+ Vasta teemale
Leheklg 2 / 3 EsimeneEsimene 123 ViimaneViimane
Nitan vasteid 16 kuni 30 33-st

Teema: Kas lasta siganaal eel-vi lppvimu

Liige intz Kasutaja maine on neutraalne

Algseade

Nustun siinkohal Hipiga, igasugu tmbrid on kurjast. Milleks lasta signaal lbi sealt, kust pole seda vaja lbi lasta?
    Erinevad audio-videolahendused, helissteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, hlestus, klarite ehitus, mbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

Liige kaller Kasutaja maine on neutraalne

Algseade

Tundub, et viga leitud Mul oli vim maandatud, vtsin maanduse juhtme lahti ja ne imet, krbin kadus Ji ainult jrgi rn kahin. Tundub, et sellega peab leppima.

Liige digital Kasutaja maine on neutraalne

Algseade

Kahin tuleb igasugu kehvast varjestusest jne. See hiirest jms klbin tuleb philiselt emaplaadi toitest vi siinist sisse ja seda on pea vimatu vlja saada. Mul samad jamad olnud ja mne masinaga lihtsalt mngib, mnega mitte. Natuke kll mjutab pesa valik aga mitte palju. Seeprast kasutan ise USB otsas Ediroli kaarti, see vhemalt vaikne enamus masinatel (kuigi mnel ksikul on testi hired nii suured, et isegi usbi toide on reostatud)

Liige Rom Kasutaja maine on neutraalne Rom avatar

Algseade

Peab see vhik ikka paras melomaan olema, et eristada 0,05% ja 0,01% moonutusi.
    Asi pole ainult moonutustes. Eelvim tihti peale muudab vheke helipilti ja "sb" n.n. lbipaistvuse ra. Oleneb muidugi stiilist, niteks vaibakloppimis stiiliga ma ei taju vahet aga kuulates niteks Depeche Mode on vahe sees. Ei pea ennast eriliseks melomaaniks, kuid mulle meeldib samuti ilma eelvimuta kuulata ja vahe on tuntav. Vin kinnisilmi ra arvata kas signaal tuleb lbi eelvimu vi mitte ja seda eriti CD-d kuulates. Olen selles korduvalt veendunud ja mitte ainult mina ksi.

Liige Zen Kasutaja maine on neutraalne

Algseade

Originally posted by sebastian@Nov 18 2004, 17:46
    katsed on nidanud, et isegi tehnikas ja muusikas vihik eelistab ilma eelvimuta varianti.
    Peab see vhik ikka paras melomaan olema, et eristada 0,05% ja 0,01% moonutusi. Numbrid ei ole ehk Brigi jaoks tpsed, aga idee jb samaks :P .
    Kas ise eristad moonutusi 0,1% ja 0,5%? Oled kunagi proovinud?
    Teades missugused on klari enda moonutused, siis raske uskuda videt, et "katsed on nidanud"...anna kasvi mni link ja mitte selline, kus kari proffe asja hindamas .

to Kaller. Krbinat ei tohi olla, midagi on vimul viga, vi pole ta korralikult maandatud. Selleks Brigi taga ka maandusklemm, kui mingid hired sees.
    thendab vot siin tuleb nd vahe sisse.
    sina rgid matemaatilistest/fsikalistest moonutustest, hipi muusikast. mina olen hipi poolt. jah muidugi, mingist moonutuste protsendist muutub muusika kui selline testi klbmatuks. aga siiski, igasugused arvvrtustesse uskumised ja nende phjal eelarvamuste tegemise olen niteks mina ra lpetanud enne kui asja ise kuulnud pole.
    ise brigi kuulanud eelvimuga ja ilma. vahe on limalt kuuldav. see eelvimunikerdis sb vimendi kogu potentsiaali ra, paras minema visata sealt vahelt.

Liige sebastian Kasutaja maine on neutraalne

Algseade

Olen titsa nus, et matemaatiliste moonutuste ja krvaga kuuldu vahel on suur erinevus. Tiesti nus!
    Kuid jutt oli "vhikust", tleme siis teisiti: inimesest tnavalt, kes tuuakse niteks stuudiosse ja lastakse talle muusikat nii Brigi eelvimust lbi, kui ka otse lppvimu. Mida ta selle peale kostab? Ma olen sna kindel, et tal on jumala kama ja vahet ta ei tee...midugi eeldusel, et sageduskara ja helivaljus on hesugused.

Vin kinnisilmi ra arvata kas signaal tuleb lbi eelvimu vi mitte ja seda eriti CD-d kuulates
    Kas suvaline kuulaja sama kogeb? Ei usu.

igasugused arvvrtustesse uskumised ja nende phjal eelarvamuste tegemise olen niteks mina ra lpetanud enne kui asja ise kuulnud pole.
    Aga selles ongi kogenud kuulaja ja "vhiku" vahe! Arvvrtustest hea nide 1000W, mis pisikesel "sangal" srab ja asjatundmatuid pab. Oled nus?

Vtke seda rohkem kui diskussiooni, mitte kui vaidlust .

eix666
    Guest

Algseade

mina tleks selle kohta niipalju, et kui "vhik" ka kohe vahet ei tunne....siis olles kuulanud mingi aja ilma eelvimuta (ehk siis paremat heli) siis mingi aja prast eelvimu tagasi pannes ta juba vahet kuuleb (ehk siis ajapikku parema tehnika puhul kuulmine teravneb)....jdes aga koguaeg vana variandi peale edasiminekut ei toimu...
    jutt prineb enda kogemustest, muide (mitte kll konkreetse seadme kohta, kuid ldiselt)... <_<

kas on nd kasulikum minna kergema vastupanu teed? vi hoopis pikemas perspektiivis tpsema kuulmise teed? natuke mtteainet....

Algseade

Ei vaidle vastu, eix666.
    Aga...algse ksimuse juurde tagasi. Mis on siis head ja vead kui otse lppvimu hendada:
    1. Helikvaliteet paraneb - hea
    2. Valjuse ja tmbrite reguleerimine vimus kaob ra - saab ka ilma, arvutis kik selleks olemas.
    3. Vimendi on otseselt sltuv kaardi vljundist - ebamugav, tuleb seadmeid sisse-vlja llida kindlas jrjekorras, muidu oht midagi lbi krsatada.
    4. Kaabel arvuti ja vimendi vahel tuleb hsti varjestada kui pikk on - vastasel korral reguleerimatud hired vimendis.

Veel paar asja, mis meelde tulid:
    5. Kas arvuti helikaart lubab toonkompensatsiooni? Vibolla mnele mittevajalik, kuid siiski .
    6. Helikaardi keskmine vljunpinge on vist krgem, kui Brigi eelvimul...kas see ei tee arvutist reguleerimist natuke ebamugavaks - pstab kll eraldi potekas arvuti ja vimu vahel.
    7. Kui vaja ka teistest allikatest vimu lasta (TV, DVD, CD jne.), kas siis arvutist signaalijuhe paralleelselt eelvimu vljundiga?
    8. Hetkelise voolukatkestuse puhul...kib klarites paras jmakas?

Igaks otsustab ise, kuhu signaali laseb. Kes eelistab mugavust, kes natuke paremat helikvaliteeti . Parandage, lisage...

Liige hipi Kasutaja maine on neutraalne hipi avatar

Algseade

Originally posted by sebastian@Nov 19 2004, 02:23
    Igaks otsustab ise, kuhu signaali laseb. Kes eelistab mugavust, kes natuke paremat helikvaliteeti . Parandage, lisage...
    see "natuke" parem helikvaliteet on vrt sageli sadu, kui mitte tuhandeid kroone vaadatuna lbi high-end pilgu. eks iga mees teab, mida taotleb. ise ritan vimalikult odavalt lbi ajada, seega on ainus vimalus modimise teel head asja veel paremaks muuta, niteks signaali tee lhemaks muutmine on ennast alati igustanud.

Liige Jyrka Kasutaja maine on neutraalne

Algseade

Originally posted by hipi@Nov 19 2004, 09:49
    seega on ainus vimalus modimise teel head asja veel paremaks muuta, niteks signaali tee lhemaks muutmine on ennast alati igustanud.
    Konkreetses eelvimus sai VT7-VT12 vlja vahetatud, grammeri eelvimult toide
    ra ja korraliku varjega kaabel plaadi sisendisse ning sig/mra suhe paranes 6db.
    VIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

Liige Nimeta Kasutaja maine on neutraalne

Algseade

Originally posted by Jyrka@Nov 19 2004, 12:00
    Konkreetses eelvimus sai VT7-VT12 vlja vahetatud, grammeri eelvimult toide
    kas need 2 on kodekad seal eelvimus? :unsure:
    Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
    www.sansui.us/AU-9500.htm

Algseade

Jyrka mtles vist eelvimus 6 transistorit, ainult et missugusel Brig variandil...KT808 vi KT818/819 lppudega :huh: .
    Peab vist ka vahetama...eelvimust loobuda ei tahaks .

Liige Jyrka Kasutaja maine on neutraalne

Algseade

Originally posted by sebastian@Nov 20 2004, 02:57
    Jyrka mtles vist eelvimus 6 transistorit, ainult et missugusel Brig variandil...KT808 vi KT818/819 lppudega :huh: .
    Peab vist ka vahetama...eelvimust loobuda ei tahaks .
    Mlemil samad numbrid, panin 2N5401 2N5551, kahjuks polnud aega sveneda
    miks grammeri eelvim lisas mingit krget pininat.
    VIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

Liige Nimeta Kasutaja maine on neutraalne

Algseade

Otsisin oma Brigi tolmukihi alt vlja, et proovida erinevust ilma ja koos eelvimuga.
    Panin alguses siis lbi eelvimu... titsa jube mis sealt tuli :blink: :blink: krgeid pole, bass kumiseb.
    Siis lasin otse lppu - krged olid paremad, bass tpselt paras.
    Vrdlesin Brigi ja Sansuid ka omavahel... Sansui ikka peajagu le. Heli on hoopis teise maitsega :wacko:
    Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
    www.sansui.us/AU-9500.htm

Liige @ndres Kasutaja maine on neutraalne

Algseade

Panin alguses siis lbi eelvimu... titsa jube mis sealt tuli krgeid pole, bass kumiseb.
    Selle kirjelduse jrgi vib julgelt elda, et see eelvim on lihtsalt rikkis.
    Vi - ikka vaatasid ka, kus asendis tmbriregulaatorid olid

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 1 kasutaja(t). (0 liiget ja 1 klalist)

Lemmikud

Foorumi reeglid

• Sa ei vi lisada uusi teemasid
  • Sa ei vi lisada vastuseid
  • Sa ei vi lisada manuseid
  • Sa ei vi muuta oma postitusi