+ Vasta teemale
Leheklg 7 / 10 EsimeneEsimene ... 56789 ... ViimaneViimane
Nitan vasteid 91 kuni 105 142-st

Teema: Pakkuge head kesksageduse vljuhldit

ldmoderaator vasaraonu maine kipub olema madal vasaraonu avatar

Algseade Vs: Pakkuge head kesksageduse vljuhldit

Tsitaat Esmalt postitatud ergo poolt Vaata postitust
    Tekitasin sinna jagatud kataloogi *.zip faili selle exceliga juurde. kki see aitab ja lubab alla tirida tolle.
    Selles kaustas vib olla misiganes, kuid ilma kausta lingita ei saa keegi teine peale looja seda sisu nha.
    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

Liige ergo Kasutaja maine on neutraalne

Hmm, proovime siis viimast korda ja kki lheb nneks link.
    Ega see antud kontekstis nii oluline ei ole ka. Eesmrk oli erinev....

ldmoderaator vasaraonu maine kipub olema madal vasaraonu avatar

Hmm, proovime siis viimast korda ja kki lheb nneks link.
    Nd on korras. Mlemad failid on allalaaditavad. Ma pean oluliseks seda, et postituste sisu on kasutatav kigile foorumi kasutajatele.
    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

Liige moi Kasutaja maine on neutraalne

See on ttanud minu kinniste kastidega - pole aimu kas open bafflega viks ka abiks olla aga vid proovida. Teises teemas olevate mtmise piltide alusel peaks siis nats alla 1kHz ja seal vhe lespoole ala alla EQ-ma low shelving filtriga vms.
    Mul on mingi sarnane langus, isegi rohkem, bassi alumisest kuni krgete tipuni peaaegu 10 dB, ruumi mjuga kuulamiskohalt mtes, nii on krvale kige sobivam olnud. Samas see OB teeb koos ruumi mjuga elu sna keeruliseks, ilmselt mtetulemused koos ruumi mjuga on teistsugused kui kinnise kastiga.
    Kontrollisin veel simulatsiooniga le valjuka suurem lbimte ei mjuta OB paneeli laiusega mratud alumist likesagedust, nii et tuleks kasutada suurema lubatud vimsuse ja Xmax-iga valjukat ja seda juga DSP-s jrgi aidata alumisest otsast, kui tahaks kesksageduse alumist likesagedust madalamale lasta. Teistpidi valjuka Qts natuke mjutab, mida suurem Qts seda madalam likesagedus aga mju on sna vike.
    Selles mttes oleks nagu Vifa NE-149 parem, andmetes on Xmax 5 mm aga pole selge kas see on kindlasti p to p (ilmselt on), Etoni 5-312-l on see antud kui +/-2 mm, ehk 4mm p to p.
    Samas olemasolevate Scanspeakidel on Xmax +/- 1,5 aga tundlikus 92.4 dB (millest 3 dB lheb 4 oomise takistuse arvele vrdluses 8 ommistega), Vifal ja Etonil 87-88 dB (kuna T/S on nii hesugused peab ka tundlikus sisuliselt sama olema alumises otsas), reaalne vahe siis tundlikuses 1,5-2,5 dB.

Liige ergo Kasutaja maine on neutraalne

Muide moi huvi prast ksin, et mis simulatsiooni tarkvaradega sa OB-d ja filtreid simuleerid?

Viimati Edge ja Vituixcad, paar xls faili on ka OB jaoks.
    Filtreid eriti ei simuleeri, DSP-s panen eq-d mtmiste jrgi kokku, arvutiklarite juures kasutasin REW-i DSP optimiseerimist, Vituixcad seda ei osanud normaalselt.
    Vanasti kasutasin usinalt SpeakerWorshop tarkvara nii mtmisteks kui filtrite tegemiseks, tegelikult hea tarkvara aga viksed bugid sees ja teda enam ei arendata-parandata.
    Viimati muutis moi : 08-02-20 kell 15:12

Liige home maine kipub olema madal

Kui kesksagedus lihtsalt huke on, kas siis mingit kalibreerimise vimalust pole, vi on vimendid erinevad? Samuti ei saa mina aru, miks peab tegema klarid, mis vaikselt mngib hsti, see ju thendab, et kvasti ei mngi see mitte kuidagi.
    Kuidas Sina DACile testi teed, kas on selleks mingi tarkvara olemas. Mina olen eri DAW tarkvaradega proovinud seda teha, ja pole mitte kunagi kahte identsed faili saanud.
    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

Ma mdan ra DSP+DAC-i lbiva ASK ja THD moonutuse helikaardiga ning REW tarkvaraga. Siiani on kik normis olnud.
    Klaritega ruumis on asi palju keerulisem, madalamal kui umbes 400 Hz ei saa tnu ruumi viksusele kuigi hsti vlja mta OB klari tegelikku ASK-d ja eraldi ruumi mju.

Ainult tehnilised nitajad ei taga veel head heli. Siinuse puhul vib moonutusi kuulda juba alla 1%, natural pillide puhul kusagil 2% juures, elektrooniliste 4%. Samas on lambi vennad olemas, kelle puhul on ka 10% nauditav heli. Pealekauba on valjuka moonutused on kordades suuremad kui teistel asjadel, nii et ka 0.1% moonutust ei thenda veel mitte midagi.

Seda muidugi, ma olen oma DAC-ist DSP kaudu mtnud 0,005% ja klarist alla 0,1% THD-d.

Ja kui palju 100 Hz juures on?

ks kunagi mdetud pilt on siin https://www.elfafoorum.ee/threads/40...l=1#post520551
    Seal on ta alla 0.1% ka 100 Hz juures. Allpool seal on ka muud valjukad ja kogu ribas mdetud THD.

Ei tea kas mina ei oska seda tlgendada, aga usutav see minule kuidagi ei tundu. Sisuliselt moonutamine on protsess, mille kigus vljundsignaalile ilmuvad tiendavad harmoonilised. See number polegi eriti thtis, selle spekter on palju thtsam. Kui kuulata ainult bassi valjukaid, on seda moonutust alati kuulda, ja kui jrgmise valjuka lisamisega see ra ei kao, siis ongi vesi ahjus. Heli tegemisel on alati ainuke eesmrk, see ei tohi vsitada.
    Pealekauba, kui Sinul ei ole midagi, millega valjukate helirhku saab tasakaalustada, siis selle vahetusega oled ikkagi lhkise kna ees. OB puhul on see vist veel eriti oluline.

ldmoderaator OSX maine kipub olema madal OSX avatar

Ma arvan et moi mtetud THD saab olla suht realistlik, sest ka mina olen saanud suht sinna auku tulemusi, 400Hz juures oli vist 0,12% ja kui analsaatorit ieti mletan siis 30Hz juures oli nit 2,1%. Seda siis minu tavalisel kuulamistugevusel, mis on kindlasti valjem kui moi 63dB.

Kas on mingi soft mis oskab THD otse graafikuks kirjutada? Oma vrtused sain spektralabi lisafunktsioonist, mis nitab konkreetse sageduse hetkeolukorda, aga graafikuks ei tee.
    Kui tde vib vlja elda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

Vanasti, kuldsel ajastul, olid sellised asjad titsa olemas. Nd, isegi korraliku nivooindikaatorid pole vimalik kusagilt osta. Aga kui kainelt melda, pole selle jrgi ka mingit vajadust, kuna THD tekkimise allikaid on mustmiljon. See et REW ei oska seda mta, on ngu pauk selgest taevast, minu jaoks vhemalt.

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 1 kasutaja(t). (0 liiget ja 1 klalist)

Sarnased teemad

1. M: Audese kesksageduse element
    prelude poolt foorumis Audiotehnika
    Vastused: 4
    Viimane postitus: 19-12-13, 09:12
  2. Abi kesksageduse valjuhldite valimisel
    audimees poolt foorumis Audiofoorum
    Vastused: 2
    Viimane postitus: 02-04-13, 01:10
  3. O: Kesksageduse valuhldi S-90F
    Rom poolt foorumis Audiotehnika
    Vastused: 5