+ Vasta teemale
Leheklg 3 / 26 EsimeneEsimene 1234513 ... ViimaneViimane
Nitan vasteid 31 kuni 45 385-st

Teema: Audiossteemi kuulamine ja mtmine elutoas

Liige Rom Kasutaja maine on neutraalne Rom avatar

Algseade Vs: Audiossteemi kuulamine ja mtmine elutoas

Lbus algus uuele pevale
    Pakun, et Novembre ei pidanud moderaatoreid silmas

Liige stosoorok Kasutaja maine on neutraalne

Tsitaat Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
    Vib ka nii olla, et klarid liiga suured antud ruumile.
    Palun seleta seda videt. Vi kommenteeri seda pilti:
    Vajuta pildil suurema pildi ngemiseks

Nimi:	maxresdefault.jpg
Vaatamisi:	11
Suurus:	67,1 KB
ID:	18082

Liige moi Kasutaja maine on neutraalne

Tsitaat Esmalt postitatud vasaraonu poolt Vaata postitust
    Selles teemas pole kski mode midagi muutnud. Vide on alusetu.
    Oled ikka kindel?
    Viimati muutis moi : 15-06-19 kell 12:08

Algseade Audiossteemi kuulamine ja mtmine elutoas

Tsitaat Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
    Mtmisi vaadates vib eeldada, et tegu alla 20 m2 ruumiga.
    Millise ruumi kohta see kib, Sonicu Parsifali vi OB ruumi kohta?
    Minu ruum on le 25 m2, 2,5 m krge ja kahes kljes on le 5 m2 avad krval ruumidesse, ning ks lahtine uks. Sonicu ruum polnud vist pisem aga on natuke madalam ja ka seal on kaks suurt ava krval ruumidesse. Minu ruum on suht thi, Sonicu oma palju erinevat mblit tis, see peaks ka kesksageduse sumbumises nha olema.

ks pilt veel, bassi valjuka lhedalt mdetud THD.
    Erinevus on tuntav, valjukad ka tuntavalt erinevad: 18" ja 8".

Viimati muutis Scott : 16-06-19 kell 08:44 Phjus: kujundus

Liige martk maine kipub olema madal martk avatar

Tsitaat Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    Minu ruum on le 25 m2, 2,5 m krge ja kahes kljes on le 5 m2 avad krval ruumidesse, ning ks lahtine uks.
    Sonicu ruum polnud vist pisem aga on natuke madalam ja ka seal on kaks suurt ava krval ruumidesse.
    Et kuulamisrum oleks kontrolli all ja klaks meeldivalt muusikaga kaasa, siis igatsugu avatud lisaruumid tekitavad vaid probleeme. Teed toas ukse lahti - heli muutub, avad akna sama lugu, paned ruumi rahvast tis jlle heli muutub.
    Michael Green on sellest pikalt kirjutanud, et kuulamisruum on muusikaline instrument:
    Keep in mind sound is vibration, and if the room is not able to reproduce vibrations your not going to hear them. Also if you dampen the room to the point where you are only hearing what's coming off of the cone that's exactly what the music will sound like, "a cone" and the body of the musical notes will not be fully developed...

There's a reason why musical instruments are built to vibrate. They are built to vibrate to create notes and harmonic structures. Your room should do the same.....
    I find that most of my clients are transitioning from the audiophile "dead" sound to a much more musical experience. Their rooms and systems become more like the instruments being played live and quite honestly you would not like the sound of an instrument with a bunch of dampening shoved in it.

I would encourage any listener to listen to a tuned room and compare it to a dead room and see which one suits their taste.

https://www.stereophile.com/content/...-kill-low-bass
    Viimati muutis martk : 15-06-19 kell 19:29
    Sidestuskondensaatori puhul on thtis jlgida, mispidi on trkkplaadil tema vljaviigud painutatud, muidu ei tea heli missuunas liikuda.

Klari bass kukub alates 50 hertsist - pole muret, mul seadmel nupp mida keeratates selle samavrd les tstab.

Liige Novembre Kasutaja maine on neutraalne

Tsitaat Esmalt postitatud vasaraonu poolt Vaata postitust
    Selles teemas pole kski mode midagi muutnud. Vide on alusetu. Tehnikafoorumis on teemaks ikkagi tehnilised objektid.
    Kindlasti ei melnud ma moderatoreid, aga room mode (si). Vabandan, kui keegi valesti aru sai.
    Tsitaat Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
    Palun seleta seda videt. Vi kommenteeri seda pilti:
    Vaata tegeliku ruumi suurust. Vaheseinad ei ole piisavalt massiivsed, et bassi peegeldada. Antud ruumis toimivad summutajana. Ruumi suurust tuleb arvestada lhtudes massiivsetes seintest.
    https://www.youtube.com/watch?v=tYRa4a6jQRM&t
    Millise ruumi kohta see kib, Sonicu Parsifali vi OB ruumi kohta?
    Minu ruum on le 25 m2, 2,5 m krge ja kahes kljes on le 5 m2 avad krval ruumidesse, ning ks lahtine uks. Sonicu ruum polnud vist pisem aga on natuke madalam ja ka seal on kaks suurt ava krval ruumidesse. Minu ruum on suht thi, Sonicu oma palju erinevat mblit tis, see peaks ka kesksageduse sumbumises nha olema.
    Sonic-u ruumi kohta oli arvamus. Kui room testi nii suur + avad, vib proovida optimaalsem koht klaritele otsida. Avadega ruumid kituvad ettearvamatult. Aga vga suuri probleeme ma ei ne kuna suurem muhk, mode on 30 hz peal, seal aga on tavaliselt vhe muusikalist informatsiooni.
    Viimati muutis Novembre : 16-06-19 kell 00:48 Phjus: youtube link lisatud.

Algseade Vs: Audiossteemi kuulamine ja mtmine elutoas.

Tsitaat Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
    Omalt poolt tlen, et mulle isiklikult ilmselt meeldib natuke teistsugune klapilt kui "sirged kanalid" pakuvad. Nii et kuulasin, noteerisin, kuid enda komplekti kla meeldib subjektiivselt rohkem .
    Natuke offtopic, aga kas testi ~1000 eurone (low-fi) ssteem meeldib sulle rohkem kui Sonicu (~10x kallim high-end) ssteem? Klab nagu "hapud viinamarjad". Aga eks meile kigile meeldib erinev heli ja krvad on erinevalt treenitud.
    Viimati muutis stosoorok : 16-06-19 kell 00:40

ldmoderaator OSX maine kipub olema madal OSX avatar

Kuigi teema pole minu algatatud ja pealkiri pole minu pandud
    Oled ikka kindel?
    OT, aga selgitan mille le moi toriseb: ta nimelt postitas siinse esimeseks oleva postituse algselt hoopis sinna, kus teised ehitavad algajale RIAA korrektorit Pioneeri plaadifreesile. Kuna see postitus sinna kohe kuidagi ei haakunud, ning nneks Sonic tegi selle teema siin, siis lksid asjad tegelikult kenasti klappima.
    Kui tde vib vlja elda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

Oleks ikka teema tegeliku autori postituse esimeseks vinud jtta.
    See Pioneeri vinlika teemas olnud post oli tpselt iges kohas, seal jrel kus videti, et vinl ei klba ldse kuhugi ja sealt ei ole phimtteliselt midagi head vimalik kuulda.

ldmoderaator OSX maine kipub olema madal OSX avatar

OT - kui vaatame kolme postitust ENNE seda kui sa postitasid sinna (22, 23, 24) siis mittemidagi sellist seal ei videtud. Kui oleksid vastanud kasutajale cl139, keda seal tsiteeriti, oleks arusaadav olnud. Sina ei tsiteerinud kedagi ja madis64'le see postitus vastuseks ei olnud.
    OT lpp.
    Kui tde vib vlja elda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

Liige madis64 has a little shameless behaviour in the past

Natuke offtopic, aga kas testi ~1000 eurone (low-fi) ssteem meeldib sulle rohkem kui Sonicu (~10x kallim high-end) ssteem? Klab nagu "hapud viinamarjad".
    Ma ei hinnanud sonicu juures ssteemi ega selle komponente nende rahalises mtmes, ma ritasin selle lhikese aja jooksul mista seda heli, mis sealt lbi tuli ja kuulda oli.
    Ning kui mtetulemusi kuulamiskohal hiljem vaatasin, siis tekkis mte, et huvitav oleks heli muutumist kuulata, kui kergelt vhendada nii alla 100 Hz alasse jvaid basse kui ka 400Hz...3kHz vahemikku - et ASK natuke htlasemaks saada. Aga selleks oleks pidanud olema rohkem aega ning ka oma ekvalaiser (vi dsp) kaasas.

Aga eks meile kigile meeldib erinev heli ja krvad on erinevalt treenitud.
    Krvade treenituse kohta arvan nii, et kui me sbraga oma klarikaableid kuulasime ja mtsime (natuke sellest kribatud "alternatiivfoorumis"), siis me mlemad kuulsime ra heli ASK-s vahe, mis klariterminalidelt mdetuna oli krgemas otsas suurusjrgus 0,2 dB. Nii et pris auto alla jnud mu krvad ei ole.

Heli meeldimise kohta niipalju, et jah, see heli, mida ma kodus kuulan, ei ole "sirgest traktist" saadud. Phjus lihtsalt selles, et tuba "sb" krgema otsa mdetavalt ra (sellest siin ka pilt eespool ning "alternatiivfoorumis" ka pikemalt mni aasta tagasi kribatud) ning ma ei ne enesepiinamiseks sellist heli kuulates phjust.
    Samas ei saa seda ka ainult minu isiklikuks eelistuseks pidada, kuna kogu pere on seda meelt, et ekvalaiseriga heli on parem kui sellest mdalastud heli.

Kutsusin sonicut Tallinna sattudes lbi astuma - et kohapeal oleks huvi korral lihtsam aru saada, mida ma silmas pean.

Liige Veix7 maine kipub olema madal

Kas Sul madis64 "sb" tuba erinevate klarite krgema otsa ra vi konkreetselt nende Radiotehnikate? Minu kogemused pigem nitavad, et erinevatel klaritel kukub krge ots erinevalt sltuvalt kaugusest ka samas ruumis. Kui saladus pole, kui suur vahemaa on kuulamiskohal ja klaritel ? Vib-olla oleks abi, kui klareid natuke tahapoole kallutada.
    Mina ei taha ekvalaiseriga heli muuta, see on ka ks phjus, miks mul on nd selline komplekt. Kaob ra vajadus midagi sttida ja minuarust sellest hakkabki hi-fi heli.

Tsitaat Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
    Kas Sul madis64 "sb" tuba erinevate klarite krgema otsa ra vi konkreetselt nende Radiotehnikate?
    Mine loe natuke "alternatiivfoorumit" - seal teemakohast juttu enam ja linke mtetulemustele ka.

Konkreetsed RRR-id on meetri kaugusel keset tuba lemisest otsast mdetuna (minu jaoks) piisavalt sirged, et ksi ekva poole ei sirutuks. Kuulamiskohal (ca 2,5 m klarist) on lugu teine (kuskil seal on ka nende kahe ASK-d samal joonisel leval nii et pilt peaks heselt selge olema).

Tsitaat Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
    Samas ei saa seda ka ainult minu isiklikuks eelistuseks pidada, kuna kogu pere on seda meelt, et ekvalaiseriga heli on parem kui sellest mdalastud heli.
    EQ on ikkagi ssteemi puudujkide kompenseerimiseks. Mul pole kordagi sellist tunnet olnud oma ssteemiga (peale vaikselt kuulamise, aga siis tuleb kompenseerida krvade puudujke) kus tahaks midagi juurde vi maha keerata. Pris ausalt kohe, ei eelmiste Monitor Audio klaritega ega ka praeguste Focali klaritega. Ja mul ei ole ber sirge ASK, see pole ka eesmrk olnud vlja arvatud bassi osas. Las see sirge ASK jb stuudiosse helimeestele.

EQ on ikkagi ssteemi puudujkide kompenseerimiseks.
    Jah, loomulikult. Esimene asi, mida ma kompenseerin, on mu audiogramm. Kuid samas ei kurda ka noorem plvkond, et heli kriiskav on...

Mul pole kordagi sellist tunnet olnud oma ssteemiga (peale vaikselt kuulamise, aga siis tuleb kompenseerida krvade puudujke) kus tahaks midagi juurde vi maha keerata. Pris ausalt kohe, ei eelmiste Monitor Audio klaritega ega ka praeguste Focali klaritega.
    Ilma sinu toaheli kuulamata vib ainult ksida, et ehk sa lihtsalt ei tea, millest sul puudu on?
    Aga vimalik, et sul lihtsalt ongi objektiivselt hea heli, mis su subjektiivse maitsega kokku langeb.

Edit:
    Vinlimaailmast analoogiat tuues - kuni sa ei ole hea nelaga vinli kuulanud, sa lihtsalt ei tea, millest sa ilma jd...

Ja mul ei ole ber sirge ASK, see pole ka eesmrk olnud vlja arvatud bassi osas.
    Aga kui sul ei ole ASK (mistuse piires) sirge, siis sa midagi ju juba sellega kompenseerid?
    Viimati muutis madis64 : 16-06-19 kell 19:47 Phjus: tiendus

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 1 kasutaja(t). (0 liiget ja 1 klalist)

Sarnased teemad

1. Audiossteemi maandus
    Novembre poolt foorumis Audiofoorum
    Vastused: 51
    Viimane postitus: 25-10-17, 02:12
  2. Ksiks nu klarite ja teleri paigutuse suhtes elutoas
    -cocain- poolt foorumis Audiofoorum
    Vastused: 47
    Viimane postitus: 03-01-17, 16:10
  3. Audiossteemi vljavahetus
    GhQst poolt foorumis Audiofoorum
    Vastused: 10