PDA

Vaata täisversiooni : Puhas piiritus?

ottok
05-10-12, 19:37
Millega Sina puhastad kassetikate helipäid?
Puhast piiritust ei oska kusagilt leida,kes aitab?
Ja mul mingi puhastuskassett millel on auk kuhu peaks tilgutatama midagi- aga mida?
Tänan

olevtoom
05-10-12, 19:45
Piirituse retsepti saab paluda perearstilt.
Kassetikate ja puhastuskassettide kohta ei oska ma midagi kahjuks öelda, aga suuremate makkide päid puhastab see piiritus hästi.

martinj
05-10-12, 19:52
Kasutan 80% viina. Toimib.
Puhastuskassetid=rämps.

ottok
05-10-12, 20:34
Ja pika doki otsas tavaline vatt? See vōib ju mingit kiudu ajada?

Göös
05-10-12, 21:07
Õige kraam on ikka isopropüülalkohol mis ei kahjusta helipede konstruktsioonis kasutatavaid kompaunde ja kummidetaile, näiteks surverulli. Kõigis stuudiomagnetofonide service manuaalides on eraldi toonitatud et helipeade
ja surverullide puhastamine lubatud ainult isopropüülalkoholiga. Üks koht kust olen seda ostnud on AS Ingle Tallinna
esindus Tulika 2 . Ingle on suur kemikaalide hulgimüüja Raplas aga nad on vastutuleku korral villinud suurest vaadist
1 liitrilisse pudelisse oma Rapla laos ja selle siis Tallinna esindusse toimetanud kust siis saab selle välja osta. Kontakt-
andmed www.ingle.ee . Samuti on Elfa kodulehel sama kraam spray'na saadaval , seda ei ole ma proovinud.

mikumaku
05-10-12, 23:01
Isopropanooli kasutatakse ja ka promotakse tööstuses ja tehnikas väga proosalistel põhjustel - see on odavam kui tavaline piiritus ja teda pole mõtet seespidiselt tarvitada, sest kaifi ei pidavat saama. Samal ajal turvaline- joomisel eluohtlikku mürgitust ka ei saa. Kas ja kuidas on ta helipeadele sõbralikum kui tavapiiritus, võiks ju keegi proovida selgitada, kuid sel juhul keemiale tuginedes, mitte reklaamtekstidele.

ottok
06-10-12, 18:39
Kergema vastupanu teed: perearstilt piirituse retsept.

sebastian
06-10-12, 19:15
Fototarvetega tegelevad poed müüvad objektiivi läätsedele igasuguseid vedelikke.
Ideeliselt peaks neis olema suurem osa puhast piiritust ja vähesel määral ka eetrit.
Mingeid lisaaineid, mis kuivamisel järgi jäävad, need vedelikud sisaldada kuidagi ei tohiks, midu poleks läätsede puhastamisel mõtet.
Helipeale peaks vist ka kõlbama?
Seni olen oma Akai päid sellega puhastanud. Kaamerate videopäid samuti.

alfons
06-10-12, 19:45
Natuke GX -peade puhastamisest, kõrvuti muude asjadega.

http://homerecording.com/bbs/general-discussions/analog-only/akai-glass-xtal-ferrite-heads-345123/

sebastian
06-10-12, 23:15
GX pead tõesti kestavad igavesti :)
Atsetooni tõesti ei tohi mingil juhul kasutada.
Mingi aeg tagasi üritasin parandada S-VHS videokaamerat, mille omanik oli pead atsetooniga puhastanud.
Tilgutas natuke pea alla ka, nagu hiljem tunnistas.
Ei tulnud mingit pilti selle kaameraga enam.

TeeTL
07-10-12, 01:51
mida lahjem kraam puhastustöö ära teeb, seda parem. vabalt võib toimetada viinaga ja antiseptikuga. võiks ka veega, sest ega seda niipalju ju ei pane, et helipea rooste läheks, aga siis peab kuivamist natuke kauem ootama.

Sonic
07-10-12, 03:42
mida lahjem kraam puhastustöö ära teeb, seda parem. vabalt võib toimetada viinaga ja antiseptikuga. võiks ka veega, sest ega seda niipalju ju ei pane, et helipea rooste läheks, aga siis peab kuivamist natuke kauem ootama.
Ma arvan, et sul pole õigus, viinaga kindlasti ei tohi puhastada, sest see sisaldab lisaaineid. Ainult meditsiinilise piiritusega.

urmoo
07-10-12, 10:41
Viinaga on asi selline, et lisaaineid retseptuuris kirjeldatakse paarsada grammi tonni kohta, põhiliselt sool ja suhkur. Ülejäänu viina maitsest annavad tooraine lenduvad ühendid, mis destilleerides üle tulevad, neidki on nii vähe ja nii vähe agressiivsed, et mingit kahju sealt oodata pole. Ainus, mis viina vastu võiks rääkida, on tema vee sisaldus, aga seegi ei oma tähtsust, kui mõistlikult kasutada- niiske (mitte tilkuva!) tupsuga puhtaks ja teisega kuivaks. IMHO on helipea puhastamise spetsvedelikud head kahel põhjusel- esiteks on nad väga head vastava saasta lahustajad ja teiseks ei juhtu midagi hullu, kui mõni idioot otsustab nende abil helipeale survepesu korraldada. Pole mõtet liigselt põdeda- kui olemas isopropanool, siis kasuta seda, kui piiritus, siis hästi, kui pole kummagit, siis säästa süldilauas pitsi viina ja elu läheb edasi.

Sonic
07-10-12, 12:16
Aga millega te puhastate kaablite pistikuid ja seadmete pistikupesi?

maaalune
07-10-12, 16:44
Olen edukalt kasutanud DeoxIT GOLD GN5 Mini Spray-id."Head onud" aastaid tagasi kinkisid.Kuna puhastamiseks/hooldamiseks on kogused väiksed siis jätkub sellest minispreist aastateks.

Eriti hea just õhukese mettallikihiga(Au,Ag) kaetud kontaktide/terminalide puhastamiseks.

ottok
11-10-12, 19:06
Käisin viinapoes, 0,5ne 80% viin 12€ !!! Selle raha eest saan paari Supra rca pistikuid.
Jätsin ostmata,lähen perearsti juurde :)

martinj
11-10-12, 20:16
Ja loodad, et piirituse saamisega on jama vähem ?
Mul seisab see 80% pudel juba mõnda aega.

Shele
11-10-12, 20:25
Viin on sodi! Puhas piiritus teeb asja. Kametanooli võib kasutada, ainult välipidiselt.

fre
11-10-12, 20:29
Käisin viinapoes, 0,5ne 80% viin 12€ !!! Selle raha eest saan paari Supra rca pistikuid.
Jätsin ostmata, lähen perearsti juurde :)
Huvitav oleks siit hiljem lugeda, kuipalju apteegis 100g meditsiinilise piirituse (95 või 96%) eest küsiti.

A.S.
11-10-12, 21:11
http://raviminfo.ee/
Sealt siis otsingusse 'piiritus', pole hinnal nagu eriti häda midagi. Pidu vast just pidama ei hakkaks.

ottok
11-10-12, 21:21
1.22 -2.00 100gr eest ju paras!
Muidugi annan teda mida arst rääkis ja KUI keeruline on saada perearstilt 100gr
Kui ei saa,siis tulen Sulle MartinJ külla

A.S.
11-10-12, 21:22
Perearstiga ei tohiks nüüd küll mingit probleemi tekkida, ei viitsi teine tavaliselt isegi seda küsida, milleks piiritust vaja on.

fre
11-10-12, 22:17
Kui ma ei eksi, tohib perearst korraga 150g retsepti teha.
Vaatan siin, sel kevadel (vist) ostetu eest olen apteegis
maksnud 150g 95%-lise eest 3,49€. Seda ei tea, kas see
on neto või bruto ja kuipalju valamise eest lisa tuli.

av2
11-10-12, 22:46
Pole probleemi.
Kui kellegil vaja siis minu käest veits ikka saab.
Täiesti puhas piiritus,kõlbab ka sisse võtta.

urmoo
11-10-12, 22:50
Jätsin ostmata,lähen perearsti juurde :)
Ehh sind silmakirjalikku- Rock Cafes õhtuga 6-7 kannu õlut kannatab juua, liitrine viin pika õhtuga lipsuvahelt sisse libistada pole probleem, aga 12EUR aastatepikkuse varu tekitamiseks helipea tarbeks on mittesihipärane kasutamine ja ülemõistuse kallis :D

rainadov
11-10-12, 23:36
Ehh sind silmakirjalikku- Rock Cafes õhtuga 6-7 kannu õlut kannatab juua, liitrine viin pika õhtuga lipsuvahelt sisse libistada pole probleem, aga 12EUR aastatepikkuse varu tekitamiseks helipea tarbeks on mittesihipärane kasutamine ja ülemõistuse kallis :D;
Naer läbi pisarate! Ise sain 96% tutvustega 100g., Ülikooli kliinikumist! Nii imelik kui see ka pole, ...ka seal on sellega probleeme!

ottok
12-10-12, 07:35
Nüüd tembeldati mind joodikuks kah :)

A.R.
12-10-12, 09:53
See on ju selge kui inimene otsib piiritust.
Oleks vaja otsida metüülkarbinooli. Siis keegi ei arva et oled joodik.

Küsisin ChemLabist kas nad etanooli müüvad. Ütlesid et ei müü.
Järgmine kord küsin karbinooli.

Küsisin siis tuttava keemiku käest et kas puhast etanooli on.
Tema küsis vastu et kui puhast
et vana nomenglatuuri järgi on valik:
puhas,
kromatograafiliselt puhas,
analüüsiks puhas,
eriti puhas.

Pakkusin et meditsiiniline. Selle peale öeldi et see on ju lausa solk.

Rääkisin täpselt ära et seda on vaja inimesel vigase pea paranduseks.
Et muidu heli ei tule õigesti välja.
Lubati vaadata mõnda laulu õli.

Aga mis hinnasse puutub siis poes maksis
100 mL diklooretaani 47€ ja
500 mL sama asja 29€.
Või sinna kanti.

Jeekim
12-10-12, 12:53
Kas tehniline piiritus 3.50 liitri eest tõesti ei sobi?
http://ehituseabc.ee/ehituskeemia/varvid/lahustid/denaturpiiritus-1l-apchemica/

urmoo
12-10-12, 14:53
Keda need kogused, kui just ülepäeviti ei juhtu, alkohoolikuks teevad :D Aga ühinen Jeekimi küsimusega- mille poolest tehniline piiritus halb on? Torudest on see läbi käinud ja seega tahket ja potentsiaalselt abrasiivset see midagi sisaldada ei saa, lenduvate ühenditega (m.h. metanool, raskemad alkoholid jms) ei tohiks ju senikaua muret olla, kuni ei plaani temas tervet sõlme leotada...

humax
12-10-12, 16:54
Kas tehniline piiritus 3.50 liitri eest tõesti ei sobi?
http://ehituseabc.ee/ehituskeemia/varvid/lahustid/denaturpiiritus-1l-apchemica/

Sobib väga hästi! Juba mitmes pudel seda kasutatud ja pole mingit probleemi, saab ka vajadusel trükiplaati puhastada.Ei ole ka selle med. piirituse saamine eriline vaev, aga eks, rohkem laiskuse küsimus. Lihtsam oli riiulist võtta, kui mujalt otsida.

Jeekim
12-10-12, 18:36
No näe, mul on mõttekaaslasi!
Natuke kogemustest. Vanal "heal" ajal kasutasin piirituse-eetri segu, nagu seda ka meditsiinis praktiseeriti. Eesmärgiks kiirem aurumine. "Raud"helipeadega oli kõik OK, kuid materjali mittetundmise tõttu rikkusin ära ühe ferriidi - parameetrid halvenesid märgatavalt paari päevaga, paari nädala pärast oli helipea pind läike kaotanud. Mikropraod.
Selle tehnilisega on ainult üks tähelepanek - helipea tuleb pärast kuiva vatitupsuga üle käia - päris jäägitult see ei auru.
Aga soovitus arsti piirituseretsepti pärast tülitada... No ma ei tea. Kole kalliks läheb.:o

olevtoom
12-10-12, 19:21
...Aga soovitus arsti piirituseretsepti pärast tülitada... No ma ei tea. Kole kalliks läheb.:o
Ei lähe. Ma helistasin ja palusin retsepti, pärast läksin ja korjasin apteegist asja üles. Võib-olla hakkaks siis mingeid probleeme tekkima, kui kord nädalas retsepti küsida :)

ottok
12-10-12, 19:39
10+ punkti Jeekimile lingi eest :)
Aga sai kah arstile helistatud ja retsept peaks apteegis olema,homme lähen vaatan

Jeekim
12-10-12, 20:09
Ei lähe... :)
See võib tõesti tõsi olla, kui neid hinnakääre vaadata.

6719

A.S.
12-10-12, 20:55
See 0.02 tähendab ilmselt seda, et vaid tühjad pudelid on alles jäänud, piiritus on otsas. Mõni elektroonik on ehk läbi astunud... :p

ottok
15-10-12, 20:56
6732 Käes! 3.12 euri 150g
sellest mitmeks aastaks.

alfons
15-10-12, 21:21
Käes! 3.12 euri 150g
sellest mitmeks aastaks.

Hoia ikka jahedas ja pimedas, aurab hästi.

urmoo
15-10-12, 22:18
sellest mitmeks aastaks.

Jajah, kui just läätsede optilised teljed vahepeal sel määral ei määrdu, et puhastamist vajaksid :P