+ Vasta teemale
Lehekülg 7 / 7 EsimeneEsimene ... 567
Näitan vasteid 91 kuni 102 102-st

Teema: D-klassi hiinakad

Liige radiotehnika35 Kasutaja maine on neutraalne radiotehnika35 avatar

Algseade Vs: D-klassi hiinakad

Mhm, arusaadav.
    Pole esimest korda sellega tegelemas ju.
    Ma ebayst tellinud alati, vast mingi 2006a esimest korda, nüüd see TDA8954 sai ka sealt.
    Huvi pakkuski konkreetne müüja sest kui pilte ainult vaadata siis seal kasutatakse palju ühesuguseid pilte ja lõpuks on kohaletulnud asi ikka osalt teistsugune.
    Filter on oluline ja kui tellitul on mingi kärakas, hakka jälle otsima farnellist või tmest vms ja mõõda ja pusserda. Kohe parema saamisel see pluss, et kui on OK asi siis saab ka reaalselt kasutada.

Mis seal aliexpressis paremat on? Kui kiirelt asi kohale jõuab? Konkreetsel on link justkui saksa viitega - kas kaup tuleb euroopast? Saab selle kiiremini kätte? Ebayst ikka kipub minema 3 nädalat vms, see TDA moodul võttis vist päeva alla 3 nädala aga see isegi OK.

Mikroskeeme võltsitakse ka - olen näinud OPA627 kive mingi paar dollarit tükk, no seda hinda ei saa isegi siis kui neid tootjalt miljon tükki osta
    Muidugi lihtsamad asjad, on seal OK olnud ja pole ka muresid esinenud.
    -superradical-

Liige jannozz50 Kasutaja maine on neutraalne jannozz50 avatar

Algseade Re: Vs: D-klassi hiinakad

Ma tahaks näha mingeid tõsisemaid ICsi, kaasaarvatud STK klotse mida saad Aliexpressist tellida ja mis EI ole võltsing. Sealt tellides on minu kogemus, et niipalju kui maksad niipalju ka saad. Kui maksad palju on tulemus sama - maksid tuimalt üle. Lihtsamad ja tänapäevasemad kivad - ehk joppab? Ei tea. Ebayst sama asja tellides tuleb samamoodi lõppkokkuvõtteks pakk Hiinast, mis siis et sinule müüja asub Saksamaal, Hollandis või kusiganes.

STK hübriide saab ikka ka originaale aga sõltub mida silmas peetud on
    Kui need on mingid xxx-xxx seeriad siis probleemi originaalide leidmisega ei ole, kui aga xxxx siis läheb keeruliseks tõesti.
    Tegelikult ega nende jubinatega on sama olukord igal pool - vahepeal müüdi ka oomipoes 12 euriseid võltsitud Sankeni transse, pole ka just odav arvestades, et sama asja mis seal sees ja pisut lahjem, saab tema õige nimega originaalina umbes 2 euriga aga häda, et nende võltsitud 12 euriste puhul oli ka sisu ise võltsitud
    Ehk siis polnud midagi väärt.

Ja nende STKxxxx puhul kui on seda vaja näiteks mingi vana võimu remontimisel siis see klots käib tegelikult lahti ja nende sisu skeeme on ka võimalik leida, vähemalt mõne aasta eest olid mõned skeemid olemas. STK 4xxx seeria omad. Neis ei ole midagi müstilist, teostus lihtsalt on huvitav.
    -superradical-

Liige mati1 Kasutaja maine on neutraalne

No ei saa aliexpressist tellitud juppidega vōime stabiilselt tööle. Olen pidanud remontima mitmeid "tartumeeste" poolt ląbikaevatud seadmeid, kus vąidetavalt odavad jupid sees. Hiljuti fb mingis grupis tegi keegi ka selgeks, et loll oled, kui kalleid juppe kasutad.
    Vabandan , et nii üldistavalt ühte kanti nimetan.

Liige pahatoi maine kipub olema madal

Stk2025 (oli vist) töötab vist teist aastat probleemideta pioneeri resiiveris. Klots tellitud alist ja originaal ta kohe kindlasti polnud. Heli korralik, mingeid kõrvalnähtusid pole.

STK on teine teema.
    Olulisim, et see ei haaku kuidagi D-klassiga aga...

Kui nüüd mingi moluraamatu gruppides lahata pooljuhte siis ei oskagi midagi ütelda.
    Lisaks "tartukandi meeste" osas on ka ise nähtud neid "remonditud" võime kus remondimees ei ole vaevunud isegi komponendi koibasid mõõtu lõikama ja need töllerdavad pool km läbi plaadi. Lisaks on siin mittetartukandi mehelt, kes pidas end maarjamaa võimendiguruks, ostetud aastate eest plaat mis ei kannata paraku mingit kriitikat kuna tegijaks oli "guru" mitte 10a koolipoiss...
    Et petta saada võib igal sammul. Ka on väga lihtne saada petta nendelt meestelt, kes väidavad, et kasutavad vaid kõige kallimaid (kas hind üldse saab olla argumendiks detaili headuse üle otsustamisel? [v.a. ehk juhul kui see on ostetud otse tootjalt ja sel on küljes mingi märk mida kuidagi võltsida ei saa]) detaile aga tegelikult on selle viitamine hoopis konksuks ja põhjenduseks miks kasseerida remontidaandnult võimalikult suur summa raha, see suhtumine on muide väga levinud aga meie röövkapitalismuses muidugi mingilmääral ka arusaadav [siit põhjus miks alati on pigem mõistlik neid asju ise parandada ja mitte lasta end ära kasutada), ka on muidugi ka kallimatest juppidest midagi tegemine või millegi parandamine kellelegi teisele kaheotsaga asi - mitu juhust olnud kui soovitud parameetrite järgi ehitatud ja peale montaazi reguleeritud ja testitud moodul mõne aja pärast tagasi tuuakse ja kurdetakse, et näe, tegid sita, et ei tööta või põles läbi - kui toiteotstele valjukas ühendada ja väljundisse või sisendisse toide, ju ta siis ikka maha ka põleb ja pole selleks palju tarvis...seega elu näidanud, et pole eriti mõtet kellelegi mingit moodulina asja teha, kui siis kogu süsteem, et ise poleks põhjust näppida kus tarvidust ei ole!

STK kivid, need ikka näivad aegajalt kuskilt inimeste mõtteisse kerkivat aga need paremad on juba 2 kümnendit tagasi tootmisliinidelt otsa saanud - ju olid liiga head (ja ehk ka liiga kallid kommertstootjatele kes neist midagi tegid?) ja ei sobinud kaasajal kiirelt "moraalselt vananevate" toodetega konkurentsis püsima, ma ei tea, oletan. Mul siin STK4152 (Sony RX50 seest roogitud), sai seda tehtud vast kusagil seal 2005-2006 aasta paiku kui sain need jäänused ja harutasin paremad tükid sealt välja, see kivi töötab siiani.

https://www.petervis.com/electronics...ke-stk465.html

Sellel lehel väidetakse, et STK kivid on originaalis graveeritud tekstiga - mina väidan, et ega ikka ei ole küll! Ma ei usu elades, et ka sellele Sony keskusele pandi sisse võltsitud kivi, see keskus kindlasti oleks täna ca. 20a vana. Ainus mis nende võltsingute juures võib olla silmatorkav on markeeringu värv tagaküljel - sinist ei ole ma veel kümnete STK kividega töötavate võimude, resiiverite, keskuste jne seadmete sees näinud.
    Olen leidnud ka, et roheline on võltsing - ka ei ole, üks STK4231 oli mil üks kanal oli ära tapetud (kõlarijuhtmed lühises) ja lammutasin ära kivi, niipalju kui oli infot siis tegu originaaliga ja tagaküljel markeering rohelisega.
    STK4241 (natuke võimsam stereoversioon), mitu võimu saanud nendest tehtud ka ca. 10a tagasi, siiani toimetavad, omal ka 1 või 2 neid millega vajadusel saan testida ja katsetada, on nad näinud vett ja vilet, mina suitsu välja saanud ei ole. STK4048 (monokivi), neid mitmes variatsioonis II ja V, ei ole õnnestunud hukata, kõrgem toide millega olen neid piinanud +-76V, STK4050 (natuke võimsam versioon) samuti sellesama +-76V toitega on saanud 2-3 kivi piinatud ja ei ole katastroofilisi anomaaliaid esinenud, neil tagaküljel olnud enamusel roheline markeering, ühel oli must.
    STK4044XI (xi peaks siis andmelehtede järgi olema kõige parem aga ei ole olnud vajadust lammutada - miks? sest ära lõhu, kuni töötab), mingi +-50V tkandis toitel, vist oli 48, katsetasin viimati nendega, paar aastat tagasi, alles senini
    Lisaks on igasugu uusi, STK433-130, 433-330, STK402-, STK407-, osad mingid 5 kanaliga kivid jne - mitte ühtegi ei ole laiali lennanud endal.

Need uuemad, STK433 näiteks jne on kehvemad parameetrite poolest, sobivamad seega moraalse vananemise maailma paremini

Täna, otsides seda kõrvalteema STK-0030 kivi sattusin ka ühe H-klassi STK412-150 otsa millel on üks kanal surnud, samuti põhjuseks lühistamine väljundis.
    Veel ei ole lammutanud aga eks peab vaatama, andmelehe järgi on huvitav.
    Teine kanal töötab ja seega on võimalik mõõta komponentide väärtusi.

Mis nüüd nende võltsimisse puutub siis - esiteks on neil üks vähelevinud omadus ehk see tagakülg - see on alumiiniumlaminaat ehk trükkplaat on tehtud alumiiniumplaadile ja see raskendab ka võltsimist.
    Allpool on üks netist võetud pilt STK kivist mida väideti, et see on võltsing - uuemal ajal, võibolla ei ole. Võib väga vabalt olla, et tootjal on olnud odavam osta need SMD transid kui hakata sinna aretama vaheplaatidega kristalle (vanematel STK-del on kristalli all veel lisaklots mis siis joodetud sellele aluplaadile) - need TO-263 kestas transid on väga hea soojustakistusega ja ma ei näe takistust mis piiraks nende kasutamist+seeriatootmisel on nende montaa˛ oluliselt lihtsam kui kristallidega jebimine (traatviikude vedamine üks täpset kätt nõudev osa!).

Aga elame näeme - vahest see STK teema on parem kuhugile mujale (võibolla mõne vanema jätkuteemaks liita?).
    Kaasaegsete mikroskeemidega, ka viidatud OPA627 juures jään ma ikkagi selle algse arvamuse juurde:

https://www.ebay.com/itm/2PCS-NEW-OP...20b95e3e297240

ja

https://www.mouser.ee/ProductDetail/...veqAOfaQE7s%3D

25x hinnavahe on mõeldamatu, kahjuks :/
    Lisatud pisipildid Lisatud pisipildid stk412170.jpg  
    -superradical-

Liige Matis Kasutaja maine on neutraalne Matis avatar

Tsitaat Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
    STK on teine teema.
    Olulisim, et see ei haaku kuidagi D-klassiga aga...

STK kivid, need ikka näivad aegajalt kuskilt inimeste mõtteisse kerkivat aga need paremad on juba 2 kümnendit tagasi tootmisliinidelt otsa saanud - ju olid liiga head (ja ehk ka liiga kallid kommertstootjatele kes neist midagi tegid?) ja ei sobinud kaasajal kiirelt "moraalselt vananevate" toodetega konkurentsis püsima, ma ei tea, oletan. Mul siin STK4152 (Sony RX50 seest roogitud), sai seda tehtud vast kusagil seal 2005-2006 aasta paiku kui sain need jäänused ja harutasin paremad tükid sealt välja, see kivi töötab siiani.

Need uuemad, STK433 näiteks jne on kehvemad parameetrite poolest, sobivamad seega moraalse vananemise maailma paremini

/
    Ma arvan et pigem on point selles, et kes kvaliteeti tahavad ei taha (STK) kiviga võime. Võtame kasvõi Denon PMA-720 no ei oleks rahul kui seal STK või LM kivid sees oleks. Nood kehvemad STKd aga konkureerivad tänapäeval pigem D-klassiga.
    Maailm oleks puhas ja süüta
    kui poleks õllejogurtit
    - Õ.Õ.

Tsitaat Esmalt postitatud Matis poolt Vaata postitust
    Võtame kasvõi Denon PMA-720 no ei oleks rahul kui seal STK või LM kivid sees oleks.

Andmelehti oled vaadanud ja võrrelnud?
    Ma miskipärast pakun, et STK****"XI" kivi lööb selle PMA-720 nii püsti kui pikisihis auti

Natuke alla 300EUR (mis tõsise võimu selleeest saab?) oli ka näiteks Pioneer A209 mõned aastad tagasi ja arvestades üldist elukallidust ja seda, et Denon tahab oma nimeeest rohkem kui Pioneer siis ma pakun, et need on loomuselt üsna sarnased riistad.

E: Ja ma julgen nüüd veelgi raudsema kindlusega väita, et Pioneer on sellest Denonist heli mõttes üle (iseküss millega võrrelda), vati arvus ehk kaotab aga igapäevases kuulamises ei ole mõni W näitaja ja, et mitte jätta muljet "vihakõnest" siis kui tahad, mul 2 A209 millest üks ootab mõningast modifitseerimist, võib ju võrrelda.

STK hulgas on neid mis kannatavad võrdlust nende tänapäeva D-klassi võimudega aga on niisuguseid mil tehnilised parameetrid (jälle, oleneb mida võrrelda?) üle on - samas tehniline on ka kasutegur ja millega me siis neid D-klassi võime võrdleme? Sellelt lähtudes ei ole D-klassile ju mingit konkurentsi ja A-klassi tuleks sootuks unustada ja selles klassis opereeriv tehnika utiili viia, mida aga gurud arvaksid sest mõttest

https://www.manualslib.com/manual/1499392/Denon-Pma-720ae.html

https://www.manualslib.com/manual/83...er-A-209r.html

Mõlema mainitud võimu skeemimanualid siis olemas viidatud linkidel, võrdlusmomendiks

E2: STK hübriidvõimud on vahel võibolla segadusseajavad aga näidetena siis on hea võtta need kõik kõrvuti ette ja pöörata tuleks tähelepanu ekvivalentlülitustele, näiliselt siis alljärgnevate puhul tegu ühe võimsusega ja ühe seeria kiipidega:

https://www.digchip.com/datasheets/parts/datasheet/413/STK4040II-pdf.php
    https://pdf1.alldatasheet.com/datash.../STK4040X.html
    http://pdf.datasheetcatalog.com/datasheet/sanyo/STK4040XI.pdf

Viimati muutis radiotehnika35 : 11-12-19 kell 22:51
    -superradical-

Liige Matis Kasutaja maine on neutraalne Matis avatar

Tsitaat Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
    Andmelehti oled vaadanud ja võrrelnud?
    Ma miskipärast pakun, et STK****"XI" kivi lööb selle PMA-720 nii püsti kui pikisihis auti

Natuke alla 300EUR (mis tõsise võimu selleeest saab?) oli ka näiteks Pioneer A209 mõned aastad tagasi ja arvestades üldist elukallidust ja seda, et Denon tahab oma nimeeest rohkem kui Pioneer siis ma pakun, et need on loomuselt üsna sarnased riistad.

E: Ja ma julgen nüüd veelgi raudsema kindlusega väita, et Pioneer on sellest Denonist heli mõttes üle (iseküss millega võrrelda), vati arvus ehk kaotab aga igapäevases kuulamises ei ole mõni W näitaja ja, et mitte jätta muljet "vihakõnest" siis kui tahad, mul 2 A209 millest üks ootab mõningast modifitseerimist, võib ju võrrelda.

No aga too Pioneer ei ole ju samuti (STK) kiviga See oligi mu point, et taolise entry level võimu ostja jaoks peaks ta olema eraldi transistoridest lõppvõimuga. Ma ei ole väitnudki, et kivivõim ei saa neist kahest parem olla.
    Maailm oleks puhas ja süüta
    kui poleks õllejogurtit
    - Õ.Õ.

Hm, need kumbki, ei see Denon ega ka Pioneer ei ole küll mingitpidi entry level pillid. Need on pigem samad võimud nagu olid 30a tagasi Radiotehnika ja Estonia, sellised lo-fi tükid pigem.
    Entry level võimud on 4 ja 5 kohalise hinnalipikuga.

Mis puutub aga eraldi transsidesse siis STK kivid, eriti need vanemad on eraldi transsidest - kui see korpus laiali lammutada siis selle all on SMD kestas transistorid ja jõutransid enamasti on lihtsalt ilma kestata, teoreetiliselt on ka suvalisel hobitroonikul võimalik osta ainult kristall ehk ilma korpuseta transs aga iseküsimus on, et mida sellega teed? Et seda kasutada on vaja natuke üle keskmise riistu, et see skeemi liita.

STK ei ole tavapärane LM või TDA tüüpi lahendus, seal suures kestas on sisuliselt tegu võimendiga mis pakitud kompaktseks kokku, samamoodi nagu on võimalik luua näiteks 1000W RMS võimsusega võimendi kus ainult lõpptransid võtavad enamuse ruumi aga ülejäänud võimendi sisend, pingevõimendi jne lisalülitused võtavad 2 tikutopsi jagu pindala trükkplaadil nii on lugu ka pm STK hübriidvõimuga. Seal on olemas kõik detailid mida on kompaktsena võimalik luua - ainult suured elektrolüütkondekad ja võimsad takistid jne on skeemile välistena lisatavad.

Vaata näiteks kasvõi IRF540 transsi, kumb sinujaoks on "eraldi" transs - kas see:
    https://images-na.ssl-images-amazon....fL._SX466_.jpg
    või hoopis see:
    https://cdn.sos.sk/productdata/1e/49...pbf-082767.jpg

ma väidan, et seal sees on täpselt üks ja sama asi.
    Viimati muutis radiotehnika35 : 12-12-19 kell 16:23
    -superradical-

Liige tiidu93 maine kipub olema madal tiidu93 avatar

Vajuta pildil suurema pildi nägemiseks

Nimi:	IMG_20200107_190154.jpg
Vaatamisi:	8
Suurus:	490,8 KB
ID:	19033

Jõulukink saabus! TPA3255.
    Kust ma paganapäralt nüüd soodsalt 36-48V toiteploki saan? nii 6-10A.
    Alis oli 30-48V toitepingeks märgitud. Mul veel 15V-ga ka tegi häält.
    Seekord oli siis selline valik, ei mingit tämbrit ja üleliigseid nuppe.

Liige martk maine kipub olema madal martk avatar

Kust ma paganapäralt nüüd soodsalt 36-48V toiteploki saan?
    Tsitaat Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
    On ilma kestata/ümbriseta selle väärne 48V pakkuda:
    https://www.ebay.com/itm/POWERNEX-ME...3aZ6evaD1HXymQ
    Aga koli toiteadapteri soov ostuteemasse.
    Sidestuskondensaatori puhul on tähtis jälgida, mispidi on trükkplaadil tema väljaviigud painutatud, muidu ei tea heli missuunas liikuda.

Kõlari bass kukub alates 50 hertsist - pole muret, mul seadmel nupp mida keeratates selle samavõrd üles tõstab.

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 2 kasutaja(t). (0 liiget ja 2 külalist)

Sarnased teemad

1. O: A-klassi võimendi
    Hifiman poolt foorumis Audiotehnika
    Vastused: 0
    Viimane postitus: 16-12-18, 02:23
  2. D-klassi moodul
    otsija poolt foorumis Tooteabi
    Vastused: 14
    Viimane postitus: 29-07-17, 21:17
  3. A-klassi võimendid
    MK poolt foorumis Võimendifoorum
    Vastused: 28