PDA

Vaata täisversiooni : KT818GM ja KT819GM

erx
17-02-02, 17:28
kas transse KT818GM ja KT819GM on võimalik mingite muude transsidega asendada? ???
muidu kas KT808A ja KT809A sobiksid?

Peeter
18-02-02, 13:58
Ei ole asendatavad . Kt819/819 on Darlingtoni transid . 808 ja 809 tavalised .

Trahho
18-02-02, 15:17
Heh mine poodi ja too need transid ära juba, nad ei ole ju nii kallid ja üpris vabalt saadavad. Niiet tee asi ükskord juba ära.

erx
18-02-02, 17:19
ostaks ära küll, aga asi on selles, et ma ei tea, kas on mõttet. kas see on lõpukate viga, kui bass kaob ära, kui panna mõlemad kõllid käima....
pärast vahetan korralikud lõpukad ära...

Trahho
19-02-02, 11:05
Võta mingi suure takistusega kõrvaklapid ja üks ots massi teisega hakka läbi 0,1uF*160v kondeka otsima kust asi kahtlaseks läheb. Teine variant too võim mulle ma teen ta ära. ::)

erx
19-02-02, 15:18
ma seal sees vaatasin ja ühelt poolt tuli soundi(lõpukatest) normilt, aga teisest tuli nagu imeliku raginaga...(sama efekt, kui transs panna kõllile vahele ilma särakata..)
JA siis üks takisti viskas sussid püsti....
kas siis on asi läbi ve?(kui naamuudu sound ragiseb?)

Trahho
20-02-02, 11:07
Ikkagi sa pead hakkama mu eelmise õpetamise järgi mööda trükiplaati ajama kust asi kahtlaseks läheb. Alati ei pea lõpp kutu olema. Aja mööda plaati heli taga seal kus kahtlane seda transsi või takistit mööda. Aga lihtsaim varjant mööda lõputransid välja ja mööda lihtsalt testriga ära.

erx
20-02-02, 13:14
volte mõõtsin...~42v
ma võtsin võimul ühe poole välja(lõpuplaadi)
ja teine korralik pool lööb nüüd ühe kaitsme läbi...muidu lühises pole minu arvates midagi.. *kas need 2 poolt on omavahel kuidagi ka seotud? :'(
milles häda võiks olla kui kaitsmed läbilööb??

Trahho
20-02-02, 19:08
Keegi ei käskinud nud seda välja võtta raudselt ajasid midagi lühise aint otsi see üles. Klappidega pead kuulama võimu töötavast peast, kasutades kondekat sa ei lase oma klappe õhku. Hakka ajama töötavast peast mööda trükiplaati kust asi kahtlaseks läheb. Või vaata kedagi kes selle asja ära teeks. Muidugi kõige ennem mööda need lõputransid ära ja veendu et nendes viga pole siis otsi edasi. Ära kunagi tee ühtki mõttetut liigutust mida sa ei tea või pole kindel muidu võid seal millestki muust veel lahti saada.

erx
21-02-02, 18:20
EKS MA ÜRITA, AGA MUL ON SELLINE KOMME(ASJU LÕHKUDA)
MIS MOODI SAAB NEID LÕPUKAID KONTROLLIDA?

Trahho
21-02-02, 18:47
sul kaks lõputranssi. ühel peab olema testri pluss teisel miinus baasil ja teise otsa pead panema kollektori või sii emikkeri peale. Ühte pidi peab näitama kilooomi ringis. collektori ja emikkeri vahel ei tohi näidata midagi. Aga jooda need transid maha ka muidu võid saada vale tulemuse. Kas sul tõesti kedagi pole kes selle asja ära teeks? See pole ju mingi kirves et hakkama ei saaks

erx
21-02-02, 21:50
tundub et ainult 1 töötab(kt818gm).. kt819gm on vistläbi.
tulebki uus osta..

Trahho
25-02-02, 10:57
Sellist asja ei saa olla, testriga saad selle kindlaks ju teha. Ja lõputransid lähvad alati paaris, mul pole kordagi sellist juhust olnud et üks ainult läheb, nad ju töötavad paaris. Tee kindlak kas sellele transile korralik heli peale tuleb kasutades klapi ja kondekameetodit. Muidex teen ennem asi ikkagi kindel, kus asi on ja kui kaitsmeid läbi ei löö siis lõpukad lühises ei ole.

erx
25-02-02, 13:12
AH...MA VISKAN SI*A NURKA...EGAS NAGUNII MIDAGI SELLEGA TEHA EI OSKA.....(OOTAN NII UMBES 10 AASTAT JA SIIS ÕPIN ASJA SELGEKS)

sellepärast arvan et midagi on sellega nihu, et välja andist ta kõlliaukudest 40VOLTI

TheJX
15-04-02, 13:42
;D ;D ;D

Ei NOH!!! Kui juba 40 volti väljundist kätte said siis on lõpukad kohe kindlasti läbi...nad lihtcalt annavad oma toitepinge väljundisse üle(on lühises)...osta aga uued transid, tinuta külge ning naudi MUUSIKAT!!!

8)

madis
22-04-02, 09:58
oot ma sellest transside kontrollimise juhendist ei saand nüüd aru...kahtlus, et kt805a läbi on....

viirus
25-04-02, 15:56
2ge v2rk
:)
õpi õpi sust võib veel asjagi saada, kui lõpuks rahakotile ei akka
::) Muidex
lõputransid võivad ka ühe kaupa minna
aga ka hanekarjas kui nei oma 40tk kanalisse on ;D

ollala
01-05-02, 13:14
osta uued transid ja siis mõõda ja võrdle neid uusi ja vanu transse, kui näidud uutega võrreldes erinevad siis oletame et see transistor on läbi. Kui e, k, b -i vahel mõõdad siis ei tohi üks kõik mis pidi mõõtes lühist olla.

digital
27-05-02, 16:44
Natuke veel kommentaare newbie'dele elektroonika vallas. Transistor on justkui 2 dioodi, mis vastupidi kokku ühendatud. Ehk PNP transi korral on baas dioodide kokkuühendatud katoodid ja NPN transi korral on baas kokkuühendatud anoodid. Seega saad transi korrasolekut mõõta testriga (digitestri korral kasuta dioodi piirkonda, mis kõrgema mõõtepingega). Nimelt peab PNP transi korral juhtima AINULT emitrist baasi ja kollektorist baasi. NPN transi korral ainult baasist emitrisse ja baasist kollektorisse. Mingit muud pidi EI TOHI juhtida, ka vastupidi.
2) kui see võim, mida näpid on juhuslikult Estonia 010,(mälu jägi oli vist seal 818 ja 819?), siis ei aita lõppude vahetusest, otsesidestuse tõttu lööb läbi veel mingi 4-5 transsi... Ja vahetamisel tuleb kindlasti panna mõlemasse õlga võrdse H21e-ga transid... Seega mitte midagi newbie'le.

Nimeta
26-10-03, 21:28
KT808A Si-N 120V 10A 50W 7,2MHz ß=10...50 - kas see ongi see kt808a, mis sobiks mu Brigi lõppu?
http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...ldus=on&kood=on (http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi?lng=est&keywords=kt808a&pricelist=on&laos=on&tellitav=on&kirjeldus=on&kood=on)