+ Vasta teemale
Leheklg 2 / 3 EsimeneEsimene 123 ViimaneViimane
Nitan vasteid 16 kuni 30 32-st

Teema: К157УД2

Liige extase maine kipub olema madal

Algseade Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: К157УД2

Tsitaat Esmalt postitatud vaiko poolt Vaata postitust
    jep.

Tsitaat Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
    Sinna pane kasvi lm358.
    Edit: ei ole erilist usku selle skeemi tvimesse.
    Need analoogsed ei anna adekvaatse kvaliteedi. youtubis neid on variante ktsetatakse ja tulemuseks on hiinaka ttlikusega jura.
    See k157 enam vhem ttab.
    Pluss lapsele osta 150euri eest ttava metalliotsijat eriti ei tahaks. las parem tappab kmpsu eest isetehtud. Seda enam vhem parandada odav.

Administraator martinj on keelanud maine martinj avatar

Algseade Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: К157УД2

Kas Sa skeemi tphimttest oled aru saanud ?
    Lhidalt. 555 taimeriga genereeritakse impulsse, millega "ketakse" pooli, mille indutiivsus peaks muutuma vastavalt sellele, kas metall on lhedal vi mitte. Tulemus tehakse pingemuutuseks ja vimendatakse les nende opakatega.(Sinna sobib suva vimendi)

Nii, aga miks mul usku sellesse pole.
    Reaalsetes metalliotsijates muudab metall samuti induktiivsust, aga teisendatakse sagedusmuutuseks . Ja et oleks hsti tuvastatav, pannakse krvale veel teine generaator, mille sagedus ei muutu ja summa on reeglina helisagedusalas kuuldav tuiklemine.
    https://samodelki.ucoz.net/blog/meta.../2015-02-26-35
    Viimati muutis martinj : 01-12-19 kell 12:37
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lpupoole, seda kiiremini hakkab linti raandev ketas prlema...

Algseade Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: К157УД2

Kas Sa skeemi tphimttest oled aru saanud ?
    Lhidalt. 555 taimeriga genereeritakse impulsse, millega "ketakse" pooli, mille indutiivsus peaks muutuma vastavalt sellele, kas metall on lhedal vi mitte. Tulemus tehakse pingemuutuseks ja vimendatakse les nende opakatega.(Sinna sobib suva vimendi)
    eriti mitte, kuna ma pole elektroonikaga seotud.

Nii, aga miks mul usku sellesse pole.
    Reaalsetes metalliotsijates muudab metall samuti induktiivsust, aga teisendatakse sagedusmuutuseks . Ja et oleks hsti tuvastatav, pannakse krvale veel teine generaator, mille sagedus ei muutu ja summa on reeglina helisagedusalas kuuldav tuiklemine.
    seda saab teada peale koostamist. Kui huvi on vin tagasisidet jtta

P.S - seal kui ma ei eksi oli midagi impulsitega seotud. Sageduse phimtega otsijad olid juba palju keerukamad.

Liige elukaz Kasutaja maine on neutraalne elukaz avatar

Algseade Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: К157УД2

Vib tekkida selline kurb moment et pad kll peensusteni skeemi korrata aga kui see esimese korraga tle ei lhe ja viga ka otsida ei oska siis jb see lauanurgale seisma ja null rmu isetegemisest. Lisaks vib sdistada "paremaid ja halvemaid" komponente.
    Ma ei saa sellest aru, jrelikult on see vale.

Algseade Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: К157УД2

Tsitaat Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
    Vib tekkida selline kurb moment et pad kll peensusteni skeemi korrata aga kui see esimese korraga tle ei lhe ja viga ka otsida ei oska siis jb see lauanurgale seisma ja null rmu isetegemisest. Lisaks vib sdistada "paremaid ja halvemaid" komponente.
    Seda kll. Aga valisin seda skeemi, selle tttu, et komponente seal ka eriti pole. Ja isegi kui ei nnestu kivitada, siis omahind ei ole nii suur, et vga kurb olla.

Liige radiotehnika35 Kasutaja maine on neutraalne radiotehnika35 avatar

Algseade Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: К157УД2

Tsitaat Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
    Jutt jumala ige.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mis puutub vitesse, et see K157 on kuidagi parem kui analoogid, isegi ka LM358 siis see on kll tiesti jama jutt!
    Kui tahad siis ra kasuta LM358, vta mingi OPA (kui siinseid pakutud lahendusi ei usu ja usud rohkem kuskil videos loetut), OPA627 niteks - see on selleks katsetuseks kll viimane asi mida ma teeks sest see skeem on jama aga kui sa tahad tingimata proovida ja arvad, et see K157 on hea aga seda saada ei ole siis proovi OPA627 ja siis tee video ehitamisest ja katsetest, pane netti les ja vaatame, kuipaljud siis vidavad seal, et K157 on parem ja ainus ige selle jaoks .

Skeemid kus komponente ei ole vi "eriti ei ole", need tavaliselt ka ei tta vi "eriti ei tta"
    -superradical-

Algseade Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: К157УД2

Tsitaat Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
    Jutt jumala ige.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mis puutub vitesse, et see K157 on kuidagi parem kui analoogid, isegi ka LM358 siis see on kll tiesti jama jutt!
    Kui tahad siis ra kasuta LM358, vta mingi OPA (kui siinseid pakutud lahendusi ei usu ja usud rohkem kuskil videos loetut), OPA627 niteks - see on selleks katsetuseks kll viimane asi mida ma teeks sest see skeem on jama aga kui sa tahad tingimata proovida ja arvad, et see K157 on hea aga seda saada ei ole siis proovi OPA627 ja siis tee video ehitamisest ja katsetest, pane netti les ja vaatame, kuipaljud siis vidavad seal, et K157 on parem ja ainus ige selle jaoks .

Skeemid kus komponente ei ole vi "eriti ei ole", need tavaliselt ka ei tta vi "eriti ei tta"
    Asi mitte selles, et midagi on parem kui midagi muu, vaid selles, et ma olen raadiotehnikas DUMBO. ma ei oska skeeme mber teha.
    Aga need, mis ma olen internetis kohtunud, mis on analoogkomponentidega kokku pandud, need ldse ei tta.

Liige radiotehnika35 Kasutaja maine on neutraalne radiotehnika35 avatar

Algseade Vs: К157УД2

OK.

Vaata algatuseks seda:

https://www.geotech1.com/pages/metdet/projects/stuart1/stuart1_150.pdf

Aga opvimuga pole midagi eriti keerulist, vtad tootjate andmelehed ja vaatad seal, kik sltub sellest milline on toitepinge ehk millise patarei vi akuga hakkad aparaati toitma, siis jrgmine asi, et mitu kanalit on vaja, opvime on niteks 1, 2 vi 4 kanaliga - muidgi kui on vaja 4 kanaliga opvimu siis asemele vib panna ka 4 opvimu mis on 1 kanaliga ja ka vastupidi vib - kik sltub mida tahetakse teha ja milliseid nitajaid on vaja - see viidatud OPA627 on ks vga hea asi, seda ei ole sellistes skeemides ldse vaja aga 358 ei ole paha, ka NE553x seeria omad on vga head tehniliselt ja ei maksa ka midagi, lisaks palju kasutatakse metallidetektorites ka LT06x, LT07x, LT08x opvime - need maksavad sente (pole suur kahju kui katsetades toite valesti lased) ja on K157 jurast tehniliselt le.
    -superradical-

Liige Starfish maine kipub olema madal Starfish avatar

Skeem LM358 peale mber melda pole raske, kik sama ainult k157ud2 asemel on LM358, lihtsamgi sest LM358 on sisemise kompensatsiooniga.

Tsitaat Esmalt postitatud vaiko poolt Vaata postitust
    Ma ei ne seda skeemi enam, pksirihmad on selle asemel.

Siit leiab lihtsamad metalliotsijad.
    http://talkingelectronics.com/projects/200TrCcts/200TrCcts.html

http://talkingelectronics.com/projec...TrCcts.html#43
    Viimati muutis Starfish : 01-12-19 kell 18:49

Liige vaiko Kasutaja maine on neutraalne

Tsitaat Esmalt postitatud Starfish poolt Vaata postitust
    Ma ei ne seda skeemi enam, pksirihmad on selle asemel.
    Parandasin linki, aga see vist ujub ra jlle. Guugelda parem Металлоискатель Пират

Administraator martinj on keelanud maine martinj avatar

Umbes peotis veel on. ks-kaks, kolm tk saad niisama.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lpupoole, seda kiiremini hakkab linti raandev ketas prlema...

Liige Svago maine kipub olema madal

Algseade Vs: Re: Vs: Re: Vs: К157УД2

Tsitaat Esmalt postitatud extase poolt Vaata postitust
    Tere, mul kahjuks pole mingeid vanu asju lammutamiseks ehk eriti uue asja ehitamiseks pole oskusi.
    Tahan lapsele lihtsamat metalldetektori ehitada. Skeem on olemas ja seal ks komponentidest ongi see sama k157ud2.
    Olid variandid, kus kasutati teist vimendit, aga kik rgivad, et kvaliteet on juba palju madalam.
    Oskusi mbertegemiseks mul kahjuks samuti pole.
    Saab ju osta ka valmis asja: http://www.ronex.ee/Tootekataloog/Me...lliotsija_cs50

Algseade Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: К157УД2

on kahtlusi, et see ldse toimib.

Liige Svago maine kipub olema madal

Ma olen ka proovinud neid ehitada - niteks oli vaja les leida lumme kaotatud autovti. Et ldse midagi teeks, oleks hea tundlikkusega, on vaja ikka palju keerulisemat skeemi kui antud variant. Eespool oli juba juttu 2 sagedusest, millest ks on stabiliseeritud kvartsiga. Suurt rolli mngib ka nn. antenn ja selle ehitus.

Poes kohapeal saab ju metallrahaga proovida, kui patarei kaasa vtta. Vimalik on ka tellida:

https://www.smarterhobby.com/metal-detecting/best-kids-metal-detectors/

Algseade Re: Vs: К157УД2

Tsitaat Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
    Ma olen ka proovinud neid ehitada - niteks oli vaja les leida lumme kaotatud autovti. Et ldse midagi teeks, oleks hea tundlikkusega, on vaja ikka palju keerulisemat skeemi kui antud variant. Eespool oli juba juttu 2 sagedusest, millest ks on stabiliseeritud kvartsiga. Suurt rolli mngib ka nn. antenn ja selle ehitus.

Poes kohapeal saab ju metallrahaga proovida, kui patarei kaasa vtta. Vimalik on ka tellida:

https://www.smarterhobby.com/metal-detecting/best-kids-metal-detectors/

poe mdavatest asjadest olen juba rkinud, et ei tahaks raha niisama raisata. Kui laps tappab selle, las tappab enam vhem odava asja.. Palka ma igapevaselt kahjuks ei saa =)

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 1 kasutaja(t). (0 liiget ja 1 klalist)

Sarnased teemad

1. O: Kr140ud1b (КР140УД1Б)
    dumb_user poolt foorumis Elektroonikaseadmed ja komponendid
    Vastused: 2
    Viimane postitus: 24-02-15, 02:32
  2. O: Mikroskeemi КР551УД2А (TBA931)
    Tarms poolt foorumis Elektroonikaseadmed ja komponendid
    Vastused: 14
    Viimane postitus: 17-10-13, 23:31
  3. O: К157УД2
    @ndres poolt foorumis Elektroonikaseadmed ja komponendid
    Vastused: 4