+ Vasta teemale
Leheklg 18 / 18 EsimeneEsimene ... 8161718
Nitan vasteid 256 kuni 259 259-st

Teema: Elektri llitamise nuded ja ohutus

Liige Ints Kasutaja maine on neutraalne

Algseade Vs: Elektri llitamise nuded ja ohutus

Vana helitehnika remont Prnus

Liige rainadov maine kipub olema madal

Tsitaat Esmalt postitatud Ints poolt Vaata postitust
    ; Siin on vhemalt ka juures, millises riigis, mis kehtib. See oleks nagu ... olematu jrelevalve eesmrk. Kui nd keegi tuleb rkima elektristandardites, siis usun, et tarbikaitse ei tea neid. Arvatavalt kaubahankijad on neist kuulnud, mned ka ninud ja lhtuvad nendest. Aga liigub Eestis-Euroopas ka teistsuguseid ja siis tuleb seade ringi teha. Minu jaoks esmane peaks olema ohutus!

Liige Ints Kasutaja maine on neutraalne

Kui nd keegi tuleb rkima elektristandardites, siis usun, et tarbikaitse ei tea neid. Arvatavalt kaubahankijad on neist kuulnud
    Tarbijakaitse ei tea nendest kindlasti midagi.Enamus kaubahankijaid ilmselt ka ei tea.Need standardid on ldse ks suur ja keeruline teema.Neid standardeid tasuta netist lugeda/laadida ei saa.Iga standardi vaatamise eest ksitakse raha.Paberi kujul on neid standardeid umbes meetri krgune virn.Lisaks sellele neid standardeid pidevalt muudetakse-tiendatakse...
    Vana helitehnika remont Prnus

Liige klemmikas maine kipub olema madal

Annan ka teada, et panin boileri jrgi, kin mingi aja tagant seal mtmas, ilmselt on see infrapuna termomeeter, mil muul moel ta ikka distantsilt temperatuuri mdab.
    hetkel alumiiniumiga henduskohtade temperatuurid 20-21kraadi, sama ka juhe.
    Mis on aga huvitav, 10A B10 automaat, selle klemmide juurest on kergelt soe, nii 25,4 kraadi nitab mdik, on see normaalne? 2,2kW on jrgi tarvet.

Ma ksin igaks juhuks le.
    Ma tegin selle vintlatiga maanduse, kuhu see kollaroheline juhe lheb, kuhu lks nii boiler, kui pistikupesa.
    Ega see kuidagi ohtlik ei saa olla?
    Vastasel korral ei oleks seda ldse olnud, kui ma ei oleks teinud.

Tsiasi on muidugi see, et boiler on seotud nii veetorustiku, kui keskkttetorustikuga ja veetorustik ise on rauast kik, mis loomulikult on omakorda maaga seotud.

Ma midagi olen kuulnud, et sellel maandusel peab olema ka mingi takistus? Kas see takistus on mingi vahemik vi lihtsalt peab olema viksem mingist numbrist?
    Lisan igaks juhuks ka seda, et trafopunkt asub 100-150m kaugusel.

See 25A automaat, mis mul peakilbis on, mtlesin, et vibolla viks selle 16A asendada hel hetkel.

Uurisin natuke ka peakilbis juhtmeid, mis paistavad katlamajja jooksvat ja vhemalt seal tundub asi korralik.

Ilmselt on selles osas isal ikkagi igus, et kaablid annavad kenasti selle 4kW vlja, mistttu ma 2,2kW boileri tttu testi vast pdema ei pea ja selle he pistikupesa, mis eriti kasutust ei saa.
    Kuna minu tehtud kilbis oli ka ainuke asi, mis soojenes veidi leigeks ainult automaat, muu oli kik ok, siis vib ssteemi ilmselt usaldada.

ks ksimus veel, kas ma tnapevase kaitseautomaadi klemmi alla vin alumiiniumsoone keerata? Vi tekib ka seal mingi probleem?
    Viimati muutis klemmikas : 18-03-19 kell 23:22

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 1 kasutaja(t). (0 liiget ja 1 klalist)

Sarnased teemad

1. Automaki ACC llitamise mbertegemine
    Sakurock poolt foorumis Auto audiofoorum
    Vastused: 13
    Viimane postitus: 07-04-15, 00:19
  2. Elektrikilp ja nuded
    redart poolt foorumis Elektrotehnika foorum
    Vastused: 15
    Viimane postitus: 14-02-14, 08:09
  3. Li-ion isetehtud laadijate ohutus
    ponxpinks poolt foorumis Elektroonikafoorum
    Vastused: 15