+ Vasta teemale
Lehekülg 4 / 4 EsimeneEsimene ... 234
Näitan vasteid 46 kuni 58 58-st

Teema: Sherwood AM-7040 küsimused

Liige martk maine kipub olema madal martk avatar

Algseade Vs: Sherwood AM-7040 küsimused

Tsitaat Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    Eks valgusta mida plaanitust realiseerisid, ma siis pakun välja, kas ma seda modimiseks pean. Mina tean seda modimist sõnast modifitseerima pärit olevat.
    * sisendpuhvri vahetus on plaanitud yamaha c6 puhvri vastu> jäi tegemata, kuna piisas olemasoleva puhvri sisend- ja väljundlüütide vahetamisest 4x suuremamahuliste kile wimade vastu. Võimendi 5uF bipolaar sisendkondekas vahetatud 20uF kile wima vastu
    * dc-servo tekitamine> jäi tegemata, kuna 10ne pöördeline takisti tagas väjundnulli +/- 4mV
    * väljundvõimsuse indikatsioon samasuguseks kui on sanyo p55-l < tehtud ilma sanyo plaadita, kuna sanyo plaat füüsiliselt poleks mahtunud esipaneelil kahe olemasoleva indikatsiooniriba taha. Sai lahendatud 2x10 led indikatsiooniga.
    * Softstart> tehtud
    * toitelüüdid lähevad vahetusse, kuna 2x2x8600uF mu arvates lahjad > tehtud, nüüd 2x8600uF x 2x18000uF st 40000UF on 3400UFle lisandunud. Kui poleks softstarti, lööks arvatavalt toitesillad läbi.
    * kõrvaklapi valmidus vaja luua> tehtud, nõudis lisarelee kasutuselevõttu.
    Viimati muutis martk : 14-09-19 kell 23:42
    Sidestuskondensaatori puhul on tähtis jälgida, mispidi on trükkplaadil tema väljaviigud painutatud, muidu ei tea heli missuunas liikuda.

Kõlari bass kukub alates 50 hertsist - pole muret, mul seadmel nupp mida keeratates selle samavõrd üles tõstab.

Liige moi Kasutaja maine on neutraalne

Eks ta ikka kerge modimise alla läheb juppide tasemel.

Kõik eelnev on tööea ja kasutusmugavuse süvendamiseks tehtud. Enim rõõmustab tulemus (läbi klappide täiesti müravaba), kus 230V toite- ja trafojuhtmed sai madalpingelistest eraldatud ja Romi mainitud tagasisidejuhe asendatud hõbetatud jämedamaga. Need olid kandvad helilised parendused.
    Sidestuskondensaatori puhul on tähtis jälgida, mispidi on trükkplaadil tema väljaviigud painutatud, muidu ei tea heli missuunas liikuda.

Kõlari bass kukub alates 50 hertsist - pole muret, mul seadmel nupp mida keeratates selle samavõrd üles tõstab.

Liige Rom Kasutaja maine on neutraalne Rom avatar

Tsitaat Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
    * Softstart> tehtud
    Kui saladus pole, kuidas selle teostasid?

Nonii, kuu hiljem on võimendile ca 100 tundi hobi- ja testimisaega kulunud ning isend valmis/töökorras.
    Softstardi lahendasin transistoride ja termistoridega.
    Probleemseks osutus DC offseti paika panek. Esialgu rõõmustasin, et DC offset püsib/tiksub +- 4 mV. Rõõm oli enneaegne.
    Nimelt otsustas üks kanal siinussignaalil testides 8ohm@10W-20W-30W kuni 70W kuumenedes hakata offsetti tõstma kuni 700 millivoldini, mistõttu rakendus väljund-/kaitserele. Ilmnes, et üks transistor oli temperatuurisõltlane/vigane ja sai välja vahetatud.
    Selle võimendi DC offset kõigub piirides 30 mV võrreldes tühikäigu ja täiskoormusega 8ohm@200W.
    Viimati muutis martk : 21-11-19 kell 23:23

Liige radiotehnika35 Kasutaja maine on neutraalne radiotehnika35 avatar

üks transistor oli temperatuurisõltlane/vigane ja sai välja vahetatud.
    Ei plaani seda võimu maha teha. Endal ei ole õnnestunud seda seest näha ka ja ei oska miskit arvata.

Aga mismõttes transistor temepratuurisõltlane oli? Nad ei tohiks olla. Ega ei ole teda eraldiolevana mõõtnud?
    Millega üldse asendasid?
    Väljundi null ei tundu olevat probleemne, sedatüüpi transsidega võimudel see üsna levinud. Seal ei ole küll iseenesest töötamise seisukohast korras juppidega võimul temperatuurisõltuvusi aga väljundi null võib mingil määral muutuda, see oleneb tegelikult ka reguleerimisest.
    Proovi mis teeb kui reguleerid väljundi nulli peale näiteks 10 minutit kestnud umbes poolel võimsusel töötamist.
    -superradical-

... kuu hiljem on võimendile ca 100 tundi hobi- ja testimisaega kulunud ...
    Karm värk, 3,333 tundi iga jumala päev koos puhkepäevadega.

To moi:
    mul rattahooaeg läbi, viimane tulemussõit oli H100 sept lõpus ja nüüd saan tegelda audioga kuniks ilm tatine. 3.3 h per ööpäev on tegelt vähe - võimendi sai teki all igakülgse kuumakuuri kümneid tunde järjest/enam, ise olin tööl.
    To radiotehnika35;
    tegu oli eriliselt lolli veaotsimis olukorraga, kus nõrgim lüli oli 2240bl tavatransisto, mis vist oli Q112 (vt skeemi teema alguses) - otsemõõtes/väljavõetuna oli ta 1 mA režiimis mõõdikul korras. Kuna ta oli tehaseseades lükatud vastu kuumenevat takistit, siis pakun et arvatavalt aastkümnete jooksul sai "kuumarabanduse".

Liige radiotehnika35 Kasutaja maine on neutraalne radiotehnika35 avatar

Ok, siis ma sain valesti aru, et lõpukas poolvigane.
    Ei need niinaljalt koole
    Iseenesest on suur osa sellest võimust hea, eks siia-sinna ühendusviis on omaette teema aga ilmselgelt tänasel päeval poest sisuliselt laiatarbevõimu mis selles mahus võimsust annab ja sealjuures ka kuulata kannatab - vääääga-väääga keeruline leida ja seejuures ei ole selle võimu ajastul selelst ka kui über tükist üldse räägitud, tänapäeval need paarituhandesed kärakad ei saa talle ilmselt ligilähedalegi.
    Ma pole andmeid uurinud põhjalikult aga toidet jne arvestades võiks see võim anda mingi 400+W ja moonutus võiks jääda isegi selle läheduses täiesti inimlikuks mida tänapäevased samu numbreid müügiprospektil pakkuvad reaalselt küll ei suuda.
    Mis ajastust sel muidu väljundtransid on? Kui pilte vms, mis templitega?
    -superradical-

Tsitaat Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
    Mis ajastust sel muidu väljundtransid on? Kui pilte vms, mis templitega?
    ..Proovi mis teeb kui reguleerid väljundi nulli peale näiteks 10 minutit kestnud umbes poolel võimsusel töötamist...
    Võimendi tootmisaasta peaks olema 1992 ja lõputransid on lat-mosfet plastkorpuses 2SK10558/2SJ162. Kahjuks ma neid lahtivõetuna eraldi ei fikseerinud/pildistanud. Võin ju altkaane mahakruvida ja mingid pildid tekitada, kuid pole kindel kas mahun kaameraga radiaatorite vahele kuhu need 4 paari transid kinnitatud.

DC offset märkmete põhjal:
    sisselülitades mõlemas kanalis ca +50 mV 8 ohm takistiga.
    10 min hiljem ca +30mV
    20 min hiljem ca +20mV
    seejärel 30Hz 10W@8ohm 2 tundi 0mV
    seejärel 20W@8ohm 2 tundi -10mV
    seejärel 30W@8ohm 2 tundi -14mV
    seejärel 50W@8ohm 2 tundi -20mV
    seejärel 100W@8ohm 2 tundi -24mV ja radiaatorid olid pealtmõõdetuna 84 kraadi

Esipaneeli tagune - lisatud klapipesa ja väljundvõimsuse indikatsioon ning vaade lõpptulemusele:
    https://ep1.pinkbike.org/p5pb18008541/p5pb18008541.jpg
    https://ep1.pinkbike.org/p5pb18008542/p5pb18008542.jpg
    Viimati muutis martk : 22-11-19 kell 11:06

- võimendi sai teki all igakülgse kuumakuuri kümneid tunde järjest/enam...
    ...radiaatorid olid pealtmõõdetuna 84 kraadi...
    Mis sa piinad vanakest.

Liige madis64 has a little shameless behaviour in the past

... lisatud ... väljundvõimsuse indikatsioon ...
    Mis plaat seda indikatsiooni teeb ning kas ta näitab väljundpinget või -võimsust?

Indikaatorid saavad signaali kõlariväljundist.
    Punane led on reguleeritud 28,3V peale, kuna mulle on vaja teada, millal on 100W@8ohm. Teine/viimane punane, mis pildil ei põle, süttib 40V korral st 200W@8ohm.
    https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1NU1xO...640x640q70.jpg
    Viimati muutis martk : 22-11-19 kell 14:38

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 1 kasutaja(t). (0 liiget ja 1 külalist)

Sarnased teemad

1. küsimused!
    --power-- poolt foorumis Mobiilifoorum
    Vastused: 3
    Viimane postitus: 27-03-06, 18:25
  2. Mõned küsimused
    Vitautas poolt foorumis Kõlarifoorum
    Vastused: 8
    Viimane postitus: 06-03-06, 09:19
  3. 5110 küsimused?
    Jann1975 poolt foorumis Mobiilifoorum
    Vastused: 6