+ Vasta teemale
Lehekülg 15 / 16 EsimeneEsimene ... 513141516 ViimaneViimane
Näitan vasteid 211 kuni 225 235-st

Teema: Arvutile kõlareid

Liige moi Kasutaja maine on neutraalne

Algseade Vs: Arvutile kõlareid

Vasaku ja parema signaal saavad kokku kindlasti alles ruumis, mitte kuskil enne seda ja vastandfaasis nad kindlasti ei ole.

Liige home maine kipub olema madal

Tegu on viivitusega, kus see tekkida sab, sealt tuleb ka otsida.

Viivitus see ka ei ole, ma võin homme mõõtmisi näidata.

Pilt siis on selline.
    Seal kolmel esimesel mõõtmisel on mikker mõlema kõlari kõrgsageduse valjukast täpselt 1,5 m kaugusel (peaaegu paari millimeetri täpsusega), neljandal (must joon) on mikker vasakule kõlarile 7 cm lähemal.
    DSP on mõlemas kõlaris täpselt samasugune, mõlemas kanalis on viited samasugused, seda näitab ka summaarne (roheline) joon, mis on kõigil sagedustel kõrgem kui kumbki kanal eraldi. Musta joone puhul on aga näha kanalite vahelisest viitest tekkinud kammfiltri efekti nendel sagedustel, mis sattuvad erineva viite tõttu vastandfaasi.

See on väga kummaline. Kas ainult ühe kanali külge väikest viivist lisada oled proovinud?

Ei ole ja ma ei saa aru mida see andma peaks.
    Minu arust ei ole see kummaline. Sama asja arutasime kunagi siin: https://www.elfafoorum.ee/threads/82...l=1#post586109
    Lõpuks jõudsime RACE algoritmini aga see rohkem rikkus kui parandas heli.

Liige martk maine kipub olema madal martk avatar

To moi.
    kõrvalteemas kirjutasid kunagi < Näiteks minul on juba suht ammu, alates ajast kui vähegi korralikuma stereo kokku sain, muusikat kuulates see tunne, et sweet spotis on kõlal mingi tämbriline puudus ja just kuskilt sealt 1 kHz-st üles poole.
    Kas mujal teisi kõlareid kuulates kordub sama jama? Ja miks seda sweetspotti rõhutad, kui on kõlareid, millel sweetspot on määratletav kümnetes sentimeetrites st on suurem kui su kõrvade kaugus teineteisest.
    Sidestuskondensaatori puhul on tähtis jälgida, mispidi on trükkplaadil tema väljaviigud painutatud, muidu ei tea heli missuunas liikuda.

Minu kogemus on, et seda kammi kuuldavale tuua peab tõsiselt vaeva nägema kõik asjaolud peavad klappima, ja piisab kõlari nihutamisest paarkümmend senti, kui see kadunud on. Muidu on ikka nii, et üks kõlar kõlab tuhmimalt kui kaks korraga. Mina saan puldist neid eraldi lülitada ja peale muudatust ikka klõpsin mõned korrad läbi. Paaril korral koperdasin ka juhuslikult selle otsa, ilmselt koormasin ühe kanali üle ja sinna tekkis väike viivitus, alla 1ms. Seepärast pakun, et võib seda proovida. Ja see RACE, on muidugi täielik absurd.

Tsitaat Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
    Kas mujal teisi kõlareid kuulates kordub sama jama? Ja miks seda sweetspotti rõhutad, kui on kõlareid, millel sweetspot on määratletav kümnetes sentimeetrites st on suurem kui su kõrvade kaugus teineteisest.
    On tulnud ka ette muude kõlaritega kui enda omad. Minu jaoks on sweetspot alati üks punkt, puht füüsika järgi ta ei saagi muud olla. Vaata 214 postituse pilti, seal on heli teepikkuse erinevus kahe kõlari vahel 7 cm ja juba nii suured augud ASK-s sees.
    Rohelist ja musta joont peaks võrdlema, seda erinevust peaks igaüks ära kuulma, pildil on halvimal juhul vahe üle 6 dB.

Liige martk maine kipub olema madal martk avatar

Tsitaat Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    Minu jaoks on sweetspot alati üks punkt, puht füüsika järgi ta ei saagi muud olla.
    Ma ei mõista su müstilist sweetspotti, kus sinu jaoks ALATI miski kamm sees on. Kui paljudel su tutvusringkonnas kõlarite kuulamisel see kammi äratundmine ilmneb?
    Ja füüsikaga on keeruline seletada miks kõrv tunneb/eristab inimmassist ühe inimese jutu ja miks REW ja muud abivahendid seda ei suuda, vähemalt kodutingimustes.
    Sidestuskondensaatori puhul on tähtis jälgida, mispidi on trükkplaadil tema väljaviigud painutatud, muidu ei tea heli missuunas liikuda.

Liige madis64 maine kipub olema madal

Tsitaat Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    Rohelist ja musta joont peaks võrdlema, seda erinevust peaks igaüks ära kuulma...
    Jah, selline erinevus peaks kuuldav olema küll.

Tsitaat Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
    Ma ei mõista su müstilist sweetspotti, kus sinu jaoks ALATI miski kamm sees on. Kui paljudel su tutvusringkonnas kõlarite kuulamisel see kammi äratundmine ilmneb?
    Ja füüsikaga on keeruline seletada miks kõrv tunneb/eristab inimmassist ühe inimese jutu ja miks REW ja muud abivahendid seda ei suuda, vähemalt kodutingimustes.
    Kuna on olemas selline asi kui Recursive Ambiophonic Crosstalk Eliminator (RACE), siis on üsna kindel, et see ei ole minu väljamõeldis. Miks seda enamus stereo kõlarite kaudu muusika kuulajaid tähele ei pane, seda ma ei oska arvata.

Liige redart maine kipub olema madal

Psühhoakustika. Sa oled ennast treeninud sellele tähelepanu pöörama, enamus meist ei ole. Selle vahel, mida me teadvusse lubame ja mis anduritest sisse jookseb on päris tõhus filter, teadvusse jõuab promill kogu infost. Ja see filter on teatud ulatuses kasutaja poolt ringi progetav, kui API-t tunned
    Aga nagu inimestega ikka, manuali kaasas ei ole. Eks katsu siis endast (või veel enam naisest) aru saada.
    Viimati muutis Scott : 09-09-19 kell 05:51 Põhjus: eelnevat postitust ei pea täielikult tsiteerima

Kas keegi tahab endale prototüübi kõlari kasti, nii nagu see siin näha.: https://www.elfafoorum.ee/threads/81...l=1#post589698
    Tehtud 18 mm kuuse liimpuidust, vaba mahuga umbes 18 l. Paneelid liimitud PVA-ga välja arvatud esipaneel, mis oli liimitud silikooniga, et saaks lahti võtta. Avad on valjukatele L6-4R ja NeoX2.0, inverteriks sobib lapikuks aetud 75 mm PVC toru, kõlariklemmide ava ei ole ja sees on üks tugi kahe külje vahel, esipaneeli servad ümarad raadisusega umbes 10 mm. Annan ära tasuta kuna mul ahju ega kaminat ei ole.

Pilt kõlarite ASK-st enam vähem valmis variandina.
    Tehtud nii, et bassi osas on mõõdetud near field inverteri ava ja bassi valjuka vastast ning need mõõtmised on kokku pandud 1m pealt mõõdetud gated mõõtmisega. Kokkupanek sai tehtud VituxCad-i abil ja liitmine on tehtud 400 Hz peal.

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 1 kasutaja(t). (0 liiget ja 1 külalist)

Sarnased teemad

1. Arvutile juhtimispult
    Kkert poolt foorumis Tark- ja riistvara foorum
    Vastused: 10
    Viimane postitus: 04-04-12, 13:40
  2. arvutile 2 komplekti kõlareid
    vril poolt foorumis Kõlarifoorum
    Vastused: 4
    Viimane postitus: 13-08-07, 02:22
  3. Tahaks arvutile norme kõlareid.
    taavy00 poolt foorumis Audiofoorum
    Vastused: 3