+ Vasta teemale
Näitan vasteid 1 kuni 3 3-st

Teema: Tweeteri ühendamine

Liige uueess maine kipub olema madal

Algseade Tweeteri ühendamine

Olen suhteliselt algaja seega sooviksin natuke abi väikese kõlari ehitamisel. Vabandust ka oma rumaluse pärast.

Esiteks, on mõtet kõlarit teha kasutades auto raadiot niinimetatud võimendina või võtta selleks mõni päris võimendi siiski?

Asi on aga selline, et sooviksin teada kas võib nii teha, et kui tavalisel autoraadiol on näiteks 4x50w (väljundid?), siis kas ma võin ühte nendest ühendada 50w woofri ja teise 50w tweeteri? Või pean ma tweeteri ja woofri kokku ühendama ühte 50w (väljundisse?)

Suured tänud juba ette ära.

Liige ergo Kasutaja maine on neutraalne

Algseade Vs: Tweeteri ühendamine

Võid eri väljunditesse panna küll aga tweeteril peab tingimata vähemalt kondensaator jadamisi vahel olema et tekitada kõrgpääs filter. Kui seda kaabli vahel näha pole siis pane sest muidu tuleb tast kiirelt suits välja või jääb paari sekundiga lihtsalt vait.
    Kui pole siis näiteks 1uF ja 50..60V AC taluvust oleks vast ok väärtus millest alustada. Hiljem kui töötab võid 0.5u kaupa paralleelis juurde panna ja vaadata kas leidub kõrva järgi miski kombo mis paremini kõlab.

Liige uueess maine kipub olema madal

Algseade Vs: Tweeteri ühendamine

Tsitaat Esmalt postitatud ergo poolt Vaata postitust
    Võid eri väljunditesse panna küll aga tweeteril peab tingimata vähemalt kondensaator jadamisi vahel olema et tekitada kõrgpääs filter. Kui seda kaabli vahel näha pole siis pane sest muidu tuleb tast kiirelt suits välja või jääb paari sekundiga lihtsalt vait.
    Kui pole siis näiteks 1uF ja 50..60V AC taluvust oleks vast ok väärtus millest alustada. Hiljem kui töötab võid 0.5u kaupa paralleelis juurde panna ja vaadata kas leidub kõrva järgi miski kombo mis paremini kõlab.
    Selge, ära kõrvetamise kohta olen uurinud juba, aga tänud sellegipoolest selle üle täpsustamise eest.

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 1 kasutaja(t). (0 liiget ja 1 külalist)

Sarnased teemad

1. O: Tweeteri seeriast AD 0160
    RLaa poolt foorumis Audiotehnika
    Vastused: 2
    Viimane postitus: 28-06-16, 23:40
  2. Tweeteri müra
    ebuprofen poolt foorumis Kõlarifoorum
    Vastused: 38
    Viimane postitus: 11-11-11, 12:45
  3. Tweeteri testimine?
    Timo poolt foorumis Kõlarifoorum
    Vastused: 1