+ Vasta teemale
Lehekülg 1 / 2 12 ViimaneViimane
Näitan vasteid 1 kuni 15 18-st

Teema: Pluss- ja miinusklemm olid ühendatud

Liige Radioh3ad maine kipub olema madal

Algseade Pluss- ja miinusklemm olid ühendatud

Haagise pidurituled ei töötanud. Lõpuks jõudsin ülevaaatusega pirnini. Pirni tagumise osa külge oli joodetud traat ja see oli keeratud nii, et puutus pirni külge. Ehk siis traat ühendas omavahel pirni + ja - klemmid ja kui pidurit vajutada, tekkis lühis. Kas sellisel asjal on ka mingi praktiline eesmärk või keegi ongi lihtsalt sihilikult halba tahtnud?

Liige ppv maine kipub olema madal

Algseade Vs: Pluss- ja miinusklemm olid ühendatud

Pilti paluks.
    Tavalisel pirnil +/- puuduvad samas mõnel odaval LED il võib olla.
    Ei ole teada ka haagise infot.
    Olen kohanud tõstukit millel korpus oli (+).

Liige A.S. Kasutaja maine on neutraalne

Äkki keegi otsis juhtmetes katkestuse kohta, hiljem unustas silla eemaldada?

Vajuta pildil suurema pildi nägemiseks

Nimi:	DSC_1379.jpg
Vaatamisi:	26
Suurus:	416,5 KB
ID:	19667
    Kui ma nüüd uuesti lahti võtsin ja traadi lahti kerisin, siis murdus see ära. Ta oli kinnitatud nii nagu oleks tehases tehtud. Ei olnud tinutamise ega lõikamise jälgi. Kui traat puutus pirni külge, siis pidurituli ei töötanud. Kerisin traadi kokku nii, et ta puutuks ainult seda otsaklemmi, siis pidur töötas. Ühe 10 aasta vanuse Subaru ekektrisüsteem läks lukku nii, et masin ei saanud omal jõul enam kohalt ära.

See oli siis mingi tutikas haagis, alles vabrikust tulnud, pole varem kasutuses olnud?

See on sellest nõukaaegsest suprjonikist ümber ehitatud. Elektrisüsteem ise kodutöökojas tehtud. Ta on seisnud sugulaste juures ja üks ka ütles, et tal ei läinud tuled põlema, siis ta midagi sudis seal, lõpuks oli ikkagi asi selles, et pistiku klemmid polnud piisavalt harali. Ma ei taha ka kuivalt peale lennata, sest mulle tundub see praegu pahatahtlik sabotaa˛ ajada süsteem lühisesse ja põletada mul kaitsmeid läbi. Seega ma küsingi siin, et kas selline asi võib täita mingit eesmärki. See punane pirn on mul küll Automaailmast ostetud, aga mina ei mäleta, et seal oleks traat küljes olnud.

Tsitaat Esmalt postitatud Radioh3ad poolt Vaata postitust
    See punane pirn on mul küll Automaailmast ostetud, aga mina ei mäleta, et seal oleks traat küljes olnud.
    Ei mäleta või ei olnud?
    Tähendab, sina ostsid, aga ei paigaldanud? Paigaldaja ühendas sinna traadi külge ja lausa nii, nagu oleks tehases pandud? Ja sina ei tea, milline sugulane pirni paigaldas, et siis tema käest küsida? Paha küll kui nii palju tarku sugulasi ühe käru kallal käib.

Aga mingit olulist otstarvet sellel traadil seal nüüd küll ei ole, seega võid julgelt eemaldada.

Liige A.R. maine kipub olema madal

Huvitav kas see traat on sama traat mis läheb läbi klaasi lambi sisse.
    Kui on, siis see on küll tehase toodang.
    Kui sees on jätk, siis võib olla tavalisema inimese töö.
    Mõni võib osata isegi tinutada.

Üldmoderaator OSX maine kipub olema madal OSX avatar

Kui selline eesmärk oleks tehasel olnud et toota lühises pirni, siis oleks ta seda teinud lihtsamalt ehk oluliselt töökindlamalt. Ja igal juhul ei oleks tehas kasutanud puhast vasktraati niisuguse triki jaoks kui ka olekski selline välise kiuga variant olnud .

Palju tarku ühe asja kallal on kurjast reeglina, aga nii võib juhtuda kui käru käib n.ö. "külakorda" ja keegi pole suutnud teda normaalselt korda teha.

... Kirjutamise ajal tekkis mõte või õigemini seletus miks võiks tehasest selline sild pirnil peal olla - kui tegu oleks led elemendiga, siis kaitstaks nii pirni juhusliku staatika eest enne paigaldust, aga kuna ilmselt tegu hõõgpirniga, siis jääb vaid arvata et keegi kuskil on olnud liigselt õhinas .
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

Tsitaat Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
    Ei mäleta või ei olnud?
    Tähendab, sina ostsid, aga ei paigaldanud? Paigaldaja ühendas sinna traadi külge ja lausa nii, nagu oleks tehases pandud? Ja sina ei tea, milline sugulane pirni paigaldas, et siis tema käest küsida? Paha küll kui nii palju tarku sugulasi ühe käru kallal käib.
    Näe, juba seitsmenda postitusega jõudsime suhtenõuanneteni. Milline imeline kõrvalkomponent, Te ei tea mind, minu sugulasi, aga Te annate mulle nõu ja hinnangu. Ja ma mõtlesin, et on tehnikafoorum.
    Küsimuse tuum on minu kui amatööri jaoks selles, et kas selliseid traadiga pirne müüakse poes? Või kui ei müüda, siis kas sellisel traadil võiks olla mingi praktiline vajadus?
    Aga näed, ongi tehnikafoorum. Sain teada, et praktilist vajadust ei ole. Ei saanud siiski teada, miks see võiks seal olla.

Tsitaat Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
    Kui selline eesmärk oleks tehasel olnud et toota lühises pirni, siis oleks ta seda teinud lihtsamalt ehk oluliselt töökindlamalt. Ja igal juhul ei oleks tehas kasutanud puhast vasktraati niisuguse triki jaoks kui ka olekski selline välise kiuga variant olnud .

Palju tarku ühe asja kallal on kurjast reeglina, aga nii võib juhtuda kui käru käib n.ö. "külakorda" ja keegi pole suutnud teda normaalselt korda teha.

... Kirjutamise ajal tekkis mõte või õigemini seletus miks võiks tehasest selline sild pirnil peal olla - kui tegu oleks led elemendiga, siis kaitstaks nii pirni juhusliku staatika eest enne paigaldust, aga kuna ilmselt tegu hõõgpirniga, siis jääb vaid arvata et keegi kuskil on olnud liigselt õhinas .
    Aitäh! Sain kõik vastused, lähen lendan nüüd peale! Tänan veelkord!

Tsitaat Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
    Kui selline eesmärk oleks tehasel olnud et toota lühises pirni, siis oleks ta seda teinud lihtsamalt ehk oluliselt töökindlamalt.
    Vene ajal oli küll mõnikord näha säherdusi pirne/lampe, kus polnud viitsitud sokli põhjaklemmi külge tulevat traati parajaks lõigata, tolknes teine lausa mitu sentimeetrit välja. Ja kui siis lambi paigaldaja/vahetaja oleks selle "segava elemendi" lihtsalt sokli ümber võrunud, olekski nalja nabani.

...et kas selliseid traadiga pirne müüakse poes?
    On müüdud, aga mõistusega inimene lõikab selle enne paigaldamist küljest.

Tsitaat Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
    Vene ajal oli küll mõnikord näha säherdusi pirne/lampe, kus polnud viitsitud sokli põhjaklemmi külge tulevat traati parajaks lõigata, tolknes teine lausa mitu sentimeetrit välja. Ja kui siis lambi paigaldaja/vahetaja oleks selle "segava elemendi" lihtsalt sokli ümber võrunud, olekski nalja nabani.

On müüdud, aga mõistusega inimene lõikab selle enne paigaldamist küljest.
    See tundub minu olukorrale kõige loogilisem seletus. Arvatavasti võtsin mina või sugulane pakist ja pani otse peasasse midagi kontrollimata. Tänan! Elu õpetab, see "nali" läks mulle maksma 30 eurot, sest see paar sentimeetrit traati ajas lühisesse ühe Subaru, mille elektriline käsipidur enam maha ei tulnud ja appi pidi tooma autoabi. Uskumatu, aastaid autoaju arendustööd ja auto seiskab paar sentimeetrit vasktraati. Aga kaheaastasest KIA-st jagu ei saanud.

Oled kindel, et sugulast tuvastada ei õnnestu, äkki tema mäletab midagi?

E:
    Uskumatu, aastaid autoaju arendustööd ja auto seiskab paar sentimeetrit vasktraati.
    Kui on suur lühisvool, mille kaitse läbiminek järsult katkestab, siis selle tulemusena võidakse indutseerida süsteemis üsna kõrge pingeimpulss, see võib aga palju pahandust põhjustada.
    Viimati muutis A.S. : 04-05-20 kell 12:46

Liige Eggy Kasutaja maine on neutraalne Eggy avatar

Algseade Re: Vs: Pluss- ja miinusklemm olid ühendatud

See tundub minu olukorrale kõige loogilisem seletus. Arvatavasti võtsin mina või sugulane pakist ja pani otse peasasse midagi kontrollimata. Tänan! Elu õpetab, see "nali" läks mulle maksma 30 eurot, sest see paar sentimeetrit traati ajas lühisesse ühe Subaru, mille elektriline käsipidur enam maha ei tulnud ja appi pidi tooma autoabi. Uskumatu, aastaid autoaju arendustööd ja auto seiskab paar sentimeetrit vasktraati. Aga kaheaastasest KIA-st jagu ei saanud.
    Mis seal autos siis lühisesse läks? Tavaliselt põlevad ikka autos kaitsmed lühiste peale maha.

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 1 kasutaja(t). (0 liiget ja 1 külalist)

Sarnased teemad

1. Autovõimendi ühendatud, probleem.
    Nrgy poolt foorumis Autofoorum
    Vastused: 13
    Viimane postitus: 23-07-11, 09:09
  2. M: M/V : ruuporite metallist koonused (olid 1a-22 peal kasutuses)
    jannozz50 poolt foorumis Audiotehnika
    Vastused: 10
    Viimane postitus: 25-06-10, 22:43
  3. K: kas on õigesti ühendatud?
    andri5555 poolt foorumis Auto audiofoorum
    Vastused: 3
    Viimane postitus: 25-05-10, 20:13
  4. Olid ajad, olid majad ehk Arseni Palu kodu
    Elektrik poolt foorumis Varia
    Vastused: 0
    Viimane postitus: 21-10-08, 21:34
  5. pluss , miinus