+ Vasta teemale
Leheklg 2 / 2 EsimeneEsimene 12
Nitan vasteid 16 kuni 29 29-st

Teema: Radiotehnika Y 101 lppvimendite transistorid

Liige Svago maine kipub olema madal

Algseade Vs: Radiotehnika Y 101 lppvimendite transistorid

Tsitaat Esmalt postitatud Yxz poolt Vaata postitust
    Kas selles teemas mistetakse (tollaste) andmelehtede all neid pisikesi pabereid, mis transikarbi sees olid vi midagi muud?
    Nendel karbipaberitel olid kirjas vaid kriitilisemad parameetrid ja need ldjuhul ikka kehtisid, pigem on paremad. Ma pidasin silmas igasugu graafikuid. Osa on kll samasugused kaamelikujulised vooluvimenduse omad, kuid on ka pris hea lineaarsusega. Neid graafikuid vaadates imestasin, et paljud transid pole paari moodigi. Kuid ise le mtes olid siiski - ilmselt ongi valed vi siis esimesed ja hiljem tehnoloogia tiustus? Varem polnud seda mrganud, kuna mtsin philiselt 1..3 fikseeritud Ik punktis ja nd saan mta terves diapasoonis. Samas ngin mtes, et niteks 2T transi karbipaberil oli kirjas Uke max=40V, Rbe=100 oomi puhul leke 1mA. Mtsin ja pingel 120V - ma leket ei ninud, isegi 1uA ja isegi mitte siis, kui fniga kuumutasin transi pris kuumaks. Mtsin le 10tk. ja kgi puhul sama. Ilmselt olid siis kirjas min parameetrid? Mul on olemas ka 2T kataloog, ka seal on andmed erinevad. On ka brošre, kus on parameetrid ja mtmised kirjas alates eri prijomkade kohta laiatarbest kuni tuumajaamade ja kosmose omadeni vlja.

Vi siis niteks lputransi piirsagedused. Andmelehel on kirjas, et le 3MHz. Osadel on trniga kirjas ka 12MHz. Mtes on veelgi rohkem. Estonia puhul oligi 3MHz lputransi puhul 1kHz juures moonutud 0,005% ja 20kHz juures 0,03%. Krgema piirsageduse tttu olid paljudel seetttu ka 20kHz moonutused viksemad. Piirsagedus ja alalisvoolu vooluvimendus on ju omavahel seotud ja sellega olen mnginud vimendite ehitamisel alates kooliajast. Lputransi puhul on ka vga oluline vike K-mahtuvus.

http://www.rw6ase.narod.ru/00/us_b/esnonija010um.html

Analsisin oma mtetulemusi ja vrdlesin neid 2T kataloogiga, korpustega, markeeringutega aastatest 1984…1986.

Vib elda, et 2T837 toodeti kaheks eraldi eesmrgiks ja kummagi puhul valiti need vlja 3 pingeklassi jrgi: 45V; 60V ja 80V. Kokku siis 6 erinevat, milliste parameetrid on pris head – niteks kllastuspinge Uke on kigil alla 0,3V. Mis nendele nuetele ei vastanud, markeeriti KT837.

Paistab, et rahvamajandusele oli vaja odavamat, lihtsama tehnoloogia ning kehvemate materjalidega varianti suuremas koguses.
    Nii tuligi mingist teisest tehase 18 erineva markeeringuga transistori. Selline suur erinevate markeeringute hulk viitab kehvale tehnoloogiale. Niteks on nende kigi lubatud kllastuspinge 3A voolu juures 0,9…2,5V.
    Sealt ka suured erinevused karakteristikutes ja esimeste omad ei ole avalikud.

Paarilisusest mtlesin nende voolude piirides, mis on konkreetsetes vimendites. Vljapool seda siiski mitte.
    Viimati muutis Svago : 19-01-19 kell 11:36 Phjus: lisa

Liige sedrikv maine kipub olema madal sedrikv avatar

Siis sellest jutust koorub vlja, et teema algataja vib (juhul kui suudab leida) suruda suvalised 2T837 ja 2T805 lppastmesse ja unustada ńende lbiplemise? Klab nagu suureprane retsept sest lne transistoridel kipuvad viikude asendid erinevad olema ja see sahkermahker ei hakka seal kunagi hea vlja ngema.

2T805 ei ole olemas, on vaid KT805. Pole kunagi kohanud ja pole ka 2T kataloogis. hes kanalis peavad olema 4 hesuguse vooluvimendusega lputransistori, mitte suvalised. 2T837 kasutasin isetehtud kontaktidega elektronsdetes ja pole kordagi ninud, ega kuulnud, et oleks lbi linud.
    Venelased vehkisid skeemi maha ja asendasid KT835-ga.

ldiselt olen pdnudki kikjal ainult 2T komponente kasutada ja olen siiani vga rahul.
    Olen mne U-101 ringi teinud ka lne omadega, siis pidi testi B ja E risti hendama.

KT837 ilmus laiatarbesse 714 ja 716 vrvi TV toiteplokki +30V stabilisaatorisse Ge variandi asemele.
    KT805 elulugu on veelgi pikem. Algselt toodeti neid metallkorpuses, alles hiljem tulid plastkorpusega variandid. Esimest korda kasutasin neid keskkooli ajal, kui Radio ajakirjas Nr.6 -1972.a. ilmus esimene diffastmega vimendi skeem.
    Talvisel koolivaheajal sai vrreldud lppvimendi kolme erinevat lahendust ja otsustasin, et enam htegi Ge transiga ja diffastmeta vimendit ei ehita. Esialgu ji mtlemiskohaks vljundis 0 tpne paikaajamine ja rikke vastu jid tookord toites olevad kiired sulavkaitsmed. Lk.52 :

http://www.radioman-portal.ru/magazin/radio/1972/6.php

Metall- ja plastkorpusega transi graafikud on tiesti erinevad, ehkki netis videtakse muud. KT805 toodeti aparaadiehitusele ja laiatarbeks. Head tehnoloogiat nitas esialgu vike thtede arv, mis plastiajastul siiski suurenes ja le 20MHz piirsagedus.

Kige lihtsam on nii 837 kui 805 ige transi leidmisel mta kllastuspinget 3A voolu juures. Laiatarbel on see kuni 5V. Tuleks ikka leida sellised, mis on alla 1V.
    Edaspidise mtmise kigus tuleb leida hesuguse vooluvimendusega transid.
    Otsida tasub nende KT hulgast, mis on 80V ja thed on samad kui 2T variantidel. 60V klbab ka antud juhul. Soovitatav on ka seda pinget kontrollida.

Kui vaadata tollast remondistatistikat, siis lviosa riketest oli tingitud valest kasutamisest – niteks kasutati klarite hendamisel pistikute asemel paljaid juhtmeid ja tuletikke ja tekkis lhis. Vhem esines ka algvoolu poteka katkestusi vi oli kasutatud liiga erineva vooluvimendustega juppe.
    Nd lisanduvad veel seismisest tingitud vead.
    Viimati muutis Svago : 20-01-19 kell 13:47 Phjus: lisa

https://hi-fidelity-forum.com/forum/...t-2228603.html
    Kasutaja Yuri S justkui teaks 2T805 kohta ...
    Kipun pigem Svagot uskuma.

Kataloogi rida on selline: 2T718A; 2T803A; 2T808A; 2T808A-2; ... jne.

Seal foorumis oli juttu, et KT818 ja KT819 vooluvimenduse graafikud on omavahel vrreldes X-kujulised. Ja ainult Suhov suutis leida hesuguseid

Sellsed X-graafikud on enamuse puhul, ka parimate Toshiba eri juhtivusega paaridel.
    KT818 ja KT819 hulgast olen ka mina leidnud hesuguseid, rkimata 2T omadest. Vga head on selles suhtes ainsad vimenditele meldud transipaarid KT8101 ja KT8102. hesuguseid on ka vanemate lne paaride hulgas. DIN45500 puhul mdeti moonutusi alates 50mW ja klarid olid tollal hea tundlikkusega – sellisel juhul pididki olema vrdsed. Tnapeval mdetakse moonutusi suurematel vimsustel.

KT805A vis sndida 2T809A tehnoloogia arendamise algetapis.
    Niteks TV rea- ja toiteplokis kasutatud KT838A oli 2T839A ning seejrel KT839A vljapraagitud variant.
    Viimati muutis Svago : 21-01-19 kell 12:22 Phjus: lisa

Liige pahatoi maine kipub olema madal

Ma tegin sbra 2-st radiotehnikast selliseVajuta pildil suurema pildi ngemiseks

Nimi:	0C1ECFCF-2DD1-452E-8DD2-0C6EA419B773.jpg
Vaatamisi:	63
Suurus:	153,5 KB
ID:	17308
    Lpus lm3886-d.

Hmm. Kas eelvimu ja tmbriploki tegid ka miskit moodi mber? See pidi olema RT U101 teine kige halvem osa (esimene on fonokorrektor).

Liige Ints Kasutaja maine on neutraalne

Esimene kige halvem osa on sisendite kommutaator.Kui eelvim ja tmber on he mikroskeemiga,siis asi kige hullem ei ole.
    Mis puutub eelnevasse fotosse,siis minu filosoofiast lheb see natuke vlja.Liiga vhe on originaali alles.Aga eks see ole maitse asi.
    Vana helitehnika remont Prnus

Sbra sooviks oli natuke rohkem vimendust saada kui algselt. Algul proovisin lppe korda teha. Need olid maha plenud, aga pika pusimise peale sain mingi hle sisse kuid kui hakkas asi paremaks minema siis selgus, et kusagil jlle klmjoode. hesnaga viskas kopa ette, vahetasin lpu osa ra.
    Eelvimu kohapealt, et ega mu sber kuldkrv ei ole(ega ma isegi ) ja klariteks vene krjed. Ma arvan, et ajab asja ra.

Pistikud on ajapikku kehvad, tuleks juhtmed kinni joota vi veel parem - asemele uued ja suurema ristlikega. Eelvimus vib kivid vaheplaadiga uuematega asendada. Samas on mni K157UD2 pris hea - eelnevalt peaks le mtma. Korrektori omal on vikesed mrad, kuid suur moonutus (ca 0,2%). See vajaks ka vahetust. Vljakatega vtmed saab asendada vikeste releedega.

Liige Firefox maine kipub olema madal

Tagasi kodumaal ja lpuks ometi oli aega asjaga tegeleda. Tnu vga abivalmitele kaasfoorumlastele sain vajalikud osad,
    ja peale vga pikka ajuden#%ssi, sain ka asja toimima. Kuna teen asja sbrale ja tal juba ks originaal kujus Radiotehnika on, siis otsuatasime proovida 5€/tk lm3886 lppvimendeid. Mingisuguseid muid modifikatsioone pole teinud, ainult vanad
    lpud minema ja hiina kkid asemele. llatavalt head tmpsu teevad selle raha eest. Ainus mida ma ei ole oskanud aretada
    toimivaks on on see viimane relee (ei tea mis ametlik nimi on) klari vljundid kivad sealt lbi lekuumenemise ja krvaklappide prast. Mis valemiga selle saaks hiina lppvimenditega tle? Hetkel on mul ainult kaitsmed vahel.

Vajuta pildil suurema pildi ngemiseks

Nimi:	D89BCEE3-6F73-46B2-B4DD-A18816CEC0E3.jpeg
Vaatamisi:	28
Suurus:	209,2 KB
ID:	17337
    Lppvimu klarijuhtmed (vljundid)vead punastele otstele ja rohelistest juhtmed klari pistikute klge.

Liige Firefox maine kipub olema madal

Tnud ! Nd ainult see probleem et see relee ei aktiveeru :/ ajutiselt kasutuses kaitsmed vahel..

Kas relee plaadi peal konded vahetatud? Kui pole siis vaheta ra ja kontrolli pinged antud punktides le. Vaata skeemi mis ma panin les.

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 1 kasutaja(t). (0 liiget ja 1 klalist)

Sarnased teemad

1. O: BC seeria transistorid, BDx18 ja 2N3055 transistorid ja veel mned komponendid
    Juuljuz poolt foorumis Elektroonikaseadmed ja komponendid
    Vastused: 2
    Viimane postitus: 11-10-18, 00:29
  2. O: Radiotehnika T-101, M-201 ja EP-101 (U-101 komplekt)
    onks poolt foorumis Audiotehnika
    Vastused: 7
    Viimane postitus: 09-10-12, 23:20
  3. Vastused: 7
    Viimane postitus: 23-03-10, 11:19
  4. Vastused: 6
    Viimane postitus: 18-11-09, 19:16
  5. Radiotehnika u-101
    tryku poolt foorumis Vimendifoorum
    Vastused: 8
    Viimane postitus: 28-01-05, 16:59

Lemmikud