+ Vasta teemale
Näitan vasteid 1 kuni 15 27-st

Teema: Elektronsüüde vanale kaherattalisele vol2

Hybrid View

Liige hmm maine kipub olema madal

Algseade Elektronsüüde vanale kaherattalisele vol2

Tere

Ühe versiooni elektronsüütest sain töökorda ja tekkis peas mõte juba teist kokku laduda.
    Isenesest lihtne - võta skeem, osta asjad, koosta plaat ja jooda kokku, kuid...

See kupatus oleks vaja kompunnida vanadele 125/175-stele mootorratastele, millel vooluallikaks vahelduvvoolu konaktsüütega generaatorid G401, G411, G421 (G38 jätaks hetkel välja... aga...). Võimalusel võiks see asjadus ühilduda ka kunagiste elektronsüüte G427 jne genekatega, kuid kui palju asju kokku panna ei sobi see ühekski.
    Süütepooliks kasutaksin Б50-Б või muud sarnase kujuga elektronsüüte oma.

Mis on minu abisoov:
    1. oleks vaja mõõdistada G401, G411, G421 komplektide vajalikud tehnilised võimekused. Netist on midagi saada just G427 kohta ja natuke ka G411 aga... Genekad on füüsiliselt mul olemas. mähiste kirjeldused ja takistused mõõdetud, kuid see ei ole ju piisav.

2. Kindlasti välise süütekarbiga lahendus ja ilma trafota... kuid muutuva süütenurgaga. (võiks ju mõelda ka temperatuuri ja gaasiasendianduri lisamisest - kuid nende lisade juurde genereerimine vajab tugevat abi ja seega keskenduks süütenurgale esmalt)

3. nr1 ja 2 andmetele tuginedes sobilikumad komponendid valmis mõeldud skeemi.

Maailmas on palju valmis süütelahendusi, kui teate nendest mida saab Minsk M1M/M103/M104/M106, Kovrovets K58/K175, Voshod1/2/3-le, "võta-kruvi-külge" lahendustena nii, et ei pea karterit ja selle kaant saagima, viilima, ning võimaldab süütenurka (+ veel väljunedid) muuta - andke teada. Ahjaa nende seadmete hind võiks jääda 60-70€ kanti ning lahendust saaks olemas olevate katete taha peita...

Rahasumma tuleb käesoleva projekti komonentide omahinnast, millega olen arvestanud, kui asjad tellida oomipoest... Ei ole arvestanud igasuguseid "arenduskulusid"

Olen kavandina arvestanud sellist lahendust (viimane versioon):
    http://www.wagnerland.ru/index.php?topic=1136.0

Probleem on selles ,et see on arvestatud D6/D8 võrri mootorile aga mainisin, et mul on kasutada ehk tummisemad vooluallikad...
    "Ei" on vale vastus

Algseade Vs: Elektronsüüde vanale kaherattalisele vol2

Natuke ülevaadet ka genekatest ja mõõtmistest.
    Mõõtsin siis G401A-d:

G401A seest poolt. Sinise ruuduga on viidatud süütemäistele e. kontakt nr1 omale:

Mõõtmised siis, kui K58, 123,7cc mootor töötab tühikäigul:

Mähiste traadi paksused võivad kõikuda kuskil 0,1mm, sest tõesti oli neid sealt seest raske mõõta.
    siin on ka üks pisike tekst G427 geneka iseloomustusest, mis peaks olema g421 geneka elektrooniline versioon - mähised peaksid olema samad.
    "Ei" on vale vastus

Liige Svago maine kipub olema madal

Kui ei taha (või ei saa) kasutada kaasaegsemat generaatorit, siis on võimalik ka generaatori süütemähiste ringimähkimine. Akuga variandi puhul keriks need 2 6V süütemähist 12V-seks või akuta variandi puhul 150V. Esimesel juhul saad kasutada auto süütekommutaatorit ja teisel juhul mopeedi või motika süütekommutaatorit koos originaal induktiivanduriga. Süüteploki saab ka ise ehitada, kasutades näiteks häirekindlamat optilist andurit.
    Ka 6V akuga variandi puhul saab kasutada transistorsüüdet, kuid peab ise ehitama.

MA olen kaalunud ka kaasaegsema generaatori peale, kuid pole veel leidnud sobivaimas mõõtmetes asjandust.
    G401 mõõtmed on 105 läbimõõt ja 60 kõrgus.
    Hiinaka 12V straator ja magnet on natuke suuremad ehk 111 läbimõõdult. Nibin nabin aga ei mahu.
    Kindlasti ei hakka täiendavaid avasusi, kruviauke jne karterisse/kaantesse meisterdama.

Ümbermähkimine - no kui midagi üle ei jää siis ehk võtan ette. Mul on mõned G401 rondid olemas, mida saab siis vastavalt vorpida.

Kas olemas oleva geneka toodetu ei sobi kohe kuidagi...

Kui võimalik, siis valmistaks olemasolevale genekale süütemääramise-väntvõlli asendianduri, 2x dioodsillaga alalispinge üks süütele ja teine valgustusvoolule. Eraldi süütekarp ja süütepool.
    "Ei" on vale vastus

Liige Svago maine kipub olema madal

Tänud, hangin endale selle digitrüki.
    Huvitav, et see raamat on mul kahesilma vahele jäänud... kuigi sarnane minski raamat on mul olemas.
    Varsti panen siia ka põhimõttelise skeemi - muidugi on see wagneri süsteemil põhinev, kas ka sobiv on...
    "Ei" on vale vastus

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 1 kasutaja(t). (0 liiget ja 1 külalist)

Sarnased teemad

1. Elektronsüüde
    canyondrift poolt foorumis Autofoorum
    Vastused: 36
    Viimane postitus: 18-12-09, 18:09
  2. Elektronsüüde
    tartu pets poolt foorumis Autofoorum
    Vastused: 3
    Viimane postitus: 22-04-08, 23:57
  3. Xenon tuled kaherattalisele..
    naxitrall poolt foorumis Autofoorum
    Vastused: 13