PDA

Vaata täisversiooni : Nostalgia?

ottok
12-07-12, 19:11
Sobrasin täna vinüüliriiulis ja pihku jäi D.P. Fireball,originaal inglise press eriti heas korras
Sobrasin siis kassettide sahtlis ja leidsin huvitava kiles kasseti- Maxell UDII-CD74 Chrome position
Hakkasin siis salvestama....
Tehtud. Salvestus enam vàhem üks ühele tuli välja,nivoo natuke langes.
Tormasin autosse,et kuidas siis seal ( seal dolby B kah)
Oh sa poiss,noorus tuli meelde ja naine kõrval ütles,et ma muutusin kah 15aastat nooremaks...

(Ummi666,see kirjutis Sinule osaliselt)

Ummi 666
12-07-12, 19:51
Ma tänan Sind, osaliselt :)

TeeTL
13-07-12, 00:59
Nostalgia on osaliselt tore, ja autokassetikad veel eriti, aga milleks Dolby B vinüülilt kroomkassetile salvestamisel?

ottok
13-07-12, 07:18
Võtab vaiksetes kohtades kahina maha
Kunagi salvestatud metal kassette võtsin kodus Dolbu C ga
Paraku autos C 'd ei ole
Kas leiad,et Dolby mõttetus? Olen sellist arvamust ka enne kusagil siin lugenud
Või,et Dolbi ainult norm. kassettidel mõttekas?

martinj
13-07-12, 08:45
Dolbyt saab kasutada juhul kui mängid maha sama makiga, millega salvestasid. Ja seda ka suht lühikese aja jooksul pärast salvestamist. Kui aja jooksul nivoo langeb või teine makk on naaatuke teistmoodi häälestatud (piisab ka pea kaldenurgast),läheb asi kapitaalselt metsa.

estest
13-07-12, 11:33
proovi ära ja tõenäoliselt leiad, et dolby B on just see, mis Sinu automakiga sobib.
Mis puutub aga igasugustesse hirmujuttudesse, siis oma kõrv on kuningas ja mul on üle 20 aasta vanuseid Maxelli XLIIsid, mis on dolby Cga võetud ja ka täna täitsa korras. Nii, et oht muidugi täitsa olemas, aga hirmus kiiresti ei pruugi see nivoo erinevus tekkida. Juhul kui kodus kuulad, siis selleks võid mõne profikompanderi muretseda, mida nivoode erinevuse tase vähe häirib ja mis ei lisa omalt poolt helisse kuuldavaid häireid.
Kompander on kassetitehnikas ikka väga omal kohal.

rainadov
13-07-12, 12:28
Igasugused kompressioonil-ekspanderil põhinevad "vidinad" muudavad dünaamikat ja see on minule palju häirivam kui kõrgemate sagedustes muudetavalt julmalt äralõikamine müra nivoo suurusele vastavalt! Seega taasesitatava sageduse ülemine piir (kus on kõige rohkem lindi omamüra, milline äralõikamisega kaob) muutub pidevalt, aga see häirib vähem kui dünaamika muutus, mida tekitavad kompressor ja ekspander.

estest
13-07-12, 14:16
eks seda dünaamika muutust, kui see juhtub olemas olema, tajub see, kes kuulab muusikat originaalis, enne esimest salvestust, sest enamus analoogis üles võetud (tegelikult küll ilmselt kõik peale kompandrite leiutamist) muusikat käib kohe esimesel salvestusel läbi kompandri ja need häirivad dünaamika muutused on ju siis kohe olemas. Juhul kui pole teada esialgset dünaamikat, ei saa ka olla häirivat dünaamika muutust. See, kui mingi muusikapala dünaamika on 45db asemel 47db ma originaali kõrval omamata ilmselt aru ei saa.
Kompandri töötamise häiriv kuulmine on teine asi ja sõltub kompandrist ja häälestusest, aga sellest polnud hetkel ilmselt juttu.

rainadov
13-07-12, 18:27
Selle seisukohaga olen ma päri. Seepärast eelistan ka naturaalpillidega kontserte. Eks toonmeistri põhiülesanne ongi viia muusika dünaamika vastavusse salvestamise ja ülekandeseadmete dünaamika ulatusega. Viimane on aga suhteliselt ahtake. ~40 dB. Seega see puudujääv nivoo osa 20-30dB tulebki inimkõrvale söödavaks teha läbi tehniliste võimaluste. See on juba kunst, kus helimees peab teadma ja oskama lugeda ka nooti ja vastavalt sellele tasapisi viima sisse helitugevuse muutused. Inimene tajub dünaamikas helitugevuse suhtelist muutust, mitte absoluutset taset. Ehk lihtsamalt öeldes, enne eespool tulevat suuremat-järsemat nivoo muutust viib helimees kogu üldise taseme vastavuses kuulmise kohastumisele pisitasa all või üles(seda inimene ei taju), et siis vastava muutuse kohal saavutada helitaseme suuremat suhtelist muutust. Aga oma eelmises kirjas ma ei mõelnud seda. Olles katsetanud paljude müra piirajate tehniliste lahendustega, siis kõigis neis muusika muutuste dünaamika muutub väiksemaks kui see on enne mürapiiramist. Tehnika ei jõua nii kiiresti reageerida, sest tema ei "mõtle" ette! Muutused toimuvad hilinemisega ja see vähendab kogu dünaamilist diapasooni. Sellest tuleneb ka vajadus võimenditeile pinge kasvukiirusele. Lamptehnika sellepärast ongi mõnusam, loomulikum, et seal on kasvukiirus parem kui transistortehnika juures. Mingil määral seda puudujääki korvab väljatransistoritel skeemilahendused, aga need teevad asja tehniliselt keerulisemaks ja lisavad ka faasimoonutusi. Iga asi olgu omal kohal. Digitaliseerimisega saame seda puudust kompenseerida, aga samasi muutub helipilt liiga steriilseks! Looduses sellist heli tavaliselt pole. Kuulmine on üks õrn instrument!

heikss
13-07-12, 20:19
Omal ajal kui ma ka midagi cd pealt Basf Metal Maxima TP IV või Basf Chrome peale võtsin kasutasin oma Sony makil Dolby S'i. Oli ikka puhas küll. Ja nüüd aastaid hiljem ka. Ei mingeid kahinaid laulu vahel.

ottok
13-07-12, 21:29
Oma kõrv kuningas:
Autos olev Dolby võtab minul jah moonutavalt palju maha,ju ikka makkide erinevus nii suur
Samas kassetikas kus salvestus tehtud on Dolby asja eest
Tegin veel salvestuse ilma Dolby'ta ja autos see mängib tõesti paremini
Sellest järeldused teeb igaüks ise,sest arvamused jagunevad ikka mitmesse lehte küll ....

Aga tänud tarkade sõnavõttude eest

Muide,mäletan,et vanas Volgas oli originaal LAMPraadio!

Ei rahunenud veel maha,võtsin hunnikus kassette sahtlist ( vanu salvestisi,originaale ja poola originaale:) ) ja viisin autosse
Mitte mingit korrapärasust,mõni mängis hästi,mõni halvasti,mõni enamvähem. Mõni poolakas mis kodus ei mänginud,tegi autos head häält ja muud variandid.
Keegi siin kirjutas,et viimases portsus kassettides mis ta ostis,olid osad praagid,kanalid vastasfaasis ja muud igat jama
Koduse kassetika pead pole kruvikeerajaga keegi puutunud,samuti auto oma.
Ju ikka mängijad nii erinevad ja Dolby mis mul autos on küll jama ( ei väida,et teistes autodes)

martinj
13-07-12, 23:25
Autos olev Dolby pole jama vaid aeg on makkide kallal käinud. Näiteks helipea kulunud, lüüdid veidi-veidi kuivanud. Piisab, et mõni dB kukuks. Muidu ei pane tähelegi aga kui Dolby ekspander vales kohas tööle hakkab, on seda kohe kuulda. Sestap ma ei soovitagi kompandersüsteemidega salvestada. Ja sa ei tea kunagi, kuidas asi teise maki peal kõlab.

OSX
13-07-12, 23:43
Kui keegi pole helipeade asendit kontrollinud kunagi (=siis et pole kruvikeerajaga puutunud), on vägagi tõenäoline et tegelikult pole kumbki õiged. Kui oleks õiged siis tegelikult ju B/C/S müratasandusega kassetid mängiksid kõik normaalsemalt kui ilma Dolbyta variandis - vähemalt endal kodus salvestatu peaks olema siis autos n.ö. kuulatav. Aga tundub et ei ole. Püüa leida mõni kindlalt õige asimuudiga salvestis.

Dolby ei ole siiski jama, jama on kui süsteem ei mängi välja seda vahet mida B/C/S võimaldavad. Mulle isiklikult meeldis S küll, kuigi mõnedki kirusid. Timmida oli rohkem, kuid kui asi käpas siis otse üle lindi algallikaga kõrvaga kuuldavat vahet naljalt ei tulnud. 3 peaga süsteem muidugi võimaldab ka paremini ja kiiremini saada soovitud tulemuse. Miinuseks aga see et kokkusobivus B/C seadmetega oli ju kesine.

ottok
14-07-12, 07:19
Autos olev makk 7a. vana,vaevalt et lüüdid. Samuti pole kassetti nii kuulatud,et kulunud oleks- pigem tõesti häälestus.
Kodus ju kõik toimib, mõtlen B ja C
Autos olev helisüsteem on sisseehitatud tehase poolt,pole üritanudki välja kitkuda ja näppida.
Ja veel- pole aru saanud kas auto kassetikas tunnistab ise ära kasseti tüübi,käsitsi valik puudub.
Homme proovin teibiga kroomi augud kinni ja asi peaks saama selgemaks

ottok
15-07-12, 17:47
Huvitav,kassetikas ei tunnista norm ja kroomi,katsetatud.
Aga mõlemad mängivad Dolbyga HÄSTI.
Väga hästi mängivad toas stats. tehnikaga.
Vist võib teema lõpetada?
Autos ju 80% mängib raadio,15% cd ja 5% kassetikas.
Tänud sõnavõtjatele!

umbellatus
15-07-12, 18:56
selline mulje jäänud, automakkidel pea asend kuidas juhtub, eriti nendel mis sisse ehitatud, teistel lihtsam vähemalt proovida paika ajada, mõnikord küll võimatu

ottok
15-07-12, 20:23
Pigem häälestus selline "kuldne kesktee" ,et sööks kõike ja seda just nendel mis sisse ehitatud

ottok
19-07-12, 22:32
Vot see on kui kõike ei viitsi lugeda
http://www.elfafoorum.ee/threads/61705-Kassettmaki-autoreversi-tehniliste-lahenduste-head-ja-vead
Autos ongi revers,see selgitab ka natuke kvalteedi langust (eeldades,et neljarealine pea)
Esimesel võimalusel kui ligi pääsen vaatan ja annan teada

J_K
19-07-12, 22:54
Vot see on kui kõike ei viitsi lugeda
http://www.elfafoorum.ee/threads/61705-Kassettmaki-autoreversi-tehniliste-lahenduste-head-ja-vead
Autos ongi revers,see selgitab ka natuke kvalteedi langust (eeldades,et neljarealine pea)
Esimesel võimalusel kui ligi pääsen vaatan ja annan teada

Reeglina ongi neljarealine pea, mõnel japsil olen näinud üles-alla liigutatavat pead aga pööramist seni veel näinud pole.Puhastamist vajavad vist kõik?

ottok
08-08-12, 16:22
64626463
kuna paljud siin tundsid huvi kes aitasid seda komplekti kokku panna,siis lisan paar pilti.
kahju,et ei saa üles laadida 3,5 suurust pilte vaid peab pakkima
ülevalt alla
SL-303
SL-P202
ST-600
RS-B355
SU-700
Ja kõllid on sellised
http://www.elfafoorum.ee/threads/57711-Esimene-katsetus-Dantax/page3?highlight=Dantax

alfons
08-08-12, 17:16
Oled dekiga salvestanud või ainult kuulad? Kui juba Technicsi post, siis miks mitte ka sama tootja kõllid?

Tead ka mitu omaniku kassettdekil enne sind?

ottok
08-08-12, 21:39
Teema ju algas kassetile salvestamisega......
Mu tuba võimaldab ainult kitsaid kõrgeid kõlareid,sellepärast tegingi sellised. Ei tea,et Technics'il oleks selliseid. Või on? Hea meelega võrdleks kuulaks.
Mitmes kasutaja kassetikal ei tea aga helipea,rulli jne korrasolek viitab sellele,et see asi rohkem tolmu kogunud kui aktiivses kasutuses olnud.

OSX
10-08-12, 22:38
Reeglina ongi neljarealine pea, mõnel japsil olen näinud üles-alla liigutatavat pead aga pööramist seni veel näinud pole.Puhastamist vajavad vist kõik?

Muidugi vajavad puhastamist kõik.

Mul jälle niipidi et seda üles-alla liigutatavat pead pole näinud, küll aga oli endal üks JVC automakk mis pead pööras :) . Vajas eraldi võimendit, oli IR puldiga juhitav, suht normaalse heliga riist.

wigo
10-08-12, 23:33
Mul nakamichi paneb pea ise paika-kuidas-vist väikes mootoriga ja kontrollib kõrgeid sagedusi-kui signaal kõige tugevam siis jätab järgi.Siiamaani töötab veatult.

ellamp
11-08-12, 13:05
Ehk keegi teab öelda mida teeb dbx kassettmakil? Salvestamisel ei suuda tabada erinevust helis.Tänud!

estest
11-08-12, 17:43
Ehk keegi teab öelda mida teeb dbx kassettmakil? Salvestamisel ei suuda tabada erinevust helis.Tänud!
ilmselt tegemist kompander müratasandiga ja kui salvestusel pole muutust kuulda, siis ta lihtsalt ei tööta. Töötava dbx puhul on helipildi muudatus väga selgelt kuulda, sest ta muudab väga kuuldavalt nii dünaamikat (kompressioon 1:2) kui ka sageduskarakteristikut. Sama lugu taasesitusega- kui lülitad dbx-i sisse peaks väga kuuldav muutus toimuma ja kui miskit ei muutu, siis ta ei ole töökorras.

umbellatus
11-08-12, 18:01

http://en.wikipedia.org/wiki/Dbx_(noise_reduction)

ottok
22-08-12, 08:08
Ainukesed kõllid mis sobiksid

http://www.ebay.de/itm/PAIR-OF-TECHNICS-SB-T100-SPEAKERS-SBT100-/320697132096?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3 D1%26asc%3D27%26meid%3D1498425216907390022%26pid%3 D100033%26prg%3D1011%26rk%3D4%26#ht_3440wt_922

Hind isegi norm aga transa 224$ !!!

ottok
15-09-12, 17:59
vot see teema pani tegutsema
http://www.elfafoorum.ee/threads/63586-Kaablid-ja-audiofiilsus-(eraldatud-müügiteemast)?p=459528#post459528
ostsin uue kaabli
657165726573
ja lõikasin lühemaks mõtte järgi,et nii lühike kui võimalik ja nii pikk kui vaja
sain 60cm

Tunnikene pusimist

65746575

ja vana originaal 120cm kaabel välja vahetatud

Enne alustamist panin peale suht uue vinüüli ja tegin salvestuse korralikule kroomile 3min
Peale juhtme vahetamist uus salvestus samale lindile, sest muusikamälu pidi olema väga lühike :)
Kuulasin ja võrdlesin klappidega ja ilma uue ja vana kaabliga salvestust
No tee mida tahad,mitte mingit vahet.
Aga enesetunne on hea,et signaalil jooksmiseks hea ja puhas ja uus kaabel ja jooksmist poole vähem.... :)

martinj
15-09-12, 18:24
Kustkohast ostsid ?

ottok
15-09-12, 20:15
Euronicsist,aga hetkel neil seda ainult Tammsaares.
Nagu pildiltki näed,on soon kiuline,varjestus foolium ja tihe sukk kah peal

urmoo
19-09-12, 16:50
Njah, arvata võib, et mitte just Toomas Anni stiilis kontserdid ja vanus on kõrvas kõrgete otsaga oma tööd teinud. Muide, allakirjutanu on hädas samade sümptomitega ;)

ottok
20-09-12, 07:29
Kellelgi testplaat äkki sageduste kuulamiseks?
Mäletan vene ajal käis vinüül läbi
Vōi mōni asjalik link?

martinj
20-09-12, 09:56
Kunagi" Elektroonikahuviliste kokkutuleku" jaoks tegin.
Kui soovi, anna teada.

ottok
20-09-12, 20:38
Juba test tehtud kōrvadele: 14kHz ja kogu lugu :)

TeeTL
21-09-12, 10:36
Juba test tehtud kōrvadele: 14kHz ja kogu lugu :)

Kas see test, mis siitki palju läbi käinud on ? http://www.phys.unsw.edu.au/jw/hearing.html
Kuna seal 15kHz test on puudu, siis võibolla ei piirdu kuulmine 14kHz-ga. Kõrges otsas kukub kõrva tundlikus päris järsult , ja 2kHz samm ei ole päris adekvaatne.
Siin saab kõrgemale proovida http://www.noiseaddicts.com/2009/03/can-you-hear-this-hearing-test/
ja kui tundub, et enam ei kuule, siis võib olla abi ka volüümi nupu keeramisest :) ma sain nii ühe kHz lisaks.

urmoo
21-09-12, 11:10
Paraku on jah nii, et igale Metallica piletile maksad lisaks lõivu pisikese jupi kuulmise kadumisega ;) Samas niidab sagedusi ka müra tsehhides, lärmakad tööriistad, pidev vibratsioon jne, ja see kadu on pöördumatu. Sama seis nagu ottok- üle 14 on vaikus. Samas katsetasin mõned aastad alla 30 noorpaari kuulmist- noorik sõitis oma kuulmisega välja kuni 19kHz-ni, mees lõpetas 15 kHz peal. Life is a bitch!

alfons
21-09-12, 13:12
Hetkel on 14K tipp nii kõllidest kui ka klappidest. Pole kindel kas mõlemad kõrvad. 15K juba kahtlane, kas ikka samal tugevusel kui 14K ka 15K kuuldav on.

OSX
21-09-12, 13:16
Kas keegi seda ka siis mõtleb kui töötab või tegeleb asjadega millega kaasnevad väsitavad mürad?
Mina näiteks kasutan pea igal võimalikul juhul müraklappe. Ka muruniidukiga niitmisel näiteks, rääkimata tööriistadest jms. Kedagi teist sellist ma näinud pole (vähemalt muruniitmisel). Muidugi mõttes irvitatakse kuid mul on poogen - "kes pärast kuuleb, kuuleb paremini" :)
Käies mõnes puiduettevõttes, on hästi näha et müraklapid on kõigile välja antud... need on kõik kenasti seinte peal rippumas. Hakkad aga midagi rääkima - on vastuseks "mida, mida?"

TeeTL
21-09-12, 14:47
Hetkel on 14K tipp nii kõllidest kui ka klappidest. Pole kindel kas mõlemad kõrvad. 15K juba kahtlane, kas ikka samal tugevusel kui 14K ka 15K kuuldav on.

Korraks metoodikast kah - kui nendes testides on kuuldavad nii 16 kui ka 17 kHz, aga seejuures 17kHz kuulmiseks peab signaal olema näiteks +40dB võrreldes 16kHz (ja +60dB võrreldes 1kHz) - kas seda saab siis ikka pidada 17kHz kuulmiseks ?
Korrektne testimetoodika see muidugi ei ole, kui referentsnivood paika ei pane.
Sest kui kusagile muusikasse oleks näiteks salvestatud 16 ja 17 kHz sama nivooga, siis 17kHz sealt ei kuuleks.

A.R.
21-09-12, 15:01
Kui minna polikliinikusse kõrvaarsti juurde siis 10 minutiga saad lindi, kus on peal
eraldi mõlema kõrva sagedustundlikus. Lisaks ütleb arst kas see on Teie vanuse
jaoks normaalne või on tegu algava kurtusega.

alfons
21-09-12, 15:04
Ju ei kuule siis ma.

umbellatus
21-09-12, 16:55
tore küll,

enne võiks kontrollida kas valjukad mida kasutatakse ka nii kõrget sagedust edastada suudavad ja kui suudavad mis tasemel, muidu võib kogemata valesi järeldusi teha.

wigo
21-09-12, 17:09
Tööl on sony 232L võim ja mingid eltaxi käkid-helikaardiks m-audio transit usb.15 khz oli lagi-homme proovin kodus ka.

OSX
21-09-12, 18:13
Kui minna polikliinikusse kõrvaarsti juurde siis 10 minutiga saad lindi, kus on peal
eraldi mõlema kõrva sagedustundlikus. Lisaks ütleb arst kas see on Teie vanuse
jaoks normaalne või on tegu algava kurtusega.

Ma tean et kunagi olen siia postitanud midagi seoses kuulmistundlikkuse testimisega. See oli nii et esmalt pandi 1kHz peal paika kuuldelävi sellel sagedusel ning siis mindi järjest kahele poole laiali sagedustes, nii saadud sagedustunnusjoon näitab siis kõrva tegelikku karakteristikut, psühhoakustikud nimetavad seda samavaljusjooneks. Nagu sõna isegi näitab, on siis tegu eri sageduste tajumisega NAGU ÜHE VALJUSEGA. Nii moodustubki siis kõrvade sageduskaraktristik, mis ilmselt on enamikest meditsiiniasutuse määratavatest täpsem. Jah, arvamust kas see või teine karakteristik on ealiselt põhjendatud või hoopis patoloogia, jääb nii küll kahjuks saamata.

Õhtul kui viitsin, vaatan kas leian selle testi kuskilt uuesti üles.

ottok
21-09-12, 18:42
Teema pöördus-väga tore
Tekkis küsimus: milline naturaalpill/muusikariist annab üle 12,5 kHz ?
Sünt jah,ei vaidle

A.R.
21-09-12, 18:44
on siis tegu eri sageduste tajumisega NAGU ÜHE VALJUSEGA.
Nii moodustubki siis kõrvade sageduskaraktristik, mis ilmselt on
enamikest meditsiiniasutuse määratavatest täpsem.

Mäletan et füüsika loengul selle helijutu juures oli papi Mitil helihark. Kuskil 12 kHz.
Kõva hääl oli aga tema ütles et ta ei kuule.

Kui 85. tuli PC siis sai koolilastele tehtud ekskursioon ja lapsed
kuulsid kuskil 18, mina 14 ja õpetaja kuskil 10.

Aga polikliinikus pandi klapid pähe ja kästi vajutada nuppu kui kuuled.
Hakati kuskilt madalalt Hz pihta, kuulmiseni ja mindi taspisi sagedusega kõrgemale.
Ikka vaikusest kuuldavuse alguseni.
Ei mäleta kas olid kõrvad vaheldumisi või enne üks ja siis teine.

Kui nüüd mõne samavana inimese kuulmine on teistest kõvasti erinev
siis võiks seal mõni muu põhjus olla kui vanus.

GU50
21-09-12, 19:16
Teema pöördus-väga tore
Sünt jah,ei vaidle
Põhitoonina ilmselt mitte ükski. No koeravile ja kirikuorel välja arvata... Aga need magusad oobertoonid, mida taga aetakse, need on need mis maksavad selle asja juures.

Sai ka kõrvu kontrollitud poolteist kuud tagasi. Ega erilist lootust ei olnud 46 Issanda Aasta järel, aga tulemus oli siiski suhteliselt mõtlema panev. Tohtriproua küll ütles, et üle ootuste hea riba vanuse ja kõige selle paugutamise kohta, mida nooremas eas on pidanud üle elama, kuid allakäik on oma arust ilmne. Samas hea tehnikaga konservi kuulates omaarust midagi puudu ei ole, detailide tabamine on täitsa ok. Inimfüsioloogia kohaneb (peaaegu) kõigega. Hoidke kõrvu, melomaanid! Kuulmisnärvid ei taastu.

OSX
21-09-12, 19:19
Teema pöördus-väga tore
Sünt jah,ei vaidle

Neid ikka leidub küll. Mõned näiteks: tsembalo, harf, viiul, bass-saksofon, fagott, bassklarnet, klarnet, sopransaksofon, oboe, flööt, pikkoloflööt, trummid...
Paljud instrumendid lähevad üle 12,5kHz piiri rohkem oma ülemtoonidega kui põhitoonidega, lisaks tekitavad mõnedki pillid lisahelisid milliste helid võivad olla üsna laia spektriga (õhujoa kohin puhkpillidel või vilepillidel jne).

ottok
21-09-12, 19:37
Kas kusagil vōib olla mingi tabel pillide sagedusest?

OSX
21-09-12, 19:44
Mina vaatasin need pillid raamatust I.Esikop ja A.Sillart "Akustika ja helitehnika"@1988...

mikumaku
21-09-12, 20:12
Kas kusagil vōib olla mingi tabel pillide sagedusest?

http://www.lexamusic.com/sound/sound1.htm

moi
21-09-12, 20:17
Interaktiivne selline:

http://www.independentrecording.net/irn/resources/freqchart/main_display.htm

ottok
21-09-12, 21:08
Parema helikaardiga ja kõlaritega tuli 16kHz kah
Ei ole enesepettus
programm http://www.noiseaddicts.com/2009/03/can-you-hear-this-hearing-test/
17,18.19 vaikus aga 20 peal tekkis mingi müra/urin
kas programm vigane?
Moi ja Mikumaku,tänud linkide eest!

OSX
21-09-12, 22:55
Lubasin samavaljustugevuse mõõtmiseks testi, siin see on - http://www.phys.unsw.edu.au/jw/hearing.html

Sonic
21-09-12, 23:41
http://www.e24.ee/981300/usa-komisjoni-luba-andis-universalile-rohelise-tule-emi-ostmiseks

urmoo
22-09-12, 14:19
Hmmmm, lasin sagedust läbi lambika, 21 kilo juures tuli mingi selgesti kuuldav madalam sagedus kuuldavale (pakuks mingit 5-6 kilo), kõrvaklappides on samas vaikus. Mingi parasiitsagedus? Mida sellest järeldada- lampvõimu mõni defektne detail?

ottok
22-09-12, 14:37
Mul ju pole lamp Sa ju tead:) agaurin tuli 20k juures

urmoo
22-09-12, 14:42
Tean küll, aga küsimus oli visatud pigemini teistele teadjameestele :) Urin võib olla mistahes häire, mis sisse ronib, minu parasiit aga selline selge, tugev ja puhas heli.

Pläsku
22-09-12, 15:26
Pakuks, et ultrahelisagedusel tekib võimendi genereerimine ja kahe signaali korral sageduse muundamine, tulemuseks kolmas signaal kahele lisaks. Kas mitte ristmodulatsiooniks ei kutsuta sellist asja, kui võimendile kaks signaali sisse ja kolm välja või eksin?

martinj
22-09-12, 18:27
Lennureis seljataga. Minul seostub lendamine sellega, et õhkutõus ja eriti maandumine paneb kõrvad valutama, vaiku välja ajama ja üldine kuulmine nõrgeneb.
Sestap tegin tegin testi enda peal. 17kHz tuli ära. 18 , 18,5 pidin juurde keerama, aga kuulsin. 19 enam ei kuulnud. Kasutasin Denon AH-D501 klappe , Audiophile USB helikaarti ja päevinäinud CoolEditPro signaaligenet. Sämplimissagedus oli 96kHz.

Millalgi testin enda päriselt ära, kasutades signaaligeneraatorit ja detsibellidega voltmeetrit. Aga kahjuks ei tea ma kõrvaklappide sagedustunnusjoont.

martinj
02-10-12, 19:08
Nati teema algusesse.
Sain mina häälde Revox A77 2realise. Kiirus 38 , uued pead, omal ajal Eesti Raadiost pärit salvestis klassikalise muusikaga. Vat see on heli....
Humax, tea, et ka Olimp 004 heli kahvatub selle ees.
Ja kuidas disainerid on seda suutnud ? Peatan lindi - vaikus. Ei kahinat ega fooni. Müstika ? Skeem ei ole midagi eksootilist.
Edit: Panen olimpi käima ...ssssssss. Panen Jupiteri käima šššššššššššš...

jyrr
02-10-12, 20:25
Jah, Martin on võlur. :) Asi sai korda hoolimata paljudest üllatustest. Kui kõik kirja panna, saaks päris pika jutu. Igastahes - suur-suur aitäh!

martinj
02-10-12, 21:13
Jah, Martin on võlur. :) Asi sai korda hoolimata paljudest üllatustest. Kui kõik kirja panna, saaks päris pika jutu. Igastahes - suur-suur aitäh!
Ära mind veel ette täna...Pole ma võlur, vaid palju asju lahenes õnnega pooleks.
Loodan, et üllatused lõppesid eelmise reedega....(mootori konde viskas mahlad koos suituga välja - 4uF mittepolaarne lüüt 120V ?).
Makist tuleb läbi lindi kiirusel 38 25kHz, kiirusel 19 22kHz.

Aga mis puutub makki endasse ,siis skeemitehnika ülilihtne. Mehaanika juhtimine sensornuppudega releejuhtimine.
Ma tahan kah omale sellist.....On aeg Olimpile uued võimendid disainida. Äkki saab veel parema.

Mul on meeles mälestus, kus mu kadunud vanaisa viis mind Eesti Põlevkivi Filmistuudio foonikaase (olin ca 5 aastane). Seal ta pani mängima Rostov 102 läbi mingi X võimendi ja mingite suute kõlarite. Vat see oli heli....Olin harjunud põhiliselt 1GD40 heliga, ükskõik, mille sees need ka polnud. 10MAC1M oli kah "lemmikkõlar".

sebastian
02-10-12, 22:30
Olin harjunud põhiliselt 1GD40 heliga, ükskõik, mille sees need ka polnud. 10MAC1M oli kah "lemmikkõlar".
Sama siin, sest Vesna-202 ning Jupiter-202...ja veidi vanemana, umbes 14 aastasena.

Mäletan, kui Jupiter koju osteti, siis esimesel päval haakisin mikrofonid külge (need olid komplektis) ja vaheldumisi nende ees lõin väikseid klaaspitse kokku.
Kaasas oli ka üks tühi TIP-10 lint.
Pärast kõlaritest kuulates see stereoheli, kogu tuba täitus kõlinatest...unustamatu asi!

ottok
04-10-12, 10:19
Klaaspitside kōlina peale ei tulnud see aeg - aga keerutasin summerit ümber pea (seinalamp läks kah)
Pärast kōllides oli ikka väga äge,sōpradel alalōug rinnani :)

martinj
04-10-12, 13:26
Njah, Jupiteriga kah "stereot" tehtud. Sai õe käest võetud tema nukuvanker ja seda mikrofonide ees kolistatud. Salvestus kiirusel 19. Pärast 9ga kuulates oli heli nagu kukuks virn piimanõusid ümber. Lõbus oli...
Kiiruste muutmisega sai buratiinohääli kah tehtud.

ottok
17-11-12, 18:47
RS-B355 vahetasin välja kolmepealise vastu
http://www.vintagecassette.com/technics/rs_bx646

alfons
17-11-12, 19:19
Ilus, nagu oleks nats AZ6/7 eelkäija.

Taas on hea kuulata remondist tulnud Pioneer CT-S810S

http://www.vintagecassette.com/Pioneer/CT-S810S

martinj
17-11-12, 19:43
RS-B355 vahetasin välja kolmepealise vastu
http://www.vintagecassette.com/technics/rs_bx646
Asi isegi mehaaniliselt ja elektriliselt sarnane AZ isenditega. Samuti on sarnased "ekspluatatsioonilised iseärasused"
Räägi parem kuidas asi häälitseb ? Kasvõi selles oma nostalgia teemas.

ottok
17-11-12, 19:48
Häälitseb nagu tehasest tulnud testpill :)
Tape/source mingit vahet,vähemalt minu kõrvale mitte ja nii norm ja kroomlindiga toimub autobias,level,eq imeliselt
Võimalus käsitsi biasi näppida polegi võimalik

alfons
17-11-12, 19:50
Samuti on sarnased "ekspluatatsioonilised iseärasused"

Kas võivad esineda samad jamad lindilugejaga nagu AZ6/7-l?

martinj
17-11-12, 21:08
jep...sama mehaanika.

martinj
17-11-12, 21:14
Häälitseb nagu tehasest tulnud testpill :)
Tape/source mingit vahet,vähemalt minu kõrvale mitte ja nii norm ja kroomlindiga toimub autobias,level,eq imeliselt
Võimalus käsitsi biasi näppida polegi võimalik
See on nende makkide üks häda. Mõnikord tahaks....

alfons
17-11-12, 22:58
jep...sama mehaanika.

Panasonic toppis sama mehhaanikat (2 mootorit pluss luugimootor) paljudesse oma dekkidesse. Duublites sama , mis näiteks AZ6-s?

martinj
18-11-12, 19:15
Panasonic toppis sama mehhaanikat (2 mootorit pluss luugimootor) paljudesse oma dekkidesse. Duublites sama , mis näiteks AZ6-s?
Valeinfo . Mehaanikad on erinevad.
http://elektrotanya.com/technics_rs_az7_e_eb_eg_sm.pdf/download.html
http://elektrotanya.com/technics_rs-bx646.pdf/download.html

ottok
18-11-12, 22:35
Peab vist ikka kaane maha võtma ja vaatama...

ottok
06-12-12, 19:02
Toimus järgmine vahetus
ST-600 asendasin GT- 630
Pilte
http://www.ebay.de/itm/RDS-Tuner-Technics-ST-GT630-/160934265459?pt=DE_TV_Video_Audio_Einzelteile&hash=item25786e0273

Kui ilusti tornis teen muutustest pildi kah

plaaster
09-12-12, 02:18
Kas kellegil vinüüle või lindi salvestusi on. Maksan kui Tarvilik on ~!

http://www.youtube.com/watch?v=2JQRgiTfxXY

Mind huvitab.

http://www.youtube.com/watch?v=Igg-BUhgBv0

TeeTL
09-12-12, 09:38
Kas kellegil vinüüle või lindi salvestusi on.

Eesti on muutunud osaks maailmast, võta kasvõi osta' oksjonid ette. Kui esitajat üldiselt mõtled. Aga kui konkreetset lugu või live mõtled, siis kas sellest üldse plaati ongi ? Lindi otsing kellegi käest kah muidugi põnev tegevus. Ainult et pikale võib venida :)

Sonic
09-12-12, 15:59
Täitsa olemas:
http://www.ebay.de/itm/Johnny-Winter-Guitar-Slinger-Sonet-/120954862321?pt=B%C3%BCcher_Unterhaltung_Music_CDs&hash=item1c2978baf1

ottok
14-01-13, 11:19
Viimane uuendus
http://www.elfafoorum.ee/threads/7850-Foorumlaste-audiosüsteemid!/page5
Peaks ka olema lõplik :)

martinj
14-01-13, 11:29
Viimane uuendus
http://www.elfafoorum.ee/threads/7850-Foorumlaste-audiosüsteemid!/page5
Peaks ka olema lõplik :)
Et nagu "talina lin", mis sai valmis. Nüüd võib veeuputuse kaela saata.

ottok
14-01-13, 11:40
Ōnneks olen sellest pääsenud sest torni juurde kuuluvad veel kõllid mis tahavad kōvasti tööd ja katsetusi...

TeeTL
14-01-13, 12:05
Miks just selline suund uuendusele, ehk siis uuema poole? Nostalgiale peaks just hästi mõijuma mida vanem seda parem :)
Minumeelest tegi Technics 1990nendatel ikka erilist vähikäiku kvaliteedist eemale. Välimuse odav plastmass on veel kõige väiksem "uuendus".

ottok
14-01-13, 13:15
Tahtsin,et kõik oleksid sama sari, kuuesajane
Minu kiiks vb :)

OSX
14-01-13, 13:34
V600 on mul mõnda aega olnud... Ei meeldinud heli kokkuvõttes. Samas ei meeldnud mulle ka Sony TA-FA50 Mosfet... ju siis minu "kiiks" :).

alfons
14-01-13, 13:35
See pole veel kõige hullem kiiks:confused:

ottok
14-01-13, 16:50
Igale vōimule tuleb leida/ehitada vastavad kōlarid
Seda tegevust nüüd alustangi,see kõige vaevarikkam :)

OSX
14-01-13, 17:43
Ma isegi ei ütleks et minu "kiiks" oleks olnud seletatav sobimatute kõlaritega... Sealt tagant käis läbi vast 10-12 paari kõlareid, heliline signatuur aga säilis ja kui kõlarid juhtusid olema paremat sorti siis isegi häiris rohkem. Mingi kõrgetega kaasnev veidrus oli, mingi omamoodi tämber või lisaheli, astmemoonutus vms - tont seda enam täpselt mäletab. Oli ta mul kuskil 93-94 umbes. Kuskil regioonis 6kHz ja ülespoole oli midagi helis mis polnud naturaalne. Mäletan et võtsin veel maaletoojalt prooviks V500 kõrvale ja sellega sama asi. Õnneks leidus tahtja ilma otsimata...

ottok
14-01-13, 21:15
Mis vahe A600 ja V600 ?
Eks proovin kah 10 paari kõlle ära:)
Tegelikult plaan enda ehitatud kastidega kuidagi valjukate ja filtritega sobitades meeldivat heli mängima saada
Esialgu teevad minule sobivat häält klapid http://www.whathifi.com/review/sennheiser-hd-202 hea heliga aga üle 30 min.peas ei hoia-palavaks läheb.
ja päris head technicsi satid http://www.google.com/search?q=technics+sb+lv500&hl=en&client=safari&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=mFz0UMiGJqPG0QXY74Fw&ved=0CC8QsAQ&biw=1024&bih=672
ja väike sub toetab alumist otsa
http://www.okidoki.ee/item/572842/
Ainult võimendi sees Jyrka tehtud

Pläsku
05-03-13, 11:09
Peaks nagu teema pealkirjaga sobima http://www.maaleht.ee/news/uudised/kylauudised/parnus-hakkavad-toimuma-vinuulplaadimuusika-soovikontserdid.d?id=65774382

ottok
05-03-13, 17:22
Ehh, see juba nagu Riho Baumanni kuulamisdiskod TPI's omal ajal :) Eva klubi oli esimese ühika all.

Yxz
05-03-13, 20:37
Eva klubi oli kolmanda ühika all, esimese all oli Piko.

ottok
06-03-13, 12:19
Onu Alzheimer koputab uksele

Yxz
06-03-13, 13:13
http://www.upload.ee/thumb/3125276/TPI_Ma.jpg (http://www.upload.ee/image/3125276/TPI_Ma.jpg)

Tervitus onule ja ka Rihole ning Olavile!

TeeTL
06-03-13, 16:48
Eva klubi oli kolmanda ühika all, esimese all oli Piko.
Olgu siis täieliku kolmainsuse huvides öeldud, et teise ühika all oli Battery. Kahjuks juba üheksakümenendatel, mis klubimuusikalise ajastu mõttes oli stagnatsioon, st. see mis sealt klubist kostis, oli peris jälk. Rohelises konnas õnneks veel käisid päris bändid ja toimusid ka päris muusikaga videoõhtud, mäletan muuhulgas näiteks PF Live at Pompey esitamist.

ottok
29-05-13, 21:03
Lubasin ka Garaazhi torni pildi panna,nüüd asi paigas
http://www.elfafoorum.ee/threads/7850-Foorumlaste-audiosüsteemid!?p=481907#post481907

ottok
25-05-14, 15:34
Kohe pean jagama:
http://www.esquire.com/blogs/culture/eilon-paz-dust-and-grooves-book-excerpt?src=soc_fcbks

Jeekim
25-05-14, 22:55
Jeerum küll!:o

vanakool
21-07-14, 22:09
Vabandan väga kui pole õige koht, aga ostas siis selline asi müügis;
http://www.osta.ee/tookorras-lintmakk-olimp-mpk-005c-50720544.html

Ainult minus tekitab hetke hind üsna vastakaid tundeid. On olnud 2 sellist makki. Ning praegusel hetkel selline hind, teadmata üleüldse mis pead on sel makil, meenutab nagu öeldakse pulmaööd ilma pruudita.
Enamus 005 tuli juba tehasest sendast peadega ja sellise maki eest IMHO üle 60 euri maksta on lollus
005 on 004 ja Elektronikate kalli hinnaga ersats. Vabandan veelkord järsu ütlemise pärast kuid peale 004 oli 005 kõva samm tagasi :(

martinj
21-07-14, 22:24
005 on samm tagasi, aga minuteada on nii 004 kui ka 005 permalloi pead. Vähemalt niipaljudel kui ma torkinud olen. Üks vend üritas Robotexil mu makki 25ga ära osta :). Ütlesin, et ette käib veel üks number ja see ei ole ei 1 ega 2.
Õngitsejaid leidub. Praegusel ajal määrab maki vms vana vidina hinna haruldus ja kosmeetiline seisukord. Estonia makk müüdi ju isegi poolikul kujul töökorras Nakamichi hinnaga.

Jeekim
21-07-14, 23:32
Palju põnevam on kolleeg roosakumiku esinemine Ostas:
http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=search.searchseller&q[seller]=roosakummik
Kõigest on tunda tõsist makihoolikut, mis siis, et koolis number 7 ja 9 selgeks ei saanud.
Nostalgia on aga see, et roosakummiku Majak kiirusega 38 polegi veel välja ilmunud. Igatsen ta järgi.:rolleyes:

vanakool
21-07-14, 23:40
Nii ta on... niipalju kui tollal sai nende makkidega möllatud oli asi nii et kui mängu tuli margi numbrile eesliide МПК oligi tegu juba nuditud säästuvariandiga. Nikkelnuppude asemel mustad plastist nupud , klaaspeade asemel odav permalloi, jne. Pandi seda mis lagunevas riigis veel jäänud oli, kuid see on juba hoopis teine teema.

heikss
31-07-14, 21:46
олимп мпк 005 lõpphinnaks 400.- ja puldil mis müüdi eraldi 84.- ning isegi илеть 110с hinnaks 212.-!

Karlson2
31-07-14, 23:12
Katsun ka teema teha,kuid kas kellelgil on huvi Elektronika 004 vastu?

Ints
01-08-14, 10:40
To:Karlson2

Saatsin PS´i.

RaunoK
07-08-14, 22:48
Ega mulgi vist muud üle ei jää, kui mõnest vanakooli elektroonikust eeskuju võtta ja ise lintmakk üles ehitada, ei tunne end nii rikkana et tahaks nii palju maksta, pigem koguks varuosi ja üritaks neist midagi asjalikku kokku panna, nii esimese klassi poolset heal juhul makki mida võiks mõne kõrgklassi makkiga võrrelda :P

martinj
08-08-14, 13:48
To raunok. Seal ostas hetkel lausa makiuputus.
Võta üks Orbita ära, kõlbab alustuseks küll.

RaunoK
08-08-14, 13:56
Maki uputus aga ma ei tea, kas ma olin soonepeal või olin ajaaugus :mad:, magasin need kõik viis makki kõik maha mis oli, või lõpetati oksjon ära, hästi ei tunne seda korda pole ammu seadusi lugenud.. ühte veel nillin aga no ma ei tea väga kahtlane tunne, nii kui mina midagi pakkuma hakkan hüppab keegi välja kohe, siis tuleb kolmas ja lõpuks neljas aga mis maha magan to läheb pm 20€ ära :o

martinj
08-08-14, 17:11
Ole selle eest nõus vajadusel ka raha välja käima. Muidu tänapäeval enam ei saa .Tegelikult saab, kui kannatust ja viitsimist prõgikastide juures sorida.

olevtoom
08-08-14, 17:55
Ole selle eest nõus vajadusel ka raha välja käima.
Kas mulle ainult tundub, et käesoleva aasta jooksul on hakatud magnetofonide ja grammofonide eest põhjendamatult palju raha maksma või on see tõesti nii?

martinj
08-08-14, 18:18
Paraku see nii on. Sest kust kohast neid (eriti ilusaid) veel juurde tuleb. Turg on piiratud ja pakkumisi vähe.Mida ilusam on isend (funktsionaalsus on hilisemal kohal) ja komplektsem on, seda kõrgem hind.

RaunoK
08-08-14, 19:16
Tänapäeval pole vist keeruline mõnele makile iluravi teha, sest on firmasid kes on nõus vastavalt joonistele detaile tegema, originaalsus iseasi... Alles see aasta hakkasin ka makkidesse rohkem uskuma, kuna varasemad kogemused on ainult linti lõhkuvate makkidega olnud ja lindi sättimine tundus ka porno olevat :P

vxx
08-08-14, 22:38
Olimp 005 hinda semuga arutasime kui oksjon käis, arvasin et 300 euro kanti jääb lõpphind, aga 400 jah. Makk nagu uus, ja teist sellist nii korras pole kunagi näha olnud, 400 euro hind ei üllata. Olimpe üldse viimase aasta jooksul 1 ainult ongi pakkuda olnud.
Aga Ileti hind 200 euro natuke üllatas, aga ka makk vist oli uus ja karbis seisnud, sellest ka hind kõrge kindlasti

Katsun ka teema teha,kuid kas kellelgil on huvi Elektronika 004 vastu?

messisin ka

kalju
09-08-14, 01:32
krt. mehed, vaadake ostast mujale ka. nt.:http://www.audiopood.ee/kasutatud-tehnika/

ottok
09-08-14, 12:32
Või siia lehele
http://www.ebay.co.uk/itm/Technics-RS-1500US-Reel-to-Reel-RARE-Great-Condition-High-End-/151348354533?pt=Bandmaschinen&hash=item233d109de5

RaunoK
10-08-14, 19:55
ühte veel nillin aga no ma ei tea väga kahtlane tunne, nii kui mina midagi pakkuma hakkan hüppab keegi välja kohe, siis tuleb kolmas ja lõpuks neljas aga mis maha magan to läheb pm 20€ ära :o

Nii oligi arvata! et ei saa, vaadati et RaunoK pakub: ju siis hea makk.. teine kord ei tohi enam oma nime alt pakkuda.

http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=51180432

martinj
10-08-14, 21:29
Täitsa normaalne hind sellise välimuse kohta.

vxx
11-08-14, 00:04
Nii oligi arvata! et ei saa, vaadati et RaunoK pakub: ju siis hea makk.. teine kord ei tohi enam oma nime alt pakkuda.

http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=51180432

risu.

ei, rääbis!

vanakool
26-09-14, 11:08
Ostas STM- 310:
http://www.osta.ee/stuudio-magnitofoon-53362930.html

maaalune
28-09-14, 13:03
Kellel asjast(CTM 310) aimu pole ei soovitaks riskida...Muidu - tegijatele/kollektsionääridele oleks kindlasti midagi riiulisse sobivaga tegu.Audio ülimuslikkust sealt aga väga loota pole aga mine tea....