PDA

Vaata täisversiooni : Mõnikord veab ka makipededel

martinj
09-03-10, 15:04
Ilus hommik. Varajane päike kuldab Sauel majadevahel prügikaste. Jalutan ja äkki...tuttav küsib. Tahad. Eile oli visatud prügikasti umbes vähemalt 200 kasutamata Tallinna helikassetitehase salvestisega kassetti. Ilusti kümnestes pakkides.
Kõikidel peal Tallinna Vanalinna muusikamaja poistekoor..
Tassisin koju...proovin lindistada oma Technicsiga ja... heli missugune !!!! Tänapäevased kassetid ei anna lähedalegi. TDK FE90 on ikka täielik saast.
Huvitav, mis linti nendes kasutati ? Kassetid aastast 1990.

vuss
09-03-10, 15:14
Mul oli kunagi hunnik mingi segakoori isamaaliste lauludega. Tundus välimuse järgi olema Basf lint. Selline tiba säbruline töökiht oli Basfil.

wigo
09-03-10, 16:14
Ma näost roheline ja õhupuudus vaevab.Aga palju õnne .Ise kasutan ka tallinna helikasseti tehase kassette lindistuseks-parim variant peale cr lindi.Aga kui tahad neist lahti saada siis helista -sõidan kohe järgi.

karla
09-03-10, 16:56
BASF lint seal sees jah... kadedus rõhub rinda.

pult
09-03-10, 16:58
Mida te neile lindistate?

kalju
09-03-10, 17:10
Tahaks ka kelkida. Mul kodus veel paar klotsi BASF-i kroomkassette, ostetud 90-date algul saksast hinnaga 1DM/tükk:)

wigo
09-03-10, 17:26
Mida te neile lindistate? Vinüüle-siis ei pea neid kuulates plaate kulutama.

wigo
09-03-10, 17:27
Tahaks ka kelkida. Mul kodus veel paar klotsi BASF-i kroomkassette, ostetud 90-date algul saksast hinnaga 1DM/tükk:)
Müüd ka.

kalju
09-03-10, 17:40
ei müü.
mingeid kroome nägin millalgi maksimarketis müügil.

rein113
09-03-10, 18:16
Sai ka omal ajal ostetud Tallinna helikassetitehase salvestustega kassette, just BASF kroomlindi pärast. Vaimulikud rahvaviisid ja mis nad kõik olid :) Kassetikogu laagerdub, mõne aja pärast jälle hea nostalgitseda.

Karlson2
09-03-10, 20:57
Kunagi kirjutasin,et ostsin ka mingi sümfoonia kassette just sellepärast,et seal oli kasutatud hästi tumedat linti.Ju siis pidi salvestus ikka kvaliteetne olema.

OSX
09-03-10, 22:16
Hästi tume oli ikka vene lint. BASF oli pruunikas ja selline säbruline nagu siin kirjutati. Muideks mulle toodi kunagi tehasest kassette kus oli täpselt 60minutit aega ning tühjad, 10'sel plokil hallist papist kirjadeta karbid ümber. Seega kuskil olid need ilmselt ka müügil, kuid meil Eestis küll ei näinud. Viimased tulid miski kooperatiiv AUVI kirjadega, kahjuks taas vene lindiga, rohkem neid ei igatsenud enam.

jyrr
10-03-10, 03:08
Kõikidel peal Tallinna Vanalinna muusikamaja poistekoor.

Palju õnne! :)

Üks mu lähisugulane on selle kooriga seotud. Kas raatsid ühest kassetist loobuda? Kui jah, siis mis võiks olla õiglane tasu?

Makipededel oli nähtavasti neil päevil erakordselt hea tähtede seis! Seda ju võib vast kah vedamiseks lugeda, kui õnnestub 2000 krooni eest soetada Nakamichi CR-4E (http://www.vintagecassette.com/Nakamichi/CR-4)?

J.

pupsik46
10-03-10, 10:03
Makipededel oli nähtavasti neil päevil erakordselt hea tähtede seis! Seda ju võib vast kah vedamiseks lugeda, kui õnnestub 2000 krooni eest soetada Nakamichi CR-4E (http://www.vintagecassette.com/Nakamichi/CR-4)?Vene foorumist väike tsitaat Nak kohta (eufooria jahutamiseks):
Мда, послушал сегодня CR-4 в основной системе и совершенно расхотелось возиться с ним дальше. Что там Айва, мой старенький Technics RS-M02 его разделал под орехи. Выставлю на продажу.

fre
10-03-10, 12:34
Kas keegi ('martinj'?) seletaks mulle, lollile, mida tähendab sõna "makipede" (või ka "autopede", mida olen kohanud) ja mille poolest ta "pärispedest" (või kuidas neid siis eraldamise mõttes nimetada tuleks?) erineb? Või on siinne foorum kuhugipoole kaldu?

martinj
10-03-10, 13:15
Peaks kuskile hakkama elektrotehnilist slängi koguma.
Üritan siis lollidese seletada.
Asi pole sugugi seotud seksuaalsusega, sest seal on termin "homo" jne.
Üldiselt slängis jms on termin xxxpede ,kus xxx asemel võib panna mida iganes. Kui terve Eesti on autopedesid täis, siis miks ei võiks siin eksisteerida ka mõned üksikud makipeded.
Muide ,. mu teine pool ükskord mainis, et naistefoorumis on terminid "vankripede" ja "ratepede" jms.
Ehk mida see võiks tähendada. Inimene , kes üritab (iga hinna eest) omada vastavat asja. Ja kui see olemas, siis kaifib seda täiega.
Eksisteerib veel termin "pedemajakas". See tähendab reeglina mingi seadme küljes mõttetult silmatorkavalt säravaid (siniseid) tulukesi.

fre
10-03-10, 14:48
Jälle targem ja asi selge... Makipede on siis pede, kes kaifib makki täiega. No tore on...

jyrr
10-03-10, 16:05
Kas keegi ('martinj'?) seletaks mulle, lollile, mida tähendab sõna "makipede" (või ka "autopede", mida olen kohanud) ja mille poolest ta "pärispedest" (või kuidas neid siis eraldamise mõttes nimetada tuleks?) erineb? Või on siinne foorum kuhugipoole kaldu?

Raudselt kaldu! Eriti esineb analoogtehnika poole kallutatud jõudusid käesoleva alamfoorumi struktuurides.

Mäletatavasti tõi Tammsaare meieni tõdemuse, et mõne arvates pole vahet, kas sotsiO või sotsiA. Siinkohal seega rõhutaksin võimalike edaspidiste arusaamatuste vältimiseks, et sõna "analoogtehnika" kirjutatakse kahe O, mitte kahe A-ga.

Esimene sedalaadi pede-liitega sõna tuli käibele seoses tuntud telesaatega "Appi tõttab stiilne viisik", kus end jõuliselt pededena afišeerinud tüübid jagasid trendinõu. Nii said neist trendipeded - trendide järgimist ületähtsustavad peded. Edaspidi on pede-liidet pruugitud fännide ja friikide, -hullude ja -hoolikute, kõrvaltvaataja jaoks mitmesuguste ületähtsustajate kohta, seda pärispedeksolemise eeltingimuseta.

Makipede on siis pede, kes kaifib makki täiega. No tore on...

Makipede on pede siis ja ainult siis, kui ta on pede. Pede, kes kaifib makki täiega, on makipedest pede.

Ja analOOgiliselt hakkame peagi heteroseksuaalset meest nimetama naistepedeks ja heteroseksuaalset naist meestepedeks. Et ka pärispeded on põhimõtteliselt meestepeded, tuleb vahetegemiseks edaspidi heteroseksuaalset meestepedet nimetada naistepededepedeks, homoseksuaalset meestepedet aga meestepededepedeks, seda kõike makipedeks olemise eeltingimuseta.

wigo
10-03-10, 16:25
Palju õnne! :)

Üks mu lähisugulane on selle kooriga seotud. Kas raatsid ühest kassetist loobuda? Kui jah, siis mis võiks olla õiglane tasu?

Makipededel oli nähtavasti neil päevil erakordselt hea tähtede seis! Seda ju võib vast kah vedamiseks lugeda, kui õnnestub 2000 krooni eest soetada Nakamichi CR-4E (http://www.vintagecassette.com/Nakamichi/CR-4)?

J. Juba teine siis kellel nakamichi-soovin õnne õnnestunud ostu puhul.Pane siis ka mõni arvamus selle asja kohta-või teeks eraldi naka teema.

karla
10-03-10, 16:32
Noh minul ütles naine et meestel kes makkidega ja muu analoogtehnikaga jändavad pole see ei hobi ega elustiil, see pidi hoopis diagnoos olema.

wigo
10-03-10, 16:37
Jumala õige-mul ei lubata linna analoogi tuua-käin maal seda kaifimas.

redart
10-03-10, 18:28
Hm. Kas siis siinse diagnoosiga meeste naised ise kahmavad otse toslingist puhast PCM-i, kui analoogtehnika pole välisuksest kaugemale lubatud? :)

wigo
10-03-10, 18:36
EIIIIIIII.Kui analoogi pole siis üldse ilma.

OSX
10-03-10, 18:54
See "üldse ilma" on samuti diagoositav, kohe kindel!:D

Teemasse kah - meenus et minu räägitud tühjadel kassettidel oli rakord alguses punane läbipaistev, kas sellel prügikastikraamil samuti?

martinj
11-03-10, 08:46
Prügikasikraamil on rakord valge, läbipaistev.
Samas tuhnisin veidi oma kassetihunnikus ja leidsin ka 90-alguse punase rakordiga kassette.

Diagnoos või mitte, aga mu leitud kassetid on juba ka päris paljusid õnnelikuks teinud.

TeeTL
11-03-10, 12:40
See BASFi lint, mida THKT toodangus peamiselt kohata võis, oli helepruun, töökihis silmatorkavate säbrude või diagonaaltriipudega, ja pind läikiv. BASFi LH-(E-I) originaalides olid nii 60min kui 90 min sama välimusega, lindi paksus muidugi erinev.

Aga kui mälu ei peta, siis oli ka tumedama lindiga THKT kassette. Lindi pind oli tume, tuhm ja määriv. Aga salvestuse nivoo võis olla vabalt sama hea kui BASFil.

AUVI kaubas oli juba palju kindlamalt sulaselge saastlint sees.

marley
11-03-10, 13:07
Makkidega, millel eelmagneetimise ja salvestusvoolu kalibreerimine olemas on, pole ju väga suurt vahet, mis lindile lindistada.
Peaasi, et kasseti mehhaanika korralik ja lindikate ühtlane. Ise mäletan, et automaatkalibreerimisega Pioneeri makk tegi osade vene kassettidega
lausa imet, igasugune vuhveldatud "jaapani toodang" ei pääsenud näolegi, peamiselt just töökihi ebaühtluse tõttu.

Kroomkassettidel on ka omad puudused: kulutab päid rohkem, mittelineaarmoonutused suuremad.

Aga see "makipede" pole küll meeldiv sõnakasutus. Kuidas siis noori utsitada sõnakasutust jälgima, kui vanad ise ilatsevad?
Vanasti kasutati "autohull", "makihull", milleks on vaja siia seda pedendust asemele pookida? Muidugi, kätt ette ei pane,
kui keegi ikka tahab "pede" olla (-;

andreie
11-03-10, 14:01
Vanasti kasutati "autohull", "makihull ....
Hea vihje!

Oli ka, küllap osalt vene päritolu: autoentusiast, autoarmastaja, autohuviline.

kalju
11-03-10, 14:16
makilemb?:)

marley
11-03-10, 14:27
OT jätkates: "autopedede" all mõeldakse minu arust rohkem selliseid kellade-vilede austajaid, kes käsi naljalt õliseks ei tee, vaid pigem maksavad.
Ei ole juhtunud kuulma, et mõnd korraliku õlist parkunud kätega mehhaanikut, tuunijat või rallisõitjat "autopedeks" tituleeritakse või ta seda ise ütleks.
Samuti ei nimetata moekunstnikke (kes oma kätega riideid teevad ja välja mõtlevad) trendipededeks, nimetatakse neid, kes iga trendika hilbu oma kappi ostab.

Teemakohaselt ka: lugesin idanaabri foorumitest pikalt-laialt kassetikatest, huviks siis just taasesitusvõimud (lint ja kassett seal üsna seotud teemades).
Huvitav on see, et kuigi üldiselt peetakse linti peamiseks müraallikaks, on praktiliselt kõigil makkidel taasesitusvõimendi mürasem, kui lint ise. Lindimüraks
pakutakse - 65-67 dB (korralikul lindil), taasesitusvõim võtab seda pea 10 dB alla. Matsin maha ka kaasaegse mikroskeemiga taasesitusvõimu mõtte,
kogu nende hea andmestik kaob kohe, kui reaalse helipeaga paaritama hakata.

Pakutakse ka, et korralik 9-kiirusega kassetikas ületab kvaliteedilt 19-kiirusega lintmaki,
seda just kassetika lindi kvaliteedi tõttu. Mina pole 9-kiirusega kassettdekki näinud (va kiirdubleerimisega mudelid),
kuid kasutatud on seda neis neljarajalistes kodustuudiosalvestajates. On kellelgi kokkupuudet/kogemust?

OSX
11-03-10, 14:44
Mul ei ole samuti 9 kiirusega pilli silma sattunud, kuid katsetasin ühe odavama Technicsiga kiiruse tõstmist. Kiirust tõstsin umbes nii et 30 minutit muutus ca 24 minutiks - et vinüüli üks külg ära mahuks (enamasti mahtus). Lisaks kasutasin Dolby C müratasandust ja oli kena kuulata küll. Korrektsoone muutsin samuti natuke. Probleemiks muidugi sobimatus standartse 4.76 kiirusega, kui siis hiljem ilmusid paremad masinad, kadus vajadus ja mõte ära sellise masina pidamiseks. Asendas tema koha Aiwa 950 single deck.

tcumen
11-03-10, 17:47
Ääremärkusena lisaks, et eelmainitud kassetitehase ajaloost ja tegemistest on hr. Margus Kruut`i sulest avaldatud artikkel ka märtsikuu TehnikaMaailmas.

hillarr
11-03-10, 19:15
Pakutakse ka, et korralik 9-kiirusega kassetikas ületab kvaliteedilt 19-kiirusega lintmaki, seda just kassetika lindi kvaliteedi tõttu. Mina pole 9-kiirusega kassettdekki näinud (va kiirdubleerimisega mudelid), kuid kasutatud on seda neis neljarajalistes kodustuudiosalvestajates. On kellelgi kokkupuudet/kogemust?
Ilmselt räägiti seal 1976 aastal Sony poolt loodud Elcasetist 9,5cm/s. Põhimõtteliselt siis lintmaki kvaliteet kassetti kujul. Igati äge värk, aga ei võitnud kahjuks tavatarbijate poolehoidu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Elcaset
http://www.youtube.com/watch?v=Epr61U_ArY8

Yxz
11-03-10, 22:46
Ilmselt räägiti seal 1976 aastal Sony poolt loodud Elcasetist 9,5cm/s. Põhimõtteliselt siis lintmaki kvaliteet kassetti kujul. Igati äge värk, aga ei võitnud kahjuks tavatarbijate poolehoidu.

Tuleb meelde, et Dual pakkus mingeid mudeleid tavakassettidele (CC), mis omasid lisaks veel 9,53 cm/s kiirust.
Et just nagu audiofiiidele.

jyrr
12-03-10, 01:00
Üks sedalaadi 30 aastat tagasi toodetud elukas BIC T-3 (http://www.vintagecassette.com/BIC/T-3) on praegu eBay's (http://cgi.ebay.co.uk/BIC-T-3-TWO-SPEED-CASSETTE-DECK_W0QQitemZ200448498714QQcmdZViewItemQQptZVinta ge_Electronics_R2?hash=item2eaba95c1a) oksjonil. Postikulu USA'st on muidugi õudne, eriti võrreldes alghinnaga 0,99$.

T-3 näitajaid ma ei tea, aga sama firma samal ajal toodetud T-1 mängis standardkiirusel maha 35-17000 Hz, topeltkiirusel 35-20000 Hz. Erilist kvaliteedihüpet justkui poleks.

hillarr
12-03-10, 01:10
Tuleb meelde, et Dual pakkus mingeid mudeleid tavakassettidele (CC), mis omasid lisaks veel 9,53 cm/s kiirust.
Et just nagu audiofiiidele.
Tõepoolest. Ka Dual tootis 9,53 kiirusega kassettmakke, mis kasutasid tavalist kompakt kassetti.
http://dual-reference.com/Tapes/C844D.htm
http://www.youtube.com/watch?v=zZaaJP47too

martinj
12-03-10, 17:14
Aga võtame jah siis mõne muu sõna kasutusse ja jätame termini "makipede" nende jaoks, kes makke disainielemendina kasutavad .
Samas, kust saada head ja vaimukat sõna ? (Lindivend, analOOgihaige, makimaan, lindipingutaja)
Teemasse kah.
Muide, ka venelastel oli mingi 9 kiirusega kassetikas. Mäletan mingit 90 alguse "radio" reklaamartiklit. . Peab 90ndate alguse numbrid üle vaatama. Aga samas mäletamist mööda polnud midagi erilist.

Martin@oli vait nii kaua neti puudumise pärast.

hillarr
12-03-10, 23:13
Muide, ka venelastel oli mingi 9 kiirusega kassetikas. Mäletan mingit 90 alguse "radio" reklaamartiklit. . Peab 90ndate alguse numbrid üle vaatama. Aga samas mäletamist mööda polnud midagi erilist.

Tuleb välja, et neid kiirusega 9 kassettmakke on rohkem kui ma arvata oskasin.
http://rw6ase.narod.ru/w/wega/wega_mp122s.html

Endale jääb küll arusaamatuks, et milleks sellist ebastandardset asja punnitada tavakassetti? Tavarbija jaoks oli nagunii kiirus 4 täiesti piisav või isegi enam kui küll. Audiofiili jaoks aga mõttetu. Pigem siis juba lahtise pooliga lintmakk või korralik laia lindiga Sony Elcaset, mis küll kahjuks kiiresti hääbus. 9 kiirusega kompakt kassetti nagunii ju kuskil mujal kuulata ei saanud, kui ainult oma koduses audiosüsteemis. Ja ilmselt olid sa ka üksi oma 9 kiirust võimaldava kassettmakiga. Suurem tõenäosus oli pigem leida sõber kvaliteetse lahtise pooli lintmakiga, mitte kiirus 9 kassettmakiga.

martinj
12-03-10, 23:47
Just seesama jah.

OSX
12-03-10, 23:58
Need vene duubeldekid omasid spetsides kahte kiirust seepärast et võimaldasid kopeerimist kahekordse kiirusega, ei midagi enamat. Tavakasutus - st mahamängimine ja salvestus välisest allikast toimus ikka 4,76cm/sek kiirusel.
Lääne masinatel kirjutati lihtsalt kuhugi "high speed dubbing". Vene versioonis
"два лентопротяжных механизма обеспечивающих поми
мо обычных записей и воспроизведения звуко-
вых фонограмм их ускоренную перезапись с од-
ной кассеты на другую".

hillarr
13-03-10, 00:32
Skeemi linki sellel Vega MP-122 makil kahjuks juures pole, aga ma saan aru, et sellel kiiruse nupul on siiski kaks funtksiooni. Võimaldab standardset 4,76 kiirusega kassetti dubleerida topeltkiirusel, kuid samas saab ka salvestada välisest allikast lindile kiirusel 9,5 ja taasesitada siis samal kiirusel.
Vastasel juhul ei oleks kahte erinevat sagedusdiapasooni:
4,76 cm/s - 31...18000Hz
9,53 cm/s - 31...22000Hz

OSX
13-03-10, 00:49
See on seal kirjas tõesti. Kuid see võib tähendada et 2x dubleerimisel on ülemine sageduspiir 22kHz....ja kui siis see dubleeritud salvestus esitatakse 1x kiirusega siis jääb sagedusribaks salvestusel max 11kHz. See oleks isegi päris hea tulemus muideks.
Muidugi ei välista ma seda et ta ei saanud topeltkiirusel salvestada välisest allikast, kuid hetkel ma oleksin ettevaatlik seda pakkudes. Kuid kui maailm peab üllatama siis las ta üllatab :rolleyes:.

Vene kassetitööstus tootis ju sisuliselt MK-60 tüüpi kassette, külg seega 30 minuti. Kui nüüd see muutuks 15 minutiks siis ei oleks ju vinüüli külg ära mahtunud kuid see oli ju tollal nagu aamen kirikus - peab mahtuma. Seepärast kahtlen et kas ikka vene massin oli nii vinge ( 122 ei viita kah just eriti heale klassile).

Usun et Dual võis küll olla salvestav ka sellel kiirusel, venelaste suhtes olen skeptiline. Kuniks keegi manuaali leiab.

martinj
13-03-10, 07:57
Vaadates struktuurskeemi (rohkem ei leidnud), tundub, et asi oskab kasutada ka iseseisvalt kiirust 9.
http://www.qrz.ru/schemes/detail/9079.html

OSX
13-03-10, 10:27
Vaatasin.

Põhimõtteskeem põgusal vaatlusel ei veena, pigem nagu hakkaks kinnitama kahtlusi. Tundub et vastu räägib vähemalt see et ... eelmagneetimise ahelad sisaldavad regulatsiooni vaid ühe väärtuse jaoks. Isegi mitte erinevate linditüüpide jaoks, rääkimata kiirustest. Sagedus on fikseeritud (jah, see võiks olla ju kõrgemale kiirusele sobiv, sobiks ka väiksemale kiirusele hästi).
Salvestusvõimendi korrektsioonahelad omavad kahte võimalikku karakteristikut, kuid peaks olema vähemalt neli. Mõtleme analoogia peale lintmakiga - ka seal on igale kiirusele vastav korrektsioonahel. See on lihtsalt hädavajalik, kuna igasuguse lindi reaalne karakteristik ilma korrektsioonita on sõltuv kiirusest.

Uurides lääne duubleid selgus enamasti et seal tehti topeltkiirusel kopeerimiseks kerge korrektsioonimuudatus passiivsete ahelatega taasesituskanalisse, sealt suunati siis eelkorrigeeritud signaal tavalise korrektsiooniga salvestusvõimendisse. Näib et ka selles masinas tegeleb selle "võimalusega" taasesitusahelas sarnane skeem. Salvestusvõimendit see ei puuduta, kuid peaks - juhul kui ta peaks saama salvestada iseseisvalt kõrgemal kiirusel.

Ootame veel selgitusi, ehk on keegi kes omab reaalset kogemust sellise makiga. Seda Vegat olen ise poes näinud müügil, seega vähemalt on keegi olnud ostjaks.

martinj
13-03-10, 11:54
Vaidleks Sulle vastu

Imelisel kombel ilmus sinna täisskeem.
Seal on näha eraldi korrektsioonid, samas ka sõltumatu "perezaapiss" ja kiiruse 9 valik.

OSX
13-03-10, 13:41
Loetle skeemis ahelad ja lüliti mis kommuteeriks kiirusest sõltuvalt korrektsioone. Võtame aluseks vasaku (skeemis ülemise) kanali.

Siin püüdis keegi müüa seda masinat, loetles innukalt kõik üles mida teadis asjast - kuid ikka vaid "ускоренную перезапись с одной кассеты на другую".
Vegalab.ru ka seda sama kirjutab. Ometi oleks ju hõskamiseks põhjust küllaga, vähemalt müügiargumendiks piisaks.
http://forum.dobroe.ru/index.php?showtopic=69688

Minugipoolest võiksid nad kasvõi 19.53cm/sek kiirustel opereerida, ega ma kade ei ole kuid lihtsalt väga raske on uskuda et I klassi kassetdekk, pealegi duubel - hakkas pakkuma sisuliselt elitaarset kvaliteeti, vähemalt CCCP piires.

marley
13-03-10, 14:16
Vähemalt teoreetiliselt on 9-kiirusel mõtet küll: kui kasutada kolmveerandtunniseid kassette, saab suure osa vinüüle ju peale küll.
Kvaliteedilt, nagu ennegi juttu oli, on 9-kiirusega kassett 19-kiirusega lintmakile vägagi vääriline vastane sellest ajast peale,
kui kassettide kvaliteet heaks läks. Mõelge ise, parimate makkide ja kassettidega ronis 4-kiirusega kassetikas üsnagi lintmaki kannule,
mis siis 9-kiirusest rääkida.

Martinj, pakun ka siis: makihull, makifiil, kassetifiil, kassetihull. Viimane meeldib eriti, seal on see sisuline grupiline suletus ka sees (-;

hillarr
13-03-10, 16:10
Leidsin ka ühe video makist youtube'is.
http://www.youtube.com/watch?v=Q97x-HUPfsY
Kvaliteet pole just parim, aga 1:55 on näha, et kiirust saab valida sõltumata sellest kas dubleerid või mängid ühte kassetti. See, et skeemi järgi ei ole asjad disainitud nii nagu peaks, ei ole vene asjade puhul minu meelest mingi näitaja :)

OSX
13-03-10, 16:39
Njah, kiirus muutus küll.:D ehki ma selles ei kahelnudki...

Ilmselt algne rukovodstvo ekspluatatasii annaks selgituse mis ja milleks mõeldud oli. Pean võimalikuks et see võis ka kukkuda lihtsalt nii välja et saab ka muid sisendeid koos "vale" kiirusega kasutada. Primitiivse ehituse korral see ainult nii saigi olla.

Ok, ütleme et minu kahtlus on "busted", isegi kui see kogemata nii välja kukkus.

Rom
13-03-10, 17:00
Aastat 15 tagasi omasin sellist Vega 122 makki. Tol ajal oli väga arvestatav makk minu jaoks, enne teda oli radiotehnika sahtel ja Vegale üleminek oli kvaliteedilt suur samm edasi. Muideks mul on selle pilli pass olemas, huvipärast uurisin veidi, maki tutvustamises mainitakse lihtsalt võimalust kõrgemal kiirusel salvestamist kassetilt kassetile ja instruktsiooni keskel siiski leidsin ühe lause, kus kirjas: kui kassetil olev salvestus on tehtud suuremal kiirusel, siis vajutada alla nupp 9,53, ehk siis tuleb välja oli mõeldud sellel kiirusel mahamängimiseks. Minu eksemplaril ei kannatanud kassetide copymist kõrgemal kiirusel, sest uuest peast jäi salvestus ujuva/muutliku kiirusega :( Viga parandada ei jõudnudki, ühel kaunil suvepäeval lõi äike liinidesse ja maki juhtimise osa sai otsa :( Teised seadmed vajasid vaid võrgukaitsme vahetust, vot sellised mälestused... Nii, et vahel ikka ei vea ka makip... makihoolikutel.

hillarr
13-03-10, 17:20
Ilmselt algne rukovodstvo ekspluatatasii annaks selgituse mis ja milleks mõeldud oli. Pean võimalikuks et see võis ka kukkuda lihtsalt nii välja et saab ka muid sisendeid koos "vale" kiirusega kasutada. Primitiivse ehituse korral see ainult nii saigi olla.

Jah, selles osas olen ma sinuga ka samal arvamusel, et see 9,53 neil kukkus pigem kogemata nii välja :D
Ilmselt ülesande püstitus nägi välja duubelkiirusega kopeerimist, aga disainides juhtus nii, et saab ka kasutada suvalise välise allika salvestamisel. Ja miks mitte siis see lisaomadusena kirja panna, et näe meil ka selline makk olemas millega saab salvestada kassettile kõrgemas kvaliteedis.:)

martinj
13-03-10, 18:05
Korrektsioonid

Salvestus: L1 ja sellega kaasnevad elemendid. SA2-3 kiiruse lüliti SA1-5 linditüübi lüliti.
Neli eerinevat korrektsiooni ongi olemas.
Eelmagneetimine tundub jah vaid ühele kiirusele (aga ka enamikes lindikates on see nii, kõrgklassi omad välja arvatud) Lülitirühm SA1-6 annab kroomi puhul rohkem generaatorile toidet.

Taasesitus.
R4 R13 ja R23 , mõlemad käivad eraldi läbi kiiruse kui ka linditüübi lüliti.
Transid VT7 ja VT3 ühendavad helipea paralleelkontuuris mahtuvusi juurde (seoses kiirusega).

Muu jutt , mida tahtsin lisada, on teiste poolt kirja padud juba.

hillarr
13-03-10, 18:40
Tegelikult ka odavad vene makid on siiski isegi hästi tehtud. Selle skeemide analüüsi peale tuli meelde krooni aja alguses müüdud üks hiina duubelkassett, kus oli kustutuspea lahendatud püsimagnetiga, mis suruti siis salvestusnuppu vajutades mehaaniliselt vastu linti. Päris õudne merekohinaga salvestus jäi. Vähe sellest, automaatne salvestusnivoo regulatsioon oli nii taibukalt konstrueeritud, et keeras nivood kogu aeg vaikselt juurde, kuni avastas, et nüüd sai vist liiga palju ja sellele järgnes äkiline salvestusnivoo tagasi keeramine.

Tulemus jäi selline kus umbes iga viie sekundi tagant jääb heli äkki väga vaikseks ja siis hakkab uuesti tõusma kuni järgmise kõvema löögini või klippimispiirini jõudmiseni, millele järgneb jälle äkiline maha keeramine :D

Ma ei tea kas ka tänapäeval hiinakad samasugused on, aga sellist jubedust vene toodangust pole küll õnnestunud kohata.

OSX
13-03-10, 18:41
Kui eeldame et lülitid on "4,73" asendis siis saame küll korrektsioonid kahele tüübile kuid kui lüliti SA2-3 muudab asendit kiirusest sõltuvalt siis jääb tal ju kontakt 4 lahtiseks (kiirusel 9), seeläbi aga ka SA1-5 olemasolu muutub mõtetuks (sellel kiirusel). Äärmisel juhul saame nii vaid ühe täiendava korrektsiooni juurde kuid millisele lindile?
Pigem on see mingi "umbes nii" korrektsioon, mis suurtes piirides heli kuulatavaks jättis, olenemata lindi tüübist. Ikka kisub sinna et tegu vaid kiirkopeerimiseks kohase asjaga .

Kas kuskil miskit selgitust ei ole mis olukordades miski lüliti midagi teeb? Martinj, millest järeldad et SA2-3 vastavalt kiirusele muutub? Mul on kolme lehega skeem kuid seal küll midagi sellest ei ole.

martinj
13-03-10, 19:20
Olgu, ei viitsi süveneda hetkel rohkem skeemi, SA2 on kiiruselüliti. Juu kukkus nii välja ja "progressi" oli vaja. Annan hetkel loobumisvõidu Sulle.

Aga kui juba hiinakatele jutt läks, siis nende hulgas kah kahekiiruselisi sange nähtud.
90nendate alguses sai uuritud ühte sanga, millel ka nupp HI-SPEED dubbing.
Ja mida see tegi. Andis mootorile (mis vedas kahte mehaanikat ringi) täistuurid peale. Muud ei teinud. Kõik toimis (mängimine ja muu salvestus ) ka "suuremal kiirusel"
Üks teine nupp oli veel isendil "FM STEREO/CrO2" . See nupp lülitas sisse vaid vastava valgusdioodi.
Seade ise oli mono loomulikult.
Kvaliteet oli loomulikult olematu-pöördvõrdeline hinnaga.
Müüdi 90ndate alguses Jõhvi turul.

martinj
04-04-10, 10:07
Juhuslikult leidsin selle
http://rw6ase.narod.ru/a/astra/astra_m113s.rar
Ehk veel üks 9sase kiirusega kassetikas. Juhend igatahes lubab kiiruse 9 kasutamist ka salvestusel ja paremat heli. Skeemis ka nagu korrektsioonid olemas.
Huvitav isend igatahes.

Lauri.L
16-09-10, 15:49
Täna õnnestus endale soetada vega MP-122C Pmst töötab aind hea oleks ka skeemi omada. Kui kellegi teab mõnda linki või vedeleb kodus selle maki skeem ,siis oleks tänulik.

vaiko
16-09-10, 16:49
http://www.qrz.ru/schemes/detail/5429.html

Rom
16-09-10, 20:23
Täna õnnestus endale soetada vega MP-122C Pmst töötab aind hea oleks ka skeemi omada. Kui kellegi teab mõnda linki või vedeleb kodus selle maki skeem ,siis oleks tänulik.
Ma ei tea kuidas see makk nüüd tunduks, peale seda, kui olen paremaid Pioneere ja Sonysi näppinud, aga aasta oli 1995 (vist) siis oli see makk väga kõva sõna, olin vägagi vaimustuses, eriti meeldis salvestusel valju "klõpsu" puudumine salvestuse sisse ja väljalülitamisel. Taasesitus oli tol ajal minu jaoks ka 5+ Vene omadest kindlasti üks märkimisväärsemaid.

Lauri.L
16-09-10, 22:19
Mul see makk pmst töötab. Mõned konded vaja vahetada ja üks indikaator näitab kah nats valesti. Mindu huvitaks ,et kas mõlemad pooled peaks suutma eristada lugude vahesid või on see ainult A poolel nii.

J_K
16-09-10, 22:29
Teil siin tore teema mis viimasel ajal suunanud end topeltkiirusega salvestamisele.Selliseid aparaate leidub maailmas päris palju.
Mind huvitaks kas keegi on kokku puutunud Sony elcaset`iga?

http://en.wikipedia.org/wiki/Elcaset

Kas sellist looma Eestis keegi omab?

mikumaku
17-09-10, 08:18
Jalutas läbi üks selline isend minu juurest mitmeid aastaid tagasi. Oli ka üks kassett kaasas, mängis ilusti. Müüsin ühele huvilisele pensionärile, kes väga õnnelik siiamaani selle üle... Seisab tal riiulis ja kogub tolmu, aga omanik on õnnelik... nii et olemasolu kui fakt eksisteerib...

J_K
17-09-10, 10:45
Niisiis pole Eestis elcaset päris võõras.
Misasi teeb selle aparaadi nii väärtuslikuks et selle eest ligi 5k krooni küsitakse?
Isegi tühja kasseti eest tahetakse ca 350 eeku?

http://www.blocket.se/sodermanland/Sony_EL_7_Elcaset_bandspelare_29431686.htm?ca=11&w=3&last=1

2718

Olen näinud kui oksjonil läheb sama mudel veel kõrgema hinnaga.

martinj
17-09-10, 11:00
Miks maksavad maanteemuhud hingehinda ?
Pigem asi on selles, et tegemist on haruldusega ja hea ju rääkida, et mul on, sul pole .

a1
17-09-10, 23:13
osta.ee s viimastel päevale juba mitu olimp makki müügil:
http://www.osta.ee/14631478
http://www.osta.ee/14336434
mõni päev tagasi läks 004 ca 2k hinnaga.

mikumaku
19-09-10, 00:14
Nojah. Endal riiulis kah seisab Rostov 105 C-1, teac-i helipeadega ja puha, pole teda mitu aastat juba sisse lülitanud, kunagi olin väga õnnelik ta üle, kettad keerlesid pidevalt... Eks lisanduvad aastad mängivad rolli...

martinj
21-09-10, 22:16
Võibolla sobib siia teemasse
http://www.youtube.com/watch?v=1bztzXk600M&feature=related

sill
21-09-10, 23:04
Miks maksavad maanteemuhud hingehinda ?
Pigem asi on selles, et tegemist on haruldusega ja hea ju rääkida, et mul on, sul pole .
Just see ainult ongi sest tegemist tõesti kõige hullema autoga mis iial tehtud.Sellega sõitmine on tõsine piin ja vaev.

Lauri.L
23-09-10, 01:07
Minu VEGA MP-112C makil on selline huvitav nupp, mille otstarbest pole ma veel aru saanud. Äkki kellegi on näinud varem sellist ikooni ,et " on kaldtee nagu volume nupudel ja siis on on nooreke selle kaldtee alguses ülevalt alla". Pmst on tegu indikaatorite all oleva kõige parempoolse nupuga, selle topeltkiiruse kõrval.

dieter
23-09-10, 01:11
Minu VEGA MP-112C makil on selline huvitav nupp, mille otstarbest pole ma veel aru saanud. Äkki kellegi on näinud varem sellist ikooni ,et " on kaldtee nagu volume nupudel ja siis on on nooreke selle kaldtee alguses ülevalt alla". Pmst on tegu indikaatorite all oleva kõige parempoolse nupuga, selle topeltkiiruse kõrval.

müratasandi
toimest aru saab selle järgi, et nõrgemad kõrgsagedused kaovad üldse ära ja peale valjut kõrgsageduslikku helilõiku käib järele umbes 0,2sek susin

Lauri.L
23-09-10, 13:43
Milleks seda muidu praktikas kasutatakse. Hetkel on nii ,et kui vajutan ,siis tuleb selline kõrgete sageduste hoog paar sek ja siis kaovad kõrged ära ja jääb tuhm heli. Kui selle nupu välja lülitan siis on nagu normaalne heli.

AntiV
03-11-10, 14:25
Jalutas läbi üks selline isend minu juurest mitmeid aastaid tagasi. Oli ka üks kassett kaasas, mängis ilusti. Müüsin ühele huvilisele pensionärile, kes väga õnnelik siiamaani selle üle... Seisab tal riiulis ja kogub tolmu, aga omanik on õnnelik... nii et olemasolu kui fakt eksisteerib...

Jutt käib siis Sony Elcaset kassettdekist. Kas mäletad mudelit ja kuna tundub, et omad pensionäriga kontakti (tead, et kogub tolmu), siis ehk on tal müügimõtteid? Mis mudel, see muidugi esmane vajalik info.

Heminoolo
03-11-10, 17:31
Keegi võiks minu Tesla B 730 ka ära osta.:D Seisab teine niisama.

mikumaku
03-11-10, 20:46
Jutt käib siis Sony Elcaset kassettdekist. Kas mäletad mudelit ja kuna tundub, et omad pensionäriga kontakti (tead, et kogub tolmu), siis ehk on tal müügimõtteid? Mis mudel, see muidugi esmane vajalik info.

Mudelit peast ei mäleta, välimuselt oli mälu järgi identne sellega, mis J_K postituses pildil ülalpool. Omanikku kohtan keskmiselt korra kvartalis ja ainult sellel põhjusel ei ole "taktikaliselt" kasulik teda torkida, eks ta paras kavalpea nagu me kõik... Aga muu jutu kõrvalt küsin küll, kuid see võib alles paari kuu jooksul juhtuda. Eks kaevan siis teema üles ja annan teada.

Lauri.L
10-11-10, 21:51
Tekkis selline küsimus ,et kust võiks saada testkassette, kus on peal mingid kindlad signaalid erinevate kiirustega, et saaks häälestust paremini teha.

martinj
10-11-10, 22:09
Ega see küsimus ainult Sinul pole.
Ennast ka huvitavad nii testkassetid kui -lindid.

wigo
10-11-10, 22:19
Arvan,et ebay abiks.Tean ühte elfa kasutajat kellel need vigurid olemas, aga ilma tema nõusolekutta ei avalda tema andmeid.Lindi pingutuse mõõtmiseks nn. dünamomeetriga kasett-detanatsiooni mõõtmiseks erinevatel sagedustel.Enda naka sai üle mõõdetud.Tulemus siis selline,et reversit parem mitte kasutada,st. tagurpidi mängimisel parameetrid kehvemad kui tavaliselt mängides ja kiiremas korras vaja vahetada lindiveo kummid.Õnneks dragonil pole vaja helipea paikakeeramiseks kasetti.

Lauri.L
17-11-10, 01:01
Kust saaks rihmasid makile? Hetkel vaja üks rihm Akai GX-F71 le.

-erik-
03-12-10, 17:53
Kellelgi on vedanud kes kõik selle oma valdusesse saanud:

http://www.youtube.com/watch?v=vEuUnWRZx7g
Päris huvitav vaatamine.

freeze
09-01-13, 22:54
http://www.youtube.com/watch?v=K51z0UAyhJo&NR=1&feature=endscreen

ehh...