+ Vasta teemale
Lehekülg 4 / 4 EsimeneEsimene ... 234
Näitan vasteid 46 kuni 54 54-st

Teema: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

Liige Svago maine kipub olema madal

Algseade Vs: Antennivõimendi hakkab ebanormaalselt palju voolu tarbima

Tsitaat Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
    Ma arvan et inimene on siis juba surnud kui antenni jõuab nii suur kiirgus et mingid esemed soojaks lähevad. Mõelge kah enne võimsuste peale.
    Liiga tugev signaal viib antennivõimendi režiimid paigast ära ja voolutarbimine kasvab. Lõpus võib hakata ka genereerima, kuid siis pilti ei näe.

Mul on nõukaaegne kogemus, kus korrusmajas kasutati 100W sagedusel 144MHz töötavat saatjat. Antenn oli samal katusel, kus ühisantennidki. Kõrvalmaja oli sama kõrge. Kui saatja töötas, ei näinud samas ega ka kõrvalmajas enam keegi soome TV kanaleid. Vanemad poolidega TV näitasid vähemalt muid kanaleid. Kuid uuemad, pindlainefiltriga, olid lukus AVR rakendumise tõttu.

Kontrolliks pakkusin võimaluse, et häirete korral võiks lähim naaber lülitada trepikoja kilbist amatööri elektri korraks välja. TV pilt oli kohe OK ja amatöör ei saanud enam vastu vaielda.

Ajal, mil soome MTV3 oli veel katsejärgus ja signaal oli väga nõrk, sai katsetatud ja ehitatud väga erinevaid antennivõimendeid.
    Näiteks 2 transiga võimendil valisin esimese transi voolu selliselt, et mürad oleksid min. Teine aste sai režiimi, kus võimendus oli max.
    X1-50 oli näha, kuidas signaalitugevus mõjutab valitud režiiime ja võimendi voolutarvet. Sai katsetatud kuni genereerimiseni.
    Lõppvariandina jäi võimendi, kus ees oli ülikiirete dioodidega piiraja, mis kaitses ühtlasi esimest transsi äikese tekitatud vastupingete eest. Eriti oluline oli kaitse väljatransside puhul – piisab juba väga kaugest äikesest, kui ilma lähevad rikki.

Sama kaitsemeetodit kasutasin juba varem SAT tüünerite ja 2 ÜKS GaAs väljakatega LNB ja kõige esimese otsesegustusega 2T3115A bipolaartr. baasil ehitamisel.
    Viimati muutis Svago : 19-03-20 kell 11:39 Põhjus: lisa

Liige A.R. maine kipub olema madal

Veel sellest 110 V-st.
    Mille suhtes see pinge on mõõdetud? Solgitoru? Veetoru? Keskkütte radikas?

See et kõigil on arvuti korpused sellise pinge all on vast natuke üle pakutud.
    Laptopp vist ei saa kuidagi 110 V juurde.

Otsisin üles ühe vanema desktopi, pingestasin faasi ja nulliga ning mõõtsin korpust toitevõrgu maa suhtes.
    Ei mingit pinget

Liige ci139 maine kipub olema madal

Tsitaat Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
    ...Lõppvariandina jäi võimendi, kus ees oli ülikiirete dioodidega piiraja, mis kaitses ühtlasi esimest transsi äikese...
    ? millised on ülikiired dioodid , kui see ametisaladus pole ?

sul peab olema ilma maanduseta maja , kui 2 juhtmeline "lainekaabel" tuleb keldrist üles . . . kas selline variant veel 2020CE kuskil eestis on ?

Liige martk maine kipub olema madal martk avatar

Tsitaat Esmalt postitatud LonelyWalker poolt Vaata postitust

Eile tuvastasin, et ka idasuunas on maja katusele nelja antenniga mobiilijaam püsti pandud, seega kõik ilmakaared on nii tugevalt ära mobiilistatud, et tavaline köögiraadio ei suuda enam aastatid FM-il jaamu püüda ja mingi odav kassetikas jõriseb lintidele kaasa.

Mõõteaparatuur, mida sellistel sagedustel kasutada, pole lihtsalt taskukohane.

Ristmodulatsioon oleks ka loogiline põhjus ja allikaid saab olla ainult kaks: kas eeter või elektrivõrk..
    Mul lähimad mobiilimastid, kokku kolm isendit, on 400m raadiuses. FMjaamad tulevad nii köögikrappi kui antenniga statsionaartuunerisse häirevabalt.
    Sidestuskondensaatori puhul on tähtis jälgida, mispidi on trükkplaadil tema väljaviigud painutatud, muidu ei tea heli missuunas liikuda.

Kõlari bass kukub alates 50 hertsist - pole muret, mul seadmel nupp mida keeratates selle samavõrd üles tõstab.

Tsitaat Esmalt postitatud ci139 poolt Vaata postitust
    ? millised on ülikiired dioodid , kui see ametisaladus pole ?
    Nii SAT kui antennivõimendites põhiliselt 3A112A jt.

https://eandc.ru/pdf/diod/3a112a.pdf

Ma ostsin ka kunagi sellise mini antennivõimendi – vist meeltesegaduses, nagu on moeks öelda. Ei meeldinud üldse.

Kiri on peal, et soovitatav toide on +5V ja vool 35mA. Mõõtsin üle: +5V juures oli vool 40mA. Suurendasin pinget 6,5V-ni ja vool kasvas 100mA-ni.
    Vajab stabiliseeritud toidet +5V, üle selle on asi kahtlane.

Liige LonelyWalker maine kipub olema madal

Jah, probleemid hakkasid ammu. Kui ma õigesti mäletan, siis digiajastu saabumisega. Paar tähelepanekut veel. Tegelikult see soojenemine toimub väga regulaarselt iga päev kl 19.30 ja 20.30 vahel, vähem ebaregulaarselt ka päeval kella 15-paiku ja öösel kella 01.30 ja 02.00 vahel. Tegelikult väljendub see soojenemine ka telepidis, kui hoolega vaadata. Kui süsteem on külm, suudab telekas SD-signaali vabalt 4K üles sämplida. Kui süsteem on soe, siis ei suuda ja pilt on ülesuuruses pikselitega SD. Ilmselt signaal sisaldab midagi, mida seal olema ei peaks. TV digisignaal on ju kokkupakitud paketid, mida edastatakse impulssidena, kas pole?

Antud antennivõimendi toide ja toitesöötja on stabiliseeritud +5 volti. Need digiboksid, mis maha põlesid, andsid tegelikult natuke vähem. Technisat näiteks +3,7 volti ilma koormuseta, aga ka see on enamiku antennivõimendite jaoks OK.

Meie majas ma küll ühtegi raadioamatööri ei tea - enamik on kas lauljad, luuletajad või kunstnikud. Põhjasuunda jääb Viimsi, kus on raadioamatööre küll, kuid ma ei kujuta ette, milline peaks siis saatja võimsus olema, et telesignaal ära matta. Sinna suunda jäävad ka Jaapani suursaadiku residents, mis ilmselt peab satellidisidet, kuid see ei tohiks segada. Mitte kaugel asuv Sisekaitseakadeemia vaevalt ka midagi TV-sagedusalas välja saadab. Ma ikkagi kahtlustan Tallinna teletorni, kus võib olla mõni mittekorras saateplokk. Neil pole kuuldavasti juba aastaid ka oma laborit koos mõõteriistade ja personaliga.

See energiasilmus võiks ka mingi variant olla, kuid toiteplokk peaks selle kõik välja filtreerima. Pealegi teiste energiatarbijate (telekas, arvuti, LED-pirnid) toide ei kuumene vaatamata ülepingele üle. Pealegi ma hästi ei usu, et kõik korterid ühekorraga kell 19.30 midagi elektrivõrku lülitavad ja kell 20.30 selle müstilise "miski" kokkulepitult jälle välja lülitavad.

Üldmoderaator Scott Kasutaja maine on neutraalne Scott avatar

Jätkuvalt - kui oled juba voldid ära mõõtnud, võiksid ampermeetriga võimendi voolutarbe nende soojenemise aegadel ja vaheaegadel ära mõõta.

Ja proovi teist toiteplokki, kerget impulsstoitekat, milles trafot pole. Nende väljundpinge ei sõltu sisendpinge muutustest üldse.

Tsitaat Esmalt postitatud LonelyWalker poolt Vaata postitust
    Tegelikult väljendub see soojenemine ka telepidis, kui hoolega vaadata. Kui süsteem on külm, suudab telekas SD-signaali vabalt 4K üles sämplida. Kui süsteem on soe, siis ei suuda ja pilt on ülesuuruses pikselitega SD. Ilmselt signaal sisaldab midagi, mida seal olema ei peaks.
    Hakkab kooruma - võimendi tööparameetrid muutuvad. Genereerima ei saa veel minna, siis poleks üldse pilti.

Digiteles andmed on tõesti pakettidena, aga saatjast väljub siiski puhas analoog kaheksa tuhande eraldi kandelainena, mitte impulssidena. Kui mingi häire neid segab, suudab boks teatud ulatuses vead parandada, suurema veakogusega on must pilt.

Liige ci139 maine kipub olema madal

Tsitaat Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
    Nii SAT kui antennivõimendites põhiliselt 3A112A jt.

https://eandc.ru/pdf/diod/3a112a.pdf
    seonduv http://www.skoots.yolasite.com/resources/A.pdf

аа112а vool on 10x väiksem kui https://www.infineon.com/cms/en/prod...chottky-diode/ - arvat. ka tundlikus või omamüra

(↓mulle meeldib kui asjad on hästi läbi mõeldud ... tõesti ↑seda pilti↑ on raske märgata kui seda virvendust siin all ei oleks ! ↓)
    Lisatud pisipildid Lisatud pisipildid Fig-1.gif  
    Viimati muutis ci139 : 27-03-20 kell 17:17

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 1 kasutaja(t). (0 liiget ja 1 külalist)

Sarnased teemad

1. Vastused: 26
    Viimane postitus: 17-12-11, 21:21
  2. HP Pavilion dv6000 tarbib palju voolu
    Jürarrak poolt foorumis Tark- ja riistvara foorum
    Vastused: 5
    Viimane postitus: 05-10-10, 21:57
  3. Vastused: 21
    Viimane postitus: 10-10-09, 23:36
  4. Kui palju voolu väljastab LPT port
    bloody-orc poolt foorumis Tark- ja riistvara foorum
    Vastused: 1