+ Vasta teemale
Nitan vasteid 1 kuni 11 11-st

Teema: Priboi vimendi jupsib. Mis viks olla viga? Kas keegi on nus aitama?

Liige PeTzZz Kasutaja maine on neutraalne

Algseade Priboi vimendi jupsib. Mis viks olla viga? Kas keegi on nus aitama?

Tere!

Ostsin paar aastat tagasi Priboi 50 UM 204 C lampvimendi. Peaaegu aasta prast hakkas ta jupsima.

Smptomid:
    1. Alguses vahel harva hakkas ks lampidest suhteliselt kiiresti jrjest punasemaks minema (levalgustama vms). Llitasin kiiresti vimu vlja ning lasin jahtuda. Ma vin nd eksida, kuid minu arust esines seda nii paremal, kui ka vasakul pool, philiselt paremal pool.
    2. Paari kuu prast aga ttas vaid ks klaritest. Lollusest sai vahel harva ka he klariga kuulatud (smptom 1 esines edasi) ning varsti ei tulnud enam kummastki klarist heli. Lambid plevad.

Arvuti taha hendatuna oli ta suhteliselt tihti sees.

Pingelise ppet tttu ei "judnud" varem midagi ette vtta, kuid nd on plaanis natuke korralikumad klarid osta, mistttu tahaks selle vimu korda saada.

Katsetasin ka, mis seisus ta nd on. Ttas vaid parem klar ning mne aja prast ks vasakpoolsetest lampidest (kui vimendit eest vaadata) hakkas kiiresti punaseks minema ning jrjest kvemini surisema. Llitasin kiiresti vimu vlja. Hm, kui nd melda, siis ma vin eksida ka, kas ttas just parem klar. Pean selguse mttes vast uuesti uurima, kuigi see vist pole eriti hea selle lambi suhtes.

Ma olen tavakasutaja ning elektroonikat ei jaga. Ise ma tenoliselt lahendada seda vist ei saa. Kas keegi Tartus oskab ning on nus aitama mistliku tasu eest? Lisaks kki oskab ka keegi elda, mis viks viga olla?

Eelmine omanik (humax) tles, et kord aastas peaks sellele vikse hoolduse tegema. Jin sellega hilja peale?

ldpilt

Vaata punase jublaka alla

Vaata valge jublaka alla

Liige matik Kasutaja maine on neutraalne

Algseade Vs: Priboi vimendi jupsib. Mis viks olla viga? Kas keegi on nus aitama?

Ettevaatust Priboiga!
    Mul on Priboi nurgas plema ka linud. Lihtsalt ttas ja lks plema.
    nneks olin ise toas ja sain khku saba seinast.

Moderaator maaalune Kasutaja maine on neutraalne maaalune avatar

Algseade Vs: Priboi vimendi jupsib. Mis viks olla viga? Kas keegi on nus aitama?

Plaaniline hooldus on tavaliselt bias - i reguleerimine.
    6R1S on ks nigel lamp audiovimendisse.Kipub genereerima ja vajab "jreleaitamist".Vist tuli seada negatiivne vre eelpinge -30-35V ligi.
    Seda tpi reguleerpote(mis ka fotolt paistab) kipub aja ja krgete temperatuuride koosmju tttu ra surema.
    10 oomised/5w takid on ilmselt asendatud. Originaalis olid need vist 2w.Sealt ka ilmselt krbenud kohad-aladimensioneeritud(kurat neid modifikatsioone teab) takkidest ning(vi) lalpool toodud valede seadete puhul vib kaasnevalt tule ja tossuvrki tulla...
    Punetavate anoodide ks phjusi on vale judevool vi lhis anoodahelas jms.See,et sa ilma koormuseta kiasid on kurjast.Lampvimu vljund kardab mitte lhist, vaid koormuseta td.
    Tuleb vim ilmselt pdeva inimese ktte viia,kes asja le kontrollib.
    Paljud on modinud selle vimu GU-29 peale ja tulemuslikult( leidub ka siin foorumis )

PS.Humaxil taolistel meestel on tavaliselt korralik ja kontrollitud kaup.Pigem on sdi kas lampide vsimine ja ebapiisav reguleering vms.
    Viimati muutis maaalune : 22-09-08 kell 16:53
    Kik meeldiv tuleb lambist...

Aith info eest!

Tsitaat Esmalt postitatud maaalune poolt
    See,et sa ilma koormuseta kiasid on kurjast.Lampvimu vljund kardab mitte lhist, vaid koormuseta td.
    Tuleb vim ilmselt pdeva inimese ktte viia,kes asja le kontrollib.
    Kis kll peast lbi, et tenoliselt ei ole hea, kui niisama pikemalt sees on. Noor ja rumal. Jb vaid telda, et enam nii ei tee.

Kas transistorvimuga on midagi sarnast? Kasutan ajutiselt Radiotehnika U7111'e.

Tsitaat Esmalt postitatud maaalune poolt
    PS.Humaxil taolistel meestel on tavaliselt korralik ja kontrollitud kaup.Pigem on sdi kas lampide vsimine ja ebapiisav reguleering vms.
    Selle koha pealt mul pretensioone ei ole jah. Vga meeldiv tehing oli.

Nd ei j muud le, kui vastav teadja mees Tartus leida, kes on nus vimu le vaatama. Vhemalt hetkel Tartust.

Liige moi Kasutaja maine on neutraalne

See on jah negatiivse vre eelpinge kadumise moodi. Vib phjustatud olla kas kehvast potekast, vi kehvadest kontaktidest kas trkiplaadi pistikutes vi lambi pesas. Vib lppeda nii lambi kui lputafo surmaga, kui midagi ette ei veta.

Liige Cheopps Kasutaja maine on neutraalne Cheopps avatar

Sellise asja puhul oleks pidanud kohe saba seinast vtma ja abi otsima! Punetavad lambid Vivad lpuks les sulada ning pesa(jm. detaile) rikkuda. Elektroodide sulamise puhul on 90% juhtudest pihutis takisteid ka maha plenud. 6R3S-1 junnid on kiired sulama ning "ebastabiilsed".

Enda projektides olen vljundtrafo vljundisse hendanud 100R ja 2W psitakisti, et oleks MINGISUGUNEGI koormus juhuks kui klar tagant kukub.
    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
    Vaja vimendit? Selleks on PS nupp!
    Projektide pildid
    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

Kas Tartus siis ei ole teadjat meest, kes oleks nus aitama?

Kas muidu Tallinnas oleks mehi? Hetke seisuga juaksin lejrgmisel phapeval (5. okt.) Tallinna ning lahkun esmaspeval. Hiljem saaksin sbra jrgi saata. See variant on mu jaoks ebameeldivam, aga head asja ei taha seisma jtta, uute klarite ost ka seisab seetttu.

Liige moi Kasutaja maine on neutraalne

Vibolla Humax aitab ta nagu oli Tartust?

Liige Cheopps Kasutaja maine on neutraalne Cheopps avatar

Kui Tallinna satud(juhul kui remondimeest varem ei leia), siis vid minuga hendust vtta! Leiame rohtu! Samas on le ka mned 6R3S-1 lambid nii, et kaugelt uusi otsima ei pea.
    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
    Vaja vimendit? Selleks on PS nupp!
    Projektide pildid
    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

Liige marley Kasutaja maine on neutraalne

minu sama marki Priboi kitus samamoodi, viga oli trafodevahelisel plaadil:
    see kige pisem elektrolt ja sild olid vigased. siit pildilt paistab, et pisemad
    ldid kik vahetatud, aga ehk tulevasel remontijal on infost abi.

Suured tnud kigile kommenteerijatele!

Tsitaat Esmalt postitatud Cheopps poolt
    Kui Tallinna satud(juhul kui remondimeest varem ei leia), siis vid minuga hendust vtta! Leiame rohtu! Samas on le ka mned 6R3S-1 lambid nii, et kaugelt uusi otsima ei pea.
    Aith pakkumast! Ma sain nd humax'iga hendust ning ta oli nus le vaatama.

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 1 kasutaja(t). (0 liiget ja 1 klalist)

Sarnased teemad

1. Mis viks olla selle vimendi hind?
    kaller poolt foorumis Vimendifoorum
    Vastused: 3
    Viimane postitus: 06-04-05, 18:23
  2. palju viks olla vimendi hind?
    -8o- poolt foorumis Vimendifoorum
    Vastused: 10
    Viimane postitus: 19-02-05, 21:55

Lemmikud

Foorumi reeglid

• Sa ei vi lisada uusi teemasid