+ Vasta teemale
Lehekülg 2 / 3 EsimeneEsimene 123 ViimaneViimane
Näitan vasteid 16 kuni 30 36-st

Teema: Video pilt virvendab

Liige Mees Metsast Kasutaja maine on neutraalne Mees Metsast avatar

Algseade Vs: Video pilt virvendab

Põhiline asi, mis nendes videodes mulle kohe "silma kargab" on jube, selline ülemäära ja/või kehva algoritmiga pakitud välimus videol. Vahepeal lööb korraks selgeks ("key frame"?) ja siis vajub ruttu jälle ära. Ma ei tea muidugi palju sellest kaamera poolt juba ja palju youtube teema.

Isegi sellel paremal videol suurem osa midagi sellist:
    Vajuta pildil suurema pildi nägemiseks

Nimi:	halb.jpg
Vaatamisi:	11
Suurus:	172,8 KB
ID:	19286

Ja vahepeal korraks siis:

Nimi:	hea.jpg
Vaatamisi:	11
Suurus:	320,7 KB
ID:	19287

Kui juba kaamera kvalikteedist/töökorrast jutt, siis tegelt oleks väga hea, kui saaks otse kaamerast tulnud failid kuhugi üles, siis välistab igasuguse youtube vms. ülekodeerimisest tingitud jamad/kvalikteedikao.

Kasvõi see "much loved" upload.ee, mis toimib väga hästi tegelikult!
    Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge

Liige Taavic maine kipub olema madal

See konkreetne video mängib otse kaamerast võetud failina ja arvutis avades väga puhtalt ja selgelt, sellist jama nägin ka peale youtube,s vaatamist. On see ok või saan oma video üles ka nii nagu ma näen kaamerast arvutis avades? Kas annab midagi üldse valesti teha, jätan kuhugi mingi linnukese tegematt vms. Pmtslt vajutan mõned vajutused mida youtube enne küsib, kellele video mõeldud, kas avalik jne kuhu märgin siis punktid ära ja siis hakkab laadima, peale seda ütleb video töötlemine( sd versioon)?? Kas peabki nii ütlema, kuigi hiljem laseb valida ka HD 1080/60

Tegin täna hunnik videosi, muutsin soovituse kohaselt ära teravus astme ja ka värvide tase panin flat, hypersmooth madalaim aste "ON". Metsas sees linear vaade. Teravus on maas ja ka värve maha lastes on nüüd olustik neutraalsem, mitte nii ergas. Sobib mu maitsele ja ei ole üleliia tervavad. Kõik videod mängivad sujuvalt ja miski ei häiri. Panin ühe testiks üles ja mulle tundub nüüd enamvähem, aga näen et ei ole 100% see mis mälukaardilt arvutis avades, aga mitte ühtegi hakkimist ja virvendust ei esinenud täna.

https://www.youtube.com/watch?v=ri4DwK-CuhA

Hetkel minu järeldus on vigastel videodel hypersmoothi kõrge tase pluss hämaras fimimine, see lihtsalt ei toimi või kasutada äärmiselt ekstreemsetes oludes, veel jääb küsimus, kuidas mina ja teised näeksid mu videosi ka youtub,s, nagu nad on mälukaardil? Kas peaks uuesti proovima laadida, kui mõni ei tööta nii, nagu otse failil?
    Viimati muutis Taavic : 01-03-20 kell 19:11

Liige sebastian Kasutaja maine on neutraalne

Youtube teebki alguses SD versiooni, sest kui pikk video, siis HD kodeerimisega läheb kauem - et kohe oleks midagi näha.

Aga selles mõttes õige, et YT pakib oma mp4 1080p25: 2-4Mb/s ja 1080p50: 3-5Mb/s. See on oluliselt vähem kui GoPro enda 47Mb/s video.
    Ehk siis YT pakib 50p video omakorda veel 13x väiksemaks. Seega on kuhugi otse üles laadimine kindlasti mõistlikum.

Sinu video viimasel lingil on 59,94fps ja 5,89Mb/s (AVC High@L4.2 ehk siis sama profiil mis GoPro'l), aga pilt tõesti kuidagi vilets, keyframe'd selgelt näha..
    Puude oksad lisavad muidugi rohkelt detaile ja selle võrra on koodekil madala bitrate'ga kindlasti raskem head pilti teha.

Viimati muutis Taavic : 02-03-20 kell 22:15

Need on nüüd siis need videod, milles probleemi ei esine jah?

Ennem oligi põhi probleem selles, et nende probleemsete videode vigasid oli raske youtube'i pakkimise tõttu näha - ma ise eriti ei saanudki aru, et miski valesti oleks peale väga üle pakitud välimuse.

Siin nüüd otse kaamera mälukaardilt üles laetud fail, kus minumeelest video on vigane.
    https://www.upload.ee/files/11222391/GH010302.MP4.html
    Viimati muutis Taavic : 04-03-20 kell 19:26

Liige olavsu1 Kasutaja maine on neutraalne

proovi kuskilt leida suurem ja kiirem mälukaart.

Liige moi Kasutaja maine on neutraalne

Vigane ja korralik on nagu öö ja päev.
    Kuigi maht sekundi kohta ja kõik video parameetrid faili info järgi on samad, on vigane variant nagu "10 korda" rohkem pakitud. Väga imelik juhtum.

Tsitaat Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
    proovi kuskilt leida suurem ja kiirem mälukaart.
    https://www.digizone.ee/et/9/Fotokau...rpage=0&filter[194]=40&iid=631773, kasutan sellist, kas see ei ole piisav? Olen täheldanud, et hämaramas, kui valgust vähem, päikese loojangu ja tõusu ajal mängivad videod nii. Päevasel ajal ka paksemas metsas, viimati isegi linna pargis, kus puid hõredamalt.

link ei tööta. paluks viidata tootele hinnavaatuses, mitte nondes e-poodides, mis keelavad tootele viitamise.

ise kasutan selliseid: https://www.hinnavaatlus.ee/870923/i...lass-10-uhs-i/

ainus video mida oma kaameraga teinud olen: https://www.upload.ee/files/11233395...a_020.AVI.html
    Viimati muutis olavsu1 : 07-03-20 kell 09:35

Liige A.S. Kasutaja maine on neutraalne

Tootele viitamine pole keelatud, ilmselt probleem foorumi tarkvaras vms. selle copy-paste värgiga lingi moodustamisel. Aga alati võib ju kasutusele võtta mõne suvalise "URL shortener" tüüpi asjanduse.
    http://bit.do/fyvXX

https://www.digizone.ee/et/9/Fotokaubad/25/Mälukaardid-ja-lugejad/631773/SanDisk-mälukaart-microSDXC-128GB-Extreme-Plus-V30-A2-+-adapter#cat=25&listmode=list&p=2&sort=&perpage=0&f ilter[194]=40&iid=631773

• 170 MB/s lugemiskiirus
    • 90 MB/s kirjutamiskiirus
    • A2 & V30 kiirusklass

Sellest peab piisama ju. minu viidatu on aeglasem. kuna hädaline kirutab et probleemid on hämaruses siis on põhjuseks sobimatu ISO arv ja liig pisike ava.
    seiklus kaamerate ava pole seadistatav vist, kuid ISO tundlikus võiks olla.

Liige klm Kasutaja maine on neutraalne klm avatar

Oled kindel, et mingit erineva kaardisageduse konverteerimise probleemi pole et siis kaadrisagedus on igal pool, nii konverteris kui kaameras kui esitlusprogrammis sama?
    Meie telekanalid tahavad saada kas 25 või 50 kaadrisagedusega videosid, hea oleks see aluseks võtta.
    Mälukaartide kiiruse , kvaliteedi ning mahutavuse testimiseks on hea kasutada h2testw taolisi programme.
    Mälukaardi lugeja peab testimiseks muidugi kiire olema, hiinlased saatsid kiireid, USB 3.0 kaardilugejaid mõne euro eest, ehk saadavad varsti jälle.
    MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
    KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

Tsitaat Esmalt postitatud Taavic poolt Vaata postitust
    Siin nüüd otse kaamera mälukaardilt üles laetud fail, kus minumeelest video on vigane.
    https://www.upload.ee/files/11222391/GH010302.MP4.html
    Siit on näha isegi mitu asja:
    * Kõrge tundlikuse (ISO) tõttu on kasutusel tugev "noise reduction", mis võib üsna sarnane välja näha üle pakitud videoga. On nimetatud ka õlimaali effektiks (väljalõige 2x suurendusega):

Nimi:	6limaal.jpg
Vaatamisi:	6
Suurus:	156,5 KB
ID:	19305

* Samuti paistab säriaeg võrdlemisi pikk olema, niiet paljude kaadrite säri sisse jääb paraku liikumine = udune kaader:

Nimi:	udune.jpg
Vaatamisi:	6
Suurus:	487,5 KB
ID:	19306

Need liikumise ajal säritatud udused kaadrid arvatavasti ajavad pildi stabika vahepeal veidi segadusse.

Aga ma pakuks, et peamine asi, mis seda "virvendamist" tekitab on see, et videol on peal tugev "sharpening" ja see ei mõjuta niiväga sujuvaid/uduseid alasid aga mõjutab tugevalt järsemaid/kontrastsemaid.
    Kui nüüd vahelduvad tihti udused ja teravad kaadrid (säritamise poolest) + veel see, et mõne kaadri puhul võibolla "noise reduction" juhtub mingit ala rohkem udustama, kui mõne teise kaadri puhul, siis ongi selline "virvendus" käes.

Nagu lugesin ülevalt poolt, siis ühe soovituse kohaselt võtsidki "sharpness" vms. käsitsi maha ja see aitaski?

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 1 kasutaja(t). (0 liiget ja 1 külalist)

Sarnased teemad

1. LG LCD teleriga mure (pilt virvendab imelikult)
    Markspoiss poolt foorumis Video- ja telefoorum
    Vastused: 0
    Viimane postitus: 30-06-14, 21:36
  2. Samsungi pilt virvendab
    RezaBoy poolt foorumis Mobiilifoorum
    Vastused: 2
    Viimane postitus: 02-09-10, 23:51
  3. Samsung plasma pilt virvendab
    jeck poolt foorumis Video- ja telefoorum
    Vastused: 3
    Viimane postitus: 11-03-10, 10:57
  4. Teleka pilt plõksib(virvendab)