mul sedatüüpi grammarite kogemus puudub ja minu juttu mitte kullana võtta.
Mäletan lapsepõlvest kui sõbra juures analoogset grammarit käima tahtsime saada, siis pusisime kaua ja ei saanud.. Heliepast heli mängis, sisendid olid õiged, kõlarid olid järgi aga muusika ei mänginud.. Kui aga nõela (rumalusest) sai radadele risti kraapida, siis kõlarid mängisid võimendatult seda sama "vale-skrätsi" nagu võimendatud muusikat.. Aga kui nõel jooksis mööda plaati naturaalset radapidi ja helipeast oli kõrvaga tajutav muusika, siis ei võimendanud midagi ja kuulda oli vaid helipea heli. Ma ei tea miks või mis seal oli. Olen kindel et midagi oli valesti paigaldatud, sest kõrvalised rääkisid et "varem see töötas".. Tol ajal oli see müstiline probleem, sest siis juba me poisikestena oskasime võimendeid ja helitehnikat ühendada ja ka nii mõnegi plaadimängijaga sai natukene edukalt tegeleda.

radio
19-03-14, 14:20
Tänud vastamast.
Eks see muidugi varem töötas minul ka täitsa normaalselt. Miski aeg ühtäkki enam mitte. Peaks proovima jah otse ajutiste juhtmetega helipeast kaablisse vedama ja siis katsetama, siis selgub kas on see vahepealne osa katki või mitte.
See piiks siis on multimeetri üks valikuvariantidest, kui tahta juhtmete voolu läbilaskmist kontrollida. Teine asi siis et lühises pevad nad olema kui grammar on välja lülitatud( loe: plaadi alus pole käivas asendis) (seal all miskid 2klemmlülitit).
Eks uurin üksõhtu ja annan tulemustest teada.

Jeekim
19-03-14, 15:16
... Teine asi siis et lühises pevad nad olema kui grammar on välja lülitatud( loe: plaadi alus pole käivas asendis) (seal all miskid 2klemmlülitit)...
Väga õige. Sisselülitushoob peab olema asendis ПУСК. Siis saab iga juhet eraldi mõõta.

9402

... Kui nõel on plögane ...
...siis on ta mokas, silikoondempfer on vedelaks muutunud ning välja voolanud. On ikka pieso-helipea?

... Võimendiks Radiotehnika U-101. EC-M asendis ...

Kui pieso-helipea, siis ЗСМ-sisend on liiga "õrnake"! Tavaline sisend, näiteks УНИВ on tibens.

radio
20-03-14, 10:44
Tere. Olen proovinud ka universaal asendis, ikka miskit. Kui kaabel võimu EC-M pistikust ühendatud plaadimängijaga ja sisse lülitatud kõik , siis nõelaotsaga seda pistikut torgates (kuhu helipea koos nõelaga kolme klemmi abil läheb) uriseb vasak ja parem kanal eraldi ilusti. Müstika, peaks ju nagu toimima siis. Tea kas uus helipea ei tööta?

Jeekim
20-03-14, 11:36
Ei mingit müstikat.
Piesoelementidel on imeõhuke hõbedakiht, see võib olla haihtunud atmosfääri ja seega on ka piesoelemendid lõpetanud tegevuse. Või on katkenud imepeened traadikesed, mis neid klemmidega ühendavad. Ainult lahkamine selgitab tõe.

9418

radio
20-03-14, 11:54
Et siis kui multitestri piiksu peale panen, siis peaksklemmi ja selle traadi vahel ikka piiks käima, mis nõela juurde läheb?

Ostsin Tartust elektroonika poest selle, kas peaks seal laskma üle kontrollida, et ikka töötab? Hind oli ka 26.70

Uut lahata ei või, muidu ei vahetata ümber vms.

Jeekim
20-03-14, 12:55
Asjaolu, et helipea on äsja ostetud, ei kinnita, et ta on UUS. Minu teada ei valmistata neid juba umbes 20 aastat. Selle kahekümne aastaga võib niiskes Tiigi keldris toimuda selle helipeaga igasugused huvitavaid asju.
Asjast.
Kui helikäpa kontakte näppides võimendi häälitseb, aga helipea sissetorkamisel on vaikus, siis päris kindlasti on helipea mokas, praak ning raha tuleb tagasi küsida. Helipeale "kõhu alla" vaadates on piesoelemendi "toruke" päris hästi näha (ülemine sinine nool). Ja on näha ka, et tema külgedel on hõbedased "triibud". Kui need triibud pole enam hõbedased, vaid näiteks mustad ja "karvased", on selge, et korrodeerumine on juba suur. Aga ehk on võimalik teha pilti? Lähedalt, makro.
Ma ei tea, mis on "multitestri piiks", aga mõõta saab takistust piesoelementide külgede ja klemmide (sinised nooled) vahel. Korras ühendustel on see väike. Aga testri otsa vastu piesoelementi panemisel peab olema ettevaatlik. Väga.

radio
20-03-14, 13:56
Ega seda tea jah. Homme saan aega siis hüppan läbi sealt kust ostsin. näis mis öeldakse. Piti hetkel teha ei saa kui ainult nutikaga. Enam-vähem peaks saama. Vb mobiililt mobiiilile saates lihtsam.
Mul selline tester. http://i.ebayimg.com/t/GB-Electrical-analog-multitester-GMT-19A-/00/s/NTgxWDcxNg==/z/tYgAAOxydB1Sm621/$_35.JPG
Rohelises alas alt neljas asend on see piiks :)

OSX
20-03-14, 14:08
Lihtsalt soovitus: kui hoolid ka helikvaliteedist, siis loobu sellest piezohelipeast ja hangi magnetiline helipea. Hinnatase on suht sama, AudioTechnica AT95 maksab 20-35€ sõltuvalt kohast. Ja võimendil on vist magnetilise sisend ju olemas.

radio
20-03-14, 14:12
Aga kuskohast seda Tartust osta saaks? Võimendil magnetilise sisend siis EC-M? Kui see siis jah on ja töötab ka :)

Aga seal peab siis ümber ehitama, ta ju 1:1 ei sobi

OSX
20-03-14, 14:22
Tartu kohta ma ostukohta pakkuda ei oska. Pigem osta interneti kaudu. Headshell tuleb vahetada, AT95 on 1/2" kinnitusega.

http://www.ebay.de/itm/Audio-Technica-AT-95-E-AT95E-Tonabnehmer-NEU-/260300058961?pt=Plattenspielerzubehör&hash=item3c9b17b151

sepp59
20-03-14, 14:24
Kui Tiigist ostsid siis tere tulemast klubisse.Hind sama,samuti ei töötand,lahkamisel pudenes mingeid paberikillukesi helipeast ja juhtmekesed olid kõdud.

Jeekim
20-03-14, 14:31
Rohelises alas alt neljas asend on see piiks :)
Continuity test? Sobib.

Lihtsalt soovitus: kui hoolid ka helikvaliteedist, siis loobu sellest piezohelipeast ja hangi magnetiline helipea. Hinnatase on suht sama, AudioTechnica AT95 maksab 20-35€ sõltuvalt kohast. Ja võimendil on vist magnetilise sisend ju olemas.

Pigem terve plaadimängija.
Sellele helikäpale (ja ülejäänud mehhanizmuzele) magnetilise helipea külge pookimine lõpeb nii nõela kui plaadi rikkumisega.

9419

radio
20-03-14, 14:38
Tea muidugi kas viitsin jamada selle AT-95-ga :). Eriliseks ümberehitajaks end ei pea. Nipet näpet asjadega saaks hakkama küll, ilma abita jääks vist siin jänni.

To sepp59: Kas said raha tagasi või korraliku töötava vastu? Ma teda enne lahti kakkuma ei hakka, kui kohapeale lähen. Välisel vaatlusel oli isegi see mutter roostes ja otsmine pulk kus nõelad küljes on ka vähe oksudeerinud või "karvane".

sepp59
20-03-14, 15:06
Kui kohe olnuks Tartu asja oleks küll läinud võitlema aga asi jäi sinnapaika ja võtan seda kui kooliraha väljakäimist..Ah jaa,mutikas oli mul kah roostes.

OSX
20-03-14, 23:22
Pigem terve plaadimängija.
Sellele helikäpale (ja ülejäänud mehhanizmuzele) magnetilise helipea külge pookimine lõpeb nii nõela kui plaadi rikkumisega.

9419

Ouch - see tuletab mulle meelde miks ma aastal 1982 omale ise grammeri ehitasin...

Jah selle külge ei tohi panna ühtki magnetpead, isegi kui see oleks peale makstud - see oleks kuritegu tehnoloogia vastu.

MK
21-03-14, 10:54
AT 95 ja ortofoni päid saab tartus audiodesign'ist.
Muusikakuulajad vist väga oma plaatidest ei hooli kui selle piezo peaga ja selle kohutava radiotehnika grammafoniga kuulavad, või on neil lihtsalt suva.

radio
21-03-14, 17:03
Hetkel paremat plaadimängijat pole. Küll kunagi ka parema muretsen. Saaks sellegi käima.

Täna siis käisin 3x poe vahet ja katsetasin helipäid. Teine ei töötanud, kolmandaga sai juba ühest kanalist muusikat kuulata, kuid maru kileda häälega. Öeldi, et toogu ma mängija sinna ja katsetab ja laseb üle vaadata. Näis mis tulemus mind ootab. Järgm ndl peaks vastuse saama.

MK
21-03-14, 20:04
Hetkel paremat plaadimängijat pole. Küll kunagi ka parema muretsen. Saaks sellegi käima.

Noh kui ei taha aru saada siis oma mure, egas neid ilmaasjata plaadifreesideks ei kutsuta.

sepp59
21-03-14, 21:05

Noh kui mehhaanilise osaga viitsid jännata oleks mingi sümboolse hinnaga pakkuda Arktur 006, nimelt autostop ei tööta ja läbi on lambike, mis näitab kiirust 33. Rägastend nurgas nii suureks kasvanud, et naine ähvardab välja visata:D. Krt.kaant vist ka ei ole.

vanakool
21-03-14, 21:08
Noh kui ei taha aru saada siis oma mure, egas neid ilmaasjata plaadifreesideks ei kutsuta. :D

Kui raha pole siis sobib kasvõi seesama paljukirutud Radiotehnika 101 plaadimängija mida saab pea tasuta. Endal selline ammu kasutusel. Korrastatud, aretatud külge Ortofoni helipea + Nad i korrektor ja seal otsas Odissei 010. Minu vähese vinüülikuulamise igatahes rahuldab.

onks
24-03-14, 21:27
:D

Kui raha pole siis sobib kasvõi seesama paljukirutud Radiotehnika 101 plaadimängija mida saab pea tasuta. Endal selline ammu kasutusel. Korrastatud, aretatud külge Ortofoni helipea + Nad i korrektor ja seal otsas Odissei 010. Minu vähese vinüülikuulamise igatahes rahuldab.

Veidi OT, aga kui sa räägid radiotehnika ep 101 grammarist, siis enam neid vist peaaegu tasuta ei saa.. Osta.ee lehelt olen jäginud ja kipuvad kõik üle 40.- minema.. isegi need "odavad" radiotehnika u101 võimendid on hinda läinud. Kunagi sain ka peaaegu tasuta selle kulunud grammari variandi ja nüüd tahan lihtsalt ilusat kesta ja kaant peale, aga ei taha seda 40+ hinda küll välja käia, sest olen harjunud et need olid vahepeal odavad :D
Kiruda ma ka ei tahaks. Mul see kulunud rrr 101 mängija funktsioneerib ilusti ja heli on ka täitsa hea, sest see sõltub pigem kiiruse stabiilsusest ja nõelast ja kaablist, mitte nii väga mängijast endast, "tavakuulaja" tasemega arvestades ikka.

Ma sain pieso helipeade kohta seda teemat lugedes palju targemaks ka, teinekord hoian sellistest mängijatest eemale et ei tekiks vajadust taastama hakata :P

radio
28-03-14, 11:33
Praeguse seisuga siis grammar poes kust helipead ostsin ja otsitakse korralikku, mis sinna sobiks. Või vähemalt töötavat.

-erik-
29-03-14, 20:35
Ise kasutan mängijat, mille ostsin noorest tehnikust aastaid tagasi:
http://www.hifi-tower.co.uk/DJ-Tech-Vinyl-20-V2-USB-Direct-Drive-Turntable-White_i2787.htm
Kuigi enda arust mängib kõiki plaate küllaltki hästi, siis mõtlesin küsida kas see mängija või selle nõel kannatab kriitikat?
Eriti teeb muret just et kuna ma väga nõeladest ei tea oleks hea kui keegi oskaks öelda kas võiks parema nõela vaadata või on mängijal olev nõel ok?
Samuti ei tea milline sinna sobiks.
Vb tobe küsimus...kui on siis vabandan ette.

ellamp
02-04-14, 11:00
On pakkuda helipea GZKU-631PA.Minu peadel küll mutrid roostes pole.Ei saa proovida kuna puudub mängia taolise helipeaga.Küsin 12€.
25 eest saab minult 2 tükki.Edu.Tel.53 855 612.Saatma ei hakka.

viirusboy
11-05-14, 18:44
Sain estonia 010 vinüülika. On suht õnnetus kotis. Taldrik uhab valepidi ringi, elektroonika on surnud ja nõel katki. Alustuseks küsin kohe nõela kohta. Kui selle kusagilt saab, hakkan alles mõtlema korrastamise peale. Originaalnõela või kogu helipead siis vaja.

Sully
11-05-14, 22:58
Estoniaga oli see teema, et Techniksi manual (selle estonia analoog) pakub käpa pikkuseks üht, Estonial on see aga hoopis teine. Ehk siis kas Estonia grammarit üldse õnnestub häälestada nii et helipea oleks igas käpa asendis õige nurga all. Estonial puudub "overhang" seda selle otsesemas mõttes - nõel peab vähemalt 1cm jagu olema üle plaadi tsentri telje ,aga seda sellest mängijast ei tule.
On elektroonikaga kuidas on, seda saab parandada kondekate vahetusega, aga ilma mõistuseta tehtud helikäppa ei asenda pea et millegagi.