+ Vasta teemale
Lehekülg 3 / 3 EsimeneEsimene 123
Näitan vasteid 31 kuni 40 40-st

Teema: FAT32 vs. exFAT - kuidas "jõuga" muuta?

Liige olavsu1 Kasutaja maine on neutraalne

Algseade Vs: FAT32 vs. exFAT - kuidas "jõuga" muuta?

aga nüüd lähed võtad tolle ülal lingitud Ipod Updateri (seda sa vist proovind ei ole) ja see peab töö ära tegema.

ise olen oma bricked vidinad tööle saanud nende vidinate tootjate abivahenditega

Liige radiotehnika35 Kasutaja maine on neutraalne radiotehnika35 avatar

Nagu juba varem sai mainitud - tükki see ilmselt küljest tõesti ei võta ja eks ma homme mässan sellega...aga ühest asjast ma ikka aru ei saa - kui ühendades üldse arvutisse ei teki mingit äratundmist siis...no proovin homme.

E: üleeelmine post siis oli ka infoks kohalikus keeles, mitte üldse pahapärast (kui mõni luges sellest "blogipostitusest" taolist mõtet kuidagi välja). Tehnikafoorum ikkagi, kuigi need iPodid jne on vanad asjad siis ikkagi tegu ju tehnilise vidinaga ja nagu täitsa teema mida tehnikafoorumis lahata. Mujal maailmas nendega usinalt asjatatakse veel tänaselgi päeval. Olemas ka juba ZIF ssd-d kus kõik vajalik ühes pundis ja pole uue asja kohta isegi ülemäära kallis, u. 50 euri 128GB, 128GB on minu mudeli puhul ka piir, suuremat tahaks, peaks iTunesist ja üldse iPodi originaaltarkvarast loobuma aga see pole eesmärk, iTunes täitsa OK asi.

E2: äkki keegi (A.S ?), kel google otsing töötab, pakuks mõnd linki, kus juttu ZIF konvertimisest SATAks/skeemi? Ma (oma rikutud otsinguga) proovisin ja mõni väga huvitav netipoe leht tuli, ei taha nagu uskuda, et ZIF kettalt (miks siis mitte ZIF adapteris olevalt SSD-lt?) tuleva saab nii lihtsalt SATAle loetavaks (adapteri kontrollimiseks oleks hea seda võimalust omada)? Õhtu otsa mässatud, mõte enam ei tööta ja otsimine pakub 99% ainult netipoodide linke.

-----------------------------

Võiks olla see: https://support.apple.com/kb/DL342?v...S&locale=en_US kui mul on 1.1.2 tarkvaraversioon nagu mudeli järgi oletada võiks.
    Siiski miskipärast see "Download" nupp ei tööta.
    -eeldab see nüüd Win10 arvutis tegutsemist?

See vist ei toeta win7, püüdsin leida mujalt aga paar asisemat kanalit juhtisid mu ikkagi apple lehele. Kus veel seda on?
    Viimati muutis radiotehnika35 : 16-10-20 kell 02:37
    -superradical-

minul download töötas ja sain selle faili

https://n6ges.eu/iPodSetup.exe

Liige Jaajog maine kipub olema madal

Selles Sa ei kahtle üldse, et see ipod classic ise võiks vigane olla?

Kas need Active@ pildid on tehtud siis, kui ketas oli ipodis, mitte zif->msata taga? Oletan seda, kuna seadme nimeks näidatakse USB device. Kas proovisid Active@ formaatimist ka adapteriga?
    Zif->msata adapteriga ühendatuna näidatakse Device manageris "päris" ketta nime, või ikka mingit kontrolleri taha peidetud jama?

USB üleminekute puhul on tavaline, et odav/vana kontroller töötab nii halvasti, et ei saa kettaga midagi reaalselt teha. See kahjuks näeb ikka välja nagu kontroller, mitte otsene üleminek (guugeldades zif to sata paistab ka selliseid eksisteerivat, mis on otse radadega).

Muidugi on variant, et see ipod hoiab enda opsüsteemi sama ketta peal, ehk siis on tõesti ainus lootus see mingi tootja recovery tööriistaga ellu äratada. Ma lähenesin sellele pigem nagu eraldi storage kettale
    Viimati muutis Jaajog : 16-10-20 kell 12:34

toda win'i soovitust ketas formaatida oleks tulnud eirata ja lasta kallale itunesi pakutud asi.

ma olen ka ühekorra sama viga teinud. tulemuseks oli brickitud meediamängija. ainsaks lahemduseks reflash tootja vahenditega. milleks oli philips songbird.

Tsitaat Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
    minul download töötas ja sain selle faili

https://n6ges.eu/iPodSetup.exe
    See laadis küll ja on olemas ka ja proovisin aga kõik nupud selle tööpaneelis jäävad lülitamatuteks nagu kartsin. iPod lihtsalt ei ilmuta arvutis mingit elumärki, seega seljuhul ei toimu ka arvuti ja iPodi vahel mingit suhtlust. Ka ei jõua ma püüda teda panna disk modesse sest ühendades vast sekundi jooksul ilmub see X ekraan, proovisin uuesti vana kettaga, sellega on aega 2-3 sekundit ja saan ikkagi sama ekraanipildi, siiski suhtleb riist kettaga sest ketas aetakse ringi ja pea paar liigutust seal teeb, siis tuleb X ette aga ometi ei ole niipalju aega, et disk modesse läheks, instinktiivne taju ütleb, et sekund umbes jääb puudu (nanol vaja päris tihti restarti teha kui ääreni muusikat täis on, kipub vahel hanguma), siiski originaalkettaga disk mode üritades on tajutav ka, et see aeg mil vajalikke nuppe all hoian, venib natuke pikemaks mil ma seda X ei näe, kui lihtsalt sisse lülitan ilmub see X kiiremini.

Seega ei saa viga olla ka kaablis (mida ma ei ole jõuga venitanud ja painutanud) mis ketta-seadme ühendab.

Tsitaat Esmalt postitatud Jaajog poolt Vaata postitust
    Selles Sa ei kahtle üldse, et see ipod classic ise võiks vigane olla?

Kas need Active@ pildid on tehtud siis, kui ketas oli ipodis, mitte zif->msata taga? Oletan seda, kuna seadme nimeks näidatakse USB device. Kas proovisid Active@ formaatimist ka adapteriga?
    Zif->msata adapteriga ühendatuna näidatakse Device manageris "päris" ketta nime, või ikka mingit kontrolleri taha peidetud jama?

USB üleminekute puhul on tavaline, et odav/vana kontroller töötab nii halvasti, et ei saa kettaga midagi reaalselt teha. See kahjuks näeb ikka välja nagu kontroller, mitte otsene üleminek (guugeldades zif to sata paistab ka selliseid eksisteerivat, mis on otse radadega).

Muidugi on variant, et see ipod hoiab enda opsüsteemi sama ketta peal, ehk siis on tõesti ainus lootus see mingi tootja recovery tööriistaga ellu äratada. Ma lähenesin sellele pigem nagu eraldi storage kettale
    Mis puutub nüüd loogikaplaadi võimalikku rikkesse siis sellesosas ei viitsi hakata üle kordama - võibolla üks juhus 1000st, et hetk kui ühendad, avaneb arvutis iTunes ja seal näidatakse ära ka mis seade konkreetselt ühendatud on (6. postituses pildil ju näha, et classic ja ka tarkvara versioon näha selle recovery mode akna taga) seega tundis arvuti esimesel korral selle asja ära selle isepaigaldatud SSD kettaga.

Samal ajal kui see iTunesi aken automaatselt avanes (kui iPodi arvutiga ühendad siis nii ta töötabki) ilmus sinna ka see "Format Removable Disk" ehk - ju siis oli ta ikkagi vaikeseades ise juba Disk Modes kuigi mina selleks muud ei teinud kui ühendasin kaabli arvutiga...
    Seega, välistan täielikult loogikaplaadi jutu, see rohkem selliste asjade puhul alati nagu hirmutamise valdkonda klassifitseeruv, et "viska käest ära"...jah, see võimalus on, et loogikaplaat võib neil ka hukka saada kuid antudjuhul ei ole see loogiline.

Olen 2-3 korda kirjutanud, et risti sain uuesti ette peale seda kui vajutasin seal "Format Removable Disk" Start nupul, see "format" käis pagana kähku, 10 sekundit ehk, selle käigus iPodil oli kiri ees, et do not disconnect ja keerutav ikoon nagu syncimisel ikka, seejärel kui kadus arvutiekraanilt see "format" (nagu oleks kõik valmis) ehk siis see "format" lõppes, selsamal hetkel viskas iPodi ekraanile uuesti punase X teema.
    See format oli viga...no ja nüüd puudub igasugune võimalus taastada selle SSD sisu enne iPodi esmakordselt paigaldamist.

Ainus asi mis siin võib olla viga sanaud on see adapter mis teeb mSATA arusaadavaks ipodile ehk ainus mida mul praegu 100% veendumuse jaoks oleks tarvis -

mingi asi mis suudab selle ZIF adapteri ZIF liidese muuta mingiks levinud liideseks - USB või siis sata ise.

Ma ei tea kas see on õige...nett on igasugu "on/ei ole" müra täis ja otsing annab 99% mingit amazoni jne sitta kuigi ma seda lehte naljalt ei külasta.
    See algne ketas ju on P-ATA - pm kui ma sobiva lintkaabli otsa aretan näiteks vana ide kõvaketta pesa siis peaks arvuti IDE pessa selle ühendades ju arvuti ka ära tundma, ainult toide pm peaks olema vaja teha 5st voldist 3.3ks. Muud seal ei ole aga krt, pole see arvutitükkidega jebimine oma valdkond, et kas see töötaks või mitte? Parem muidugi oleks kui saaks ta sataks aga see ilmselt niilihtsalt ei käi kui kodus spetsiifiliste kiipide ladu ei ole?
    Ide kettapesaga töötava arvuti ka on olemas, et ainult vahetükki pole ja äkki annab seda ise teha - see annaks kindlustunde, et ÄKKI olen selle ZIF/mSATA adapteri nässu keeranud, telliks uue ja asi mutt.

on see õige?
    https://pinoutguide.com/HD/zif_to_ata_pinout.shtml

https://www.hdsentinel.com/storagein...SUNG%20HS081HA on ipodi originaalketas. Kui püüan selle konnektori kohta saada tootja infot siis ega naljalt ei leia. selle otsinguga seoses leidsin ka selle: https://www.disctech.com/ZIF-to-40pin-PATA-IDE-Adapter , ei näi seal mingit udupeent kiipi, täitsa põlvepeal tehtav asi tundub.
    sinna ZIF pesasse pole ju vahet mille ma ühendan, tavalise mehhaanilsie ketta või SSD koos adapteriga - kuna SSD töötab siis rikke korral saab viga olla ainult minu adapteris.

-------------------------------------------------
    https://khronscave.blogspot.com/2019...ta-to-zif.html ehk probleem hoopis siin. Adapteri kivi kohta ka infot napilt, ideaalis võiks iPod ju kiviga alguses suhelda? Milline see suhtlus võiks välja näha? Sagedus, millel suhtlus toimib - on ta kodusel teel mõõdetav või vaja ädväänsi riista? Ostsilloskoobiga võiks ehk näha? Ideid?
    Viimati muutis radiotehnika35 : 16-10-20 kell 17:09
    -superradical-

Liige Jaajog maine kipub olema madal

Algne ketas on datasheet kohaselt (https://www.seagate.com/files/www-co...ng/HS12UJQ.pdf) CEATA interfeisiga, mis on midagi väga toredat. Tuleb kindlaks teha, mis ta tegelikult on, kui tahad hakata ise üleminekut ehitama, või isegi ostma.
    Siin on palju lugemist ja linke sel teemal - https://forum.hddguru.com/viewtopic.php?f=15&t=16751

HS081HA näib olevat ikkagi PATA ja kettal peal ka see kirjas.

Kettapoolses otsas on 40 pin, internetist kolamine annab PATA/ZIF selle ühenduse nimeks. Sellel CE-ATA ZIFil peaks olema 18 kontakti. Samsungil on mõlemat tüüpi kettaid nii PATA kui CEATA. CEATA peaks olema siin: https://www.picclickimg.com/d/l400/p...-18-Laptop.jpg
    iPodipoolset ei ole pine lugenud ja põhjuseta teda väga mudida ei taha. Need pesad on üsna õrnakese olemisega. Vist läheb ta sahtlisse hetkel, liiga palju on eile/täna sellepeale aega kulunud ja tulemusest on asi kaugel, peab otsima/uurima ja seda toitevärki vaatama lähemalt. Niilihtsalt veel alla ei anna (alternatiiv on see kui ikkagi loobuma peaks: https://www.ebay.com/itm/NEW-1-8-Inc...MAAOSwN7BdAeCp).

Need suuremad 160GB mahuga kettad näiteks mulle nagunii ei sobi - üle 128GB minu mudel ei tunnistaks kui tahan originaaltarkvara ja iTunesi kasutada, selleks, et sobiks peaks muutma Rockboxiks tarkvara ja siis on maksimummahuks kuni 2TB aga see on juba pointless. Ka on mSATA tegelikult aku vastupidavust arvestades halb lahendus sest mSATA elektrikulu on kuni poole suurem kui sellel mehhaanilisel minidraivil. Kõige parem on SD kaardiga, sellel on palju väiksem voolukulu kui mehhaanilisel kettal. Lahendus selpuhul on CF kaardi adapter ja kas CF kaart (hirmus kallis) või sobiv CF adapter SD kaardile. CF on kiirem ja parem/töökindlam aga ei näe vajadust korraga tuhandete lugude laadimsieks või mingil "minut ajavõitu" lähenemisel.
    See nikerdamine on rohkem selle mõttega, et kas saab...algus näitas, et lootust on. Igaljuhul jäädavalt ta sahtlisse veel ei lähe

E: Tundub huvitav. vahetasin vana ketta tagasi, ikka sama tulemus, uuesti SSD asemele...hoides all Menu ja select (keskmine nupp) toimub 3 korda restart, iga kord vastuseks punane X ekraan, ja siis järsult ilmus 1. katse järel teade "Driver software installation" (arvutiekraanile) ja selle all "Apple mobile device USB driver" kõrval rohelise linnukesega "Ready to use"...

edasi:
    enam ükski nupp ei reageeri, ei start ei holdon/holdoff, midagi, siis uuesti Menu/Select ja 3. korda "sunnitud" X nägemine ja jälle järsult arvutiekraanil iTunes avanes ja teade: "Preparing iPod for recovery", roheline riba jooksis lõpuni, iPod ise on samal ajal pime, pilti ei näita, riba lõpuni, 2-3 sekundit ja iPod ärkab ellu, sekund, uuesti X ekraan...proovisin siis uuesti Menu/Select, ja recovery loop kordus, 1. kord, 2. kord, 3. kord...sellest edasi ei lähe aga mingi suhtlus justkui toimuks...

Äkki see ketas peaks ikkagi olema päris tühi? Kuidas ma saan selle 1MB osa kettalt kustutada või kaotada?
    E2: tundub, et iTunes ise ka läks lolliks. Ilma iPodita enam ei taha avaneda, muidu avanes küll, et sain arvutis olevaid muusikafaile ka sellega mängida.

Mingi poolik info: https://discussions.apple.com/thread/2334201 ja seal 1. vastuses (draivi tähise kohta ka huvitav märkus, et kas sellest võib midagi oleneda ?) olev viide: http://support.apple.com/kb/TS1493 (ei vii miskipärast küll vist õigesse kohta ).

Sarnane poolik tehniline info, osalt üksikasjalikum: https://forums.macrumors.com/threads/help-my-ipod-wont-restore-perpetual-recovery-mode.310863/

1
    00% selge ka, et funktsionaalsus suuresti peab olemas olema sest pool juhusliku katse tulemusel sain ette diagnostikareziimi, senini õnnestus clickeri test, nuputest, hold-test, kõrvaklapitest, SDRAM test ja nüüd krt olen Accessorize Test aknas kus on teade "Please plug FW" - kust kurat ma talle selle FireWire annan

Resultaat:
    Test HDD SPEC
    [Can´t Open Device] - koera haud.
    Ehk siis kas keerasin adapteri ise nässu või ei saa süsteem piisavalt voolu (kaheldav kui alguses nagu üritas toimida). Pilt vähemalt selge, tuleb uue adapteri järgi minna.
    Lisatud pisipildid Lisatud pisipildid HS081HA.jpg  
    Viimati muutis radiotehnika35 : 16-10-20 kell 23:51
    -superradical-

näib lootust andev.

alustuseks võta kõik partid maha. ja tee ainult üks pimaarne part (või ära tee sedagi) ja ära lase winnil teda formaatida.
    las ipod või itunes asjatavad ise.

soft bricked asi pole päris surnud, selle saab elustada kuid elustamis soft peab õige olema.

ma leidsin sellise postituse:

I had the same problem, my Windows XP install is on G: and C: was free and the nano took C: when Windows recognized it.

3+ hours later I found this message thread, changed the drive letter to I: and boom! iTunes recognized the nano!

Täna sellega päris intensiivselt õhtupoole toimetanud, panin ta puhkama riiulile, homme on uus päev.

Siiski, et olla päris kindel, kruvisin sisse uuesti mehhaanilise ketta, Diagnostika lahti ja IO-testist HardDrive testist SmartData. [Open Device...] klõp, klõp, ja
    [Can´t open Device]

ERROR! Diag Halt mustal taustal vilkumas. Ehk siis ka mehhaaniline. Ma kaablit kuidagi ei usu, ta näeb ilus välja ja ma ei usu, et seda keegi enne näppinud on ja jõudu ma ühelegi lintkaablile ei ole avaldanud.

Ilmselt on vähe lootust leida lähiümbrusest mõnd vana aga töötavat näiteks iBooki või eeePC arvutit kus neid kettaid ka on kasutatud...et välistada kaablit...
    Aga ma kaldun uskuma, et see adapter sai esimese formatikatse käigus ehk mingi tõrke, SATA bridge kivi on väga levinud iseenesest JM20330 aga mul teda kusagil üleliigselt ei ole, et seda vahetuseks adapteril proovida...selle kivi kohta on mitmes allikas olnud juttu, et kuna vajab 3.3V ja 1.8V siis võib selle adapteri plaadil kahe dioodi! pingelanguga tekitatav 1.8V väheks jääda, on testitud ja langevat alla 1.6V...ja ka on mõneti oluline nende pingete ajaline ilmumine kivi vastavatele koibadele...ma ei imestaks üldse kui mingi taoline rike (see esmane format mida ma valesti üritasin teha) kivile endale saatuslikuks sai.
    Õnneks on need adapterid odavad ja õppeeesmärgil paarist ei ole ka kahju, miinuspool on see, et oota jälle kaua.

Ma pole elus veel seda Test menüüd vajanud, mu 3 nano ei ole kunagi muud rohkem vajanud kui sunnitud restarti...kui nüüd nende testitulemuste järgi netist otsisin siis hakkab paha - mida kasutajad nende iPodidega teevad või on mul siis nanodega nii pagana hästi jopanud...
    Igaljuhul on see testimenüü küll hea asi.

Vaatan, uurin, SSD ketta panen nüüd tagasi arvuti taha, vaatan mida see üldse näitab.

E: ehk siis kustutan Disk Managemendis selle "Volume H" ära ja jätan nii ja siis proovin mis iPod arvab?
    Või võibolla siis see Active@ Partition Manager on parem aga seal on kenasti näha ka see 1.68MB Unallocated millest ilmselt lahti ei saa ja ka laiendada ei saa või noh, kummas on parem toimetada? Ehk tekib siis mingi võimalus seda hiljem teise osaga kokku panna, vaatan homme edasi..

A, ilmselt on mõistlik see vahearetis (pesa milles see SSD asub) panna otse arvutisse, praegu on ta mul USB karbis aga sata pesa on nagunii, et saan ta otse arvutisse ka panna kui nii on kindlam, seni USBs on töötanud ja küll töötab ka otse emaplaadilt.
    Viimati muutis radiotehnika35 : 17-10-20 kell 00:34
    -superradical-

+ Vasta teemale

Teema informatsioon

Antud teemat sirvivad kasutajad

Hetkel sirvib antud teemat 2 kasutaja(t). (0 liiget ja 2 külalist)

Sarnased teemad

1. Kuidas tõestada, et telefon "on katki"
    martinj poolt foorumis Mobiilifoorum
    Vastused: 12
    Viimane postitus: 05-06-19, 23:37
  2. Kuidas määrata Androidile foorumis pidev "PC režiim"?
    moi poolt foorumis Foorumi tagasiside
    Vastused: 11
    Viimane postitus: 09-01-17, 14:25
  3. Kuidas töötab "voice coil" HDD puhul
    m4rtin poolt foorumis Elektroonikafoorum
    Vastused: 4
    Viimane postitus: 13-03-12, 14:30
  4. Vastused: 1
    Viimane postitus: 09-08-11, 09:31
  5. kuidas "teab" osa tarbijaid laadimise olemasolust?
    13piisab poolt foorumis Autofoorum
    Vastused: 19
    Viimane postitus: 17-03-07, 00:11

Lemmikud

Foorumi reeglid

• Sa ei või lisada uusi teemasid
  • Sa ei või lisada vastuseid
  • Sa ei või lisada manuseid
  • Sa ei või muuta oma postitusi