+ Vasta teemale
Lehekülg 10 / 10 EsimeneEsimene ... 8910
Näitan vasteid 136 kuni 149 149-st

Teema: Arvutile kõlareid

Liige moi Kasutaja maine on neutraalne

Algseade Arvutile kõlareid

Tagasi asja juurde.
    Pika munemise peale siiski otsustasin proovida, kuidas see STA350BW STM32-ga häält teeb.
    Siit seega küsimus, on keegi parktikas midagi STM32 MCU-dega teinud?
    Oskab anda üsna nullist algajale mingid vihjeid või õpetusi?
    Alguseks, et mis tarkvara täpsemalt ikkagi vajalik on ja kuidas neid valmis demosid ühe MCU pealt teisele portida ja käima saada?
    STM32CubeMX on olemas ja töötab, F446RE ka.

Veel üks asi.
    Oskab pakkuda keegi impulsstrafot, millega saaks SPDIF umbes 0,5V impulsi ajada 3,3V nivooga kokku?
    Põhimõtteliselt võiks sobida SPDIF väljundi trafo, kui see teistpidi keerata.
    Viimati muutis moi : Eile kell 09:56 Põhjus: 2 kokku

Liige urmas78 Kasutaja maine on neutraalne urmas78 avatar

Algseade Vs: Arvutile kõlareid

Olen lan trafosid kasutanud, sobib sagedus. Aga pinget juurde ei tea. Lan tavaliselt keskväljavõttega, 1V võib seega tulla. edasi kahtlane.

LAN trafod ei sobi, need on tavaliselt 1:1 suhtega, mul vaja 1:6 suhtega umbes.
    Viimati muutis moi : 17-04-19 kell 21:22

Ise küsin, ise vastan.
    Protseduur on selline, et STM32CubeMX-iga pannakse algne pakett draiverite ja MCU konfiguratsiooniga ning mõningate valmis softi juppidega kokku (configuration and initialization), päris oma koodi kirjutamine, laadimine ja debugimine käib kas Atollic TrueStudio või SW4STM32 tarkvaraga, mis mõlemad on mingit pidi tasuta Eclipse IDE tasuta kloonid.
    Väga lühidalt on sissejuhatus olemas näiteks: https://www.robotiklubi.ee/juhendid/...ube_kasutamine
    Mingi demo sain isegi tööle aga praktikas on kogu süsteem piisavalt keeruline, paljude võimalustega ja pikka õppimist nõudev.
    Viimati muutis moi : Eile kell 09:59

Liige redart maine kipub olema madal

Tsitaat Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    Ise küsin, ise vastan.
    Protseduur on selline, et STM23CubeMX-iga pannakse algne pakett draiverite ja MCU konfiguratsiooniga ning mõningate valmis softi juppidega kokku (configuration and initialization), päris oma koodi kirjutamine, laadimine ja debugimine käib kas Atollic TrueStudio või SW4STM32 tarkvaraga, mis mõlemad on mingit pidi tasuta Eclipse IDE tasuta kloonid.
    Mingi demo sain isegi tööle aga praktikas on kogu süsteem piisavalt keeruline, paljude võimalustega ja pikka õppimist nõudev.
    Kui sul demo juba saba liputab, siis oled kõige raskemast üle. Sul ei ole ju vaja pmst vallata STMi võimalusi, vaid ainult niipalju kui sa tahad STA-sse saata erinevaid seadeid. Esialgu, vähemalt. Ja see on rohkem STA spekis näpuga järge ajamine ja koodi konstantide kirjutamine.

Oleks asi niilihtne.
    Demo, mille käima sain (mingite vigadega) on absoluutselt asjasse mite puuduv rakendus.
    STA350BW plaadi juhtimiseks on ka mingi demo aga see paket ei ühildu kuidagi mul praegu arvutis oleva STM32CubeMX-ga, tahab vist vana STM32Cube aga seda pole kuskil olemas või korralike oskusi juppide kaupa koodi üle tõsta, see mul puudub.

Oleks asi niilihtne.
    Demo, mille käima sain (mingite vigadega) on absoluutselt asjasse mite puuduv rakendus.
    STA350BW plaadi juhtimiseks on ka mingi demo aga see paket ei ühildu kuidagi mul praegu arvutis oleva STM32CubeMX-ga, tahab vist vana STM32Cube aga seda pole kuskil olemas või korralike oskusi juppide kaupa koodi üle tõsta, see mul puudub.
    Üks variant kuidas edasi liikuda on, et aja sinna alguseks külge mingi suvaline lihtne i2s seade, ideaalis midagi millele on koodinäide olemas stm-i jaoks. Ja püüa see käima saada. Selle kaudu tekib mingi arusaamine, mis ja kuidas. Siis alles võta see audiokivi külge ja vaata, kas sa suudad sinna kirjutada ja lugeda.
    PS Ära unusta pullup-e SCL ja SDA peale.

Mis koodinäide selle STA juhtimiseks üldse olemas on ja mida ta teeb?

See on üks näide X-CUBE-SOUNDTER1 aga mul ei õnnestu teda millegagi korralikult lahti saada.
    Parem seis pole ka sellega https://www.st.com/content/st_com/en...smartmic1.html
    Mõlemas on audiot mängivaks seadmeks X-NUCLEO-CCA01M1, millel on sisuliselt ainult STA350BW koos vajalike juppidega.
    Audio mõttes on X-NUCLEO-CCA01M1 muidugi ikka lihtsalt mänguasi, stiilis peaasi, et mingit piiksu teeks. Väljundfiltri jupid on väga odavad ja väiksele voolule mõeldud.
    Viimati muutis moi : Eile kell 15:56

Liige olavsu1 Kasutaja maine on neutraalne

kasutajanime ja parooli ka avaldad?

Igaüks saab ise ennast tasuta registreerida kasutajaks.

See on üks näide X-CUBE-SOUNDTER1 aga mul ei õnnestu teda millegagi korralikult lahti saada.
    Parem seis pole ka sellega https://www.st.com/content/st_com/en...smartmic1.html
    Mõlemas on audiot mängivaks seadmeks X-NUCLEO-CCA01M1, millel on sisuliselt ainult STA350BW koos vajalike juppidega.
    Audio mõttes on X-NUCLEO-CCA01M1 muidugi ikka lihtsalt mänguasi, stiilis peaasi, et mingit piiksu teeks. Väljundfiltri jupid on väga odavad ja väiksele voolule mõeldud.
    Ma ei tea kusmaal sa nüüd oled sellega, nii et ma vbl panen oma nõuannetega täitsa võssa, aga pmst kogu see mudru mis seal leidub paistab peamiselt olevat automaatselt genereeritud kraam, mis initsialiseerib erinevate prosede peal kõik vajaliku ja seab kellad õigeks ja mis kõik veel. Praktiliselt kogu tarkus mida sul vaja on leidub src kaustas audio_application.c failis, ja muidugi main.c on see mis käima pannakse ja mis peab initsialiseerimised tegema ja siis luti demo rakendusele üle andma. readme annab vijheid, mis ja kus.
    Nii et pmst on sul vaja ehitada üks uus projekt õige prosega seal MX-s ja siis main.c-s funktsioonide osa sisse tõsta näidisest, ning audio_application.c tuua projekti. Ma ei tea kas MX-i faili headerid on kuidagi erinevad vanast, vbl vaja midagi kohandada. Ja siis vaadata, kas kusagil on mingeid funktsioone veel puudu mida välja kutsutakse ning need siis sellest vanast sourcest üles leida ja sisse tuua. See on muidugi nüüd selline pühapäevaarendaja talupojatarkus, ilma et ma oleks STM-iga ise reaalselt midagi teinud.
    Pane tähele, et see projekt eeldab nii i2c kui i2s juhtimist stm-i kaudu. Kui sa i2s-i toidad kusagilt mujalt feedist (mida sa kõlarite puhul lõpuks nagunii teed ilmselt), siis muidugi pole seda vaja sinna prosa külge ühendada. Pmst kui sa saad selle i2c kaudu kivi juhtimise käima siis edasine ongi peamiselt näpuga stm-i manualis käimine ja natuke vbl arvutamist koodis, et kivisse õigeid väärtusi saata. Volume ja sisendite jm sünkimisega on natuke muud leiutamist ka, aga see peaks olema suht triviaalne ja kindlasti netist leitavate näidetega kaetud. Jõudu pusimisel, uue mikro hingeeluga alguses kurssi saamine on üsna tüütu, aga mingil hetkel see läheb üle

Umbes sinna olen ma ka ise jõudnud, et nii umbes peaks tegema, SW4STM32 IDE oskab sealt pakist oma variandis koodi välja lugeda, kuigi näitab peoga ka mingeid erroreid.
    Üks probleem millele kindlalt pidama olen jäänud on, et STM32CubeMX ei taha aktsepteerid või õigemini ma ei osaka neid funktsioone initsialiseeritud MCU paketile külge saada nii, et STM32CubeMX oleks võimeline koodi genereerima. Tundub nagu oleks selline koodide tõstmine ainult IDE softides võimalik.
    Kuna F446RE oskab SPDIF-i lugeda (ka draiver on olemas CubeMX F4 paketis) siis oli üks idee SPDIF seal sees I2S-iks muuta, kuigi ma pole üldse kindel kas see praktikas toimiks.

Liige home maine kipub olema madal

Mille poolest see FPGA lahendus ei sobinud?

See nii umbmäärane, praegune on ikka üsna konkreetne, lihtsalt oskusi napib.

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 1 kasutaja(t). (0 liiget ja 1 külalist)

Sarnased teemad

1. Arvutile juhtimispult
    Kkert poolt foorumis Tark- ja riistvara foorum
    Vastused: 10
    Viimane postitus: 04-04-12, 13:40
  2. arvutile 2 komplekti kõlareid
    vril poolt foorumis Kõlarifoorum
    Vastused: 4
    Viimane postitus: 13-08-07, 02:22
  3. Tahaks arvutile norme kõlareid.
    taavy00 poolt foorumis Audiofoorum
    Vastused: 3