+ Vasta teemale
Lehekülg 1 / 2 12 ViimaneViimane
Näitan vasteid 1 kuni 15 22-st

Teema: Pakun tööd: CO keevituse traadi etteande skeemi ehitamine.

Liige meli666 maine kipub olema madal

Algseade Pakun tööd: CO keevituse traadi etteande skeemi ehitamine.

Otsin meistrimeest, kes teeks CO keevitusele VDG 303 uue tänapäevasema traadi etteande juhtploki (skeemi). Skeem peab sisaldama siis järgmisi asju: traadi etteveo sujuvalt reguleerimine, mootori pidurdamine, gaasiklapi juhtimine, traadi järelpõletus ja midagi vist peab veel olema.
    Punktimisregulaatorit skeem omama ei pea.
    Etteveomootor on alalisvoolu oma 48V ja 120W.
    Trafo ise annab välja 61V, nii et peab vist kuidagi pinget alla ka saama.
    Kuna asi asub Põlvamaal, siis võiks töö teostaja asuda kas Tartu, Põlva või Võru kandis. Seda sellepärast, et ilmselt on vaja enne skeemi tegema hakkamist ka asi üle vaadata. Transporti saan pakkuda.
    Pilte ka keevitusest: http://fotoalbum.ee/photos/meli666/sets/956217
    Pakkumisi ootan siis PS-i.
    Lisan veel ühe asja juurde. Kui kellelgi on väga hea vene keele oskus, siis võib proovida ka korda teha originaal juhtplokki. Selle kohta on olemas skeemid ja remondijuhendid. Enamus komponente on plaatidel vahetatud, aga kuskil on mingi jama sees. Kuigi eelistatud oleks ikka uue skeemi tegemine. Originaal juhtploki kohta siis kolm pilti ka: http://fotoalbum.ee/photos/meli666/66991059/ http://fotoalbum.ee/photos/meli666/66991119/ http://fotoalbum.ee/photos/meli666/66991145/
    Viimati muutis meli666 : 18-05-10 kell 21:02

Liige humax Kasutaja maine on neutraalne humax avatar

Algseade Vs: Pakun tööd: CO keevituse traadi etteande skeemi ehitamine.

Sul on mõtekam lasta tema originaal juhtplokk korda teha Seal pole mitte kõige vähematki üle mõistuse, lihtne ja logiline juhtplokk. Pealegi on skeemid olemas, See oleks kõige õkonoomsem ja odavam lahendus. . Või otsi, mis firma on Eestis Kempi maaletooja ja osta vastava võimsusega Kempi juhtplaat, ainult et sellel on mootori käivitamine 12V pingega ja tuleb ka toitplokk ümber teha vastavalt vajadusele ja odav see pole, kuid äärmiselt töökindel. Kui arvad, et keegi sulle uue juhtploki teeb siis võid soodsal juhul arvestada 6 - 10k 303- le vaevalt keegi seda odavamalt teeb, kui sellist tahad millega ka tööd saab teha. Muide sellist tsüklit, nagu seda on traadi järelpõletus, mis asi see peaks olema? Pole küll midagi kuulnud! Mul oli nii 506 kui ka 303,mõlemad olid traadi jaoks äärmiselt ebaotstarbekad agregaadid koduses majapidamises just oma energia kulu pärast. Äarmisel juhul võid selle 303 jätta elektroodiga keevituse jaoks ja traadile osta Telwini inverter ja igal kümnel juhul saad kvaliteetsemat tööd teha, seda just aparaadi väga paindliku reguleerimise pärast. 8k eest saab juba väga hea riista ja mina ei kahetse, et välja vahetasin. Kui kindlast ehitada soovid siis otsi Traconicu juhtploki skeem ja tee selle järgi, saab ka hea asja, kuid mootori ja gaasiklapi toide peab olema 12V ja kasutad etteandeks 12V mootorit ja sobib kuni 180A keevitusvoolule.
    Viimati muutis humax : 19-05-10 kell 00:03
    .Kui võimendile on vaja mõnda lampi siis küsida võib ikka! Lampvõimendi oli on ja jääb, ainult siin teatakse selles vähe, või üldsegi mitte!

Traadi järelpõletuse all mõtlen lihtsalt seda, et kui keevituse käpa lüliti lahti lasen ja etteveomootor seiskub, siis keevituse trafot lülitav kontaktor peaks jääma veel natukeseks sisse viivitusega, et traadi ots keevitatava metalli külge kinni ei põleks. Ei oska täpsemalt väljendada.
    Ja lõpptulemuseks sooviks saada mingit sellist tüüpi traadi etteveo juhtplokki, nagu on siin teemas arutatud: http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...evituse-skeemi
    Aga no kui siin teemas ära toodud skeemi tegemine läheb 10K, siis selle raha eest liigub juba kasutatuid lääne keevitusi ka, mis kindlasti on sellest vene värgendusest etemad.
    On siis seal ära toodud skeemi järgi tegemine tõesti nii suur töö, et summa juba viiekohaliseks kipub?

Liige humax Kasutaja maine on neutraalne humax avatar

Traadi järelpõletuse all mõtlen lihtsalt seda, et kui keevituse käpa lüliti lahti lasen ja etteveomootor seiskub, siis keevituse trafot lülitav kontaktor peaks jääma veel natukeseks sisse viivitusega, et traadi ots keevitatava metalli külge kinni ei põleks. Ei oska täpsemalt väljendada

Nüüd sain küll aru mida mõtled, aga see puudutab ju keevitamise tehnoloogiat ja milleks sul käsi on kui ei oska seda õigel momendil eemale tõmmata ja ei jää mingit traadi otsa püsti nagu mõtled. Seda kontaktori hilisemat viivist pole küll ühelgi agregaadil ja pole vajaduski. Mulle tundub, et sa nagu polekski praktiliselt tuleora varem pihus hoidnud. Üldiselt sa peaks seda asja veel uurima, sest mõtetult pole mõtet investeerida. Mul on mõlemad inverterid ja sellised meeldivad väiksed kohvrid auto bagassi panna ja ka gaasi ei kasuta enam, sest on täidisega traat ja kasutan 0,8mm. ja elektroodid on 1,5mm- 3,8mm ja teen absoluutselt kõik asjad ära, summuti remondist, adra keevitusest kuni puulõhkumise masinani matrejali paksus 6mm. Näituselt ostetud poolprofi riistad ja kokku 12k ja õnnega pooleks, et ostsin, nii, et uuri asja ja praegusel ajal on väga häid tööriistu ja seda soodsate hindadega ja energia kulukuselt väga ökonoomsed ja ära osta kõige odavamaid, kuid osta soodustuste ajal ja vali hetke.
    .Kui võimendile on vaja mõnda lampi siis küsida võib ikka! Lampvõimendi oli on ja jääb, ainult siin teatakse selles vähe, või üldsegi mitte!

Tsitaat Esmalt postitatud humax poolt Vaata postitust
    Seda kontaktori hilisemat viivist pole küll ühelgi agregaadil ja pole vajaduski.
    No see jutt küll ei vasta päris tõele. Praktiliselt kõigil Cedos müüdavatel CEA traadikeevitustel on see funktsioon olemas. Funktsiooni nimeks on BURN BACK. Vaatasin just järgi Cedo lehelt. Isegi odavatel aparaatidel on see olemas ja kusjuures veel potekast reguleeritav. Muideks, sellel minu masinal on see ka originaalis olemas ja reguleeritav.

Liige tcumen Kasutaja maine on neutraalne tcumen avatar

Lugupeetud humax`il on kahtlemata paljuski õigus, seda just sellise inimese mätta otsast vaadates, kellele keevitusmasin on leivateenimise vahend.
    Hobitegija jaoks ei saa kõike rahaks rehkendada.

Muide nn. "traatkeevituse", või "CO-keevituse", või ka "Kemppi-keevituse" nimega õnnistatakse MIG-MAG poolautomaatkeevitust, millel eristatakse ka nn. neljataktilist tööreziimi.
    Sealt ka see "järelpõletuse" mõiste.

Meli.
    Kui soovid, võin Sinuga jagada enda tarbeks koostatud juhtbloki skeemi koos trükkplaadi joonisega. Aga seda peab kohandama, nagu Sinu poolt viidatud teemas, kuna minu skeem 12 V jaoks, vaja 48V. Aga muidu mootori pidurdus, klapi juhtimine, jne kõik olemas. Võimalik ehitada nii, et kõik viited eraldi sätitavad on.
    Tasuta!

Kui selline soov on, anna teada. Aga enne tulevat nädalat midagi saata ei saa.

Edit: Lisan seda, et asja valmistamiseks mul hetkel mahti pole, samas kohandamise ja veebinõustamisega olen jõudumööda nõus tegelema.
    Viimati muutis tcumen : 22-05-10 kell 20:28

Jah. Eks inverterid ole mugavamad, kergemad jne. Enamus 10K ringis müüdavatest on ühefaasilise toitega ja minul, kellel on praktiliselt kolm kilomeetrit alajaamani, paraku sellistega midagi teha pole. Samuti on nende võimsus seal kuskil 150A ümbruses ja nendega 1,2-se traadiga paraku paksemat metalli ei keevita.
    Skeemi joonistest olen huvitatud küll. Saab jälle natuke edasi valmimise suunas. Samas ise ma kindlasti ei ole võimeline ei trükkplaati söövitama ega ka komponente peale jootma. Lihtsalt puuduvad teadmised selle töö jaoks. Aga no kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.
    Ja veel lisaks, et hea oleks, kui skeemis oleks kasutatud niiöelda lääne komponente, kuna nende vene komponentide vastu on igasugune usk kadunud.
    Kuna rahasummat ma siia lisanud ei ole, siis võibolla osadele on jäänud mulje, et soovin saada seda valmislahendust tasuta. Nii see asi ei ole. Lihtsalt ei oska määrata, mis see võiks maksma minna.
    Viimati muutis meli666 : 22-05-10 kell 21:34

Liige prelude maine kipub olema madal

Tsitaat Esmalt postitatud humax poolt Vaata postitust
    Mul on mõlemad inverterid ja sellised meeldivad väiksed kohvrid auto bagassi panna ja ka gaasi ei kasuta enam, sest on täidisega traat ja kasutan 0,8mm.
    Hakkas huvitama see täidisega traadi teema, olen ammu juba huvi tundnud kuidas sellega keevitada saab- kui võrrelda gaasiga, milline on vahe ja palju täidistraat kallim on? Kas keevitusliides jääb sama kena. Kui tavatraadiga ilma gaasita lasta siis tuleb ju mingi tatt sealt, kas see täidis on siis nii efektiivne?

Kuna endal kah ühe kunagi veneajal alustatud traadika projekti käimatõmbamine plaanis siis järsku paneks üldse täidisega traadi peale-loomulikult paneks ikka gaasi valmiduse kah.

Liige A.S. Kasutaja maine on neutraalne

Täidistraadiga jääb see keevitus visuaalselt gaasiga võrreldes ikka väga jube. Ei aita seal polaarsuse vahetus ja kallim traat ega midagi.

Karta on et mingit head nahka sealt täidistraadist ei tule.

Liige A.S. Kasutaja maine on neutraalne

Paraku õues veidi tugevama tuulega ainus võimalus.

No ma olen õues oma asjad tavalise elektroodiga ära ajanud, ka need asjad mis oleks pidanud traadiga tegema.

Sai soetatud lääne täiskomplektne etteandekohver ja proovin ta siis külge panna. Nii et skeemi enam esialgu ei vaja.

Tsitaat Esmalt postitatud meli666 poolt Vaata postitust
    Sai soetatud lääne täiskomplektne etteandekohver ja proovin ta siis külge panna. Nii et skeemi enam esialgu ei vaja.
    Väga huvitab milline see asi sul välja näeb, mida oskab, suudab ja kust said mis maksis? Pane asjast pilt.

Eks ma katsun siis lähipäevil asjast pildi ära teha.

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 1 kasutaja(t). (0 liiget ja 1 külalist)

Sarnased teemad

1. CO Keevituse traadi ettenihke seade
    prelude poolt foorumis Varia
    Vastused: 9
    Viimane postitus: 19-05-10, 22:50
  2. CO keevituse ehitamine
    meli666 poolt foorumis Elektroonikafoorum
    Vastused: 8
    Viimane postitus: 22-07-09, 12:46

Lemmikud

Foorumi reeglid

• Sa ei või lisada uusi teemasid