+ Vasta teemale
Lehekülg 18 / 18 EsimeneEsimene ... 8161718
Näitan vasteid 256 kuni 259 259-st

Teema: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

Liige Ints Kasutaja maine on neutraalne

Algseade Vs: Elektri lülitamise nõuded ja ohutus

Vana helitehnika remont Pärnus

Liige rainadov maine kipub olema madal

Tsitaat Esmalt postitatud Ints poolt Vaata postitust
    ; Siin on vähemalt ka juures, millises riigis, mis kehtib. See oleks nagu ... olematu järelevalve eesmärk. Kui nüüd keegi tuleb rääkima elektristandardites, siis usun, et tarbikaitse ei tea neid. Arvatavalt kaubahankijad on neist kuulnud, mõned ka näinud ja lähtuvad nendest. Aga liigub Eestis-Euroopas ka teistsuguseid ja siis tuleb seade ringi teha. Minu jaoks esmane peaks olema ohutus!

Liige Ints Kasutaja maine on neutraalne

Kui nüüd keegi tuleb rääkima elektristandardites, siis usun, et tarbikaitse ei tea neid. Arvatavalt kaubahankijad on neist kuulnud
    Tarbijakaitse ei tea nendest kindlasti midagi.Enamus kaubahankijaid ilmselt ka ei tea.Need standardid on üldse üks suur ja keeruline teema.Neid standardeid tasuta netist lugeda/laadida ei saa.Iga standardi vaatamise eest küsitakse raha.Paberi kujul on neid standardeid umbes meetri kõrgune virn.Lisaks sellele neid standardeid pidevalt muudetakse-täiendatakse...
    Vana helitehnika remont Pärnus

Liige klemmikas maine kipub olema madal

Annan ka teada, et panin boileri järgi, käin mingi aja tagant seal mõõtmas, ilmselt on see infrapuna termomeeter, mil muul moel ta ikka distantsilt temperatuuri mõõdab.
    hetkel alumiiniumiga ühenduskohtade temperatuurid 20-21kraadi, sama ka juhe.
    Mis on aga huvitav, 10A B10 automaat, selle klemmide juurest on kergelt soe, nii 25,4 kraadi näitab mõõdik, on see normaalne? 2,2kW on järgi tarvet.

Ma küsin igaks juhuks üle.
    Ma tegin selle vintlatiga maanduse, kuhu see kollaroheline juhe läheb, kuhu läks nii boiler, kui pistikupesa.
    Ega see kuidagi ohtlik ei saa olla?
    Vastasel korral ei oleks seda üldse olnud, kui ma ei oleks teinud.

Tõsiasi on muidugi see, et boiler on seotud nii veetorustiku, kui keskküttetorustikuga ja veetorustik ise on rauast kõik, mis loomulikult on omakorda maaga seotud.

Ma midagi olen kuulnud, et sellel maandusel peab olema ka mingi takistus? Kas see takistus on mingi vahemik või lihtsalt peab olema väiksem mingist numbrist?
    Lisan igaks juhuks ka seda, et trafopunkt asub 100-150m kaugusel.

See 25A automaat, mis mul peakilbis on, mõtlesin, et võibolla võiks selle 16A asendada ühel hetkel.

Uurisin natuke ka peakilbis juhtmeid, mis paistavad katlamajja jooksvat ja vähemalt seal tundub asi korralik.

Ilmselt on selles osas isal ikkagi õigus, et kaablid annavad kenasti selle 4kW välja, mistõttu ma 2,2kW boileri tõttu tõesti vast põdema ei pea ja selle ühe pistikupesa, mis eriti kasutust ei saa.
    Kuna minu tehtud kilbis oli ka ainuke asi, mis soojenes veidi leigeks ainult automaat, muu oli kõik ok, siis võib süsteemi ilmselt usaldada.

Üks küsimus veel, kas ma tänapäevase kaitseautomaadi klemmi alla võin alumiiniumsoone keerata? Või tekib ka seal mingi probleem?
    Viimati muutis klemmikas : 18-03-19 kell 23:22

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 2 kasutaja(t). (0 liiget ja 2 külalist)

Sarnased teemad

1. Automaki ACC lülitamise ümbertegemine
    Sakurock poolt foorumis Auto audiofoorum
    Vastused: 13
    Viimane postitus: 07-04-15, 00:19
  2. Elektrikilp ja nõuded
    redart poolt foorumis Elektrotehnika foorum
    Vastused: 15
    Viimane postitus: 14-02-14, 08:09
  3. Li-ion isetehtud laadijate ohutus
    ponxpinks poolt foorumis Elektroonikafoorum
    Vastused: 15