PDA

Vaata täisversiooni : Kõver vinüül

meloman
07-10-10, 08:57
Tere kõigile! Sain endale hiljuti ühe vinüülplaadi, plaat ise on peaegu uus, aga plaadi äär lainetab päris tugevasti. Esimese loo peal hüppab nõel mitmest kohast üle. Saaks kudagi ehk sirgeks plaadi algust teha?

saformo
08-10-10, 06:42
Võibolla leiad hoopis kõrgema nõela?

RaunoK
08-10-10, 16:21
Tere kõigile! Sain endale hiljuti ühe vinüülplaadi, plaat ise on peaegu uus, aga plaadi äär lainetab päris tugevasti. Esimese loo peal hüppab nõel mitmest kohast üle. Saaks kudagi ehk sirgeks plaadi algust teha?

Plaadid saab sirgeks, kui hoida midagi rasket peal, plaadi virn näiteks. Aja jooksul saavutab oma õige kuju.

mikumaku
08-10-10, 23:19
No kõige lihtsam- suurenda nõela survet natuke. Kui on väga lihtne mängija ja regullikohta ei ole, siis vanasti pandi mõni münt kleepsuga peale käpale. Aga üle ei tohi muidugi pingutada selle lisaraskusega.

meloman
09-10-10, 23:35
Keegi kunagi rääkis mingist kuumutamisest. Panna plaat kuuma vee sisse ja pärast pidi olema lihtne painutada sirgeks. Palju selles tõde on ei tea, lihtsalt kunagi ühe kõrvaga olen kuulnud. Peab võtma mõne vana plaadi ja proovima , mis tulemuse annab.

vaalo
10-10-10, 01:34
Põhimõtteliselt eksisteerib ka selline (http://www.youtube.com/watch?v=UfcLZRr4VDU) variant. Proovimine omal vastutusel:p

tagahoovis
10-10-10, 03:57
Seda viimast varjanti olen kunagi ammu paaril plaadil kasutanud ja toimis, kuid plaat ja klaasid peavad olema tolmuvabad. Klaas ka ei tohi laineline olla.

ottok
16-12-10, 15:08
päike peab vist suvine olema,et plaadi nii pehmeks saab

jyrr
18-12-10, 12:39
Kuumutamine kiirendab plaadi lagunemist, eriti kui seda teha päikese käes. Polüvinüülkloriid laguneb ultraviolettkiirguse ja soojuse toimel.

MK
24-05-11, 19:52
Hei olen ostnud plaate ja on trehvanud ka kõverikke ka uusi.
Kas mingi mõistlik ja lihtne moodus on olemas ka nende sirgu ajamiseks. Või on tegu täitsa mõttetu üritusega. Või võimalus 3 las nad olla ja pole häda keskit.

sewar
24-05-11, 21:29
Ega head, kindlat ja odavat varianti vist pole.
Mõnevõrra ehk aitab Record Clamp. (http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=record+clamp&_in_kw=1&_ex_kw=&_sacat=See-All-Categories&_okw=record+clamp&_oexkw=&_adv=1&_udlo=&_udhi=&_ftrt=901&_ftrv=1&_sabdlo=&_sabdhi=&_samilow=&_samihi=&_sadis=200&_fpos=Postcode&LH_SubLocation=1&_fsradio2=%26LH_PrefLoc%3D1&_sargn=-1%26saslc%3D2&_salic=3&_saact=3&LH_SALE_CURRENCY=0&_sop=12&_dmd=1&_ipg=50)

MK
26-05-11, 19:37
vabandan et ma kohe seda teemat leida ei suutnud.
Selle Record Clamp'i peale olen ma ise ka mõelnud juba varem, aga mul hetkel suht pehme vedrustusega aparaat. Kui lai ja kui raske selline asi ideaalis olema peaks, võibolla on ka miske materjal millest ta kindlasti olema peaks.

redart
26-05-11, 22:50
Selline tundus optimaalse nii hinna, kaalu kui materjali poolest olevat, kui ma endale otsisin: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300560190855
Loppis plaadid ajab natuke sirgemaks ka mängimise ajaks. Mul ka peaaegu kõik plaadid kergelt viskavad, kuna on aastakümneid otsa peal püsti seisnud. Nüüd panin virna pikali ja olukord stabiliseerub aegamööda.

MK
27-05-11, 23:43
Ma plaanin selle asjanduse kodumaalt osta ja omasid toetada, selle pärast uurisingi.

ottok
03-06-11, 23:16
sama huvi minulgi,kes ja kus eestis müüb?

MK
04-06-11, 00:31
Mõtlesin pigem lasta teha, selles suhtes.

ottok
10-06-11, 21:07
huvitav kas tipptreialid seda foorumit loevad ? :)

Inq
10-06-11, 22:04
Variante on erinevaid, märksõnaks soojus. Panna näiteks plaat mõneks ajaks sauna ja siis pressi alla sirgu, aitab. Teine pikemat aega nõudev võimalus, soojas kohas panna horisontaalselt samuti raskuse alla. Ma pole nii kõverat vinüüli veel kohanud mis lausa segaks mängimist, see kui ta isegi natuke lainetab ei sega mängimist, pigem riivab silma.

fomoco
10-06-11, 22:10
Variante on erinevaid, märksõnaks soojus. Panna näiteks plaat mõneks ajaks sauna ja siis pressi alla sirgu, aitab. Teine pikemat aega nõudev võimalus, soojas kohas panna horisontaalselt samuti raskuse alla. Ma pole nii kõverat vinüüli veel kohanud mis lausa segaks mängimist, see kui ta isegi natuke lainetab ei sega mängimist, pigem riivab silma.

Ära seda linki ava: http://www.tisain.eu/vinyylkauss/#

Plaati saab selliseks ajada ka elektriahjus.
Seal võiks saada neid ka sirgeks ajada.
Sorry, et veidi teemast mööda.

kaurman
12-06-11, 00:58

Nõus. Kui lainetav plaat ajab viskama, siis esmalt vaataks ikka käpa ja nõela otsa. Nii kaheksas plaati ei ole veel kohanud, mille puhul oleks lausa vajadus sirgemaks teha. Välja arvatud juhul, kui on tõesti konkreetselt kuidagi kahjustada saanud, aga toona oli lugu juba nii kehv, et tuli plaat ära visata.

hannes70
12-06-11, 17:02
Plaatide kõveruse vastu aitab Clearaudio outer limit complete kit. Iseasi, kas antud jupstükk küsitavat hinda väärt on.

Sonic
14-06-11, 10:00
On olemas veel Furutech Disc Flattener.
http://www.6moons.com/audioreviews/furutech6/destat.html

jyrr
15-06-11, 12:31
On olemas veel Furutech Disc Flattener.
http://www.6moons.com/audioreviews/furutech6/destat.html

See võiks teoreetiliselt isegi toimida. Parem ikka kui polüvinüülkloriidi lagundamine päikesepaistel ultraviolettkiirgusega. Samas mudeli DF-2 jaehind on uuena üle 2000 USD... Ilmselt on olemas sama häid paar suurusjärku odavamaid lahendusi. Igastahes kui keegi Eestis asub vinüülisirgestamise teenust pakkuma, avaldan käesolevaga soovi sellest teada saada.

Furutech'i mõni teine toode aga tekitab minus tugevaid kahtlusi selles osas, kas nende sihtotstarbelisest pruukimisest märgatavat kasu võiks loota. Näiteks samal lehel kommenteeritud deStat, mille uuema mudeli DeStat II saaks kätte umbes 400 GBP eest. Nelja AA patareiga töötav puhuriniru ei eemalda ka balansseeritud ioonivoo abil mingil juhul vinüülplaadilt sellist saasta, mis on sinna kinnitunud muul põhjusel kui staatiline elekter.

Ja veel - kommenteerija kirjeldab samas artiklis, kuidas pärast CD töötlemist deStat'iga muutusid bassid tihedamaks ja mahlasemaks ("tighter and more fluid") ning paranes lavatunnetus ("soundstage ... was more obvious ... sensed it more than before ... more observable"). Jutt käis Audio CD plaadi mõjutamisest ioonivoo ja puhuriga. Äkki siis oli deStat CD töötlemise ajal kogemata valepidi suunatud ja eemaldas plaadi asemel staatilise elektri ajust ja tolmu kõrvust?

J.