+ Vasta teemale
Lehekülg 1 / 5 123 ... ViimaneViimane
Näitan vasteid 1 kuni 15 508-st

Teema: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

Hybrid View

Üldmoderaator OSX maine kipub olema madal OSX avatar

Algseade CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

Ilmselt juba igivana küsimus - kumb on parem või õigem kasutada: kas CD või kõrgresolutsiooniline heli?

Rahvas on üles korjanud sellise artikli - http://people.xiph.org/~xiphmont/demo/neil-young.html ning see on huvitavat vastukaja leidnud siin - http://www.computeraudiophile.com/co...-make-no-sense . Lisaks sobib lugeda ka taustainfoks säärast threadi - http://www.sa-cd.net/showthread/42987

Mida arvavad meie audiohuvilised?

Liige kaurman maine kipub olema madal

Algseade Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

OSX, lugesin põgusalt mainitud materjale, mida ka siin soovitasid, aga nagu juba mainiti, siis see hulk on üsna suur, mistõttu ei väidagi, et sain asjast ühese pildi. Tänud igal juhul. Kui selle xiph.org artikli üles korjasin, siis lootsingi pisut vastukaja, kellegi propageerimine otseselt küll mõttes ei olnud.... Loodetavasti leidub kaasamõtlejaid. Niipalju sai TAASKORD selgeks, et kogu temaatika on ülimalt subjektiivne. Mis ühe jaoks passib, ei sobi teisele mitte ning nagu ka kohati mainiti, siis seda ühest ja ammendavat testi võib otsima jäädagi.. Tõsi on muidugi ka see, et osa mainitud kriitikast on ka objektiivselt vaadates õigustatud (eriti mis puudutab väidete "teaduslikkust"), ent mõelda tasub sellegi poolest.
    Viimati muutis kaurman : 19-03-12 kell 01:14 Põhjus: stiililine korrektuur

Liige sebastian Kasutaja maine on neutraalne

Sama artikkel jäi ka endale mõni päev tagasi ette. Mis puutub 192/24 ja 44/16 erinevusse mahuliselt, siis ca 1,5GB vs. ca 250MB LP kohta. Väga umbes öelduna. Kas nüüd vinüüle tasub päris 192/24 salvestada...seda ma ei teeks, aga 48/24 ilmselt küll. Nii enda rahustuseks. Eks mõne jaoks on see latt lihtsalt kõrgemal. Las siis olla.
    Võrdleksin seda natuke videoga - kuigi vana VHS ei anna suurt üle 200 rea eraldust, siis 576-ga digitaliseerin sellegi poolest. Läheks resoga suuremakski, kui see võimalik oleks.
    Kas ja kui palju kuuldavalt 44/16+ parem on, otsingud jätkuvad. Head klapid peaksid selle erinevuse, kui eksisteerib, reetma.

Liige moi Kasutaja maine on neutraalne

Tehniliselt küljelt hetkel veel ei võtaks eriti sõna aga väga palju määrab ikka see kuidas asi algselt on salvestatud. Võib olla väga hea 44/16 salvestus aga kindlasti ka väga kehv 192/24. Või on 192/24 juures kuidagi välistatud see, et produtsendid miksimise/masteringi käigus heli pekki lasevad keerata?

Liige freeze Kasutaja maine on neutraalne

Liige redart maine kipub olema madal

See esimene viidatud artikkel oli kohati päris huvitav. Ma ei teadnudki seni, kuidas mammaali kuuldeorgan toimib. Foorumiteemadest tüdinesin üsna ruttu.
    Praktilise poole pealt ei ole üle cd heli minu jaoks oluline teema, kuna kuulatakse ju muusikat ja muusika on saadaval enamasti just selles formaadis. Ja mul on seal kuulamisahelas nõrku lülisid piisavalt, et mitte pead vaevata sellega, kas rohkem bitte teeks midagi paremaks.
    Teoretiseerides ma olen selle artikli väidetega nõus, ei leidnud ka viidatud foorumitest ühtegi vettpidavat vastuväidet.
    Siit siis saaks järeldada 2 asja:
    - mahamängimiseks on cd hea. Seda juhul, kui keskkond on bit perfect. Kui ei ole (näiteks halvasti konfitud win), siis oleks hea rohkem bitte omada, aga kaotad kvaliteedis ikka.
    - Salvestamiseks (k.a. vinüülide digimiseks) on vähemalt sisendis kasulik rohkem infot omada, et vältida andmekadu. Samas, säilitamiseks võib selle hiljem väiksemaks konvertida.

Liikmed ihvike Kasutaja maine on neutraalne

Algseade Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

Sämplimissagedus paneb paika ülemise kasuliku sageduspiiri, milleks 44,1 kHz puhul on 22 kHz. Ei ole mingisugust infot, mis läheb sämplite vahel "kaduma", vaid on lõikesagedus Fs/2. Allpool Fs/2 on võimalik algse analoogsignaali kuju identselt DACis taastada.
    Seda, milline on enda kuulmise ülemine sageduspiir, on lihtne testida. Kui see on tehtud, on ka paigas individuaalne Fs/2, millest kõrgemale minekust ei ole lihtsalt midagi kasu.

Muuseas, samade asjade võrdlemisel vahede kuulmisest rääkides pidasin ma silmas erinevaid bit-perfect audiopleiereid, mitte DACe. Väidetavalt pidi neil ka öö/päev vahe olema.

Kes päriselt tahavad teada, kuidas digiaudio töötab, vaadake seda videot - http://www.youtube.com/watch?v=cIQ9IXSUzuM&app=desktop

Liige A.R. maine kipub olema madal

Tsitaat Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
    inimene pidavat umbes tajuma 5uS,
    Vilgutan siin PICi ja C-s on lülituse aega võimalik ca 1 uS muuta.
    ASM annaks natuke kiiremini tegutseda.
    5 V peaks piisav amplituud olema.

Milline peaks olema see eksperiment kus inimese ajataju testida saaks?

Kui "kuuljate" seltskond jälle koguneb siis võiks ju proovida
    kes ja kuipalju seda vahet kõrvadega kuuleb ja kes seda ainult suuga teeb.

Algseade

Siin ühes vanas teemas sai pikalt vaieldud selle tajutava 5 uS intervalli ja säplimissageduse üle. Mäletamistmööda ei olnud see eksperiment, milles see 5 uS saadi mitte väga korrektne ja otseselt intervalli mõõtev ning number oli tuletatud kaudselt.

Tsitaat Esmalt postitatud suur13 poolt Vaata postitust
    Minu meelest vahetati vaid S/PDIF'i ? Ja see oli minu jaoks suurim shokk, et ma ise kuulsin digikaablitel vahet. Olen olnud alati selle teooria üle naerja. Kusjuures kaks korda jäi jutuhoos kahe silma vahele mis parasjagu vahetati ning esimene kord küsisin tahtmatult "mis DAC nüüd pandi ?". Tegelt vahetus just kaabel. Heed jäi samaks. S hakkas selgelt susisema. Kui tagasi vahetati, see kadus.
    See "S" susisemine on ilmselt suure jitteri tekitatud, vähemalt osaliselt (ei ole minu isiklik arvamus). Võibolla ei olnud korraliku kõrgsagedusliku sobitusega kaabel ja see ajas jitteri suureks?
    Viimati muutis Scott : 25-03-14 kell 09:25 Põhjus: 2 kokku

Liige A.R. maine kipub olema madal

Tsitaat Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    Mäletamistmööda ei olnud see eksperiment, milles see 5 uS saadi mitte väga korrektne ja otseselt intervalli mõõtev ning number oli tuletatud kaudselt.
    Mida siis inimene peaks tajuma selle 5 us muutusega?
    Kood:
    Hz          sek        sek+5          Hz+5us
    20000       0,00005    0,000055       18181,81818
    10000       0,0001     0,000105        9523,809524
     5000       0,0002     0,000205        4878,04878
     1000       0,001      0,001005         995,0248756
      100       0,01       0,010005          99,95002499
       50       0,02       0,020005          49,98750312
    Midagi ikka.

Üldmoderaator OSX maine kipub olema madal OSX avatar

Tsitaat Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
    Mida siis inimene peaks tajuma selle 5 us muutusega?
    Kood:
    Hz          sek        sek+5          Hz+5us
    20000       0,00005    0,000055       18181,81818
    10000       0,0001     0,000105        9523,809524
     5000       0,0002     0,000205        4878,04878
     1000       0,001      0,001005         995,0248756
      100       0,01       0,010005          99,95002499
       50       0,02       0,020005          49,98750312
    Midagi ikka.
    Ma päris täpselt nüüd aru ei saa, mida see arvutus näitaks. Kuna näha on sageduse langemine, siis oleks nagu Doppleri effektiga tegu, kuid sellest ei ole ju jutt.
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

See "S" susisemine on ilmselt suure jitteri tekitatud, vähemalt osaliselt (ei ole minu isiklik arvamus). Võibolla ei olnud korraliku kõrgsagedusliku sobitusega kaabel ja see ajas jitteri suureks?
    Küsimus pole mitte selles, millest S-i susisemine on tingitud, vaid see, kas S-i susisemine DACist väljuvas signaalis reaalselt eksisteeris. Tõendame objektiivselt ära, et eksisteeris, siis hakkame mõtlema, millest see tingitud on.

Et sa nagu kahtled, kas kuuldud "S" susin oli ikka "S" susin?

Et sa nagu kahtled, kas kuuldud "S" susin oli ikka "S" susin?
    Jah. Sama hästi, kui kontrollimata tingimustega avatud testis võib kuulda identsete asjade (a' la kaks erinevat bit-perfect audiopleierit) vahel mäekõrgust erinevust, võib ka kuulda s-i susinat seal, kus teda tegelikult ei ole, või s-i susina puudumist seal, kus ta tegelikult olemas on. Selles ei ole mitte midagi imelikku või vaenulikku, see on objektiivne reaalsus. See, et taolisi asju peab objektiivselt tõestama, on teaduslik paratamatus ja see ei välista seda, et oli vahe sees. Kuna aga see kaablist tulenev vahe on väga ebatõenäoline, siis subjektiivne kuulamisaisting avatud testis (mis ei ole tegelikult kunagi objektiivne), ei ole piisav tõendusmaterjal, kaasa arvatud selle konkreetse inimese jaoks, kes vahet kuulis.

Liige suur13 maine kipub olema madal

Tsitaat Esmalt postitatud ihvike poolt Vaata postitust
    Küsimus pole mitte selles, millest S-i susisemine on tingitud, vaid see, kas S-i susisemine DACist väljuvas signaalis reaalselt eksisteeris. Tõendame objektiivselt ära, et eksisteeris, siis hakkame mõtlema, millest see tingitud on.
    Mina olen nõus pimetestis osalema

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 1 kasutaja(t). (0 liiget ja 1 külalist)

Sarnased teemad

1. Dsd
    OSX poolt foorumis Audiofoorum
    Vastused: 149
    Viimane postitus: 18-12-17, 15:43
  2. M: DAC 24bit 192kHz
    jaffimees poolt foorumis Audiotehnika
    Vastused: 4
    Viimane postitus: 28-04-14, 08:55

Lemmikud

Foorumi reeglid

• Sa ei või lisada uusi teemasid