PDA

Vaata täisversiooni : Kassettmagnetofoni helipea puhastamine, üldine hooldus

-erik-
16-10-10, 14:48
Olen siis värske kassett decki omanik. Loomulikult ei soetanud ma tuliuut vaid ikka kasutatud mis vana resiiveriga kokku sobis. Tegu Marantz toodanguga.

Nii siis kui olin veel väike poiss ja kodus peale "vesnaa" maki midagi muud polnud siis sai helipead puhastatud vatitiku ja viinaga. Küll ma ei ole kindel ka see oli õige vahend....

Mida vanad melomaanid ja fännid soovitaksid kasutada? Mida kontrollida või lisaks puhastada, üle vaadata?

Aitäh

martinj
16-10-10, 17:44
Mis sel viinal häda on ? Kõlbab peale helipea ka üleüldiselt pea puhastamiseks.
Ise kasutan soomlastele mõeldud 80% viina.

Vaata, et ei oleks kuskil tolmu ja rullikud käiksid tühijooksul kergelt.

-erik-
16-10-10, 18:07
Huvitav kas vinüül plaadi jaoks mõeldud puhastus vedelik sobiks ka... "AM Record Cleaner"

ottok
16-12-10, 15:15
jää ikka viina juurde
ja järgmine samm: muretse või laena demagnetiseerimispool.
ja kui helipea pole väga kulunud ongi hooldus tehtud

Shele
16-12-10, 17:38
Viin on saatanast: sisaldab üldjuhul isegi suhkrut. "Koduextra" poodides olen leidnid denatureeritud piiritust: tegelikult metanool. Puhastab hästi, ei jäta jälgi, aga seespidiselt ärge tarvitage.
Mürk! Aga paar sekundit aure nuusutada ei tapa ega riku tervist.

Sonic
16-12-10, 18:41
Mina olen alati kasutanud meditsiinilist piiritust.

Scott
17-12-10, 02:42
... denatureeritud piiritust: tegelikult metanool. Puhastab hästi, ei jäta jälgi, aga seespidiselt ärge tarvitage. ... Mürk!

Denatureeritud piirituse maitse on nii jälk, et seda ei kannata suu lähedalegi panna, rääkimata rohkemast "proovimisest". (Scott@ ei maitsnud seda seespidise tarvitamise eesmärgil.)

Puhastusomadused on see-eest väga head.