PDA

Vaata täisversiooni : Parimad kassetid

Sonic
24-12-10, 11:17
1. Maxell Metal Vertex 90
2. TDK Metal MA - R 60
3. TDK Metal MA - XG 60
4. Nakamichi Metal ZX - C 60
5. Sony Super Metal Master 60
6. Sony Metal Master 90
7. Denon Metal MG - X 100
8. TDK Metal MA - XG 60

http://i.ebayimg.com/18/%21B7J4TEQ%21mk%7E$%28KGrHqJ,%21ioEyd+-jCC0BMzb%21EL34%21%7E%7E_12.JPG

moi
24-12-10, 11:23
Maitse asi, metall kassettidel on muide moonutus suurem kui tavalistel ja üsna tuntavalt.

-erik-
24-12-10, 17:14
Miks siis metall parem on?
Ei kulu? Kahinaid on minimaalsed?
Miks neid vähe saada on olnud ja nüüd vist pole enam üldse saada...
Hiljuti käisin vaatamas kas üldse kassette enam saada on siis poes oli valida vaid ühe TDK vahel mis oli täiesti tavaline TYPE I. Abiks ikka...

Nrgy
24-12-10, 18:02
Kassettide kadumisest on üldiselt kahju, osta või kõik kokku kui jõud üle käiks.

humax
24-12-10, 18:38
Kassettide kadumisest on üldiselt kahju, osta või kõik kokku kui jõud üle käiks.

Ei ole kassetid kusagile kadunud. Selveri keti kauplusted täiesti olemas. Prismas olemas ja müügis Eestis on ka firma, kes on maaletooja ja ostmise ja tellimise võimalus olemas.
Juhul kui momendil pole, siis kaupuse ostujuhiga saab alati kokkuleppida ja nad tellivad meelsasti. Selvris oli neli erinevat sorti valida.

maaalune
24-12-10, 21:59
Miks siis metall parem on?
Ei kulu? Kahinaid on minimaalsed?
Miks neid vähe saada on olnud ja nüüd vist pole enam üldse saada...
Hiljuti käisin vaatamas kas üldse kassette enam saada on siis poes oli valida vaid ühe TDK vahel mis oli täiesti tavaline TYPE I. Abiks ikka...

"Metal" kassettidel avaram riba.Sonic-u valikust eelistaksin Denon Metal MG - X 100.Koostöös müratasandiga Dolby NR ,enam-vähem normaalne.Kassettide kvaliteedi kohapealt pole moonutustest mõtet erilist diskussiooni korraldada.Kassett jaab kassetiks IMHO.Lintmakk on juba teine teema.Saada ikka on veel neid.Järgida tasuks pigem nende kassettide mahamängimiseks kasutatavat tehnikat,valides sealt võimalikult madala detonatsiooniteguriga isendid(+eelmagneetimine jne.,...).IMHO -Müratasandus on ka ikka paras moonutuste "vabrik".
Kunagi oli omanduses TASCAM-i stuudioisend - oli hea asi aga mitte piisav kvaliteetse muusika taasesitamiseks.Pigem eelistaksin investeeringutes korralikku vinüülimängijat - kui võtta aluseks analoogsignaalide taasesituse...

Sonic
25-12-10, 13:15
Ei ole kassetid kusagile kadunud. Selveri keti kauplusted täiesti olemas. Prismas olemas ja müügis Eestis on ka firma, kes on maaletooja ja ostmise ja tellimise võimalus olemas.
Juhul kui momendil pole, siis kaupuse ostujuhiga saab alati kokkuleppida ja nad tellivad meelsasti. Selvris oli neli erinevat sorti valida.
Humax, kas sa oled tänapäeval müügil olevate kassettide kvaliteediga rahul?
Lisan veel nii palju, et kui midagi veel saadaval ongi, siis ainult Type I, kroom ja metal kassette küll minu teada enam müügil pole.

tagahoovis
25-12-10, 13:35
Saadaval on ka juba salvestatud kassetid, eri aegadest. Hinnad algavad 15.-, kuigi kõigil pole materjali peale märgitud. Ise jupp aega taolisi kasutanud.

-erik-
25-12-10, 14:29
Lisan veel nii palju, et kui midagi veel saadaval ongi, siis ainult Type I, kroom ja metal kassette küll minu teada enam müügil pole.

Seda mõtlen minagi, et kui kroom ja metal nii head olid nagu räägitakse, siis miks neid pole saada enam?

alfons
25-12-10, 18:19
Ja mis siis see on? Surnud leht?

http://www.tdk.ee/default.asp?go=2&databaas=1&grupo=kassetid
---------------
Esiteks metall suht kallis ja ega type II odav ole, rääkimata sellest, et ega metallid ikka iga dekiga sobi. Osa kassettdekke olid kroomidega sama head kui teised metalliga.

humax
25-12-10, 19:27

Eriliseks virisemiseks küll põhjust pole! Sai ka varemalt Saksast toodud mitu blokki Basf Chrome Super II, hea oli et otsa said, seda sellepärast, et vahetult peale salvestust oli kõik väga hästi ja aasta pärast oli alles pool nivood ja kõrgete ots kadunud. Ehk teiste sõnadega lint "unustab" kiiresti. Kaugest veneajast pole juba kroomi ja metalli austaja. Sama probleem on metalliga. Tavakaseti puhul on isegi 10 aasta taguseid salvestusi ja kõlavad hästi, pole probleemi. Loomulikult mulle meeldiks väga, kui kõrgete ots 19-22Khz välja jookseks, aga pole ka eriline probleem, sest olen pisteliselt mõõtnud ja puhtalt 18-19,5Khz saab ka TYPE-1- ga kätte. Madala ja keskmise osaga probleemi pole. Mul käib asi veidi teisiti ja enne salvestust testin iga lindi ära, mille masinasse panen ja testi tulemuse põhjal teen vajadusel kõrgete otsale + korrektsiooni aga mitte rohkem kui +db, mõnikord on vaja mõnikord mitte. Nüüd kas TDK FE90, EMTEC Sound I või Sony HF 90 siis on tõesti vahe olemas ja seda selle suhtes, kui kõrgele asi jookseb kõrgete otsas ja sellest ka vajalik korrektsioon, et kust alates ja palju tõsta ja sellise juhul on ka säilivus parem, et aastate möödumisel salvestus kõrgete osas oleks särav ja värske. On olnud ka eri aegadel ostetud ühe tüübi lintidel pisike vahe olemas. Need kõik on tavakorrektsiooniga 120 mikrosek. korrektsioon kassetid. Kui makil on lindi kalibreerimine siis on väga lihtne, kalibreerimisel paneb ta ise eelmagneetimise paika ja seda max tasemel. Kui seda pole siis kolme peaga maki puhul on kuulda kuidas asi kõlab ja saab käsitsi "BIAS" sedistusega korrigeerida. Kui on kahe peaga siis on veidi vaeva rohkem ja keerulisem. Sellega peab aga väga ettevaatlik olema, sest ämber on kerge tulema ja jõuad kiiresti moonutusteni, selles mõttes et oled korrektsiooniga üle pingutanud. Ei lintmaki, ega kassetikaga, ei tee ma ühtegi liigutust enne kui lint on testitud. Elukutse viga midagi pole teha. Kui täpsemalt tahan siis generaator, oss ja millivoltmeeter abiks ja ikka saab. Näit. ega ka profi makkidega enne ei tehtud ühtegi liigutust kui kalibreerisid lindi üle, kui vaja muutsid eelmagneetimist ja alles siis läks salvestuseks. Momendil kasutuses olevad pillid, pole ka just viletsate killast ja aitab kuulata küll. Võiks ja ka mürad pausidel vaiksemad olla aga see on suuresti laiskuse probleem, et ei viitsi nuppu keerata. Üldiselt ei virise! Mida siis kassetist ikka tahta! On ka kroomi ja metalli saada, kui tellida, ainult hinna vahe on väga suur ja mälu piiratud, mina seda ei kasuta. Kui otsida üles maaletooja, kes sellega Eestis tegeleb, siis ma arvan küll, et tellimise peale toovad. Kahtlemata on ta nii mitmes asjas parem aga, kes soovib see proovib. Sisuliselt ju tuuakse seda mis hästi müüb ja odav on. Netis on neid kohti mitmeid olnud, kus on silma jäänud ja lähim mis kunagi silma jäi oli see Tallinna äärelinnas, üle vee asuv koht. Kui kassetikast rääkida siis mis kasett iganes, aga väga hea ja täiuslik peab olema kastikal mehaanika osa ja kui rääkida heast kvaliteedis siis peab ka üksjagu elektroonikat olema ja iga kast kuhu kassetti annab sisse panna pole veel makk ja ainult heast kassetist pahatihti ei piisa. Häält teevad nad loomulikult kõik, oma heade või halbade näitajatega.

wigo
25-12-10, 20:54
Häid pühi lindimeestele.Mul ikka probleem kaseti printimis progega-ei leia mitte kuidagi seda õiget.Leidsin sellise millega saab karbi peale kirju printida aga kaseti peale ei see asi ei prindi.Paluks abi.

Sonic
25-12-10, 23:55
Tänud Humaxile asjaliku kommentaari eest:) Mina millegipärast arvan, et tänapäeval enam kroom ja metal kassette ei toodeta, kuid võib-olla ma eksin.

pirnissimus
26-12-10, 10:49
Aga olid olemas ka Fe Cr kassetid,või on ka praegu? Mida neist arvata?

martinj
26-12-10, 14:41
Aga olid olemas ka Fe Cr kassetid,või on ka praegu? Mida neist arvata?
Olen näinud ainult nuppe makkide peal. Väidetavalt ei olnud tüüp 3 eriti jätkusuutlik.

moi
26-12-10, 17:23
Kui on huvi konkreetsete numbrite osas võib vaadata: http://www.ant-audio.co.uk/index.php?cat=post&qry=tape_recording
Seal palju kassettide ja kassetikate mõõtmisi.

pult
26-12-10, 21:34
Tore lugeda ja ise ka salvestasin palju vanasti kassetile, aga mida te salvestate kui küsida tohib? Andestage, võib-olla ma olen seda juba küsinud.

wigo
26-12-10, 21:54
Vinüülide pealt ikka-siiamaani lindistan kasetile,et vinüüle vähem kulutada.

J_K
28-12-10, 17:27
Aga palun,ostke kes soovib:

http://www.tradera.com/Kassettband-10-pack-Chrome-TDK-SA-OBS-Nya--auktion_302045_124948249

Sonic
09-01-11, 11:47
Eriliseks virisemiseks küll põhjust pole! Sai ka varemalt Saksast toodud mitu blokki Basf Chrome Super II, hea oli et otsa said, seda sellepärast, et vahetult peale salvestust oli kõik väga hästi ja aasta pärast oli alles pool nivood ja kõrgete ots kadunud. Ehk teiste sõnadega lint "unustab" kiiresti.
Mina leidsin ka üles paar BASF Chrome Super II (1989-1990) kassetti, 90-ndate algul salvestatud, kuid sellist probleemi ma küll ei täheldanud. Kõlavad väga hästi ja nivoo on ka normaalne.

AntiV
07-02-12, 16:01
Kas on kellelgi kogemust viidatud kassettidega? Hind ju olematu. TDK-d Amazonis. (http://www.amazon.co.uk/TDK-Chrome-Audio-Tapes-Cassette/dp/B001FOFEDI/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1328622847&sr=8-2)

marley
07-02-12, 17:12
head kassetid oma mälu järgi.
databaas annab ka, et pea high-end
http://vintagecassettes.com/index.htm

moi
07-02-12, 19:10
Kuskilt netist jäi sima, et need pidid parimad olema mida normaalse hinnaga hetkel kätte saab hulga kaupa.

OSX
07-02-12, 20:47
need pidid parimad olema

Ilmselt ongi parimad. SA-X oma keraamilise korpusega oleks vast veidi parem, kas neid aga võtta kuskilt on...

estest
08-02-12, 14:16
Ilmselt ongi parimad. SA-X oma keraamilise korpusega oleks vast veidi parem, kas neid aga võtta kuskilt on...hetkel vahest parimad kohe leitavad, aga need testid, mida netist leida, on küll sama SA-X tähistusega, kuid aastatetaguse väljalaskega kassettide kohta ja praegused pidavat olema väga palju kehvemad ja ei omavat eriti midagi ühist nende vanemate SA-Xdega. Praeguste SA-Xde kvaliteet tundub väga ebaühtlane olevat. Mõnedel on juhtunud näiteks nende uuematega, et lühikese kasutamise aja pärast on helil katkestused sees. Uutest reaalselt saadaolevatest võiks ehk näiteks Darklabi omi või analoogseid vaadata ja need TDKd ostmata jätta. Netist (ebay näiteks) leidub ka igasugu laojääke vanematest väga headest kassettidest.

OSX
08-02-12, 17:50
Eks see on ka mõneti mõistetav et kvaliteet hakkab kõikuma, tehnoloogiasse ju ei ole mõtet panustada ja ka tootmisega on selge et vähemalt suurendada seda mõtet pole.
Minu jaoks minetas kasett atraktiivsuse eelmisel sajandil, sinnani olid nad küll enamvähem ok tasemel.
Kui ma täna peaksin mingil põhjusel tahtma analoogsalvestust ja ka suht pika kestusega siis ma valin enne HiFI heliga VHS maki, see on traktimüradelt ja sagedusala poolest siiski üle kassetist ja seda ilma müratasanduseta, seega ka dünaamika on moonutamata. Nii salvestades on vaid vaja arvestada et videopea saavutab oma stabiilse pöörlemise teatud viivitusega kui protsess käivitub - nii salvestusel kui esitusel. Kui viimati oma maki sageduslala mõõtsin siis see oli LP kiirusel 10Hz-40kHz, trakti müra alla -80dB, ülekostvust ei mäleta enam. SP kiirusel oli kusjuures mingi madalsageduslik müra rohkem olemas kui LP kiirusel.
Aga see selleks.

marley
08-02-12, 20:52
osx, peab proovima. üks sony kuupealine vedeleb küll kasutult.
sel peaks muidugi taas oma spetsiifilisd moonutused olema,
paraku pole peale juhtunud kirjeldustele ja täna ei viitsi gugldada.
esimene, mis pähe tuleb, on salvestus-taasesituselktroonika tase,
sagedusala on ju peamiselt pea liikumiskiiruse/kasutatava pindala funktsioon,
või ma eksin?

OSX
08-02-12, 21:15
Vaevalt et eksid tolle funktsiooni suhtes.

Sony HIFI videotega pole head kogemust helisalvestuses, Samsung, Daewoo jne tasemel asjad olid veelgi imelikuma heliga. JVC ja minul olev Toshiba aga üllatasid heliga, ausalt öeldes selle Toshi just heli pärast ostsingi. Sonyl oli mingi õrn sirin helis. Vaikne aga olemas. Need mida katsetada sain olid enamik meil müügil olnud mudelitest. Panasonic oli ka suht hea aga tal oli mingi võlts oma heli, ja vist ei lasknud salvestada kui videosignaali polnud. Toshiba salvestas ilma videosignaalita.

Mul on see massin aastaid juba seisnud, kassetidki kastidesse pakitud ja jalust ära. Aga võin mingil ajal välja kraamida ja natuke uuesti mõõta. Täna võibolla oskaks teda isegi kuidagi mõne muu formaadiga paremini võrrelda.

Hakkasin siin mõtlema et kas see sirinat meenutav heli ei saa olla pöörlevate peade kommutatsioonimüra?

sebastian
08-02-12, 22:17
Kah kunagi 6-pealise Pana NV-HD100 makiga LP re˛iimis muusikat võetud. Täiesti OK salvestised veel praegugi. Antud Panal oli hea omadus, et kui videosignaali polnud, salvestas selle asemel lihtsalt "musta", sünkroon säilis. Ainuke häda, et lindimehanism peab täiesti korras olema. Lindikiirus on LP puhul väga väike ja iga pisemgi korts viib kaadrisünkrooni välja. Loomulikult teeb siis ka heli üsna pikalt "raginaid", kaob ajutiselt üldse ära või hakkab tavalise helipeaga monot mängima.
Samuti on LP salvestust teiste 6-pealistega nati vilets maha mängida, sest lindi/pea asend makkidel erinev ja autotracking alati ei aita.
Selle eest aga 8 tundi muusikat E240 lindil, tolle aja kohta oli seesugune "Hi-Fi" kvaliteet päris tore kogemus...tavaliselt magnetlindilt.

OSX
08-02-12, 22:57
Võibolla oli siis mingi muu pill selline mis videot vajas, kui Pana sai ka ilma hakkama... Krt ei mäleta, sai selliseid katseid tehtud äkki 1996 või nii.

Toshiba head esitust selgitab ehk see lõik: "Toshiba's award-winning V3 technology delivers the best VHS quality available. For the sharpest picture and clearest sound ever, Toshiba completely redesigned the heart of the VCR - the head cylinder (or drum). The pre-amplifier is built directly into the head cylinder - just like in professional broadcast equipment - eliminating wiring that introduces "noise" into the audio and video."

sebastian
08-02-12, 23:45
Umbes '96 sai ka ise sellega tegeletud. Kusjuures peabki VHS kassetid üles otsima ja kuulama veidi kriitilisemalt. See oli just selline "stereo VHS" kuldaeg vist.
Ei hinnanudki niiväga analoogsalvestust kui sellist ja lõpuks (millal, ei mäleta) sai kõik arvutisse MP3-ks tehtud. 128kb/s kusjuures :-) Milline vaev see oli, lood pika jadana editprogrammi salvetada ja siis üksikult konvertida! Teha suhteliselt heast analoogist mingi mp3-kräpp. Aga et MP3 oli tol ajal küllaltki uus asi, siis kaua ei mõelnud. Ja mugav ka, videokassetti keri hullumoodi, enne kui miskit üles leiad. Ettenägelikult olid ajad ja lugude nimed siiski üles kirjutatud.

Videomakk muuseas toimib siiamaani. Videopea küll kulunud ja videosse teeb mahamängimisel valgeid "sabasid" (uus pea nõmedalt kallis...), aga heli kuulamist see õnneks ei mõjuta.

estest
09-02-12, 08:13
kassettide kadumise kohta lugesin eelmisel aastal, et 2010 (eelmine aasta 2011 aasta andmeid enesestmõistetavalt polnud) aastal müüdi kassette ca 10 korda rohkem kui 2009, nii, et mine sa võta kinni seda kadumise asja ja äkki müüakse vinüüle kah tõusvas joones?

heikss
09-02-12, 21:21
Niipalju kui mina tean, tõusis eelmisel aastal vinüülide tootmine 180%. Mul tuttav paeb plaadi poodi ja näitas mulle tellimisnimekirja, kus nii uusi kui ka palju vanu asju antakse LP-na uuesti välja.

TeeTL
09-02-12, 23:47
Kas on kellelgi kogemust viidatud kassettidega? Hind ju olematu. TDK-d Amazonis. (http://www.amazon.co.uk/TDK-Chrome-Audio-Tapes-Cassette/dp/B001FOFEDI/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1328622847&sr=8-2)
Ei mäletagi, palju nad omal ajal maksid, aga kroom oligi vist kusagil 28-45kr kandis. Selles plokis tuleks ilma saatmiseta hind 28kr/tk ja miinimukogusena koos saatmisega 45kr/tk. , kui ma nüüd just naeltest läbi euro kroonistamisega ei eksinud.

Justnimelt neid isendeid sellest pakkumisest ostnud pole, aga miskipärast kaldun arvama, et tegu pole praeguse toodanguga. Isegi kui TDK toodaks hetkel kroomlinti, siis ilmselt mitte samas korpuses ja pakendis nagu 2001 a seeria. Seega, kassetil pole viga. Kuigi, tuleb tunnistada, et minu makk ja kõrv tõenäoliselt ei võimalda vahet teha, kas lindistab-mängib 1987nda aasta Maxell UDII või see 2001a TDK SA. IEC I ja II vahet vanasti kõrv ikka tegi. Üldnivoos ja kõrgete sageduste nivoos oli erinevus ikka ka tahtmatult märgatav.
Aga eks peab uuesti üle proovima paar kroomide võrdluslindistust teha, täitsa huvitav oleks. Mõned lindistused just niikuinii päevakorral. Samasugune SA-90 kasutatuna ja pisut uuem SA-100 on tühjana olemas ja eks neid leiab veel. Suurimal kassetiostmise ajal polnud huvi kvaliteedinüansse taga ajada või uurida, kuigi aega oli rohkem kui praegu :)

heikss
13-02-12, 00:08
Panen mõne pildi kassetti ümbristest.
5585 05586 5587

5588 5589 5590

Nii palju kui mina mäletan, maksis Maxell MX-S 62, Basf TP IV 55 ja Basf TP II 52 krooni. Olid ajad.

heikss
03-03-12, 12:34
Kel soovi omastada BASF CROME II kassette, siis palun
http://www.okidoki.ee/item/1443548/
http://www.okidoki.ee/item/1446245/
http://www.okidoki.ee/item/1446231/
http://www.okidoki.ee/item/1435668/
http://www.okidoki.ee/item/1051224/

TeeTL
06-03-12, 23:31
Kel soovi omastada BASF CROME II kassette, siis palun
http://www.okidoki.ee/item/1435668/

Sellise valiku kiles kassetti pakkumine eestimaa turulettidel pole ju paha. Aga 17€ ühe tk eest , see kassetihind hakkab juba liginema keskmisele palgale peaaegu samas proportsioonis nagu omal ajal 9 rublane välismaa kassett suhtus nõukogude aja palgasse. Kõike ei mõõdeta muidugi rahas, aga päris kindlasti ei osteta neid kassette ju selleks, et kile pealt ära rebida ja sinna midagi salvestada :)

ottok
14-04-12, 07:52
http://www.project-audio.ee/
Seal 1.99 tk
Ise käisin ostsin

viirusboy
05-08-12, 02:56
Häid pühi lindimeestele.Mul ikka probleem kaseti printimis progega-ei leia mitte kuidagi seda õiget.Leidsin sellise millega saab karbi peale kirju printida aga kaseti peale ei see asi ei prindi.Paluks abi.
Ma otsisin samamoodi programmi taga, no pole. Lõpuks loobusin ja tõmbasin netist doc failis templated. Sellessuhtes nagu need jooned on õigetes mõõtmetes a4 paberi peal juba olemas, vaja aint ise kujundus joonistada. Kasseti enda peale printida vist ei saagi, peab printima paberile ja siis kleepima see kassetile. Väike stiilinäide omalt poolt:
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/392/261/0981309813372e.jpg

viirusboy
14-12-12, 20:14
Ma otsisin samamoodi programmi taga, no pole. Lõpuks loobusin ja tõmbasin netist doc failis templated. Sellessuhtes nagu need jooned on õigetes mõõtmetes a4 paberi peal juba olemas, vaja aint ise kujundus joonistada. Kasseti enda peale printida vist ei saagi, peab printima paberile ja siis kleepima see kassetile.
4 kuud hiljem võtsin end kokku ja asi on valmis. Esimene oma disainitud kassett mõeldud just automakkidele ja vähenõudlikele tümpsumeestele. Kriitikud, andke tuld :)
7000

wigo
14-12-12, 20:20
Ei näe midagi.Teadmiseks-on olemas ka a4 formaadis valge paber,taga kleepekas.

viirusboy
14-12-12, 20:23
Ei näe midagi.
Kuidas nii?

wigo
14-12-12, 20:30
Nüüd näen.Väga vinge-jagad faili ka.Täpselt see mida ammu ise plaaninud teha.

TeeTL
14-12-12, 21:21
kui töövahendiks oli word ja doc fail, siis on eriti super tulemus. millega keskmine ümarate otstega ava on lõigatud, see päris õnnestunult sile?

viirusboy
15-12-12, 20:55
Töövahenditeks oligi Word 2010 ja fail on .docx. Faili võin jagada. Kumba vaja on, kas seda konkreetset või template? Keskava lõikasin suurte kääridega, saab pikemalt lõigata ega pea jupitama :) Kassetiks võtsin mingise vana THKT kasseti, muukisin lahti ja panin tänapäevase sisu. Tähelepanu tulekski pöörata nendele kiledele mis kasseti sees on. Lindiks kasutasin GoldStari POP Concert linti. Sattus odavalt kätte. Kindlasti mitte kasutada selle kasseti kilesid!!

http://www.upload.ee/files/2908015/Kasseti_kaaned.rar.html << Link failile!

TeeTL
19-12-12, 18:18
Proovisin seda prindivärki vahelehe failiga. Täitsa abiks on, kui endal pole midagi :P
Aga template on küll koostatud niipalju keerukalt, et selle modifitseerimine on paras väljakutse. Noh näiteks tahaks paigutada kahe kasseti lõikelehed kõrvuti, et saaks pärast printi hakkama keskelt ühe lõikamisega :P Ei saanudki aru, mis elementidest see põhjakujund seal koosneb ja kuidas neid kopeerida. Ilmselgelt ei ole Wordis nii palju oskusi. Võetagu seda kui tunnustust või kriitikat :)
Igatahes, parim kassett on isetehtud kassett :)

diabolos1
29-11-14, 01:40
Küsiks siia enne kui ostan igaks juhuks, plaan oma vanad kassetid ümber lindistada, mis kassette tasuks soetada - firma/tüüp?
Mängija sööb kõike, ni kroom kui metalli.Et millistega parimaid kogemusi on olnud?
Internetis soovitatakse Type II 90min kassette 80-90-ndatest aga need ropp kallid

ellamp
29-11-14, 12:25
Ümberlindistada küll ei soovita.Teeb asja hullemaks.Olen proovinud identsete makkidega ja tulemus minu kõrvadele ei kõlba.Eelmagneetimise
regull ka eriti ei aita.Proovi ja kuuled ise.

martinj
29-11-14, 15:04
Ümberlindistamine kaotab igal juhul kvaliteeti, kui palju sõltub juba konkreetsest olukorrast ja kasutaja "valulävest".
Ok, aga teemasse. Sõltub ka makist. Põhjus on just maki seadistuses ja selles kuidas see aja jooksul muutunud on.
Kui on võimalus käsitsi või autokalibreerida konkreetsele kassetilile, siis julgen öelda - vahet pole. Vastasel juhul sõltub asi makist.

Svago
29-11-14, 17:10
http://www.mirgeeka.ru/products/otsifrovka_audiokesset

moi
29-11-14, 20:38
Ma ei saagi aru, kas seda viimast linki peaks tõsiselt võtma või ei.

maaalune
30-11-14, 10:51
"Weird gadget" algajale digitaliseerijale...

diabolos1
30-11-14, 14:19
"Weird gadget" algajale digitaliseerijale...

No seda peaks jälgima jah, et mis kassett millega kokku läheb, minu kõrv ei ole teab mis jänese oma,
kuid jah päris tuksi ei taha ka asja keerata. Enamik kassette on 80-ndad/90-dad ja Type I/II omad normal ja kroomid

Ses suhtes tahtsin teada, mis firma toodangut eelistada, silma on jäänd et TDK SA ja SA-X TypeII kroom, FUJI K2X jms

Aga kui originaal kassetid näitavad kulumise märke - kas ei ole asjal jumet neid nö. värsketele/parematele kassettidele ümber lasta?
Või peaks siiski digitaliseerima need, mingi muu imevahendiga nagu siin juba viidati?

Tänud kaasamõtlemast!

PS: Soovitage ka mõnd harrastajale sobivat kassettdekki Denonilt (80/90-ndatest), hetkel peab sõbra DR-240-ga tööd tegema, tundub hea asi olevat, et kas samat vaadata või on mingi veel etem variant?

alfons
30-11-14, 14:35
No seda peaks jälgima jah, et mis kassett millega kokku läheb, minu kõrv ei ole teab mis jänese oma,
kuid jah päris tuksi ei taha ka asja keerata. Enamik kassette on 80-ndad/90-dad ja Type I/II omad normal ja kroomid

Ses suhtes tahtsin teada, mis firma toodangut eelistada, silma on jäänd et TDK SA ja SA-X TypeII kroom, FUJI K2X jms

Aga kui originaal kassetid näitavad kulumise märke - kas ei ole asjal jumet neid nö. värsketele/parematele kassettidele ümber lasta?
Või peaks siiski digitaliseerima need, mingi muu imevahendiga nagu siin juba viidati?

Tänud kaasamõtlemast!

PS: Soovitage ka mõnd harrastajale sobivat kassettdekki Denonilt (80/90-ndatest), hetkel peab sõbra DR-240-ga tööd tegema, tundub hea asi olevat, et kas samat vaadata või on mingi veel etem variant?

Vaatasin Soomlaste HIFI ajakirja, kus dekkide testid ja Denonitest kiideti DRM-740 ja DRS-810.

TeeTL
01-12-14, 23:01

Mis tähendab, et on kulumise märke? visuaalselt või heliliselt? Ehk mis on põhjus, miks neid ümber lindistada?
Digitaliseerida tasub ainult seda, mida ei ole juba digitaliseeritud või kergesti kättesaadav.

Lihtsalt lindistamise mõttes jännata ja salvestusnupuga mängida muidugi võib ka. Et oleks huvitavam, hääletaks pigem keskmisest "kõvema" normaali kasuks, näiteks SONY HF-ES, TDK AR või Denonilt suvaline DX. Aga kättesaadavust ja hinda arvestades on see muidugi mõttetu soovitus :)
Rusikareegel on see, et jäta "alumine ots" valikust välja ja vähemalt TDK, Denoni, Fuji, Maxelli ning Sony toodangu osas ei ole võimalik eksida. Edasise määrab rahakott ja viitsimine.

OSX
01-12-14, 23:13
Eks see uuesti salvestamise mõtekuse küsimus tuleks rohkem läbi mõelda küll. Esiteks, kas on salvestisi mida ei ole võimalik digitaalsena saada? Kui need esimesed kassetid on lindistatud ka CD pealt siis ei näe mõtet neid ringi lindistada. Kuidas tahetakse salvestisi kasutada? Kas leidub majapidamises selliseid masinaid mis saavad digis esitatud?
Kui suur võiks olla kasettimängija ressurs edaspidiseks?

ellamp
02-12-14, 23:46
Olen kassette näinud kohalikes plaadipoodides.Aga O2Cr,FECr ja lihtsalt Croom või Typ II,olenevalt kuidas Firma peale märgib on ikka saada.
On pakkuda ka üks plokk aga see on müügikuulutuse all.

diabolos1
05-12-14, 18:05
Kulunud tähendab seda et mõnda halvasti hoitud, teist jälle sadu kordi leierdatud ja mõtlesin, et kindlam oleks neid kopeerida? Enne kui lint katkeb seal:)
Mõned kassetid on sellised, mis kontsertitel läbi puldi lindistatud, aga tahaks neid parema kasseti peale ümber lasta ja et saaks teha tagavaraks (et kaotsi ei läheks jms)
Kuid jah, seda ei pea ju kasseti peale tegema, võib ka digitaliseerida. Samas kassett oleks nostalgilisem/audentsem.

Selge, TDK Maxell Sony jt. Type II siis jääb

marley
06-12-14, 11:47
pisut vastuoluline on see teema: iga ad muundur on praegult parem, kui analoogist analoogi ümberlindistamine. samas analooglindi säilivus on kordi parem igasugusest digist. enda kogemusest: nt kujundusalas töötajana pean säilitama arvutit aastast 2000, et vanemaid töid avada. uuematega ei õnnestu. audioga nii hullu asja pole, aga point on vist arusaadav.

OSX
06-12-14, 12:47
Kui on väärt salvestised siis tasub digis panna andmed M-Disc'ide peale, vahet pole mis formaadis. Lubatud eluiga 1000 aastat, ka kõige pessimistlikuma prognoosi järgi no 100 aastat ikka kestab ;).

ellamp
07-12-14, 11:29
Selle pika jutu peale reageerisid minu tuttavad.Toodi mulle suur hunnik testimiseks kassette-erinevad firmad.
TDK-A;D;
MAXELL-LN;UR;UD;XL;
BASF-Sound1;Chrom extra II;Ferro extra1
Fuji-DR 1x;DRII;
Scotch-XS;
Sony-EF;UX-S;
Hitachi-EX;
JVC-UF;
SNC-HQ-1
Denon-
Eks näeb mis kujuneb välja lõpuks.Kahju ainult kilesi eemaldada tuttikatelt kassettidelt.Aga mis teha läbi kile ei testi.Mul üks tuttav kollektsioneerib kiles kassette.Min jutu peale olid tal peaaegu pisarad silmis.
On teada,et mille peal salvestad,selle peal ka mängid maha.Aga ikkagi-tasub proovida
Minu lindistused on säilinud väga hästi.Sai kunagi ehitatud kapp-vooderdatud permalloi plekiga (igaks juhuks) ja seniseni on kõik säilinud normaalselt.Mõned salvestused 25 aasta tagused.Eks teatan tulemustest.Edu kõigile!

TeeTL
08-12-14, 12:13
Toodi mulle suur hunnik testimiseks kassette-erinevad firmad.
Eks näeb mis kujuneb välja lõpuks.Kahju ainult kilesi eemaldada tuttikatelt kassettidelt.Aga mis teha läbi kile ei testi.

Kui jätta kõrvale tegevuslik aspekt, ehk et "testida on tore", siis mis selle testi eesmärk ja oodatav tulemus oleks?
Kas eesmärk on võrrelda, et kassett vastab ka 20 või 30 aastat hiljem vahetult tootmise järel testitud parameetritele?
Või on tulemus, et Hitachi EX-le "jäi paremini peale" kui Sony EF-le :)?

OSX
08-12-14, 16:58
mis selle testi eesmärk ja oodatav tulemus oleks?

Mõttes tekkis ka sama küsimus aga ei söandanud küsida.

Svago
12-12-14, 16:49
Ma ei saagi aru, kas seda viimast linki peaks tõsiselt võtma või ei.

See oli viide kõige lihtsamale digisalvestusvõimalusele.Teinekord toimetab isegi paremini kui kehva magnetofoniga või kehva helikaardiga arvutiga tehtud salvestus.
On ju olemas ka vingemaid programme, kus saab näiteks mürasid eemaldada ja igasuguseid trikke teha:)

moi
12-12-14, 17:13
Iial ei usu, et 10 euro eest midagi selleks otstarbeks sobivat saab.

martinj
12-12-14, 19:57
Iial ei usu, et 10 euro eest midagi selleks otstarbeks sobivat saab.
Rahanumber on selle asja juures maitseküsimus- võib ka saada. Päriselt.
Tuttav räägib, et sai kalli raha eest stuudiomaki - millise-Revoxi, täpsemalt....aaaa...eee miski 77 , noh näita siia... šššššš bum bum bum šššššbum bum..ššššsssssšššš.bp bp bp bp ... Kas helipäid vaatasid enne soetamist ---eeeee mis need on ?????
Lihtsalt minu kogemus.

OSX
12-12-14, 21:15
10 juudirubla eest saad jah plastmassist "hoorattaga" voolu tarvitava julla, mis võib, aga ei pea end arvutiga ühendades ka seal tuvastama.
Isegi vana ja kasutatud, veninud rihmade ja võibolla kulunud helipeadega normaalne kassetikas on 10-15 juudirubla eest kasulikum ost kui see junntükk.

Svago
12-12-14, 23:41
1500 rubla oli sellel hetkel 30Eur, nüüd on kurss muutunud, täna 70 rubla=1Eur.
Mul ühel tuttaval oli ca 20 aastat seisnud kassetikogu ja sama vana kassetikas, mis oli ka 20 aastat tagasi täitsa korras.
Nüüd enam ei teinud piiksugi - lüüdid kuivanud, mehhaanika vajaks määrimist-hooldust. Keegi oli lapsele kinkinud sarnase vidina ja üllataval kombel sai asja lahendatud, ise oli ta vähemalt rahul:) Osa oli näiteks keeleõppe kassetid. Ega profimakki ja head arvutit näiteks koos Adobe Auditioniga see ei asenda.

moi
13-12-14, 12:57
Muidugi ma kontrollisin enne kui 10st eurost kirjutasin:
http://www.ebay.co.uk/itm/Tape-to-PC-Super-USB-Cassette-to-MP3-CD-Converter-Capture-Audio-Music-Player-E/181479869821?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%2 6asc%3D28111%26meid%3D205f11e6a15d4286a5e2733612f5 103b%26pid%3D100011%26prg%3D11472%26rk%3D2%26rkt%3 D10%26sd%3D271705794171

või
http://www.ebay.co.uk/itm/Tape-to-PC-Super-USB-Cassette-to-MP3-CD-Converter-Capture-Audio-Music-Player-H-/271562995009?pt=UK_MP3_Players_Accessories_Cassett e_Adapters&hash=item3f3a6a7541

hannes70
13-12-14, 13:18
Endalgi olemas kassetikogu aastatest 90-97 (siis läksin minidisci peale üle). Mängivad nad kõik korralikult, isegi normaalid, ainuke anomaalia on see, et väljundnivoo on märksa nõrgem kui cd-l, ehk et siis võimendist peab volüümi 20-25 % rohkem peale keerama, et sama helitugevus saavutada.

Svago
13-12-14, 18:53
Muidugi ma kontrollisin enne kui 10st eurost kirjutasin:
http://www.ebay.co.uk/itm/Tape-to-PC-Super-USB-Cassette-to-MP3-CD-Converter-Capture-Audio-Music-Player-E/181479869821?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%2 6asc%3D28111%26meid%3D205f11e6a15d4286a5e2733612f5 103b%26pid%3D100011%26prg%3D11472%26rk%3D2%26rkt%3 D10%26sd%3D271705794171

või
http://www.ebay.co.uk/itm/Tape-to-PC-Super-USB-Cassette-to-MP3-CD-Converter-Capture-Audio-Music-Player-H-/271562995009?pt=UK_MP3_Players_Accessories_Cassett e_Adapters&hash=item3f3a6a7541

Ega tänapäeval ei olegi kindlat hinda, siin hinnamuutus ajas graafik:
http://www.aliexpress.com/price/cassette-tape-player-with-usb_price.html

martinj
13-12-14, 19:07
Ega tänapäeval ei olegi kindlat hinda, siin hinnamuutus ajas graafik:
http://www.aliexpress.com/price/cassette-tape-player-with-usb_price.html
Johhaidii ! Isegi Majak231 ja suvalise integreerimata helikaardiga saab parema tulemuse !
Aga10 € rahanumbri all mõtlen seda, et vahest on ostas ja jebays läinud korralikud isendid 1 euro eest, iseasi, mis nende tegelik seisund on, aga enne tõsist digiteerimist tuleb makk üle käia niikuinii, nimi ei maksa vaid tehniline seisukord. Ka Nakamichi oskab linti nätsutada ja suht edukalt.

ellamp
18-12-14, 12:41
Nüüd oskan vastata.Esimese koha said Maxell XL11 ja Fuji DR11.Lindil gõige väiksem kahina nivoo.Teised,on nigu on.Mõnedel suurem,mõnedel väiksem,mõnedel kõikuv.Lindid on kõik valmistatud 90-datel.

heikss
23-12-14, 14:23
Üks selline tabel siis, kui plaan kasseti peale salvestama hakata.
http://zxpress.ru/article.php?id=8832&lng=eng

martinj
23-12-14, 15:21
Üks selline tabel siis, kui plaan kasseti peale salvestama hakata.
http://zxpress.ru/article.php?id=8832&lng=eng
Mis jama see on ?

Edit: otsige netist Radio 1993 nr 10 ja seal on üks väga hea reaalne kassettide võrdlus Suhovi poolt.

OSX
23-12-14, 15:30
Tõepoolest, arusaamatu "tabel". Tehnilises mõttes täiesti pointless. Kirjutatud aastal 1996, ju siis oli kellegi arvates kõva sõna :) .

Samamoodi ei saa aru ellamp'i katsest - kas siis keegi teist pole kuulnud et magnetsalvestusel kasutatakse eelmagneetimist ning see mõjutab otseselt mürasid? Iga masin on tegelikult individuaalne ning kuidas ta lindiga talitleb, samuti. Mida selline test annab - kahiseb rohkem või vähem, gõikuvalt või kõikuvalt? Tegelikult mitte midagi.

hannes70
23-12-14, 19:12
See on tõesti väga krüptiline tabel, ilmselt vabamüürlastest audiohuviliste koostatud, keegi võiks selle lahti seletada.