+ Vasta teemale
Näitan vasteid 1 kuni 9 9-st

Teema: Enamvähem moodne stereosüsteem

Liige Zen Kasutaja maine on neutraalne

Algseade Enamvähem moodne stereosüsteem

Mõni aeg tagasi sai hakatud uuesti rohkem muusikat kuulama. Sellest tulenevalt matsin maha idee lairibakõlaritest ja otsustasin, et tuleb upgradeda kogu süsteem korraliku stereolahenduse peale, kus kõlariteks jäävad 2 ribalised riiulikastid ja kui peaks vaja olema, siis mingi 10" elemendiga aktiivmüdistaja on ka olemas.

Eesmärk ei ole kaugeltki nii peeneks minna kui siin mõnes teemas tehtud, aga mingi üle Harju keskmise tulemi võiks saada. Ruum ca 15m2 ja unistuste lahendus layouti poolest ilmselt ei ole.

Hetkel ei suuda otsustada mis teed minna võimu ja sellele eelnevaga. Vinüüli plaani vähemalt täna ei ole, CD'st ei loobu, küll aga tahaks lisada ühe adekvaatse signaaliallikana olemasoleva arvuti, millel helendab näritud õuna logo ja mängiks alternatiivseid formaate MP3'le. Ehk mingi DACi variant tundub, et osutub vajalikuks. Mitmekümne leheküljeline teema binaarkoodist muusikani jõudmiseks on minu jaoks suhteliselt võimatu lugeda - ülemäära tundmatuid lühendeid. Nagu ma aru saan, siis arvuti otse paaritamiseks süsteemi on vaja kas eraldiseisvat või integreeritud USB-DACi.

Erinevad variandid mida olen vaadanud:

Vaikimisi Marantz.

Poest:
    1) Marantz HD AMP1 + HD-CD1: tundub olevat funktsionaalsuselt adekvaatne. Muret teeb võimendi vähene võimsus. Hind eelarve taluvuspiiri ülemises otsas aga kuna näevad nii head välja, siis naine ilmselt ei küsiks mis maksid.
    2) Marantz PM7005 + CD6006: võimul USB-DAC sisend, Phono ka. Hind enamvähem.

Kasutatud:
    1) Marantz PM6006 + CD6006 + mingi väline DAC: võimu ja cd kooslus on tuttav, meeldis väga ja on ilmselt reaalselt see level, kus ruumi/seadmete/kõlarite hinna ja kvaliteedi suhe on kõige rohkem paigas ning millega suudan mõnda aega elada. Hind tänasel päeval juba ka poest ostes väga hea. DACi ei oska juurde valida ja ei kujuta ette mis täpne lõppskoor tuleks rahaliselt.
    2) Midagi veel vanemat, aga ägedat a'la siit foorumist Naim Supernait + Paldiski maanteelt NAIM CD5i + mingi kopsik arvuti ja võimu vahele?: rahaliselt kerib taevasse ja ületaks eelarvet kõlaritele oluliselt ehk peaks oma liivakasti jääma?

Liige suur13 maine kipub olema madal

Algseade Vs: Enamvähem moodne stereosüsteem

Kõige lihtsam selle papi eest kasutatud Naim Uniti 2.

Kui Marantzi juurde jääda, siis lisa streamer/DAC samuti sama disainiga (olenevalt rahakoitist) kasutatud:
    https://www.ebay.co.uk/itm/Marantz-N...e67:rk:24:pf:0

Või uuem/parem mudel uuena:
    https://www.ebay.co.uk/itm/Marantz-N...IaVT:rk:4:pf:0

Kui tahta siiski eraldi DAC-i ja streamimine jääb arvutile, punnita see välja:
    https://www.ebay.co.uk/itm/Chord-Ele...R8mC:rk:2:pf:0

Võimu osas lähen PM6006 teed.

Mida arvata sellisest kõigesööjast DACi ja CD'na nagu ND8006? https://www.us.marantz.com/us/Produc...oductId=ND8006

Nagu ma saan aru, siis sööb kõike peale SACD. DACina on kasutusel miski ESS9016, mis suurt materdamist google andmetel pole saanud? Antud aparaadi HEOS tugi on ka väike lisaväärtus, kuna kodukino on selle lahenduse peal, aga reaalselt ma ei tea palju seda funktsiooni kasutaks.

Liige stosoorok Kasutaja maine on neutraalne

Ma ostsin mõni aeg tagasi Marantzi NA11S1 ja suht kehv maitse jäi suhu nendest laiatarbe mängijatest ja äppidest ehk ma ei soovita neid kellelegi. Lühidalt on need kasutuskõlbmatud, väga piiratud võimalustega ja isegi suht ebatöökindlad eriti äpid.

Kui ise natuke nikerdada viitsid võta Raspberry Pi + mõni sobiv HAT (nt. Allo DigiOne) ja Volumio või Moode Audio player softiks. Viimane on oluliselt võimekam aga töötab ainult Raspberry peal. (~100€)

Vaadates võimendi hinnaklassi siis vist sobiv DAC oleks Schiit Modi 3. (~100€)

Selle äpinduse osas olen nõus. Heosi kodukinost (pean silmas just äpi liidest) jäeti poes oluliselt ägedam mulje kui hiljem päris elus. Äpp on kohutavalt ebaintuitiivne - arvestades kuidas AppStore's enne neid valideeritakse, et kellelgi ei tekiks halba "Apple experience'i", siis ma olen veidi üllatunud kuna tänu sellele rakendusele olen jõudnud korduvalt järeldusele et kõige mõistlikum oleks iPad aknast välja visata.

Aga miks ma ND8006 peale mõtlesin on just eelkõige see, et ta mängib CD'd ja omab USB DAC'i. Viimane oleks minu jaoks siis see arengu koht ja igasuguste streamimisteni veel jõuaks kunagi - vähemalt aparaadil on valmidus.

Ma ei taha seda seadmete torni liiga kõrgeks ajada ning neid väikeseid eriotstarbelisi karpe ka palju laua peale samuti ei soovi.

PM6006 õnnestus lihtsalt saada hinnaga (või tegelikult on veel saabumas), kus oleks olnud rumal ostmata jätta.
    Viimati muutis Scott : 23-01-19 kell 04:39 Põhjus: eelnevat postitust ei pea täielikult tsiteerima

Natuke oleneb mis äppiga täpselt teha soovitakse, kuid jälgida võiks ka seda kas Marantz üldist UPnP std. järgib. Kui järgib, võib õnne proovida ka teiste tootjate äppidega. Linn Kinsky, Lumin ja Auralic DS nt. pidada käima ka teiste tootjate seadmetega. Pole ise proovinud. Võiks huvi pärast oma Marantzi ka katsetada (olen kasutanud kogu aeg eraldi streamerit)
    On ka veel päris generic app'id nagu BubbleUPnP jt. - kuid kogu see jutt on enamvähem pädev DLNA osas. Igast muud teenused arvatavasti piiratud.

ESS 9016 on hea DAC, kuigi paljud peavad kliiniliseks, mis sisuliselt tähendab seda, et mõnede jaoks liiga palju detaile ja liiga neutraalne. Aga ei hullu, Marantz on osanud kõik DAC'id oma seadmetes "soojaks" muuta .

Liige stosoorok Kasutaja maine on neutraalne

Tsitaat Esmalt postitatud Zen poolt Vaata postitust
    Ma ei taha seda seadmete torni liiga kõrgeks ajada ning neid väikeseid eriotstarbelisi karpe ka palju laua peale samuti ei soovi.
    Selle suitsupaki suuruse karbi viskad kapi/räki taha ja unustad, ligipääsu sellele vaja pole. Juhtimine (ja confimine) on üle brauseri või siis oma valikul mingist puldist kui viitsid ir vastuvõtja külge panna. Mul on jäänud Marantzi CD-mängija pult näiteks raspberryt juhtima juhuks kui ei viitsi arvutist/telefonist/päädist näppida.

Marantz-i DAC-i juures ei meeldinud mulle see, et vokaal tekkis toa keskele kõlarite ette väga lähedale kuulamiskohale. Tekkis selline tunne, et oled umbes meetri kaugusel lauljast - kuidagi veider. "Lava" peaks ikka kõlarite taha tekkima. Kusjuures nii CD-mängija daci kui ka võrgumängija daci helipilt oli väga sarnane.

Selline asi ebay's hetkel saadaval:
    https://www.ebay.co.uk/itm/Marantz-C...WNf:rk:46:pf:0

lcas on pikaaegne respekteeritud tegija, kuid vaatan et tüübil päris igav et siukseid asju kokku lappab

Kui vaatad mis veel müüb, siis sott kallimalt on lampide ja TDA1541 kiviga ka...

Liige home maine kipub olema madal

Tsitaat Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
    Marantz-i DAC-i juures ei meeldinud mulle see, et vokaal tekkis toa keskele kõlarite ette väga lähedale kuulamiskohale. Tekkis selline tunne, et oled umbes meetri kaugusel lauljast - kuidagi veider. "Lava" peaks ikka kõlarite taha tekkima. Kusjuures nii CD-mängija daci kui ka võrgumängija daci helipilt oli väga sarnane.
    Ega vist muu ei saa olla, kui tegeletakse siignali moonutamisega. Väga audiofiilne lähenemine, -muretseme endale probleemi, selleks et seda saaks lahendama asuda

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 1 kasutaja(t). (0 liiget ja 1 külalist)

Sarnased teemad

1. Stereosüsteem 600euri eest
    Anduu1 poolt foorumis Hinnapäringu & ostuabi foorum
    Vastused: 3
    Viimane postitus: 09-11-18, 19:35
  2. Miks Poola rest parem, kui moodne toa-antenn?
    onks poolt foorumis Video- ja telefoorum
    Vastused: 33
    Viimane postitus: 17-08-16, 19:46
  3. Stereosüsteem Land Cruiser 120-le
    Pihelgas poolt foorumis Auto audiofoorum
    Vastused: 6
    Viimane postitus: 23-01-09, 02:07
  4. Stereosüsteem Land Cruiser 120-le
    Pihelgas poolt foorumis Autofoorum
    Vastused: 1
    Viimane postitus: 23-01-09, 01:52
  5. Enamvähem korralik helisüsteem koju?